Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הילוכים קופצים במאזדה לאנטיס (323) שנת 2000

Idan Levi
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי מאזדה לאנטיס שנת 2000, הרכב מעולה באמת אין תלונות אבל בזמן האחרון התחילו לי בעיות בגיר.

בחודשיים האחרונים קורה לי שכשאני נוסע נסיעות ארוכות (שעה בערך) ומגיע למהירות 110 בערך אז הגיר פתאום מתחיל להוריד הילוך ואז להעלות ושוב פעם ושוב ושוב ככה בערך איזה 6-7 פעמים, עד שאני מאט ונוסע על 80 בערך או עוצר בצד כמה דקות, ולפעמים זה ממשיך לעשות את זה אבל לאט נרגע.

אבל זה לא קורה תמיד, יש ימים שאני נוסע מעל 100 נסיעות אורכות וזה לא קורה ויש ימים שזה קורה, לצורך עזרה אני יגיד שזה קורה אחת ל3 נסיעות ארוכות בגדול.

אני לא יודע אם זה קשור אבל אתמול עשיתי שטיפה למנוע, ואחרי זה וגם היום התופעה הזו גדלה, גם כשאני נוסע בתוך העיר במהירות נמוכה פתאום הגיר מוריד הילוך ואז מעלה, אבל הפעם זה לא קורה בצורה חלקה כמו שזה קרה לי פעם, עכשיו זה ממש בבום כזה בדפיקה, כאילו ההילוך ישר נכנס ואין "מעבר" להילוך ו, אני נוהג ואז בום הילוך שלישי בום הילוך רביעי עד שני עוזב את הגז.

*שמתי שמן גיר חדש לפני חודש, הבעיה הייתה לפני ואחרי ששמתי שמן גיר.

העניין הוא שאני עובד רוב היום ואני לא מוצא זמן ללכת למוסך לכן אני שואל פה ואני ממש אשמח לעזרה.

מה לדעתכם הבעיה?

האם ההחמרה במצב יכולה להיות קשורה לזה ששטפתי את המנוע?

מה לדעתכם יכול להיות הפתרון?

כל הרכב שווה 8500 ש"ח ואם זה תיקון של 2000 שח אז לא שווה לי לתקן אני אעדיף למכור אותו.

ממש תודה על העזרה!

עריכה אחרונה על ידי Idan Levi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה מנוע מדובר ?

במנועי ה 1800 באיזור ה 170,000,הגירים הללו כבר נהיים בעייתיים, ב 1600 מתחילים באיזור ה 190-200,000.

האם מנורת HOLD דולקת/מהבהבת בלוח השעונים ?

אם כן- תיתכן בעיה חשמלית בגיר.

אם לא,יתכן והגיר זקוק לשיפוץ שיכול להיגמר גם בחצי משווי הרכב וקצת יותר.

האם שמן הגיר שהשתמשת בו עומד בדרישות התקן ? אם כן,כדאי לגשת למכון גירים אוטומטיים לאבחון.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה העניינית !

המנוע הוא 1600 והרכב נסע 155 אלף קילומטר.

מנורת HOLD נדלקת רק כאשר לוחצים על הכפתור בידית הילוכים לא? היא כבויה בכל אופן.(יש לי בעיה שחסרות לי נורות בלוח שעונים, נורת HOLD קיימת אבל אני לא יודע אם יש עוד בעיות כי לא דלוקה לי נורה וזה יכול להיות או בגלל שאין בעיה או בגלל שלא קיימת נורה.)

מה הם דרישות בתקן לשמן הגיר, קניתי שמן גיר לא בדיוק שמתי לב לדרישות מסוימות כשקניתי אותו.

האם אבחון כזה עולה כסף?

העניין הוא שאחרי שטיפת המנוע התחילו הבעיות הממש גדולות, אתה חושב שיש לזה קשר? אולי משהו התנתק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן...הפילטר גיר נמצא באגן שמן הגיר..יש להסיר אותו תחילה. מבחינת הכמות שמן גיר שראית אם זה על מנוע קר ולא מונע אז סטח שהכמות תיראה מעל. יש להניע את הרכב, להביא את המנוע לטמפרטורת עבודה עדיף לאחר חצי שעה נסיעה ואז לבדוק את כמות השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

תודה רבה על התשובות, לאחר שנתקעתי עם הרכב ואחרי זה בדיקה במוסך, התפרץ לי הקולר גיר לרדיאטור ונהיה סלט עם המים והשמן גיר, הוחלף רדיאטור ועכשיו הכל פחות או יותר בסדר.

עדיין יש בעיה בגיר שבמעבר הילוך בין 3 ל4 יש בעיה ולא ץמיד ההילוך נכנס, שמתי לב שזה קורה כשהרכב קר ואחרי שהוא מתחמם הבעיה לא מופיעה, מישהו יודע מה הפתרון?

אבדוק את זה במוסך בעוד כמה ימים אבל כרגע ניתן לנסןע ברכב מצוין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע צצה לי בעיה חדשה,

בניסעה בין עירונית חום המנוע יורד, ואני מתכוון שממש יורד כמעט עד למטה, כשאני עוצר ברמזור חום המנוע עולה שוב.

הבנתי שזו בעיה בתרמוסטט שהוא פתוח או חצי פתוח או משהו כזה, האם אני יכול לסדר את זה לבד או שחייב מוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה עשו לך שטיפה למערכת קירור משאריות שמן גיר, הוציאו טרמוסטט לא החזירו.

תחזור למוסך שירכיב לך את הטרמוסטט.

אם יש לך את הידע להרכיב לבד, תרכיב לבד.

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...