Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעה בעת פתיחת דלת

שימו לב! השרשור הזה בן 1346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ארוע שקרה לאשתי היום:

הרכב חנה לצד רחוב, במקום מסומן לחניה. חזרה לרכב, ירדה מהמדרכה, בדקה וראתה שהדרך פנויה. בעת שעמדה ליד הרכב ופתחה את הדלת רכב פגע בדלת וגרם נזק, למזלה היא עצמה לא נפגעה.

במי האשם - כאשר מדובר במצב בו נהג עומד ליד דלת רכבו ופותח אותה ורכב מגיח בצמוד ופוגע בו? חייב לציין כי הרחוב מסומן כנתיב אחד, אולם רוחבו מאפשר מעבר שני כלי רכב, לא כולל הרכב החונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שלאשתך לא קרה דבר

רכב חייב ליסוע בצד הימני של הכביש.

עליה החובה לוודא שפתיחת הדלת לא מפריעה לאף אחד גם בכניסה לרכב וגם ביציאה ממנו.

80:20 לרעתה

חג שמייח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - אם זה המצב - כיצד על אדם להכנס לרכב? הרי אסור להכנס מימין, ותהליך כניסה לרכב אורך זמן מה, כך שרכב שנמצא מעבר לשדה הראיה עשוי להגיע בעת שהנהג עומד ליד הרכב.

אילו היתה נפגעת - האם גם אז האשם בה?

האם רכב נוסע צריך להצמד לרכב חונה (מדובר במשהו כמו 20-30 ס"מ)?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת דלת היא לא 20-30 ס"מ

כאמור על שניהם חובת הזהירות ובד"כ קורים מקרים כאלה כאשר הדלת נפתחת בפתאומיות ליציאה מהרכב.

גם אם הייתה נפגעת, האשמה הייתה מוטלת בחלקה עליה.

האשמה לא משתנה עקב מהות הפגיעה.

הכניסה צריכה להיות דרך הגג הפנורמי.

וברחוב צפוף במיוחד ניתן לחשוב על כניסה מהצד הימני.

לפני מספר ימים ביצעתי את התעלול הזה בדרך העצמאות בחיפה מול תחנת הרכבת השמונה.

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסר מובן.

הכביש אינו צר - עברתי באותו מקום כמה שעות יותר מאחור, לא היה כל קושי לעבור ליד כמה מכוניות שעמדו בחניה כפולה.

על פניו הנזק אצלי אינו ברמה המצדיקה הפעלת ביטוח, לא יודע מה בצד השני. אשתי לא צילמה וגם התקשרה אלי מאוחר מכדי שאתדרך אותה.

נמתין עכישו לסוכן הביטוח - שקרוב לודאי ימצא את הדרל לגבות השתתות עצמית משני הצדדים, שכן שתי המכוניות מבוטחות באותה סוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ישה.

חובת הזהירות מוטלת עליה גבוהה ביחס לחובת הזהירות שיש על הנהג הפוגע.

אשם תורם בשיעור גבוהה יחסית .

אני סבור שהיא תשא ברוב חלוקת האחריות .

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מנהג: כל פעם שאני אוחז בידית של דלת ברכב אני מעיף עוד מבט לכיוון התנועה, ממש שנייה לפני שאני פותח אותה, לראות שלא צץ איזה קטנוען או רכב.

פעם אפילו חשבתי לעצמי "מה הסיכוי שזה יקרה?", כי תמיד המבט הזה מתברר לחינם.

ברחוב שבו אין לי שדה ראייה או ברחוב צר, אני משתדל לא לפתוח את הדלת עד הסוף ולהיכנס כמה שיותר מהר. לחלופין, יש מקרים בהם ניתן ליצור קשר עין עם הנהג המתקרב ואז כשאני פותח את הדלת הוא חייב לעצור.

לדעתי קשה לצפות מהאדם הסביר מעבר לכך.

שמח שאשתך לא נפגעה, זה הכי חשוב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפגיעה היתה ממש בתחילת פתיחת הדלת - בשוליים האחוריים שלה עם שקע בצד החיצוני עד כ-10-15 ס"מ קדימה. בלי פגיעה ממש בצד הפימי של הדלת.

לא ברור לי מדוע הנהג נצמד לימין במידה קיצונית (כזו שלא משאירה לו מרווח אם הולך רגל מציץ בין המכוניות).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4REAL, לדעתי זה לא בהכרח ומאוד תלוי.

למשל, אם כביש מספיק רחב להכיל 2 רכבים.

1. אני פותח דלת עד הסוף והולך ל-3 דקות לשבת בספסל ליד. בינתיים רכבים חולפים ליד עד שמגיע אחד שהיה בטלפון ופוגע בדלת. האם האשמה 100 אחוזים שלי?

2. אותו מקרה רק במקום דלת פתוחה אני מעמיד עגלה של סופר לצד הרכב עד שאני מעמיס לתא המטען, או שיש שני ילדים משוחחים על הכביש ליד רכבי. שוב עוברים רכבים והחמישי פוגע בעגלה או בילדים, אני/הילדים אשם מלא?

עכשיו אני מקשה עוד כי זה מקרה נפוץ יחסית:

3. אותו מקרה רק שבכביש עומד רכב בחניה כפולה. האם הוא אשם 100%?

אני שואל כי באמת מעניינת אותי דעת המומחים. האם המפגע בכביש תמיד אשם 100% או שזה תלוי במה/מי המפגע?

הבעיה במקרה של ספריאל זה שיהיה קשה להוכיח שהדלת הייתה פתוחה (כלומר לא הפתיעה את הנהג המרוכז), אלא שהוא פשוט לא היה עסוק בנהיגה. אולי אם יימצא שופט סבלני וקשוב יתרשם שכן, ועדיין, אין לי מספיק ניסיון או יכולת לקבוע חלוקת אשמה צפויה.

לדעתי יש פה יותר מדי "אם". בעיה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה האבסורד. אילו היה פוגע בהולך רגל הוא היה אשם. כיון שנפגעה דלת הנפגע ישלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם קורה כזה אז תסלח לי אבל זאת חוצפה בין שכחת או עשית בכוונה והאשמה על מי שנכנס לך בדלת.

2. זה קצת יותר קשה לקבוע את ההאשמה זה תלוי בהרבה דברים. עדיף לא להגיע למצב כזה למרות התרבות הישראלית שהיא מאוד משפיעה פה.

3. חנייה כפולה נכנס גם לתרבות ישראלית נעזוב לרגע שזה לא חוקי בין עם זה שניה או דקה.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה התאונה לא היה מדובר בחניה כפולה אלא בחניה צמודת מדרכה.

החניה הכפולה היתה כאשר עברתי באותו מקום שעתיים יותר מאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדלת היתה פתוחה כבר מספר שניות, האשמה של הנהג הפוגע גדולה יותר כי המצב כבר היה קיים וההחלטה שלו האם הוא יכול לעבור או לא.

אם הדלת נפתחה בדיוק כאשר עבר שם, אשמתו קטנה יותר כי אשתך יצרה את המצב הבעייתי בהפתעה. הוא לקח מרווח בטחון ממנה, אבל הדלת נפתחה רחב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בתור אחד שעבר את זה

מי שפותח דלת בצד של הנהג וגורם לתאונה הוא אשם 100%

בזמנו הייתי עם אופנוע וזמנן פנייה נוסע של מונית פתח עלי את הדלת והפיל אותי.

עורך דין בזמנו הסביר לי במפורש שאם הדלת הייתה נפתחת בצד של הנהג הוא היה אשם במאה אחוז.

מבחינת החוק, כאשר אתה נכנס לרכב ואם הדלת היא בצד של הכביש עליך לבוא מקדימה, נגד כיוון התנוע שתראה את הכביש ותוודא שלא מגיע אף רכב ותוכל לפתוח את הדלת ללא פגיעה באחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...