Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רצועת טיימינג - החלפה למרות קילומטרז נמוך?

SYpde
שימו לב! השרשור הזה בן 2573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

לפני כארבע שנים קניתי קיה ריו 2003 (הדגם עם הסמ"ק הנמוך יותר) מיד ראשונה מסבא נחמד עם קילומטרז נמוך. הרכב משמש אותי רק בסופי שבוע כשאני קופץ להורים, וגם זה לא קורה כל שבוע. יחד עם זה שהרכב כמעט לא בשימוש, הוא מתאים לצרכים שלו, ואני דואג לעשות לו טיפולים בזמן.

בטיפול והטסט האחרון, הבחור שמטפל לי ברכב כל התקופה שהוא ברשותי הציע לי להחליף את רצועת הטיימינג דחוף. הוא אומנם לא פתח את המנוע בטיפול כדי לבדוק (ולהבנתי גם רצועה שנראית "טוב" יכולה להיקרע פתאום, אז זה לא מדד), אבל אני מניח שהוא עשה את החישוב שהרכב אצלו לא עבר טיימינג כבר4 שנים, ולדעתי אני מניח שבגלל הקילומטר הנמוך הוא מעולם לא עבר החלפת רצועת טיימינ.

אני אנסה לבדוק במסמכים טיפולים ישנים שניתנו לי על ידע המוכר אם נעשה טיימינג, אבל בוא נניח שלא.

הקילמוטרז נמוך (70 אלף), אבל הרכב בין 14. מצד אחד, אני מעדיף להוציא 1500 שקל כדי שהרכב יחזיק עוד כמה שנים ולא ילך המנוע ברגע שהרצועה תקרע. מצד שני, הרכב זקן - ואני מרגיש שהוא מזדקן בטיפולים. אני מודאג מזה שלפתוח מנוע ולהחליף טיימינג, אולי יפתור את בעיית הטיימינג אבל יגרום לבעיות אחרות.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא "פותח מנוע" ע"מ להחליף טיימינג. אמנם זו פעולת תחזוקה קצת יותר מורכבת (מהחלפת שמנים ומסננים) אבל חיונית.

קבל את עצת המוסכניק שלך (על אחת כמה וכמה אם לא הוחלפה רצועה מעולם. ברכבים בהם מדובר בשרשרת תזמון - אין צורך להחליף).

אם כאמור מדובר ברצועה, יש להחליפה אחת ל-X ק"מ או Y שנים כל הקודם, גם אם ק"מ נמוך (הרצוה מתייבשת וקריאה שלה תגרום כנראה גם נזק למנוע).

אז מדוע להסתכן ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהרצועת טיימינג איזה זמינה ודורשת פירוק של כמה חלקים "באזור המנוע" וזה הדאיג אותי. אבל נשמע ממה שאתם אומרים שזה לא צריך להיות מסובך ברמה הזאת שזה יגרור נזק אחר.

אני לא בטוח, אני חושב שמדובר על רצועה ולא שרשרת?

אני יכול לעשות את זה אצל המוסכניק אצלי שמכיר את הרכב? לדעתי הוא לא מוסך מורשה, ואני לא בטוח שהוא משתמש בחלקים מורשים של קיה? (מצד שני הוא בחור טוב ואני מניח שהוא לא מחפר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שלא תעשה אצל מוסכניק שלך, כל מוסך יודע לעשות טיימינג בריו.

פשוט תגיד לו שאתה רוצה חלקים מקוריים ולא תחליפים במיוחד כאשר ההבדל לא כזה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להחליף את הרצועה לאחר כל כך הרבה שנים שלא נגעו בה. העבודה של הטיימינג בריו היא לא מורכבת ונוחה יחסית כמו ביונדאי. יש פה גם פרוייקט מצולם בעניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים. אם ככה אני אבדוק חלפים מקורים ואבקש מהמוסכניק לטפל בזה. מה עניין הדחיפות של זה, וכמה בערך המחיר צריך להיות כולל עבודה? (נגיד רק טיימינג לעומת טיימינג + משאבת מים, מחזירי שמן, ומותחנים?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממבט על הרצועה יהיה אפשר להבחין שהיא לא הולכת להיקרע מחר או מחרתיים אבל בשביל השקט הנפשי שלך לעוד כמה שנים קדימה יהיה כדאי להחליף. עלות הטיימינג בלבד עם הרצועה יכול לנוע סביב ה 1000 שח. כולל מחזירי שמן ומשאבת מיים זה כבר יינסוק לכיווו ה 1500 שח. אם מערכת הקירור תוחזקה כראוי בנוזל קירור יעודי בקילומטראז כזה נמוך אני אישית לא הייתי נוגע במחזירים ובמשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן עצמאי מעולם לא הוספתי נוזל קירור (הייתי בודק תקופתית שלא חסר ומעולם לא היה חסר). אני אבדוק עם המוסכניק, אבל לדעתי אם אכן הוא הוסיף, אני מנחש שמדובר על נוזל יחודי ולא מים מזוקקים. יחד עם זאת - אני לי מושג מה מילאו ברכב 10 שנים לפי.

עדין היית מוותר על המשאבה והמחזירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי לך בבאיזה מצבים הייתי מוותר על החלפתם לפחות עד הטיימינג הבא. תעשה את שיעורי הבית בבדיקת הנתונים האלה מול המוסך שטיפל ברכב ואז תוכל להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...