Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 אוטומט, החלפת שמן גיר, תיקון נזילות, החלפת תושבות מנוע

shsss
שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להורים של אשתי יש טויוטה קורולה 1999 1.6 אוטומטית. שילדה: JTB53AEB1X3042225 ובגלל חוסר הבנה

וקשיים כספיים הוזנחה במשך השנים. נכון להיום 4 תושבות מנוע גמורות, נזילה של מי ברז עם קורוזיה מהרדיאטור, שמן גיר שלא הוחלף מעולם.

אני רוצה לקנות להם על חשבוני את החלקים ולנסות להחליף בעצמי.

נראה כי את התושבות מנוע העליונות ניתן לפרק והחליף די בפשטות. השאלה אם התחתונה קדמית והאחורית מסובך יותר להחליף ? וכמה מסובך להחליף את הרדיאטור ?

ולגבי ריענון שמן הגיר,חלקית , מלאה, איך מבצעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שמן גיר... הרכב מחליף הילוכים חלק? השמן גיר אדום?

לגבי התושבות: אם אתה מחליף, לא להחליף למשהו שהוא לא מקורי!

רק שתדע שהמחירים של המקורייות יקרות, מלבד התחתונות שהן בערך יעלו לך 600 שקל+- לזוג.

אתה מוזמן להציץ בשרשורים שלי, אכלתי מרור שהחלפתי חלקים זבל\חלקים מיותרים.

התושבת העליונה הימנית היא די קלה להחלפה, התושבת העליונה השמאלית מוסתרת מתחת למצבר,

שתי התושבות התחתונות, הקדמית היא גם כן קלה יחסית להחלפה ואילו האחורית מצריכה פירוק הגשר=כיוון פרונט ואני מציע לך לא להתעסק עם זה כי יש סיכוי גבוה מאוד שהן עדיין במצב סביר מנסיון עם רכב דומה!

לטפל ברכב כזה זה מצווה. בהצלחה!:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=Toyota&ssd=%24HQwdcgYNBkxFXVgrLy1wBgd0d3EFblhVTQABBgBMbHR6BxMqYABXdl17cRc%24&vid=593&cid=1&uid=45073&q=JTB53AEB1X3042225

מקטים של תושבות תמצא כאן וכל מקט לרכב.

לזמין אפשר מפה:http://toyota-europe.epc-data.com/corolla/ae111/1437/engine/?frame_no=JTB53AEB1X3042225

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תושבות המנוע הקידמית ניתנת להחלפה בקלות ובשביל האחורית אם אני זוכר נכון הורדתי גשר כדי להחליפה.

לך רק על תושבות מקוריות במיוחד אם אתה חוסך את עלות העבודה כי החלופיות לא שוות כלום!

רדיאטור ניתן היום להשיג בעלות של בערך 500-600 שח של חברת בשן והם מצויינים אני שם אותם כל הזמן ועוד לא ניתקלתי בבעיות איתם. נוזל קירור אל תשכח לקנות משהו איכותי.

שמן גיר תקנה רק מקורי ותבצע החלפה חלקית דרך אגן השמן ומילוי דרך פתח המדיד.

כמו כן בדוק מה מצב הברקסים, גומיות משולשים, גומיות צירייה שנוטות להתייבש ולהקרע עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תושבות המנוע הקידמית ניתנת להחלפה בקלות ובשביל האחורית אם אני זוכר נכון הורדתי גשר כדי להחליפה.

לך רק על תושבות מקוריות במיוחד אם אתה חוסך את עלות העבודה כי החלופיות לא שוות כלום!

רדיאטור ניתן היום להשיג בעלות של בערך 500-600 שח של חברת בשן והם מצויינים אני שם אותם כל הזמן ועוד לא ניתקלתי בבעיות איתם. נוזל קירור אל תשכח לקנות משהו איכותי.

שמן גיר תקנה רק מקורי ותבצע החלפה חלקית דרך אגן השמן ומילוי דרך פתח המדיד.

כמו כן בדוק מה מצב הברקסים, גומיות משולשים, גומיות צירייה שנוטות להתייבש ולהקרע עם הזמן.

לא נראה שזה מסובך ממבט ראשון אבל איך מפרקים רדיאטור ברכב הזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר תושבות במצב טוב/סביר אחרי 16 שנים.

התושבת שמתחת למצבר היא תושבת גיר.

אם אתה מאזור רחובות יש את אבי חלפים ויש לו אתר מצוין juatmotor.

תדאג להחליף לשמן איכותי ומסנן למקורי, המנוע הזה רגיש לבוצה אם מזניחים.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מתייחס לגופו של כותב ולא לשל עניין- רק טיפ קטן באופן אישי....

אם אתה לא יודע בדיוק מה וכיצד לעשות- תעשה אצל בעל מקצוע .

כוונה טובה לא תמיד מספיק,ולפעמים לכוונות טובות יש תוצאות רעות .

במיוחד כשזה לא הרכב שלך.

ועכשיו לגבי הרכב, טרם החלפת רדיאטור תבדוק צנרת מים כי חבל לרוקן נוזל קירור פעמיים .

בדוק מה מצב הצמיגים- לרוב לאנשים מבוגרים יש נטייה להזניח, גם עקב סגנון נהיגה .

אבי חלפים בהחלט מומלץ.

האם ברכב הנ"ל יש מסנן גיר? למה לא להחליף גם אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון לאדם:

הקורולה הזו עם מנוע 4A-FE הסופר מוצלח, בניגוד לVVTI שהגיע כשנתיים קדימה, הוא באמת רגיש לבוצה והיו איתו בעיות.

ולגבי התושבות, נסעתי עם תושבת שמתחת למצבר קרועה לגמרי וגם עם תושבת מנוע קדמית יחסית קרועה , לא הורגשו שום דבר משמעותי, מה שגרם לרכב לרקוד כמו ויברטור זה היה התושבת הימנית העליונה וכשהוחלפו כל השלושה ונשארה התושבת גיר שלא הוחלפה אז היו רעידות מאוד מאוד חזקות, אבל לפני כן לא, פשוט כל העומס נפל עליה שגם ככה הייתה במצב רעוע אבל לא עשתה כלום לפני כן.

זה מנסיון שלי, לא מייצג כלום.

לדעתי, פותח השרשור, תשקיע בדברים הקריטיים לנסיעה ותמכור אותה, כי להתחיל ליישר קו לרכב ישן שהוזנח זה יעלה לך כסף. אם בא לך - בכיף - השאלה אם משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לנשום טויוטה מספיק לנהוג עליה כדי להבין שזה אחד הרכבים המוצלחים והמנועים המוצלחים שהיו בשנתונים האלה!

תושבות מנוע קרועות מחליפים כי יש לכך השלכות על מיכלולים אחרים ברכב.

רכב שמתוחזק נכון מבצעים לו תחזורת מנע ולא מחכים שהמנע יהפוך לשבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...