Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר גמור, מצבר שהתייבש, אלטרנטור, משהו אחר?

Vandelay
שימו לב! השרשור הזה בן 2570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם..

יונדאי אקסנט שנת 2009, דגם 1600.

- הרכב במצב תקין ומטופל הייטב.

- המצבר בן שנה ואמור להיות תקין.

מה שקרה:

- היום בבוקר נסעתי ברכב מתל אביב לכיוון הרצליה ושמתי לב שהמגבים עובדים לאט מדי.

- בהמשך שמתי לב שיש בעיות עם האיתות של הרכב, שהרדיו מגמגם, והחלונות החשמליים לא מגיבים.

- הגעתי והחניתי.

לאחר כמה שעות:

- לא הניע הרכב, אז ניסיתי להניע עם כבלים - לא עבד.

- דיברתי עם טכנאי דרך, המליץ להניע עם 2 כבלים יחדיו על כל פין - הפלא ופלא הרכב הניע.

- הכל היה נראה בסדר בדרך חזרה לתל אביב הגעתי לחניה וראיתי ששוב המערכות החשמליות במצוקה.

- עשיתי ניסיון והדלקתי את האורות. הרכב כבה תוך שניה ויותר לא הניע.

- חזרנו אחורה - אין מצבר, אין חשמל, אין סטרטר.

עכשיו אני מנסה להבין סממנים של מה זה:

- האם יכול להיות שהלך מצבר?

- האם זה סממן של אלטרנטור ובעיות טעינה?

- למה האוטו דומם בהפעלת אורות? אמור לא לקרות אפילו -בלי- מצבר, לא?

*** יש מצב שלפני שבוע נשכחו אורות במהלך הלילה, אבל הרכב היה בשימוש כשבוע.

*** לפני יומיים בדיוק אישתי החליפה נורה אחורית באיזה מוסך - יכול להיות קשור?

מה דעתכם? מישהו חווה משהו דומה?

תודה

עריכה אחרונה על ידי Vandelay
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה לא במצבר - אחרי שהרכב מונע, אלטרנטור הוא זה שאחראי לספק חשמל + להטעין את המצבר. הכתובת בשבילך חשמלאי רכב עם ציוד שמודד טעינה ויכול להחליף במקרה הצורך אלטרנטור למשופץ.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מחזק את התגובות שמעלי בנוגע לאלטרנטור שבסבירות גבוהה מקור הבעיה.

תופעות דומות מאוד התרחשו לחבר עם אקסנט 97 :lol:

האלטרנטור שופץ לפני כחצי שנה והשבוע באמצע הנסיעה, הוא חווה את אותן תופעות.

הוא חזר למוסך ששיפץ אותו והם מצאו שצמת החשמל, התנתקה ולכן לא הייתה טעינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לך מזל שהרכב הגיע לחניה, כשיש בעיות עם אספקת החשמל בנסיעה / אלטרנטור גמור, אתה יכול להתקע באמצע הכביש בלי תגבור הגה ובלי כריות אויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר - נראה שהבעיה היא באלטרנטור.

מאחר והמצבר נפרק פריקה עמוקה (לכן היה צורך בהתנעה עם כבלים), אז לאחר תיקון הבעיה באלטרנטור יש צורך בהחלפת המצבר (הפעלת אחריות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדרך אגב, אלטרנטור לא אמור להטעין את המצבר. במקרה כזה צריך להטעין את המצבר עם מטען. אלטרנטור אמור לספק את הזרם הדרוש לתיפקודם של כל הרכיבים החשמליים ברכב. ברגע שהרכב עומד במקום או הסל"ד נמוך המצבר מספק את הזרם הדרוש.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדרך אגב, אלטרנטור לא אמור להטעין את המצבר. במקרה כזה צריך להטעין את המצבר עם מטען. אלטרנטור אמור לספק את הזרם הדרוש לתיפקודם של כל הרכיבים החשמליים ברכב. ברגע שהרכב עומד במקום או הסל"ד נמוך המצבר מספק את הזרם הדרוש.

בסל"ד סרק בהחלט האלטרנטור מטעין את המצבר ומספק את הזרם הדרוש לשאר הצרכנים. במידה ומפעילים צרכנים כבדים בסל"ד סרק

כגון: מפשיר אדים+מזגן או אורות גבוהים אז במקרה כזה באמת המצבר עלול להתרוקן.

*ברכבים מודרנים זה לא יקרה מכיוון שמתח המצבר מנוטר ואוטומטית הסל"ד סרק עולה בכדי שהאלטנטור יוכל לספק את צריכת הזרם של צרכנים נוספים כמו שציינתי קודם לכן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

היה טכנאי של הביטוח, אמר שהבעיה היא באלטרנטור שאין טעינה.

על כל פנים הבחור שהגיע נראה לי נמוך מאוד בסקלה של מקצועיות ואמינות.

שם מצבר חלופי וליווה אותי לחשמלאי שמטפל לי ברכב, נדע מחר על הבוקר מה עניינים..

אגב המצבר החלופי שהוא שם עטוף לחלוטין בניילון כביכול חדש. מקווה שלא מוכרים אותם אח"כ.

תודה

עריכה אחרונה על ידי Vandelay
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים גם מצברים משומשים, במחיר מתאים ועם אחריות ל 3 חודשים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שכן, הטעינו אותו עם מטען.

למרות שפרק זה מצבר די חדש ואמור להיות בסדר, סה"כ התרוקן.

אם יחזיק שבוע הכל טוב :)

והמצבר הישן היה תקין לחלוטין ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שכן, הטעינו אותו עם מטען.

למרות שפרק זה מצבר די חדש ואמור להיות בסדר, סה"כ התרוקן.

אם יחזיק שבוע הכל טוב :)

אל תבנה על כך שזה מצבר יחסית חדש - לצערי, מניסיון אישי מר.

בהתחלה רציתי לספר לך את הסיפור שלי, אך יצא ארוך - זה ויתרתי (תקציר - נתקעתי פעמיים- פעם אחת עקב אלטרנטור תקול. פעם שנייה עקב מצבר חדש שעבר פריקה עמוקה בפעם הקודמת - וכל זה בהפרש של כשבוע-שבועיים).

שורה תחתונה - מאחר והרכבך אין מצבר פריקה עמוקה (האם אני טועה ?), אז פריקה מלאה/עמוקה של המצבר פוגעת בביצועים שלו.

מאוד מומלץ לפנות למקום בו קנית את המצבר, לבקש שיבדקו אותו.

מאחר והמצבר לא מיועד לפריקה עמוקה, יכולים לטעון כי האחריות איננה מכסה מקרה כזה. (במקרה שלי - הסבירו כי האחריות איננה מכסה, אך מאחר והם מבינים שזה לא באשמתי, החליפו לי במסגרת אחריות).

גם במקרה שלי הייתה פריקה עמוקה של מצבר עקב אלטרנטור תקול - ואצלי זה היה מצבר די חדש, שהותקן ברכב חודשיים לפני כן (לכל היותר).

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...