Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מטפלים בסוזוקי בלנו 2002?

adab5
שימו לב! השרשור הזה בן 2574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,נהג צעיר,בן 20

נרכש לי רכב חדש על ידי ההורים בלנו 2002

קודם כול חייב לציין,יחסית לעלות שלו (פחות מ5k ) הרכב מפחיד במהירות שלו ועוד יותר בחיסכון שלו בדלק,לא שותה כמעט בכלל

יש לי 2 שאלות לגבי טיפולים

1. לרכב יש 215 ק״מ עם מנוע וגיר מקוריים. הטיפול האחרון שבוצע לו היה לפני 9 חודש,טיפול שמנים,פלאגים,פילטרים.

אני מעוניין לעשות לו טיפול כול שנה ולהתחיל עכשיו.

היכן כדאי לקחת את הרכב לטיפול כזה? ומה העלות המשוערת? כמו כן מה עליי לבדוק לגבי המוסך (איזה שמן מומלץ לרכב אין לי מושג)

(ברקסים הוחלפו לפני חודשיים,גם בולמים וציריות הכול עם קבלות)

2. לרכב הוחלף רדיאטור לחדש (יש בידי קבלה ממוסך רשמי של סוזוקי) אך המים שמולאו בפנים על ידי הבנאדם הם מי ברז!! אומנם אין תופעה של התרוקנות מים ברכב או התחממות

אבל איך אפשר להחליף את זה לנוזל קירור אחר?

יש אפשרות לרוקן את הרדיאטור?,ואיזה נוזל עליי לקנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש

לבלנו מתאים שמן 10w40 חצי סינטטי

טיפולים כל חצי שנה או 10 אלף לפי ספר הרכב

נוזל קירור תחליף דחוף, מים רגילים הורסים את המנוע, מים של Prestone ירוקים יתאימו

ואם אין קבלה לטיימינג הייתי מחליף טיימיניג ומשאבת מים

מחיר משוער סביבות ה500 שח כולח עבודה וחלקים(טיפול+החלפת מים)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי slavik11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש

לבלנו מתאים שמן 10w40 חצי סינטטי

טיפולים כל חצי שנה או 10 אלף לפי ספר הרכב

נוזל קירור תחליף דחוף, מים רגילים הורסים את המנוע, מים של Prestone ירוקים יתאימו

ואם אין קבלה לטיימינג הייתי מחליף טיימיניג ומשאבת מים

מחיר משוער סביבות ה500 שח כולח עבודה וחלקים(טיפול+החלפת מים)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אני קצת קצר בכסף כרגע יש לי להשקיע בערך 600 שקל

קיבלתי הצעה ממוסך לטיפול ב400 שקל

וממוסך רדיאטור מתמחה ניקוי רדיאטור+מים ירוקים ב250 שקל

סך הכול 650 ש''ח

האם הטיימינג ומשאבת מים יותר דחוף מהטיפול שבוצע לפני 10 חודשים ?

או שזה יכול לחכות עוד חודש-חודשיים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך במוסך מלבד טיפול הטיימינג.רצויי לבדוק עם הבעלים הקודמים מתי בוצעה טיימינג.

עקב שאתה רוצה לעשות טיימינג אז בכל מקרה יורידו את המשאבת המים וירוקנו מים אז יעשו לך בכל מקרה החלפת שמן ומים.

לגבי טיםפול שמן אני לא בטוח שעושים בטיימינג לכן במידה ולא תרכוש פילטר שמן מקורי ושמן מנוע 10/40 איכותי ותחליף לבד הכל ייצא לך פחות מ200 ש"ח.

בבקשה ספר אחזקה:

https://ufile.io/75235

במידה ואין תיעוד עדיף טיימינג במידה ונקרעת רצועת תזמון זה ראש מנוע.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת קצר בכסף כרגע יש לי להשקיע בערך 600 שקל

קיבלתי הצעה ממוסך לטיפול ב400 שקל

וממוסך רדיאטור מתמחה ניקוי רדיאטור+מים ירוקים ב250 שקל

סך הכול 650 ש''ח

האם הטיימינג ומשאבת מים יותר דחוף מהטיפול שבוצע לפני 10 חודשים ?

או שזה יכול לחכות עוד חודש-חודשיים ?

ראשית כל תתחדש! זכית ברכב שהוא נכס שלא תרצה להיפתר ממנו. הייתה לנו בלנו 96 וכל הרכבים שהגיעו אחריה פשוט איכזבו את אישתי ביחס לכוח ולתמורה שנותנת הבלנו.

לעניין הטיפולים שהוזכרו:

אין צורך לגשת למכון רדיאטורים כדי לבצע ניקוי. ניתן לבצע החלפה של המיי ברז בנוזל קירור איכותי כמו פרסטון שעלותו כ 40 ש"ח לגלון וריקון בדרך הפשוטה ביותר מהרדיאטור והחלפה. רק שים לב אם המיים שנמצאים כרגע ברדיאטור הם עכורים וציבעם חלודה או יחסית נקיים ושקופים. יש פה לא מעט פרוייקטים שמראים כיצד ךבצע עצמאית את העבודה וגם לא מעט אנשים יישמחו להירתם לעזור לך עם זה.

לגבי טיימינג אם לא ידוע לך מתי נעשה אז דחוף לבצע כי בבלנו אם תקרע הרצועה אתה פשוט תיאלץ לזרוק את הרכב לפח או לבצע לו תיקון ראש מנוע שיעלה כמו הרכב.

החיסרון בבלנו שלא ניתן לראות את מצב הרצועה בכלל וכדי להציץ עליה אז כבר מפרקים את כל הקשור לטיימינג ועל הדרך ברור שכבר מחליפים אותה ואת משאבת המיים. מנסיון עם לא מעט טיימינגים שביצעתי בבלנואים לדורותיהם העבודה ביחס לטיימינגים ברכבים אחרים היא מאוד מסורבלת ומצריכה לא מעט זמן וסבלנות לפילוס הדרך לרצועה עצמה כך שאם זרקו פה 500 ש"ח עבודה אז אני מאחל לך מוסך שיעשה במחיר הזה. העבודה ברכב שכזה היא סביב ה 800 ש"ח. סט הטיימינג עצמו הוא זיל הזול כמו 150 ש"ח והמשאבה בערך עוד 150.

מאיפה אתה שננסה להכווין אותך אולי למוסכים זולים יחסית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל תתחדש! זכית ברכב שהוא נכס שלא תרצה להיפתר ממנו. הייתה לנו בלנו 96 וכל הרכבים שהגיעו אחריה פשוט איכזבו את אישתי ביחס לכוח ולתמורה שנותנת הבלנו.

לעניין הטיפולים שהוזכרו:

אין צורך לגשת למכון רדיאטורים כדי לבצע ניקוי. ניתן לבצע החלפה של המיי ברז בנוזל קירור איכותי כמו פרסטון שעלותו כ 40 ש"ח לגלון וריקון בדרך הפשוטה ביותר מהרדיאטור והחלפה. רק שים לב אם המיים שנמצאים כרגע ברדיאטור הם עכורים וציבעם חלודה או יחסית נקיים ושקופים. יש פה לא מעט פרוייקטים שמראים כיצד ךבצע עצמאית את העבודה וגם לא מעט אנשים יישמחו להירתם לעזור לך עם זה.

לגבי טיימינג אם לא ידוע לך מתי נעשה אז דחוף לבצע כי בבלנו אם תקרע הרצועה אתה פשוט תיאלץ לזרוק את הרכב לפח או לבצע לו תיקון ראש מנוע שיעלה כמו הרכב.

החיסרון בבלנו שלא ניתן לראות את מצב הרצועה בכלל וכדי להציץ עליה אז כבר מפרקים את כל הקשור לטיימינג ועל הדרך ברור שכבר מחליפים אותה ואת משאבת המיים. מנסיון עם לא מעט טיימינגים שביצעתי בבלנואים לדורותיהם העבודה ביחס לטיימינגים ברכבים אחרים היא מאוד מסורבלת ומצריכה לא מעט זמן וסבלנות לפילוס הדרך לרצועה עצמה כך שאם זרקו פה 500 ש"ח עבודה אז אני מאחל לך מוסך שיעשה במחיר הזה. העבודה ברכב שכזה היא סביב ה 800 ש"ח. סט הטיימינג עצמו הוא זיל הזול כמו 150 ש"ח והמשאבה בערך עוד 150.

מאיפה אתה שננסה להכווין אותך אולי למוסכים זולים יחסית?

הרכב מהיר

הרכב חסכוני

הייתי בשוק מכמה תמורה שהוא נותן

דיברתי עם הבעלים הנוכחי (היא היד השניה)

בכולה 3 שנים שהוא אצלה לא בוצע טיימינג

לא יודעת מה קרה לפני

מה לעשות? לגשת למוסך ולבקש טיימינג ומשאבת מים?

אני גר בראשלץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על אורן שירותי רכב בחולון עשיתי אצלו לפני שנתיים טיימינג לבלנו.

המלצה שלי זה לקבוע את הטיפול כמה שיותר מוקדם בבוקר אחרת יש מצב שתצטרך להשאיר את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טיפולים שוטפים(החלפת שמנים) אשמח לעזור לך(אני מלוד) בכך אם תרצה, החזקתי לפני שנתיים בלנו.

גם כן מומלץ להחליף שמן גיר נכנס רק 2.4 ליטר.

תהליך החלפה הוא קל מאוד ואפשר אפילו לעשות את זה בלי להרים את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש רכב מעולה :) לגבי מים ברדיאטור כשיש מים לא כדי להמשיך איתם ?

ידוע לי שאחרי החלפה של מים למיי קרור (ירוק) יגרום לנזק גדול יותר נכון ?

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום שהוחלף רדיאוטר תמהוה בעייני איך שמו מים במקום מי קירור.

כנראה שעבדו על חלק אחר במערכת הקירור והיה צורך להשלים ואז שמו מים.

תצלום של מי הרדיאטור יעזור לנו להבין את חומרת המצב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קבעתי למוסך של קרוב משפחה בחולון.

החלפת טיימינג-750 ש״ח

+תישקל החלפת משאבת מים בהתאם למצבה

לגבי הרדיאטור אקנה מי פרסטון.

איך עליי לרוקן את מי הרדיאטור על מנת למלא חדשים?

בנוסף על מנת לחסוך ארצה את הטיפול 10 לעשות בעצמי.

מישהו יודע מאיפה קונים פילטר שמן,אוויר,פלאגים,ושמן מנוע במחירים זולים ואיזה דגמים עליי לקחת ? והאם זה יצא בהרבה יותר זול מהמוסך שדורש 400?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעקוב אחריי הצינור מים התחתון תנתק אותו ותמלא מי קירור חדשים.

פילטר אוויר בארץ מוכרים רק סיני עדיף להזמין מחו"ל של MANN.

מישהו כבר יעלה את הקובץ של אוטודאטה עוד מעט.

הורדת את סםר האחיזקה שפרסמתי את הילנק שלו? שמה רשום הכל.

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש רכב מעולה :) לגבי מים ברדיאטור כשיש מים לא כדי להמשיך איתם ?

ידוע לי שאחרי החלפה של מים למיי קרור (ירוק) יגרום לנזק גדול יותר נכון ?

כבר שמעתי את התאוריה הזו כמה פעמים, לדעתי אין לה בסיס.

למה צריך להיגרם נזק גדול יותר? תסביר.

נוזל קירור זה לא חומצה, הוא לא אמור להמיס משקעים.

וגם, כפי שנכתב פה מעלי - לאחר החלפת רדיאטור סביר שמלאו נוזל קירור כלשהו, לא מים. אם מלאו מים - זה מוסך סופר חאפר, מקווה שזה לא המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...