Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - אלפא רומיאו ג'וליה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ועל סמך מה אתה טוען שDeLorto לא טובים? ומה עם Solex?

העיקר לעקוץ

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 362
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדלאורטו נחשבו לטובים ביותר, הוובר אחריהם ובסוף הסולקס.

עם כל הכבוד להתקדמות הנחשונית בתחום הזנת הדלק, מבחינת תגובת דוושה וצליל, אין תחליף למאייד.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס ! היה לי העונג לנהוג בלאדה 2107 במשך שנה. אומנם רכב זבל ועם קרבורטור של סולקס, אבל תגובת דוושה טובה הרבה יותר מכל רכב עם הזרקה שנהגתי בו.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירי גירי - אני לא מומחה בתחום הקרבורטורים, מדבר רק מניסיוני- אבל תודה.

באגירה - סיריוסלי?

אתה יודע כמה armchair henrys יש בבריטניה לבדה?

בארהב וקנדה אפילו יותר.

עם הרבה מידי זמן ומעט מידי ציוד וידע?

ואכן מה שכתב חן זה סדר הדירוג.

אך איש הרולינג רוד דיינו שאני נותן לי לכוון את המנועים שלי מחזיק הכי הרבה דיזות /וונטורי ושאר חלקיקי פלא של וובר. ומשפר באופן משמעותי את רצועת הכח של המנוע.

ושלושת מנועי הפולביה (יש שרשור לאחד מהם בפורום אספנות) האחרונים שבניתי לא דרשו משחקים עם הקרבורטורים מאז הרולינג רוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי, הסמלון שלך מזכיר לי את המנועים האיטלקיים של לפני 30 ו 40 שנה.

מנועים בעלי אופי וצליל שלא היה שני להם, שהיו עוברים בחדווה את הקו האדום ורוצים עוד.

ולא מדובר על אקזוטיקה יקרה, אלא על פיאט 127 ספורט 1050 סמ"ק או לנצ'יה בטא 1600.

תמיד הן היו הזריזות בקבוצתן והמהנות ביותר לנהיגה.

היה, נגמר, חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אני לגמרי לא משוכנע במה שכתבת.

מה הייתה אמת המידה להשוואה באותה התקופה? חיפושית? פיאט 600? פרינץ 4? פורד אסקורט? אין שום ספק שבהשוואה לתקופתם המנועים האלה היו נפלאים.

בהשוואה לימנו? ספק רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספקים של 100 ו 110 כ"ס ממנועי 1.6 נחשבו למכובדים ביותר עבוז זמנם, ולא רעים גם עבור זמננו, מה גם שהיו מחוברים למכוניות קלות בהרבה מהמקובל בזמננו.

יותר משהיו חזקים, אופי הפעולה שלהם היה נהדר והיה כיף אמיתי לנהוג בהן חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו בכל תחום כמעט, ודאי כזה שהוא מעשה ידי אדם, יש את "כבר לא עושים דברים כאלה" ומנגד, "טוב זו הנוסטלגיה, זו שצובעת בורוד פרימוס עתיק אל מול כיריים אינדוקציה דנדש". ולכן צריך את מי שמבשל בשתי השיטות בכדי שיספר לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן,

מבין ומסכים עם מה שאתה אומר רק מעוניין לציין שחלק מההילה המנופחת יותר מידי בארץ של ספורטיביות מסויימות (פיאט 127 ספורט, אוטוביאנקי אבארט) הוא בעיקר בגלל שלא יובאו כלל מתחרות ספורטיביות.

לא היו פיאסטות XR2, לא היו פולו G40, לא היו טלבוט סמבה ראלי, לא היו 104ZS, לא היה מיני קופר, הקורסה יובאה בדגם חצי אפוי, בקיצור, לא היה כלום.

וכנ"ל קטגוריה מעל, לא גולף GTI, לא אסקורט ספורטיביות, לא קדט ספורטיביות. שממה. רק קומץ אלפות ולאנציות וב.מ.וו שהשתדלו לא להביא דגמים בכירים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, המנועים שציינת לא בנויין לעבור את הקו האדום באזור 6000, זה שהם מרגישים זריזים ומשוחררים (בעיקר בסוף חייהם אגב) ותיאוריך לגבי איך שהן ננהגו רק מחזק את מה שאני כתבתי לגבי כיוון קרבורטור במנוע שהיה כבר גמור אצל הבעלים השלישי.

מנוע נורד של אלפא שובר טלטל סטוק ב7000 סלד.

השעון בסמלון שלי הוא שעון סלד במנועי דינו 1960סמק. מנוע שיועד לסלד של עד 8000 סלד, גם שמונה וחצי מידי פעם לא ישבור כלום. עם מומנט מירבי ב6000 סלד ועקומת מומנט תלולה, זה מנוע לפי רוחם של הכותבים האחרונים כאן.

בהערת שוליים גם אצ המנוע החזק ביותר יוזר חסר תשומת לב יכול לשבור.

אני יכול לגלגל אתכם מצחוק סביב סיפורי מכונאים בוני מנועים שיש עליהם טלמטריה, ואסור לעבור איתם סלד מסוים על המסלול, מה מספר הנהג ומה מספרים הנתונים. זה עוזר במיוחד אחרי שמתחילות האשמות סביב מנוע שחוסל בהקפות ראשונות של טסטינג אחרי בניה שעלתה 25k לישט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, המנועים שציינת לא בנויין לעבור את הקו האדום באזור 6000, זה שהם מרגישים זריזים ומשוחררים (בעיקר בסוף חייהם אגב) ותיאוריך לגבי איך שהן ננהגו רק מחזק את מה שאני כתבתי לגבי כיוון קרבורטור במנוע שהיה כבר גמור אצל הבעלים השלישי.

אתה יכול להרחיב קצת את הדיון ולספר עוד על המנועים האלה? ממה סבלו? מה בעיית הסל"ד?

זה מעניין מאוד - תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחייחסות למנועי המירוץ :

ם סובלים מנהג שלא שם לב. או שלא שומע או מסתכל טוב.

או ששם לב ומתעלם, או שילוב.

למשל המכונאי מגדיר לא לעבור 7200 סלד. זה לא רק השעון שיש עליו מחוג אדום, גם נדלקת נורה בקוטר אינץ׳ בצבע אדום.

אז הקפה ראשונה באימון ופעמיים המנוע על 7,600.

אחכ במירוץ המנוע היה במשך חמש שניות על 7800, כי נדחפה מכונית לפני האוטו שלנו והנהג לא העביר הילוך כי ווטאבר.

פעמיים הוריד הילוך מוקדם מידי והריץ את המנוע ל-8200 ו8500.

בטמפ העבודה האלה נוצר מגע בין הבוכנות לשסתומים, מגע מינימאלי שלא שובר כלום, אבל מעקם שסתומים כך שנפגעת האטימה ומכאן הדרך להרס מוחלט קצרה.

זה מעניין רק מבחינת זה שהנתונים מזיזים את האצבע מאיתנו המכונאים אל הנהגים, שבתחום הקלאסיות הם אנשי עסקים או דירקטורים כל יכולים ופתאום הם צריכים להתמודד עם מציאות שהם לא תמיד מוכנים לה...

עריכה אחרונה על ידי 57mmStroke
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש - לילדה שלי קשה לחגור את עצמה בתוך הבוסטר בשל מיקום לא אידיאלי של תופסני החגורות. נשאר עם ה- XV. :-)

בפונטו זה בלתי אפשרי ואני צריך לחגור אותה בעצמי. בהחלט עלול להיחשב כדיל ברייקר.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו פורסמו באתר נתוני מכירות של משרד התחבורה לחודש אפריל:

מכירות ג'וליה ינואר פברואר 76.

מכירות גוליה ינואר אפריל 124.

כלומר בחודשיים הראשונים של השנה הרכב מכר 38 עותקים לחודש.

בחודשים מרץ-אפריל נמכרו 24 יחידות בממוצע מידי חודש.

תובנות שלי:

1. ההיפ שסביב הרכב מתחיל לדעוך וגם המכורים למותג כבר הזמינו, מכאן מתחילים החיים האמתיים של הדגם.

2. אם הרכב יצליח לשמור על המומנטום של מכירת 30 מכוניות לחודש, זו תהיה הצלחה יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...