Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתחמם או שאני רק מדמיין?

priel
שימו לב! השרשור הזה בן 2552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה תיקנתי ברכב שתי תקלות שונות אך קשורות -

מחוון חום מנוע והחלפת רדיאטור וניקוי מע' קירור בשל הימצאות חלודה.

המצב כרגע הוא שבנסיעה מחוץ לעיר החום מתייצב על 91 מע' (הטרמוסטט נפתח בערך בטמפ' זו), אבל בנסיעה בתוך העיר או אפילו רק בעמידה החום נע בין 94 ל-100 לסירוגין (עולה ל-100, מפעיל מאוורר, יורד ל-94, עולה ל-100 וכו').

שברולט אימפלה 2004, מנוע 3.4.

האם החום נשמע תקין?

בספר הרכב רשום שניתן להגיע ל-100, אבל לא מפורט באיזה מצב ובאיזו תדירות.

אם החום תקין, האם זה הגיוני לנסוע עם מחוון חום שנמצא שני פסים מימין לפס האמצעי לאורך כל הנסיעה בתוך העיר?

נראה מוזר שמתכנני הרכב התכוונו לכך.

את מחוון החום כיוונתי ע"פ סורק חיצוני, כך שהמחוון יימצא בדיוק באמצע כאשר הטמפ' 92 מע'.

מצ"ב תמונה של מחוון החום כאשר הרכב בעמידה - 102 מעלות.

WhatsApp Image 2017-03-28 at 01.49.50.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקין לחלוטין אבל המחוג לא אמור להראות טמפ' אמיתית. זה יותר מחוג שלושה מצבים. קר , בסדר, חם מדי.

הוא אמור להיות באמצע כל עוד הטמפרטורה​ בין 87-100 .

לעמוד בצד שמאל כאשר המנוע עדיין קר ב 70 מעלות ולעמוד בצד ימין כאשר הטמפרטורה מעל 110.

זה נעשה כדי לא לשגע את המחוג כל פעם שהטרמוסטט נפתח/נסגר או מאוורר מתחיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מהתשובה שהמנוע תוכנן לעבוד על טמפ' של 95-100 מע' בתוך העיר?

הוא לא אמור להתייצב בטמפ' פתיחת טרמוסטט 92 מע'?

בנוגע למחוון - המחוון הוא רציף, לא 3 מצבים. כדי למנוע שינויים תכופים הוא משתנה בעליה/ירידה של 2 מע' ומעלה והוא עושה זאת בדיליי של כ-10 שנ'.

אם טמפ' המנוע תקינה, לא מצליח להבין למה המחוון לא באמצע. לא חושב שתכננו את המחוון באופן שיהיה גבוהה לאורך זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הטרמוסטט דווקא מזייף, ונפתח/נסגר מאוחר מידי. היתה לי תופעה כזו בדיוק עם טרמוסטט קצת איטי בתגובה שלו, וכשהחלפתי הטמפ׳ קבוע על 90

Sent from my iPhone using Tapatalk

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באימפאלה ושאר אמריקאיות מהשנתונים הנ"ל המחוג הוא אמיתי . וזז בהתאם לחום המנוע .

פיקוד המאוורים מחובר ישירות לחישני ABS.

ובהתאם לנתונים מפעיל את המאוררים בעת עמידה במקום / נסיעה איטית.

נשמע לי תקין טווח הטמפרטורות שצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקיר את הרכב אבל לא נראה לי מצב נורמלי בתנאים של נסיעה עירונית.

מה יקרה אם תיסע בעליות של ים המלח באמצע הקיץ עם מזגן ורכב עמוס?

היתי בודק 2 אפשרויות:

1-האם הטרמוסטט מורכב הפוף? (לא תמיד אפשרי - לא יודע מה ברכב הנדון)

2-האם הרדיאטור (שהוחלף) הוא תואם למקורי (לא רק בגודל חיצוני אלה גם בכמות תעלות מעבר נוזל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות. גם לי כל העסק הזה מרגיש לא תקין.

לדעתי אי אפשר להתקין הפוך, אבל אבדוק.

באמת הטרמוסטט נפתח לפעמים מאוחר. שייכתי את זה לאוויר במערכת, אבל זה קרה לי עכשיו שוב, למרות שניקזתי את כל האויר בצורה יסודית.

לא חשדתי בטרמוסטט כי הוא חדש - הוחלף לאחרונה ביחד עם החלפת הרדיאטור.

לגבי טיב הרדיאטור והתאמתו - לא נראה לי שאצליח לבדוק את כמות התעלות וכו'.

רכשתי אותו (כולל התקנה) באבי פארטס בפתח תקוה, אחרי שראיתי הרבה המלצות כאן. מקוה שהוא לא הבעיה.

כנראה אנסה לנסוע ימים בודדים ללא טרמוסטט ואח"כ אנסה להתקין טרמוסטט חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרדיאטור חדש אני בספק שהוא הבעיה, איזה טרמוסטט שמת אתה יודע? טמפ׳ פתיחה וסגירה שלו?

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שגם הטרמוסטט חדש - הוחלף ביחד עם הרדיאטור, אבל כידוע אחת הבעיות באבחון היא ההנחה שחדש=תקין.

שמתי טרמוסטט מקורי של AC delco, נפתח בטמפ' של 195F שזה אומר 92 מעלות צלזיוס.

erezfed - בעקבות התגובה שלך למעלה, קניתי עכשיו 3 טרמוסטטים חדשים מקוריים של AC delco - כל אחד שונה מעט מהשני, מצ"ב תמונה.

הבעיה הכי גדולה היא שנורא קשה להגיע למקום של הטרמוסטט, אחרת הייתי מזמן מחליף טרמוסטט או לפחות מנסה לנסוע למשך מס' ימים ללא טרמוסטט.

thermostat.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

לפני מספר ימים פגשתי אימפלה זהה לשלי.

בדקתי עם סורק וראיתי שהמנוע שלה מתנהג בדיוק כמו שלי (מגיע ל-103, מפעיל מאורר, יורד ל96, עולה, מגיע ל-103 וכו'), אבל שעון החום פשוט מכוייל מעט למטה ולכן זה לא נראה מפחיד.

מבין מכאן שההנחה שלי שמרכז המחוון הוא 92.5 כנראה לא נכונה, וכל שעלי לעשות הוא פשוט לכייל את המחוון מעט שמאלה ולא לחשוש לחום מנוע לא תקין.

יש דרך לוודא מה החום המדוייק שאני צריך להיות בו במרכז המחוון?

אם יש פה למישהו אימפלה 2000-2005 אשמח לדעת מה החום שהוא מקבל במרכז המחוון.

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לדעתי אל תתחרפן על זה יותר מידי, הדיוק על המעלה הוא לא כזה חשוב. כל עוד המערכת תקינה ואתה מכיר את ההתנהגות של המחוג אתה יודע מתי אתה בסדר ומתי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שאמרתי לך , שזה תקין .

לגבי דיוק המחוג- תצטרך להחליף את המנוע שלו, מיותר .

אלא אם יש לך גישה לסורק מקורי- ואז אתה נכנס ל internal- cluster- dial layout- dial calibration

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...