Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה וחמישה חודשים עם מרצדס C230 2007

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 2583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי שאלות בהודעות פרטיות, אז החלטתי לרשום את רשמיי באופן פומבי.

אנסה גם לענות על השאלה בהודעה שפתחה את שרשור הקנייה "האם ניתן להחזיק מרצדס בעלות שפויה?".

אתחיל בגילוי נאות: הרכב נרכש מאבא שלי ונסעתי רק 8,000 ק"מ (כמעט הכל בעיר, קניתי את האוטו עם 225 אלף ק"מ ועכשיו אני עם 233 אלף ק"מ), כך שאני לא דוגמה לאחד שרכש את האוטו ממודעה ביד2 ונסע הרבה.

אבא שלי טיפל כל השנים במוסך היבואן, שיש רק מילים טובות להגיד עליו, למעט המחיר.

את הטיפול הראשון לאחר שקניתי את האוטו עשיתי במוסך רם בת"א.

שמן מנוע, פילטר שמן ופילטר אוויר בסביבות 1,000 ש"ח כולל עבודה. זול.

מכיוון שהעברתי לאחר מכן את הבעלות על שמי, קיבלתי שובר לטיפול במוסך יבואן, אותו ביצעתי בשבוע שעבר.

שמן מנוע, פילטר שמן, החלפת מנורות בלי שביקשתי ושטיפה של האוטו ברמה שלצערי לא מצאתי אף מכון שטיפה שמתקרבת אליה - הכל בחינם.

מכיוון שהטיפול שהייתי צריך הוא טיפול גדול של 240 אלף ק"מ, הייתי היום במוסך רם להשלמות:

שמן גיר, אטם ופילטר לשמן גיר ודיסקיות בלמים אחוריות, כולל עבודה ב 1,200 ש"ח - לעומת מעל 3,000 ש"ח בהצעה שקיבלתי ממוסך היבואן להשלמה מהטיפול הקטן (אותו כאמור קיבלתי בחינם) לטיפול גדול.

עלויות הביטוח (נהגים מבוגרים, עבר נקי) בביטוח ישיר כ 4,000 ש"ח למקיף, 1,000 ש"ח לחובה. לדעתי יותר מסביר והרבה פחות ממגבלת הסכום אותו מחזירים לי בעבודה.

למעט מנורות שנוטות להישרף ומצבר שהלך לעולמו לאחר מספר שנים, אני יכול להעיד על אמינות מושלמת.

מכיוון שאני נוסע בעיר ובכל זאת מדובר ב V6 אטמוספרי בנפח 2.5, צריכת הדלק הרגילה שלי היא בסביבות 6.5-8 ק"מ לליטר.

רק פעם אחת נסעתי לירושלים והמדידה (לפי מחשב הדרך) הייתה כ 11 ק"מ לליטר.

לסיכום, האם הייתי ממליץ על מרצדס בת 11? בפירוש כן, בתנאי שיש לה הסטוריית טיפולים מוכחת. אחרת יישור הקו הוא יקר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לדוד שלי אחת כזאת בדיוק (גימור ספורט) עם 90 אק"מ, הוא ישמח מאוד לשמוע :)

ולגבי מוסך רם, אחלה מוסך. משה ועדי אנשים נהדרים.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלויות מעט מוזרות לי.

ב W211 טיפול קטן אצל משה עלה קצת פחות מ 1,000 ש"ח כולל עבודה (שני גלונים שמן סינטטי 280, פילטר שמן 100 ושני פילטרי אוויר 200) וב W203 הענתיקה שלי המחיר מעט יותר זול כי יש פילטר אוויר אחד והוא קצת יותר זול.

משום מה צריכת הדלק שלך גבוהה יותר מה W211 עם מנוע 3.5 ליטר.

כפי שנכתב בשירשור הקודם, עדיף להזמין מראש חלפים מחו"ל לפני שזקוקים להם. לדוגמה, מחיר לתושבת מנוע אחת בארץ (מקורית, אין אחרת) הוא 700 ש"ח+, לעומת זאת מחיר 3 תושבות OEM (של "למפורדר") כולל משלוח מגרמניה הוא 600 ומשהו...

ד"א, לא ראיתי אותך במפגש בשישי:shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע מעניין - תודה רבה.

הפוסט שכתבת תומך בטענת היסוד שלי שכלי הרכב האלה אינם יקרים במיוחד לאחזקה ובלבד שמדובר בטיפולים שוטפים ושבעל הרכב יודע איך לצמצם עלויות אחזקה ( לדוגמא - החלפת בלמים במוסך מתמחה שאיננו מוסך יבואן ובחלקי oem ולא 'מקוריים').

הבעיה מתחילה כשיש תקלה רצינית ברכב - אז יורדת הגליוטינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב היום שאין אפילו רכב משפחתי שלא יוריד גליוטינה בתקלה רצינית.

בגדול הדגם הזה נחשב לאמין הן בבנזין והן בדיזל (למעט אולי דגמי הקומפרסור).

מחיר הביטוח דומה למה שאני הייתי משלם למרות שבשנתיים האחרונות ויתרתי על מקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד זה יכול לקרות וזו הסיבה שצריך לשריין בצד סכום להפתעות, בכל מקרה זה חלק מהחבילה של תחזוקת רכב פרמיום לתקופה ארוכה.

כפי שכתבת, תחזוקה שוטפת תעלה קרוב לתחזוקת רכב דומה פשוט כך שיוצא שהעלות כוללת של מרצדס פרמיום משומשת דומה לזו של משפחטומטית חדשה. אם נוסיף את ההפתעות אז יצא שתמורת תוספת של (ואני מגזים) 4-5 אש"ח לשנה או 500 ש"ח לחודש ניתן להיהנות מרכב שהוא הרבה יותר כמעט בכל (הספק/ביצועים/התנהגות/פאר וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, היכן המפגש ובאיזו שעה?

האם יש נקודת כינוס לבעלי מרצדס עתיקות, אבל שעדיין אינן אספנות?

לגבי עלויות הטיפולים, הטיפול הקטן ברם לפני שנה עלה פחות מ 1,000 ש״ח, לא זוכר בדיוק כמה.

הטיפול של אתמול כלל ברקסים וגם כניראה ששמן גיר יקר יותר משמן מנוע.

בכל מקרה, אסרוק ואעלה את החשבונית של אתמול ממוסך רם וגם את ההצעה לטיפול דומה ממוסך היבואן.

מסכים 100% עם מה שכתבת.

לרוב הישראלים קל יותר להוציא כסף על נסיעה משפחתית לחו״ל מאשר על רכב מפנק, למרות שהם יושבים די הרבה באוטו.

הדבר היחיד שהיה חסר לי בזה שזה רכב ישן זה הדיבורית, אז כמו שהוצע לי באחד הפורומים פה הזמנתי באנגליה דיבורית BT של Visseo שמתלבשת על התושבת המקורית שמותאמת לנוקיה ושומעים דרך מערכת השמע של הרכב.

ב 80% מהמקרים זה מתחבר אוטומטית בקלות.

לעיתים צריך לשחק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה בשישי שעבר בחניון של תחנת הדלק "דור" ליד צומת נחל חדרה, היו שם הרבה רכבים מהמילניום הנוכחי ולא רכבי אספנות בלבד.

אתה רוצה את הטלפון הישן שלי? מערכת האודיאו שלי (כשתחזור מהתיקון השני בסין...) כוללת חיבור BT כך שאין לי צורך בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה החשבונית של מה שבוצע ברם + הצעת המחיר מכלמוביל על דברים דומים (יש לי גם הצעה מכלמוביל על הבלמים האחוריים חלפים 434 + עבודה 274 ש"ח, ללא מע"מ).

ההצעה של כלמוביל כוללת גם נוזל קירור ונוזל בלמים, שברם אמרו שלא צריך להחליף.

חיים, התיבה הפרטית שלך מלאה.

הטלפון שלי 054-4949492 , תודה

הצעת מחיר מרצדס.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר לטיפול גיר דומה לטיפולי 60 שלי עם ה C240, לא זול אבל גם לא בשמיים.

שתי ההצעות מעידות על כך שעם מעט מאמץ והבנה ניתן להחזיק רכב שכזה בעלות שפויה.

התה"ל שלך הוא עם 5 הילוכים? לא זכור לי כי בדגמים אחרי 2003 היה ניתן לנקז ממיר מומנט ולבצע החלפה מלאה של הנוזל ההידראולי. (מוזר לי שבכלמוביל רצו להחליף 9 ליטר שמן בזמן שמשה החליף רק 5.)

הייתי מציע שתחליף נוזל בלמים אם מעולם לא החלפת במשך ה 10 שנים, אצלי בויצעה החלפה מלאה באמצעות משאבה ב E350 שלי לפני שנה (בלי שום בעייה מיוחדת, סתם ישור קו) בעזרתו של רועי מהקבוצה (בעלות של 3 מכלים וכוס קפה...).

נתתי לרועי את הטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...