Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שייבה לבורג ריקון שמן

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 2580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שאצלי ברכב, השייבה בבורג הריקון עשוייה מאלומיניום (כמו האגן) רציתי לדעת אם זה נכון להחליף את השייבה בשייבה נחושת. אני זוכר שפעם שמעתי שזה לא נכון להדק יחד 2 סוגי מתכות במיוחד באזורים שמושפעים משינויי טמפ׳ (אלומיניום ונחושת) מהסיבה שזה יכול לגרם לבעיות (קורוזה?, ריאקציה?, שינויים בהרכב?)

אשמח לדעת מהי הסיבה ואם הדבר נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה אבל אני חושב שהכוונה הייתה לשוני התרחבות של החומרים בחום מה שיכול לגרום לנזילה קלה.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שאצלי ברכב, השייבה בבורג הריקון עשוייה מאלומיניום (כמו האגן) רציתי לדעת אם זה נכון להחליף את השייבה בשייבה נחושת. אני זוכר שפעם שמעתי שזה לא נכון להדק יחד 2 סוגי מתכות במיוחד באזורים שמושפעים משינויי טמפ׳ (אלומיניום ונחושת) מהסיבה שזה יכול לגרם לבעיות (קורוזה?, ריאקציה?, שינויים בהרכב?)

אשמח לדעת מהי הסיבה ואם הדבר נכון.

על איזה רכב מדובר ?

בעיקרוו ייצרן הרכב בוחר במתכות בעלי פוטנציאל נמוך להיווצרות קורוזיה בין מתכתית. אל תשכח שהבורג עשוי מפלדה והאגן השמן מאלומיניום או מגנזיום לכן אינני ממליץ לבחור בדיסקה אחרת מזו שהייצרן ממליץ. בכול מקרה לא יקרה כלום בטווח השנים הקרובות אם תתקין דיסקה ממתכת שונה מכיוון שבכול טיפול מחליפים את הדיסקה וגם האיזור תמיד שמנוני ככה שלא נראה לי שאתה צריך להיות מודאג.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב רכבי קונצרן VAG החל משנת 2000 וגם ברכבך השייבה מגיעה יחד עם הבורג ולא ניתן להפרידה מהבורג. הבורג עשוי מפלדה והדיסקה מברזל/פלדה רכה ולא אלומיניום.

בעבר אכן המוסכניקים היו חותכים את השייבה ומלבישים שייבה מנחושת ולא זכור לי שזה גרם לבעיות כול עוד את מהדק במומנט הנכון ודואג שפני השטח יהיו נקים משמן ולכלוך.

דוגמא לבורג כזה תוכל לראות בקישור המצורף.

https://www.buycarparts.co.uk/febi-bilstein/1874952

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה צריך דחוף יש לי אחד כזה חדש לאגן השמן. לדעתי תוכל לרכוש אצל מוסך רון במחיר הרבה יותר זול מאשר אצל צ'מפיון.

נסה לרכוש בחנויות לאספקה טכנית באיזור יצחק שדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...