Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב חדש בלי מקדמה ותשלומים נמוכים - לדעתי מלכודת

enash
שימו לב! השרשור הזה בן 2573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר שבוע ימים אני חושב על זה ומנסה להבין מה הקאץ.

זה לא הגיוני. חברים אומרים לי מה אכפת לך להבין אבל כן חשוב לי להבין.

הגעתי למסקנה שאם אני עושה את זה אז רק עם תשלום חודשי גבוה יותר מירידת הערך

כי אחרת זו מלכודת שתהיה חייב כל הזמן יותר ויותר..

ובתקציב שלי עד 1500 לחודש אז רק רכב בן 3.

רק רציתי לשתף.

אני שמח שלא הקשבתי לאנשים אחרת הייתי מסתבך.

מה שעשה את התמונה יותר ברורה שעוד שנה אני מסיים את התשלום על האוקטביה אבל מצד שני המחירון עוד שנה יגיע לאותו סכום ששמתי מקדמה. אז חזרתי לנקודת ההתחלה.

אם הייתי משלם פחות אז הייתי עוד חייב, ואם הייתי משלם יותר אז אתקדם עם מקדמה יותר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התחשיב שהבנקים נותנים מגלמים ירידת ערך צפויה.

בעסקה שלי לקחתי 100% מימון עם תשלום הנמוך ביותר שאפשר ולפי התשלומים שנשארו מול ערך במחירון רכב המצב מאוזן, אפילו ערך הרכב גבוה בכמה אלפים מגובה ההחזר שנשאר.

עברו כעשרה חודשים מיום קבלת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו פשוט שיטת מכירה שאני אישית לא אוהב אבל הרבה אנשים נופלים בה בפח אין יותר מידי קאץ', רוב האנשים לא מסתכלים על הריבית ועלות הקמת תיק וכל השטויות האלו ובפועל יוצא לשלם כמה אלפים יפים יותר על הרכב .

בשורה תחתונה מתקבלת אשליה שהאוטו "לא יקר " ואנשים מתפתים לרכוש רכב שלאו דווקא בהישג ידם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריבית בעסקה שלי היא ריבית פריים, ללא עלות הקמה. וגם עלות ההקמה היא 500 ש"ח בדר"כ שזה זניח לעומת עלות הרכב.

מימון זה עיניין של נוחות, למה לי לשים 100 אלף מזומן על אוטו? אם בהמשך אצטרך כסף? לקחת הלוואה מהבנק לצרכים פרטיים כמו שיפוצים,טיסה לחול או משהו כזה הריבית כבר לא תיהיה פריים כמו על האוטו, היא כבר תיהיה פריים + 7

עריכה אחרונה על ידי Tamir FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה בתור עסקת ליסינג פרטית.

אתה משלם בכל חודש את ירידת הערך של הרכב.

העסקה כדאית היום כי הפריים נמוך, ניתן להשיג מימונים בסביבות הפריים פלוס מינוס(אני השגתי לאחרונה מרווח קטן מתחת לפריים).

היום הבנקים מעדיפים עסקאות מימון לרכב על פני משכנתאות עקב החוק החדש שמחייב אותם לרתק הון של 50% על הלוואות לדיור בניגוד להלוואות לרכב שלא נדרשות לרתק שום הון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הריבית נכון היא משתנה בהתאם לכמות תשלומים ולמקום הממן יש כאלה עם ריבית פריים וגם קיבלתי הצעה ללא ריבית בכלל.

הנקודה שלי היא שהמטרה העיקרית למסלולים הנ"ל היא לשכנע לקוחות לקנות רכבים יקרים יותר בטענה "שעוד כמה שקלים כל חודש ואתה נוסע על רכב רמה אחרת " וכל מיני משפטי סוכנים למיניהם.

מי שיודע מה הרכב שהוא רוצה ומה התקציב שלו זה דבר טוב בשבילו לעומת מישהו אחר שיכול להתפתות ולצאת עם רכב יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם על עסקת מזומן אפשר לעשות מניפולציות לקחת רכב יקר יותר.

מעבר לזה עושים לנו את זה בכל תחום הצרכנות.. טלפון חדש,טלוויזיה חדשה כו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין עסקת ליסינג פרטי להלוואה היא שבקניה באשראי אם ערך הרכב ירד יותר מסכום התשלומים הבעיה היא של הלקוח.

בעסקת ליסינג הבעיה היא של חברת הליסינג.

מי שרוצה להבטיח את עצמו (לדעתי) צריך לתכנן את התשלומים כך שיכסו את ירידת הערך + 25% מרווח בטחון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קאץ', עם מקדמה נמוכה ותשלום חודשי נמוך תישאר לך יתרה גבוהה יותר בסוף התקופה, שלא בטוח שערך הרכב יכסה אותה (יותר נכון בטוח לא).

סוכנויות משתמשות בזה כדי למשוך לקוחות, שלא חושבים יותר מדי קדימה, ולכן נוצר מצב שאתה קורא לו "מלכודת".

כל אחד צריך לחשוב עם עצמו מה מתאים לו, ולמה כדאי לו להיכנס. אם אין כסף לרכב יקר, לקנות רכב זול יותר, אם אין כסף לחדש, לקנות יד שניה, אם אין הכנסה קבועה, כנראה שעדיף לחכות עם הקניה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לעשות חישוב קנייה של טויוטה קורולה לפי מה שאני מבין :

מחיר מחירון רכב חדש = 132000 ש"ח

תשלום מקדמה = 20000 ש"ח

תשלום חודשי = 1500 ש"ח

סה"כ תשלומים אחרי 3 שנים = 20000 + 54000 = 74000 ש"ח

מחירון רכב לפי יד 2 בשנת 2014 [ 3 שניים אחורה ] = 112000

אם אני מחזיר את הרכב לפי מחירון , אז אני נשאר בבפלוס של 38000 ש"ח לזכותי שאני יכול לשלם כמקדמה לרכב חדש ןלהמשיך עם התשלום החודשי , וכך הלאה , כלומר אוכל להתחדש עם רכב חדש כל 3 שנים עם תשלום של 1500 ש"ח

האם החישוב שלי נכון ????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלום מקדמה = 20000 ש"ח

תשלום חודשי = 1500 ש"ח

אם אני מחזיר את הרכב לפי מחירון , אז אני נשאר בבפלוס של 38000 ש"ח לזכותי שאני יכול לשלם כמקדמה לרכב חדש ןלהמשיך עם התשלום החודשי , וכך הלאה , כלומר אוכל להתחדש עם רכב חדש כל 3 שנים עם תשלום של 1500 ש"ח

האם החישוב שלי נכון ????

נכון אולי בתנאי שמכרת את הרכב כדקה אחרי שקנית אותו ולא לאחר 3 שנים. הירידת ערך שציינת 15 אחוז היא לא ריאלית, רכב בן 3 שנים בחיים לא יעלה 85 אחוז ממחירו כחדש אחרת מה ההיגיון ברכישת משומש?.

ירידת ערך ממוצעת של רכב חדש היא 35-40 אחוז ב-3 שנים, משמע המחירון של יהיה בערך 85-90 אלף ובטח לא 112 אלף. לראיה בדקתי גם את המחירון ביד 2, הוא עומד על 90 אלף לקורולה 2014 בת 3 שנים.

על זה יש לקחת בחשבון שיש מחיר שוק, נמוך בד"כ מהמחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שבהחזרה הרכב עובר שמאות מטעם הסוכנות, ומפסיד ערך על כל שריטה.

הקאצ' הגדול ביותר הוא העסקה קצרת הטווח, שבה אתה סופג את ירידת הערך הגבוהה ביותר, ואז, בגלל הבלון, אתה נתקע עם אותה סוכנות ונאלץ להחליף את הרכב בעסקה חדשה בלי יכולת לעבור למקום יותר. תאים מבחינת המחיר, היצע הדגמים או כל עניין אחר.

כיון שלרוב הקהל אין סיבה אמיתית להחליף רכב כל 3 שנים לפחות, העלות המצטברת של החזקת רכב אחד 6 שנים נמוכה מהחזקת 2 רכבים חדשים, כל אחד 3 שנים, עדיף מימון עצמי או הלוואה בנקאית ל-5 שנים, עסקה שלא כובלת אותך לכלום המאפשרת מכירת או החלפת הרכב לפי צרכיך ליכולתך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלום מקדמה = 20000 ש"ח

תשלום חודשי = 1500 ש"ח

האם החישוב שלי נכון ????

החישוב שלך לא נכון ואתה מפספס את מלכודת הדבש שברכישה בליסינג פרטי(אתה צריך להבין שהתשלום שלך מגלם את ירידת הערך של הרכב והרכב הוא לא שלך)

בסיום הליסינג עומדים לרשותך מספר אפשרויות

1.להחזיר את הרכב ואז למעשה אתה בלי רכב וללא 74000 שח ששילמת

2.לקנות את הרכב כלומר להוסיף את ההפרש בין הסכום ששילמת לבין מחיר המחירון של הרכב.קח בחשבון שאז אתה תהיה יד שניה על הרכב.

3. למסור את הרכב לחברת הליסינג ולקבל רכב חדש בעסקת ליסינג חדשה, כאשר הרכב הישן שנמסר מהווה מקדמה לעסקה החדשה (תלוי במחיר הרכב שנמסר ובמחיר הרכב החדש בו אתה מעונין).

בסופו של דבר אם תיקח שני אפשרויות,הראשונה לקיחת הלוואה על מלוא סכום הרכב ומכירתו לאחר 3 שנים והשניה עסקת הליסינג פרטי אזי בעסקה הראשונה ישארו בכיסך כמה עשרות אלפי שקלים בסיום התקופה(תלוי בתנאי המימון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...