Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

250 או 500 סמק?

Xebu22
שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מרגיש שאני קצת מתפזר.. אז החלטתי להעלות את המחשבות שלי על הסוגייה פה (ואולי דעות ממכם יעזרו)

אני כרגע מחפש אופנוע..

תקציב זה לא העניין פה, לצורך העניין הוא עד 130אלף (זה הסכום שהיה אמור לצאת על רכב לפני שהוחלט לעבור לאופנוע)

בעל רישיון A1, בחור גדול (1.95, 100קילו)

בזמן השיעורים נסעתי על סוזוקי אינזומה (250) - היה נוח

נסעתי על KTM 200 - לא היה נוח

נסעתי על Z250SL - לא היה נוח

נסעתי על CBR250R - היה בסדר

נסעתי על CBR300 - היה נוח

נסעתי על KTM390 - היה נוח

ישבתי על CB500 - היה נוח

השאלה שלי היא "מהי עמוקת הלמידה האידיאלית?"

הכוונה היא שמפה העניין יכול להתפתח ל2 כיוונים:

1. לקנות אופנוע 250 (נוטה לאינזומה - הכי "פול סייז" שיש, היה נוח - מחירים נעים סביב ה16-18אלף לשנתון 2015), "לשחוט" אותו שנה, אחרי שנה/שנה וחצי להעיף אותו, להמיר לA ולקנות כבר אופנוע "רציני"

יתרונות:

* ביטוח יותר זול

* אופנוע יותר זול

חששות:

* לאורך תקופה לא יהיה נוח

* עם מורכבת לא יהיה נוח (רוב הנסיעות יהיו לבד.. אבל מדי פעם תהיה מורכבת)

* חוסר סחירות עתידית - גם ככה עכשיו אני שם לב שלהרבה אנשים קשה להעיף כלים של 250, ובמיוחד שאין הרבה אינזומה בשוק...

* כלים של 250 בדר"כ מוחזקים ע"י ילדים/חיילים/סטודנטים (לפחות ככה זה נראה מהצד)

2. לקנות אופנוע 500 (נוטה לCB500F - מחירים נעים סביב ה34-40 לשנתון 2015), לנסוע איתו יותר משנה רוב הסיכויים, ואז או להשאיר אותו עד שימאס, או להמיר לA ולקנות אופנוע "רציני"

יתרונות:

* יותר נוח

* יותר כוח - בפועל לא מחפש יותר כוח, אבל מאמין שתמיד נחמד שיהיה..

* עם מורכבת (או ארגז) יהיה יותר נוח

* יש סיכוי שתהיה סחירות יותר טוב בעתיד (ברור שלא וודאי)

חסרונות:

* מחיר יותר יקר (אם כי נכנס לתקציב)

* ביטוח יותר יקר (אוכל לחיות עם המחיר העודף)

חששות:

* אולי לא "אתחבר" לעומק לעולם האופנועים ואוותר אחרי שנה+- (לא חושב כי נורא נהנתי עד כה ואני כן רואה את עצמי ממשיך לA נכון לנקודת הזמן, אבל דברים יכולים להשתנות)

אשמח לדעת "מה אתם הייתם עושים?", קונים את ה250 ו"מתגזרנים" עליו שנה+-? או כבר הולכים על הגדול יותר ו"מה שיהיה יהיה"?

מצטער על האשכול הארוך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם האופנוע יהיה הרכב העיקרי שלך?

במידות שלך עם נוסע נוסף - 250 יספיק רק לנסיעה בעיר. בכביש בינעירוני הוא יהיה חלש. נראה לי שתמצה אותו מהר. זה לא עניין של "התגרזנות" אלא של מגבלות האופנוע.

מצד שני עוד לא נסעת בגשם ובקור, לא חווית את ההתעלמות של מכוניות מרכב דו-גלגלי ואתה עוד לא יודע אם תמשיך לרכב.

מכיוון שהתקציב אינו בעיה, אין סיבה שתגביל את עצמך ל- 250.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם האופנוע יהיה הרכב העיקרי שלך?

במידות שלך עם נוסע נוסף - 250 יספיק רק לנסיעה בעיר. בכביש בינעירוני הוא יהיה חלש. נראה לי שתמצה אותו מהר. זה לא עניין של "התגרזנות" אלא של מגבלות האופנוע.

מצד שני עוד לא נסעת בגשם ובקור, לא חווית את ההתעלמות של מכוניות מרכב דו-גלגלי ואתה עוד לא יודע אם תמשיך לרכב.

מכיוון שהתקציב אינו בעיה, אין סיבה שתגביל את עצמך ל- 250.

האופנוע יהיה כלי התחבורה המרכזי שלי, כן

תודה על התגובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב על CBR250R ואני שוקל מעט מעלייך.

כאשר אני לבד- תענוג, יש מספיק כוח לעקוף הרכיבה כיפית ובאמת נחמד מאוד (אם כי אני כבר מרגיש שהוא חלש לי מידי ואני כבר פוזל לעלות למעלה וזה אחרי חצי שנת רכיבה בלבד). הבעיה מתחילה כאשר יש מורכבת והיא דווקא לא בעיה מבחינת כוח אלא מבחינת בלימה- כן, האופנוע בולם ועוצר טוב ובלי רעשים אבל מרגישים את תוספת המשקל. כנראה בגלל שאני כבד זה מעמיס ותוספת מורכבת זה כבר לא כיף.

אם התקציב שלך מאפשר- לך על נפח גדול יותר ורגוע (כלומר לא משהו בסגנון של CBR600 או ימאהה R6 כאופנוע ראשון) ולדעתי תהנה הרבה הרבה יותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על CBR250R - היה בסדר

נסעתי על CBR300 - היה נוח

תוכל להרחיב מה לא היה נוח ב250 אבל כן ב300?

מדובר באופנועים זהים לחלוטין מלבד שינויים בפיירינג ומידות בוכנה שונות.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הפלסטיקה היתה קצת שונה..

לא אמרתי שהיה לא נוח, היה בסדר באופן כללי, אולי בכלי הספציפי שנסעתי עליו (לא חדש) עבר שינוי כלשהו ע"י הבעלים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הנוחות, קצת תמוה בכל הקשור ל KTM.

ה200 וה 390 זהים לחלוטין מבחינת כל השילדה והמכלולים פרט למנוע והגיר.

האם ייתכן שב 390 היה מושב ג'ל?

אם כן אז אתה יכול להתקין כזה גם על 200, בשתי הגרסאות זהו שדרוג ולא חלק אשר מגיע במחיר המקורי של האופנוע.

בכל אופן, ההבדל בין כלים 250 לכלים חזקים יותר הוא רק במחיר הקניה והביטוח יקר יותר בסביבות ה1500 לשנה.

אישית, הייתי הולך על כלי חזק ולא מסתובב עם 250 בכבישים מהירים על בסיס קבוע.

ההבדל בכח מאוד משמעותי ופה יהיה ההבדל בהנאה מהכלי.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, בדיוק המלצתי לחבר במידות שלך (2מ' 120 ק"ג), לקחת בורגמן 400 לשנת נסיון. מתאים למידותיך הטובות ומספק הרבה כח זמין ,גם בכביש מהיר. טווח מחירים ושנתונים מאוד רחב. אמינות טובה למדי. נוח גם לשני נוסעים. לאחר שנה וחצי, תוכל להחליט אם מתאים לך.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...