Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו B4 2006 תקלה- חיישן חמצן.

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי. נורת מנוע נדלקה וסורק גילה שיש בעיה בחיישן חמצן. עלות ההחלפה 1600 ש"ח.

למה זה מפריע בעצם כי הרכב נוסע סבבה לגמרי. והאם זה קשור לצריכת דלק? (בעיר לוקח 1/6)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתן לשלומי, הוא מומחה לגאסי, הוא יתן לך מק''ט דנסו ותזמין מאיביי ברבע מחיר.

ואכן חיישן תקול גורם לצריכת דלק מוגברת.

מחלה נפוצה בסובארו.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

1. איזה קוד תקלה קפץ לך? (יש לך ברכב 2 חיישנים שונים, חשוב לדעת איזו תקלה בדיוק ואיזה חיישן מהשניים תקול).

2. תרשום בבקשה מספר שלדה (מופיע ברישיון) ואתן לך לינק לרכישה לחיישן מקורי.

3. כשיגיע- דבר איתי ואחליף לך אותו.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתשובה לשאלה למה זה מפריע:

כשהחיישן תקול, הוא משדר למחשב הרכב נתונים שגויים, ובכך המחשב מזריק כמות לא נכונה של דלק (לפעמים יותר, לפעמים פחות).

לרוב הוא מזריק יותר מהדרוש, ואז תראה צריכת דלק גבוהה. צריכת הרכב שלך בעיר אמורה להיות בסביבות 1 ל 8.

במידה וצריכת הדלק עלתה, משמע שהוא מזריק יותר דלק מהדרוש-->חלק מהדלק לא נשרף במנוע-->הדלק שלא נשרף עובר לממיר הקטליטי---> הממיר נהרס לאט לאט--->עלות גבוהה להחלפת ממיר.

לכן מומלץ להחליף את החיישן כמה שיותר מהר.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה הדגם של ה2010 -

כשזה קרה אצלי גם בקרת האחיזה והקרוז קונטרול הושבתו.

אם זה החיישן העליון (בד"כ זה החיישן העליון) אז ההחלפה שלו ממש פשוטה - מסירים את קרן האוויר ויש לך גישה ישירה מלמעלה.

אתה צריך בוקסה לפתיחת חיישנים (עם חריץ בשביל להעביר בפנים את החוט).

ראצ'ט ושני מאריכים.

תעשה את ההחלפה כאשר המנוע קר!

תבדוק בכמה מומנט צריך להדק את החיישן בכל מקרה לא צריך להגזים בהידוק שלו.

החלפה במוסך עולה כ1500 שקלים - מוסך מורשה.

החלק באיביי מרוסיה מחנויות כמו גאראג' 1972 עולה 560 שקלים כולל משלוח.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי חיישן יפני לסוברו באי-ביי מוכרים חיישן עליון של DENSO ב-72$ + משלוח. מוכן לעזור בחיפושים כשיהיו נתונים על איזה חיישן מדובר.

לא תמיד קל לפרק חיישן חמצן עם מפתח פתוח ולפעמים צריך בוקסה ייעודית כמו שאמרו לפניי.

דוגמא ומדגיש זאת רק דוגמא ולא החיישן שאתה בטוח צריך:

http://www.ebay.com/itm/DENSO-Original-234-9015-Fuel-To-Air-Ratio-Oxygen-Sensor-For-Subaru-/142289354283?fits=Make%3ASubaru%7CModel%3ALegacy&hash=item21211b3e2b:g:jZsAAOSwfVpYroRz&vxp=mtr

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להיזהר לפני ההזמנה, כמעט לכל דגם/שנתון יש מק״ט אחר. לכן יש להזמין לפי מקט מדויק.

נחכה למספר שלדה ונתקדם.

וכמו שאמרו, לפני ההחלפה יש לרסס מסיר חחודה על החיישן/הברגה, ורק לאחר 10 דק׳ לפתוח עם בוקסה מיוחדת (לא נראה לי שיש גישה עם מפתח אחר).

הצלחתי לבצע את ההחלפה במנועים קרים וגם בחמים, עדיף על מנוע קר..

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין זוכר ששלומי ניסה להחליף את החיישן אצלי בסובארו, כשהמנוע היה חם, לא היה הכי אופטימלי ... :wink:

עדיף לעשות את זה עם מנוע קר, ומאוד ממליץ להיעזר בשלומי, איש יקר, שמכיר סובארו בצורה מדהימה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תנסה להכניס כאן - את הVIN (מספר שלדה) של הסובארו שלך - מופיע ברשיון רכב וכשאתה פותח את דלת הנהג במדבקה על השלדה.

מעבר לזה תנסה גם את parts.subaru.com

לפתוח הברגה על מתכת חמה זה אף פעם לא מתכון טוב - שום דבר טוב לא יכול לקרות מזה

או שאתם תבריגו חיישן לתוך הברזה חמה ולכן רחבה יותר - לאחר קירור הרכב החיישן יתפס במקומו ובפעם הבאה שתנסו לשחרר - מסע ייסורים שלם.

או שבנסיון לשחרר את החיישן הוא יהרוס את ההברגה\ישבר

לתת למנוע להתקרר, לרסס שמן, להמתין ולשחרר - סבלנות משתלמת כשמדובר בשחרור חלקים מוברגים - פלגים, חיישנים וכו' וכו'.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
הי

1. איזה קוד תקלה קפץ לך? (יש לך ברכב 2 חיישנים שונים, חשוב לדעת איזו תקלה בדיוק ואיזה חיישן מהשניים תקול).

2. תרשום בבקשה מספר שלדה (מופיע ברישיון) ואתן לך לינק לרכישה לחיישן מקורי.

3. כשיגיע- דבר איתי ואחליף לך אותו.

יש לי סוברו B4 שנת 2007 ויש לי נתוני ה VIN כמו מודל BL5DL95 דרגה 20R מיוצר מ 03.2005 מנוע 204 שילדה S -איך אני מוצא את המיספר הקטלוגי של חיישן החמצן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום

יש לי סובארו B4 מודל 2010 נפח 2000 (מספר שלדה JF1BM5LC2AG009185)

לפי בדיקת מחשב במוסך, מדובר בחיישן חמצן קידמי (למדה - מקווה שמבטא נכון) .

נורות תקלת מנוע, בקרת שיוט מהבהב ותקלה כללית.

אני מעוניין לרכוש את החלק באיביי - בארץ המחיר שערורייתי.

איך אני משיג את מספר המק"ט הנכון ?

אשמח לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...