Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת שלילית - מוסך אמ הדרך

שימו לב! השרשור הזה בן 2576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברצוני לשתף את החוויות שהיו לי במוסך אמ הדרך, שבעקבות החוסר מקצועיות שלהם הרכב שלי נכנס לטיפול נרחב במוסך אחר, ששם שעברו איתי במשך שעה, פרט פרט על הבעיות של הרכב. המוסכניק העלה את הרכב על רמפה, והראה לי בעיניים בדיוק מה צריך לתקן ואף השוואה לי איך החלקים שהתבלו אמורים להיראות כשהם חדשים (היו לו במלאי כל החלקים).

במשך שנתיים טיפלתי את הרכב שלי, פיג'ו 308 שנת 2010 במוסך אמ הדרך - בטיפול הראשון נאמר לי שהבלמים (הדסקיות) אין להן כבר "בשר" ושיש צורך להחליפן - את הדיסקיות בפועל אני מחליף רק עכשיו: שנתיים(!!) אחרי שהם אמרו שיש צורך להחליפן. וזה אחרי שבטיפול השני, שהיה אחרי שנה, באותו המוסך (אמ הדרך) אמרו שהכל בסדר עם הבלמים! הם ניסו לדחוף לי החלפת בלמים בטיפול הראשון שהייתי אצלהם.

הטיפולים התקופתיים במוסך לא העלו שום בעיות שקשורות לבלאי של תושבות מנוע, לא יידעו אותי לגבי משאבת המים (משאבה מפלסטיק שהיא בעייתית שיכל לגרום לכך שהחום בזמגן לא עובד - מה שהתרעתי באוזנייהם שאין חום למזגן), מי הקירור של הרכב לא היו נכונים (על אף שהמי קירור היו מותאמים לרכב, הם לא ציינו שיש חומר קירור מקורי שמותאם יותר לרכבים מהסוג הזה - וזה אחרי שהם הקפידו לציין באוזניי את העובדה שהשמן מנוע שאני משתמש בו הוא לא האידאלי למנוע, על אף שהוא בסדר גמור לרכבים צרפתיים).

* כמובן מי שאשם בבלאי זה בעיקר הזמן (הנהיגה שלי מתונה, ללא נסיעות בתנאי דרך קשים בכלל), אבל מתפקידם לזהות את הבלאי שמתקיים ברכבים, ועוד כשהם מתיימרים להיקרא מומחים לרכבים צרפתיים.

בטיפול שהיה לי לפני שנתיים, כשהיה לי 113 אלף ק"מ, לפי כרונולוגיית הטיפולים המומלצים מהיצרן רשום שיש צורך להחלפת נוזל בלמים ועוד נוזל (שלצערי לא זוכר בדיוק עכשיו) מה שלא קרה בפועל.

השירות של המוסך עצמו מגיע בגישה של "אתה רוצה להחליף? תחליף, לא מעניין אותי, העיקר שתהיה עבודה ואקבל כסף". על אף החיוכים והצחוקים בין לבין, כשזה מגיע לטיפול הרכב, הכלי שמתנידים איתו ביום יום, ההרגשה היא שלא מעניין אותם אם תתקן אצלהם, ואם כן, אז האדישות בהחלט נראית לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שמן שמתאים ל"רכבים צרפתיים". כל מנוע והתקן שלו. אותו דבר בנוזל קירור למרות ששם יש יותר "חופש".

כמה מ"מ בשר נותרו בברקסים ?

בלבלת רפידות עם צלחות .

אני מבין שאתה נסער אבל עשית סלט מהעובדות.

נא להעלות קבלות מסודרות. מה נעשה בטיפול ומה הוצע.

דווקא הוא בין המוסכים הבודדים שלוקחים את הלקוח לליפט מדברים איתו בגובה עיניים על החלקים ועל הבעיות. נותנים אפשרויות פעולה ובסוף אתה מחליט מה לתקן.

לא רוצה : לא יכרחו אותך.

אני מנחש שהמנוע שלך הוא thp156 הידוע לשמצה. באמת משאבת מים שלו היא כשל סדרתי ופיגו הוציאו משאבה ממתכת בשנים האחרונות. אבל זה רק קצה הקרחון.

הבלאי של המנוע הזה באמת גבוה. תקרא פה בפורום. זה פגם בייצור לא במוסך.

מבחינה מקצועית, ובקרתי בלא מעט מוסכי פיג'ו ,הם ברמה טובה מאד בעיקר בכל הקשור לדיאגנוסטיקה ולמחשב הרכב של פיג'ו. איתור תקלות מבעוד מועד.

אני מטפל שם לפעמים ולא ניסו "להשחיל" לי חלקים (למעט אולי מגבים לחורף).

בטיפול הקודם אמרו לי "נשאר לך X מ"מ ברפידות , סיכוי טוב שבטיפול הבא תאלץ להחליף רפידות קידמיות.תתכונן."

עדיין לא תפסתי אותם פעם אחת על בעיית אמינות או שקיפות שזו בעייה כל כך נפוצה במחוזותינו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תפסת, עכשיו יש פה לקוח שאומר לך שהם עבדו עליו בעיניים וניסו להשחיל לי החלפת הצלחות (בשבילך, במקום דסקיות.. מתנצל שאני לא מומחה גדול - ולא אמר כלום על הרפידות). הבלאי של המנוע לא הגיע מהיום למחר, אלא זה משהו שמתפתח עם השנים. הייתי אצלהם כל שנה, מספר פעמים במהלך ה2.5 שנים האחרונות ותמיד חשדתי שהם לא באמת 100% כנים איתי. העובדות מדברות בעד עצמם. לגבי המשאבה וכל שאר הדברים, אתה אומר את זה כאחד שבדק וחקר, אני מגיע למוסך, ויודע טיפה מעל הממוצע לגבי חלקים וחלפים. לגבי המשאבה, המוסכניק החדש סיפר לי שיש פאק בייצור בגלל שהן מפלסטיק וכן יש החלפה לאחת ממתכת.

הם לא עלו על תקלות שהיו ברכב ותיקנו דברים יחסית שוליים על אף שציינתי בפניהם בעיות וטענו ש"זה תקין, אבל יש בעיה בX, Y,Z.. ", הם אף פעם לא לקחו אותי לרמפה והראו לי תקלות, היחס תמיד היה בגישה של הם עושים לך טובה. אני אף פעם לא מתנשא מעל אנשים, תמיד אשאל שאלות על דברים שאני לא יודע בשביל לדעת, והם בהחלט ענו לי על חלק מהשאלות, אבל פה זה נגמר.

לגבי הרפידות, לפני 2.5 שנים אמרו לי שעד סוף השנה רצוי מאוד להחליף. לפני שנה 1, הם טענו שהכל בסדר גמור מבחינת הבלמים. מה קרה שהשתנה בשנה הזאת, פתאום נוצר "בשר"? לא נראה לי. ציוד בהחלט יש להם, ואני מנחש שהם לא ינסו לעשות קופה על מי שמבין ברכבים כמוך, לכן כנראה לא נתקלת אצלהם בבעיות. ככה זה הראש הישראלי, שיטת המצליח על מי שקצת לא יודע. לצערי שרפתי אצלהם כמה אלפים על תיקונים כמו החלפות שמן ופילטר מזגן. ואם יהיה צורך, גם אעלה את הקבלות, הם כרגע ברכב שנמצא במוסך.

אני מבין את העניין של להטיל ספק בחוות דעת שליליות, אבל הכל עניין של ידע וכמה מכירים\כימיה יש בין הלקוח למוסכניק. כנראה, כלקוח, הייתי פחות חשוב להם סה"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מניות שם אבל מטפל ברכבים שלי גם שם. לקוח כמו כולם. בנתיים מרוצה מאד.

הגעתי אליו בזכות הפורום הזה.

מהיכרותי את המוסך כנראה היתה פה אי הבנה גדולה וחבל אבל פות"ש זכאי לשמור על עמדתו.

בכל מקרה השרשור הזה צריך להיות חלק משרשור ותיק על המוסך הזה :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=401907

חבל לפצל שרשורים אם לא חייבים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי רכב שטופל שם. 2 כניסות למוסך בסך הכל. אחת ביולי 2016 והשניה באוקטובר 2016.

הרכב נבדק לפני הרכישה במוסך מומלץ אחר בפורום ומצא ריגקטים. גיר מצריך להחליף שסתומים, נזילת שמן מטיימינג, כויל הצתה תקול.

בקבלות שקיבלתי מהמוכר רואים שבמוסך החליפו מוט מייצב, שסתומים בגיר, טיפול גדול, מדחס מזגן ומייבש חדש.

לא הגיוני שכל כך הרבה חלקים שטיפלו בהם תקולים ובנוסף, במוסך שלי (לא זה שהרכב נבדק בו) טוענים שהמדחס לא חדש כלל אלא רק הפולי קלאץ.

המקרה שנתקלתי בו מתווסף למקרה לפני כ-5 שנים ניתקלתי בתקלת נגד למאוורר רדיאטור. חלק שעלה 50 שקלים במורשה, ביקשו ממני 300 ש"ח באם הדרך ועוד רצו לפרק טמבון. בשליש ממחיר החלק שביקשו החלפתי נגד אצל אורן בזמנו.

אמנם לא ביקרתי אישית שם, אבל כנראה שגם לא אנסה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...