Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אדם S - התרשמות

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר טוב רכש לאחרונה אדם S, ויצא לי לקחת סיבוב קצר להתרשמות מהרכב.

תחילה, חיצונית. לדעתי היא ממש יפה, במיוחד בצבע אפור אספלט עם הגג האדום. חישוקי 18" מוסיפים ליופי (אך לא לנוחות, לזה נגיע בהמשך) ואתם קאליפרים אדומים יפים. האדם S אמנם לא נמוכה, אך נראית רחבה ו"מנופחת", בקטע טוב לחלוטין.

בפנים, לפחות מקדימה, המצב טוב. המושבים יפים וחובקים, לוח המחוונים קונבנציונלי יותר מזה של האבארט 500/595, ויש כמה טאצ'ים נחמדים כמו רקע דמוי קרבון על המחוונים והפס האלכסוני האדום מול הנוסע, שעוזרים להכניס את היושבים ברכב לאווירה.

המנוע לא נשמע מי יודע מה, אבל הצליל שלו לפחות לא צורם. הוא מאד חלק ועולה יפה מאד במעלה הסל"ד, באופן מאד אחיד, עד המנתק, שהוא בתורו די עדין. לא בשורה לחובבי הקיק בגב, כן מאפשר, בשילוב דוושת גז טובה עם מהלך לא קצר מדי, למנן היטב את הגז ביציאה מפניות. מעולה.

בתנועה, במהירויות עירוניות ועל כבישים לא חלקים להפליא, מתגלה שאין קסמים. רכב קטן, בסיס גלגלים קצר, מתלים מכוילים על הצד הספורטיבי וצמיגי 18" בחתך 35 אינם מתכון לנוחות, והאדם S אכן לא נוחה ודי מתרסקת במהירויות אלה. ככל שמהירות עולה המצב משתפר ובשיוט היא נסבלת לחלוטין. הפתעה לטובה הייתה שיבושים בפניות במהירות נמרצת - אמנם האדם S די מתרסקת עליהם, אך התנועה היא מעלה-מטה ואין פסיעה הצדה, כמו שקורה בכמה וכמה מכוניות.

להגה משקל טוב, גם אם אין הרבה מה לומר בענייני תקשורת. גם גלגל ההגה די גדול, אבל לפחות המשקל הטוב בולט על רקע ההגאים החשמליים הנפוצים כיום.

אחיזת הכביש גבוהה והמשיכה טובה. כמו כן ההילוכים מחולקים מעולה, אין בורות ביניהם, והמנוע מושך מעולה גם מסל"ד נמוך. מההיירפינים בכביש 7212 אפשר בקלות לצאת בהילוך שני ואין צורך לרדת לראשון, המנוע לא מגמגם ולא נחנק. הדוושות ממוקמות לא רע למשחקי גז-ביניים. מוט ההילוכים לא מצטיין, אבל לא רע, אחרי שמתרגלים לתנועה שלו לתוך ההילוך השלישי, שצריך ללוות טיפה יותר מהרגיל.

בפניות האדם S באמת זורחת - זויות הגלגול מתונות, המשיכה כאמור טובה והמושבים טובים ואוחזים את הגוף היטב. תנוחת הנהיגה טובה גם כן וקורה A מפריעה פחות מהרבה מכוניות מודרניות לשדה הראיה. ברגע שיוצאים מהפניה האדם S מתיישרת די מהר על המתלים, מה שעוזר להתכונן לפניה הבאה והיכולת שלה לחבר פניות לרצף חלק מאד מרשימה. גם בפניות ארוכות ומתמשכות המצב לא פחות טוב, ואפשר להנות אתה גם בכבישים מהירים יותר וטכניים פחות.

האם הכל יתרנות ואין חסרונות? כמובן שלא, בטח שלא. המושב האחורי צפוף מאד, גם תא המטען לא משהו לכתוב עליו הביתה. הנוחות העירונית וירטואלית. תצוגת מחשב הדרך בין המחוונים אדומה ודי מיושנת למראה, וחיווי העברת ההילוכים חבוי למטה ואינו אינטואיטיבי. אבל כל זה מקבל פרופורציות בהתחשב בתג המחיר.

והנה, תג המחיר, הוא בעצם החלק החשוב ביותר באוטו הזה. עם חישוקי 18" היא עולה 125K ש"ח, וחישוקי 17" מורידים 5K מהמחיר הזה. המחיר הבאמת מעולה הזה נותן האץ' חמימה (Warm hatch) עם 150 כ"ס, 8.5 שניות למאה, אבזור לא רע (כולל מולטימדיה), בידוד רעשים לא טריוויאלי לסגמנט, התנהגות כביש מצוינת ויופי של מראה, תוך ויתור די מובן על נוחות נסיעה עירונית ומרווח מאחור ובתא המטען. תכלס? שיחקו אותה אופל. מאד נהניתי.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה שקלתי את הרכב ואף עשיתי נסיעת מבחן,מסכים עם רוב הדברים,אבל כמה דברים לי כן הפריעו.

1.בור עמוק מתחת ל-3000 סל"ד,לי אישית מתחת לזה הרכב הרגיש חנוק ופשוט לא זז.

2.בידוד רעשים לוקה בחסר.

3.הצדקה למחיר,בזמנו האופל עלתה כ-20 אש"ח פחות מה-208GTI ועדיין היה לי קשה להצדיק אותה כרכישה עדיפה,נכון להיום בעקבות ההוזלה של הצרפתייה,ההפרש עומד על אלפים בודדים ואפילו ישנו רכב במלאי 0 ק"מ/יד יבואן במחיר נמוך מהאופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעניינת. לדעתי, בתוספת של כמה אלפים (תוכנה ומע' פליטה), האוטו הזה יהיה הרבה יותר כיפי. לעניין הנוחות, אני לא חושב שמי שמחפש רכבים בקטגוריה הזו מסתכל על נוחות כמשהו עיקרי ברכב הזה. מכיר מעט מאוד רכבים עם צמיגים במידה הזו שיהיו נוחים בכבישי ארץ הקודש.

"חבל שאי אפשר לעשות ריקול לבני אדם. יש כמה אנשים שהייתי מחזיר לכ**שלאמאשלהם". GB

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה סובייקטיבית לחלוטין, אבל חיצונית מדובר באחת המכוניות הפחות יפות שיש על הכביש. מקדימה פה ענק של כריש בדמנציה, מהצד פרופיל שאין בו כלום ומאחורה סתמיות זועקת והגרוע מכל ששום דבר לא מתחבר.

אינני כמובן מתווכח עם איש ולא חולק על איש היות וטעם הוא עניין סובייקטיבי .

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה שקלתי את הרכב ואף עשיתי נסיעת מבחן,מסכים עם רוב הדברים,אבל כמה דברים לי כן הפריעו.

1.בור עמוק מתחת ל-3000 סל"ד,לי אישית מתחת לזה הרכב הרגיש חנוק ופשוט לא זז.

2.בידוד רעשים לוקה בחסר.

3.הצדקה למחיר,בזמנו האופל עלתה כ-20 אש"ח פחות מה-208GTI ועדיין היה לי קשה להצדיק אותה כרכישה עדיפה,נכון להיום בעקבות ההוזלה של הצרפתייה,ההפרש עומד על אלפים בודדים ואפילו ישנו רכב במלאי 0 ק"מ/יד יבואן במחיר נמוך מהאופל.

קצת חולק על 1 ו-2. לגבי 1, אני מניח שזה קשור לעובדה שהרכב שעליו נהגתי היה כבר עם 5K ק"מ והורץ כראוי, ולא היה רכב הדגמה. לגבי 2 (בידוד הרעשים) הרי שלדעתי הוא בסדר גמור, בוודאי ביחס לסגמנט ולמחיר, גם אם אף אחד לא יתבלבל ויחשוב שהוא בלקסוס. לגבי הפיז'ו - היא אכן הצעה מאד מאד מעניינת, גם אם לדעתי 20K ש"ח הם לא מעט כסף בסדרי הגודל האלה. הפיז'ו מאד טובה ומהווה דיל מעולה גם כן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר "חשוב" שלא ציינתי,שאכן הרכב מהנה מאוד והעלה לי חיוך לא קטן כאשר ביציאה מפנייה הצלחתי להגניב החלקה נאה,באותו הרגע שכחתי מה"בור",בידוד רעשים או המחיר.

לצערי לא יצא לי לראות ולו אדם S אחת על הכביש,אולי היבואן צריך לחשוב על תמחור מחדש,כי כשאני בדקתי אותה,הם לא היו מוכנים לזוז ולו בשקל בודד וחבל,לדעתי ה-Sweet spot שלה יהיה בין 110-115 בתלות בגרסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהמחיר טוב, אבל הם בהחלט לא גמישים לפי החבר שרכש. לדעתי כדאי שישקיעו בפרסום, כי אם להביא את הרכב לתודעה, הוא ימכור יפה גם במחיר הזה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר "חשוב" שלא ציינתי, שאכן הרכב מהנה מאוד והעלה לי חיוך לא קטן כאשר ביציאה מפנייה הצלחתי להגניב החלקה נאה, באותו הרגע שכחתי מה"בור".

אם אני מחליק על הצד וצריך את כוח המנוע כדי לצאת מזה, הדבר האחרון שאני אשכח זה את הבור בין ההילוכים....

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מחליק על הצד וצריך את כוח המנוע כדי לצאת מזה, הדבר האחרון שאני אשכח זה את הבור בין ההילוכים....

מהירות סבירה וסל״ד סביב התחום האפקטיבי עשו את העבודה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-208GTI בהחלט טרפה את הקלפים. המחיר שלה מעולה.

אולי טרפה ,אבל אין במלאי כמעט רכבים

לפי בדיקה ,יש אחת שחורה ואחד אדומה ואחת נוספת שהייתה בתצוגה בצבע לבן עם גג פנורמי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב רכש לאחרונה אדם S, ויצא לי לקחת סיבוב קצר להתרשמות מהרכב.

תחילה, חיצונית. לדעתי היא ממש יפה, במיוחד בצבע אפור אספלט עם הגג האדום. חישוקי 18" מוסיפים ליופי (אך לא לנוחות, לזה נגיע בהמשך) ואתם קאליפרים אדומים יפים. האדם S אמנם לא נמוכה, אך נראית רחבה ו"מנופחת", בקטע טוב לחלוטין.

שני שילובי גוונים שמאוד מחמיאים לאדם S - אפור עם אדום ולבן פנינה עם אדום.

לטעמי היא לא נראית מספיק קרבית ושונה לצידה של אדם רגילה מאובזרת. אז נכון, יש ליפ קידמי / חצאיות צד / דיפיוזר שחור מבריק / ספויילר (שנראה כתוספת שהורכבה בארץ) וסופית אגזוז קטנה מוכרמת. אבל חסר עוד קצת דרמטיות וקרביות.

בפנים, לפחות מקדימה, המצב טוב. המושבים יפים וחובקים, לוח המחוונים קונבנציונלי יותר מזה של האבארט 500/595, ויש כמה טאצ'ים נחמדים כמו רקע דמוי קרבון על המחוונים והפס האלכסוני האדום מול הנוסע, שעוזרים להכניס את היושבים ברכב לאווירה.

המושבים נוחים בהחלט גם לאורך זמן. אם זאת, לא הייתי מתנגד לאקסטרה תמיכת צד ולשימוש בחומרים מלהיבים יותר (כמו עור אמיתי ולא סינטטי גס, או שימוש באלקנטרה במקום בד פשוט למראה וגם למגע...).

תלונה אחת לגבי המרחב מקדימה נוגעת דווקא לידית ההילוכים - כשהיא בראשון / שני ורוורס היא קרובה מאוד לברך הימנית של הנהג (מציק לגבוהים יותר שבינינו מן הסתם).

הרקע סטייל קרבון של הלוח שעונים מגניב בהחלט ורק חבל שה-S אינה מוארת בלילה (כמו סימול דגל המרוצים בדגמי הקופרה של סיאט). צג מחשב הדרך מיושן למראה והדפדוף בתפריטי השונים לא כל כך אינטואטיבי וזריז. בכללי, הלוח די מיושן ובסיסי למראה, אך נוח ומובן לקריאה.

המנוע לא נשמע מי יודע מה, אבל הצליל שלו לפחות לא צורם. הוא מאד חלק ועולה יפה מאד במעלה הסל"ד, באופן מאד אחיד, עד המנתק, שהוא בתורו די עדין. לא בשורה לחובבי הקיק בגב, כן מאפשר, בשילוב דוושת גז טובה עם מהלך לא קצר מדי, למנן היטב את הגז ביציאה מפניות. מעולה.

די בדומה ל-208GTI, גם באדם S אין צליל מלהיב שהוא, היא אנמית לחלוטין. שום דרמה, שום התלהבות, שום ריגוש שהוא. בעמידה לצידה לא תוכלו להבין שזו הגרסה הספורטיבית בהיצע (מעבר לקישוטי החוץ השונים שצויינו למעלה) - וחבל. חלק ניכר מהכיף הוא הפסקול...

לדעתי יכלו לפחות להציע מערכת פליטה משודרגת של REMUS, כפי שהם מציעים בקורסה OPC עם החבילה המשודרגת - כי הקורסה כן נשמעת טוב.

שוק האפטרמרקט של האדם S כה מצומצם שיצרניות מערכות הפליטה הגדולות אינן מציעות מערכת יעודית שכזו עבורה. רק FOX הגרמנית מייצרת מספר מערכות פליטה ל-S ועלות היבוא ארצה גבוהה, כך שבמידה וזה מפריע - עדיף לגשת לארגונטיקס ולהזמין מערכת פליטה קסטום מייד - וזה כנראה מה שהחבר יעשה.

לגבי המנוע, גם כאן אין דרמות. אין משיכה חזקה, אין תחושת דחף - יש תחושה מאוד לינארית וזורמת. תמיד יש כוח זמין, גם למטה בסל"ד הנמוך. נעים מאוד בהתנהלות היום יומית.

בתנועה, במהירויות עירוניות ועל כבישים לא חלקים להפליא, מתגלה שאין קסמים. רכב קטן, בסיס גלגלים קצר, מתלים מכוילים על הצד הספורטיבי וצמיגי 18" בחתך 35 אינם מתכון לנוחות, והאדם S אכן לא נוחה ודי מתרסקת במהירויות אלה. ככל שמהירות עולה המצב משתפר ובשיוט היא נסבלת לחלוטין. הפתעה לטובה הייתה שיבושים בפניות במהירות נמרצת - אמנם האדם S די מתרסקת עליהם, אך התנועה היא מעלה-מטה ואין פסיעה הצדה, כמו שקורה בכמה וכמה מכוניות.

אם אשווה את הנוחות של האדם S אל ה-500SS היוצאת שלי - ידה של האדם העליונה ובקלות.

ה-SS שלי הרגישה מהותית יותר נוקשה, קשיחה, קופצנית ומרסקת עצמות. העבירה כל תחושה אפשרית שיש - ידעת תמיד מה עבר תחתיך, מבלי לסנן דבר.

האדם אומנם קשיחה בהחלט אך יחסית סופגת ולא מעבירה את כל המפגעים הישר לישבנם וגבם של הנהג והנוסעים. היא אכן מתמודדת טוב יותר עם שיבושים בפניות מאשר ה-SS שלי, שהייתה פוסעת לה הצידה.

אגב, זו נקודה ששודרגה מהותית ב-500/595FL. הטוריזמו הנוכחית (והחדשה) מציעה נוחות נסיעה טובה מאוד ביחס למתחרות שלה, ואך ורק שברים חדים וקשים מאוד יועברו בצורה מסויימת אל תא הנוסעים. נראהאבארת' וקוני עבדו הפיקו לקחים ועבדו היטב על מקצה שיפורים מהותי, והטוריזמו נוחה להפליא (באופן יחסי, כן?) וגורמת ללאון FR להרגיש כסוג של קרש.

להגה משקל טוב, גם אם אין הרבה מה לומר בענייני תקשורת. גם גלגל ההגה די גדול, אבל לפחות המשקל הטוב בולט על רקע ההגאים החשמליים הנפוצים כיום.

קצת מבאס גלגל ההגה האולדסקול הזה - גדול מידי ופחות נוח (ונאה) מהמוצע אצל המתחרים. בימים שהגה "שטוח תחתית" נמצא בכל סופר מיני שהיא, ציפיתי שזה יגיע גם לאדם S וטעיתי.

לגבי משקלו - מחזק. פחות מלאכותי מהשאר.

בפניות האדם S באמת זורחת - זויות הגלגול מתונות, המשיכה כאמור טובה והמושבים טובים ואוחזים את הגוף היטב. תנוחת הנהיגה טובה גם כן וקורה A מפריעה פחות מהרבה מכוניות מודרניות לשדה הראיה. ברגע שיוצאים מהפניה האדם S מתיישרת די מהר על המתלים, מה שעוזר להתכונן לפניה הבאה והיכולת שלה לחבר פניות לרצף חלק מאד מרשימה. גם בפניות ארוכות ומתמשכות המצב לא פחות טוב, ואפשר להנות אתה גם בכבישים מהירים יותר וטכניים.

בנשר ובית אורן עוד לא ביקרנו עימה לצערי (יקרה בהמשך מן הסתם), אבל בנס הרים ובכבישי הגולן - כן.

האדם בהחלט מספקת ה-ר-ב-ה מאוד אחיזה (תודות לקונטי ספורט 5 במידה 225/35), יש מעט זוויות גלגול ותנוחת הנהיגה בהחלט טובה (מרגישים בתוך הרכב ולא מעליו בניגוד לעקרב).

אבל האם זה כיף? כן ולא. היא מהירה בהחלט ומספקת לא מעט בטחון, אבל היא אינה משעשעת מספיק.

האחיזה הרבה הופכת אותה לחסרת כל משחקיות, ה-ESP אגרסיבי ורגיש מידי (בלעדיו היא הופכת ללא צפוייה, או הרבה פחות צפוייה. לבחירתכם...) והיא לא מעלה את החיוכים שהאיטלקייה, הצרפתייה ואפילו הספרדייה - העלו על פניי.

האם הכל יתרנות ואין חסרונות? כמובן שלא, בטח שלא. המושב האחורי צפוף מאד, גם תא המטען לא משהו לכתוב עליו הביתה. הנוחות העירונית וירטואלית. תצוגת מחשב הדרך בין המחוונים אדומה ודי מיושנת למראה, וחיווי העברת ההילוכים חבוי למטה ואינו אינטואיטיבי. אבל כל זה מקבל פרופורציות בהתחשב בתג המחיר.

אם נשווה לרגע את האדם מול ה-500/595, מרחב הפנים די זהה. בשתיהן המושב האחורי יחסית צפוף, והמרחב לרגליים תלוי בתנוחת הנהיגה של הנהג / מיקום המושב של הנוסע הקידמי. זה בהחלט אפשרי לשבת מאחורה בשתיהן, אך זה פחות נוח - בעיקר לשניים מאחור.

והנה, תג המחיר, הוא בעצם החלק החשוב ביותר באוטו הזה. עם חישוקי 18" היא עולה 125K ש"ח, וחישוקי 17" מורידים 5K מהמחיר הזה. המחיר הבאמת מעולה הזה נותן האץ' חמימה (Warm hatch) עם 150 כ"ס, 8.5 שניות למאה, אבזור לא רע (כולל מולטימדיה), בידוד רעשים לא טריוויאלי לסגמנט, התנהגות כביש מצוינת ויופי של מראה, תוך ויתור די מובן על נוחות נסיעה עירונית ומרווח מאחור ובתא המטען. תכלס? שיחקו אותה אופל. מאד נהניתי.

חידודים קלים: במלאי אין כרגע רכבים עם 17', רק עם 18'. אופל גמישים קלות במחיר - תראה שאתה רציני והם יורידו לך קצת מפה, קצת משם וידחפו לך חיישני חנייה מקומיים (בהתקנה מזעזעת לחלוטין) כהפתעה (שהחבר היה שמח לוותר עליה...).

אם נסכם שה-S היא Warm Hatch, בעוד שה-208GTI היא ללא ספק Hot Hatch - נסכם גם שהתמורה באדם היא הפחות טובה באופן כללי (איבזור, נוחות, מרחב, ביצועים, התנהגות וכיף), בהשוואה ישירה למחירה הסופר אטרקטיבי של ה-GTI (ולובינסקי ישנה גמישות נוספת על זו שבאופל...).

בכדי לבדל את עצמה ממתחרותיה בפלח ה-Hot Hatch's, אופל צריכים להוריד את מחירה של האדם S מעט (לאיזור ה-115K) ואז גם כנראה שנזכה לראות יותר Sים על כבישי ארצנו, כי היא בהחלט חביבה.

RK, נדמה לי שזה חבר משותף :wink:

ממש במקריות... גם חבר (אחר) קיבל את האדם S שלו לפני כמעט שבועיים.

כל הרשמים והדעות - למעלה באדום.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי מחבר עם אדם S שהיא הרבה יותר טובה מה500. לא מבין למה אנשים עדיין קונים פיאט.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה. אישית, אני חושב שהיא נראית טוב והמחיר מאוד אטרקטיבי. יהיה מעניין לראות כיצד קרסו יתמחרו את הטווינגו GT, שלמרות שהיא קצת פחות זריזה, כנראה כן תהווה תחרות (אם בכלל תגיע, אני כבר מתחיל לחשוב שלא) והאם בהמשך נראה כאן את ה 500S, האפ! GTI ודומותיהן. אני חושב שמדובר בסגמנט בתוך סגמנט, שכן אם היו רוצים היו קוראים לה אדם OPC והיא לא, כנראה זה משהו בין לבין. לכן אני לא כל כך משווה לאבארט שהיתה לי (עד שאנהג גם באדם בהזדמנות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2553 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...