Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזון שמע

yonika
שימו לב! השרשור הזה בן 2577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

צריך עצה בקטע ממש מוזר.

התקנתי ברכב מערכת אנדרואיד תואמת מקור שהזמנתי מחו״ל. (יש לי סיאט איביזה 2016)

המערכת בסה״כ טובה מאוד, למעט בעיה אחת שיש לה. השליטה ב- Fader/Balance שלה מאוד מאוד מוגבלת - אפשר רק ימין / שמאל או שניהם, בלי דרגות ביניים. ב- fader יש רק 5 דרגות.

עכשיו הבעיה -

כשאני יושב במושב הנהג, זה נשמע שהמרכז של הסאונד נמצא בצד ימין שלי. כלומר, נשמע שצד ימין חזק יותר.

כשיושבים בכיסא הנוסע הכל נשמע אחלה.

זה גרם לי לחשוב שאם אחליף בין היציאות של ימין / שמאל אשמע אחלה בצד של הנהג (לא אידאלי, אבל ניסיתי).

באופן מפתיע זה נשמע אותו דבר, שוב צד ימין נשמע חזק יותר.

כפי שציינתי אי אפשר ל״הזיז״ את המרכז עם המערכת כי אני יכול רק לבחור ימין בלבד או שמאל בלבד (דיי דבילי אני יודע).

זה דיי מטריף אותי אבל למעט זה אני דיי אוהב את המערכת, וממש הייתי שמח להבין את התופעה ולנסות למצוא פתרון כלשהו.

( להחזיר את המערכת אומר משלוח לא משתלם לסין.)

הרמקולים הם המקוריים של הרכב מקדימה, מאחור רמקולים 16x9 קואקסיאליים של DLS.

במערכת המקורית לא היתה בעיה גם ללא כיוון.

אם למישהו יש עצה/הסבר/רעיון, אשמח לשמוע.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שכל הרמקולים בצד שמאל עובדים בכלל?

בד"כ כשאתה מחליף צד בין חיבורי הרמקולים ועדיין אותו הצד חלש יותר - יש שם איזה רמקול שלא עובד או שלא מחובר (התנתק אולי).

שווה לבדוק מחדש את כל ההתקנה לדעתי, אולי בעיית חיווט.

ניסית לאפס הגדרות במערכת עצמה?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שכל הרמקולים בצד שמאל עובדים בכלל?

בד"כ כשאתה מחליף צד בין חיבורי הרמקולים ועדיין אותו הצד חלש יותר - יש שם איזה רמקול שלא עובד או שלא מחובר (התנתק אולי).

שווה לבדוק מחדש את כל ההתקנה לדעתי, אולי בעיית חיווט.

ניסית לאפס הגדרות במערכת עצמה?

כל הרמקולים עובדים...

עברתי בהגדרות על כל רמקול ורמקול ווידאתי ששומעים רק ממנו ושזה הרמקול המתאים...

כמו כן, אם אני יושב בדיוק במרכז הרכב שומעים אחלה, הבעיה היא שכשאני נוהג, אני לא יושב במרכז הרכב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום היגיון במה שאתה רושם.

אם צד ימין חזק יותר כשאתה יושב במושב הנהג אבל כשאתה יושב במרכז הכל נשמע נכון - זה נוגד את זה שצד ימין חזק יותר.

אם היית יושב במרכז וצד ימין אכן חזק יותר אז אתה היית שומע כמעט לגמרי מצד ימין.

במידה וצד שמאל נשמע לך חזק יותר כשאתה יושב במושב הנהג - זה צפוי, אתה קרוב יותר לצד שמאל.

משהו פה ממש לא מסתדר לי - רק רוצה לבדוק שאין טעות במה שאתה מתאר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום היגיון במה שאתה רושם.

אם צד ימין חזק יותר כשאתה יושב במושב הנהג אבל כשאתה יושב במרכז הכל נשמע נכון - זה נוגד את זה שצד ימין חזק יותר.

אם היית יושב במרכז וצד ימין אכן חזק יותר אז אתה היית שומע כמעט לגמרי מצד ימין.

במידה וצד שמאל נשמע לך חזק יותר כשאתה יושב במושב הנהג - זה צפוי, אתה קרוב יותר לצד שמאל.

משהו פה ממש לא מסתדר לי - רק רוצה לבדוק שאין טעות במה שאתה מתאר.

סבבה. אנסה להסביר.

מאיך שאני מבין את זה, כשיש לך כמה ערוצים (במקרה הזה ימין ושמאל) שמשדרים לך ״תמונה״ של השמע, תמיד יש מקום שבו הכל מתחבר,

וזה המרכז של השמע.

מה שאני מרגיש, זה שכשאני יושב במושב הנהג, המרכז הזה נמצא לימיני.

אם אני מזיז את הראש למרכז, זה נשמע בסדר, כנ״ל אם אני יושב בצד הנוסע.

מאיך שאני מתאר את זה, יכול להיות שבמערכת המקורית, התחשבו במבנה האקוסטי של הרכב וזה היה נשמע ממורכז גם בכיסא הנהג.

הבעיה היא שבמערכת שהתקנתי, אין יכולת להזיז את המרכז הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה לא הגיוני - אם כשאתה יושב במושב הנהג והמרכז נשמע לימינך (במרכז הרכב) אז זה המצב הרצוי מבחינת "סטייג'"

וכשמצב כזה מתרחש ברגע שאתה תשים את הראש במרכז הרכב - אתה אמור לשמוע ש"מרכז" הסאונד זז עוד יותר ימינה!

צד שמאל אצלך מראש מנגן חלש יותר מצד ימין ממה שאתה מתאר וזה דווקא המצב ששואפים אליו כשמכוונים מערכת SQ

צד שמאל אמור להיות חלש יותר מצד ימין בכ2 עד 3 דציבל (שזה חצי עוצמה חשמלית פחות ורבע עוצמה פחות לאוזן בערך)

הדרך לפתור את זה במקרה שלך תהיה להנחית את הטוויטר בצד ימין של הרכב בעזרת LPAD או בעזרת נגד שיוריד לו קצת מההספק ויאזן לך את עוצמת השמע כפי שאתה רוצה לשמוע - זה היות ולמערכת שלך אין את האפשרות הזו מלחתכילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע למפגש מרכז הקרוב, מפורסם בדביק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...