Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין קומפרסיה בצילינדר 1 - פורד פיאסטה ידני 2013

Yechiel Hadad
שימו לב! השרשור הזה בן 2531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפני שנה נדלקה לי המנורה check engine וכבתה ומאז אחת לשבוע בערך היא שוב נדלקת ונכבית עם ההערה "פלאג 3 לא מצית" ודי הזנחתי את זה. לאחר בדיקה ראשונה במוסך לא עלו על בעיה והיום חזרתי למוסך וביצעו בדיקה יותר עמוקה והממצאים היום שאין קומפרסיה בצילינדר 1 שזה די הגיוני כי הרכב לא סוחב ממש לאחרונה. חשוב לציין שהרכב עבר טיפולים בזמן והפלאגים הוחלפו.

המוסך(לא הרשמי של פורד) חזר אליי עם הצעת מחיר של 4000 ש"ח כולל מע"מ כאשר הטיפול כולל:

• סט אטמים של ראש מנוע
  • שיפוץ ראש מנוע
  • צילינדר
  • שמן מנוע מקורי
  • נוזל קירור
  • סט טיימינג
  • עבודה

מה דעתכם, האם שווה ללכת לעוד מוסך? האם המחיר הוא הוגן?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי יקר .

אטם ראש, שיפוץ ראש (שטח) ,שמן +מסנן ,נוזל קירור ,סט תזמון רצוי להחליף אם כבר פותחים הכל אבל מה הם רוצים לשפץ בצילינדר?

ולמה הם כתבו צילינדר בהצעה מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, בטעות הוספתי את הצילינדר. הרכב כרגע נוסע על 3 צילינדרים והוא חושב שזה בגלל שהשסתום שרוף, לכן הוא הציע לבצע את הטיפול הזה.

הרכב הוא שנת 2013, יכול להיות שהחברה תקח אחריות גם אם אין אחריות? זו תקלה לא סבירה ביחס לזה שהרכב עבר 50k ק"מ והוא 4 שנים על הכביש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק לפני שמפרקים ראש מנוע האם יש איבוד נוזל קירור או האם יש סימני טחינה בשמן.

אם אין,לא הייתי רץ להרים ראש מנוע.(גם סליל הצתה יכול לגרום לכך,שלא תהיה קומפרסיה בצילינדר 1)

אך,אם בכל זאת יתברר,שראש מנוע הוא התקלה,לדעתי המחיר לא נוראי - מספיק שנוריד את המע"מ ואנחנו ב 3400 ש"ח לערך.

תוריד את מחיר החלקים - להערכתי באיזור ה 850 ש"ח כולל שמן ומסנן שמן איכותיים,סט טיימינג,מותחן/משאבת מים (בהנחה שמדובר ברצועה ולא שרשרת) ונשארנו עם עבודת שיפוץ ראש מנוע באיזור 2,500-2,600 - סביר בהחלט למוסך מתמחה בדגם אך לא מורשה יבואן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה תוצאות סריקת מחשב הרכב? תבקש תוצאות סריקת מחשב מודפסת. כמו שאמרו לא הייתי ממהר לפרק ראש מנוע.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך סליל יכול לגרום למצב חוסר קומפרסיה?

שיפוץ ראש במוסך שהוא לא מורשה יבואן ללא חלקים ב2500 שקל זה הרבה.

לא סביר שהראש נפגם יותר מדי ויצריך מילוי. בדרך כלל מיישרים ע"י הורדה מינימלית של שטח, שלייף לשסתומים והחלפת גומיות שסתומים.

אם אטם נפרץ אז יהיה מעבר מים לשמן או שמן למים או מעבר לחץ למערכת קירור.

אם שסתום נשרף זה יסביר חוסר קומפרסיה ללא תופעות נוספות.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, בטעות הוספתי את הצילינדר. הרכב כרגע נוסע על 3 צילינדרים והוא חושב שזה בגלל שהשסתום שרוף, לכן הוא הציע לבצע את הטיפול הזה.

הרכב הוא שנת 2013, יכול להיות שהחברה תקח אחריות גם אם אין אחריות? זו תקלה לא סבירה ביחס לזה שהרכב עבר 50k ק"מ והוא 4 שנים על הכביש..

לפני שנה נדלקה לך נורה "בדוק מנוע",התעלמת ממנה במשך שנה,ועכשיו הלך מנוע,וזה נראה לך סביר להפיל על החברה רשלנות שלך?

התעלמת מאזהרה ברורה,יכלת לתקן את הבעיה ובחרת להתעלם ממנה,אשמתך בלבד.

ברכותיי, הצלחת להרוס את אחד המנועים האמינים.

בכל אופן הייתי בודק כמה מוסכים.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשתדל להתייחס לכל מה שכתבתם. בדיעבד הבנתע שהמוסך שהציע את ההצעה הוא לא מוסך מומחה במיוחד למנועים ולא לרכב פורד פיאסטה. לא התעלמתי לחלוטין מהמנורה מאחר ונעזרתי בחבר הפורום כדי לאתר את התקלה ופניתי למוסך שהחליף סליל ושני הדברים לא פתרו את הבעיה.

אני מתכנן לבצע בדיקה נוספת השבוע עם לחץ הפוך שתאתר את מקור בריחת הקומפרסיה.

המוסך המורשה של פורד הציע לי לבדוק את הבעיה תמורת 450 ש"ח פלוס מע"מ ועדיין לא התייחב לקחת אחריות במידה ותהיה תקלה במנוע.

אעדכן בהתפתחות.

תודה לכל המגיבים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחת מהפורד פיסאטה שיש לנו במשפחה הלך המדחס מזגן כמה חודשים אחרי תום אחריות.

הצעת מחיר להחלפתו היתה מספר אלפי שקלים אך הומלץ לנו להגיש בקשת "רצון טוב".

להפתעתנו הבקשה נענתה בחיוב וכל החלפים והעבודה היו על חשבון פורד.

אולי שווה לנסות... (לפי הבנתי הם נותנים "רצון טוב" על למכוניות שעד לא מזמן היה עליהם אחריות ועל תקלות ש"לא אמורות לקרות").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה - לך למוסך של פורד, יגישו בקשה לתיקון במסגרת רצון טוב, רוב הסיכויים שיאושר, למרות שייתכן שיאושר כיסוי חלקי ולא מלא (50% למשל). קח בחשבון שהתיקון במוסך של פורד מראש יהיה יקר יותר מכל הצעה שתקבל ממוסך כללי, אבל בהנחה שתקבל השתתפות של 50% לפחות - זה עדיין ישתלם. שווה לשלם את ה-450 ש"ח ולבדוק את זה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה - לך למוסך של פורד, יגישו בקשה לתיקון במסגרת רצון טוב, רוב הסיכויים שיאושר, למרות שייתכן שיאושר כיסוי חלקי ולא מלא (50% למשל). קח בחשבון שהתיקון במוסך של פורד מראש יהיה יקר יותר מכל הצעה שתקבל ממוסך כללי, אבל בהנחה שתקבל השתתפות של 50% לפחות - זה עדיין ישתלם. שווה לשלם את ה-450 ש"ח ולבדוק את זה.

דיברתי עם המוסך המורשה של פורד והם טוענים שאין לי סיכוי גבוה לקבל "רצון טוב" מאחר ואני שנה וחצי אחרי תום האחריות ובנוסף כי לא טיפלתי במוסך מורשה של פורד(אין לי גם קבלות של מוסך אחר, אבל ביצעתי את הטיפולים בזמן)...

מישהו יודע איך אני יכול להעלות את הסיכוי שלי לקבל רצון טוב?

הם אומרים שלא בטוח שהשתמשו בשמנים והחלפים הטובים והם לא יכולים להסתמך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

לפני שנה נדלקה לי המנורה check engine וכבתה ומאז אחת לשבוע בערך היא שוב נדלקת ונכבית עם ההערה "פלאג 3 לא מצית" ודי הזנחתי את זה. לאחר בדיקה ראשונה במוסך לא עלו על בעיה והיום חזרתי למוסך וביצעו בדיקה יותר עמוקה והממצאים היום שאין קומפרסיה בצילינדר 1 שזה די הגיוני כי הרכב לא סוחב ממש לאחרונה.

איך בדיוק הבעיה קפצה מצילינדר 3 לצילינדר 1? משהו פה לא מסתדר.

מצטרף להמלצות לעיל ללכת למוסך של פורד, כמה שיעלה יעלה. לא בכל מצב אפשר לחסוך.

דייקנות היא הכישרון לנחש בכמה הצד השני יאחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בהמשך לעצתכם,

פניתי לשירות הלקוחות של דלק מוטורס והם הפנו אותי למוסך מורשה מטעמם כדי שיאתרו את התקלה ובמידת הצורך יגישו בקשב לרצון טוב.

המוסך מצא בעיה בראש המנוע, אך סרב להגיש בקשה לרצון טוב מחשש שיקבל קנס מפורד מאחר ואני לא יכולתי לספק לו חשבונית מס עבור הטיפולים 45 ו60 אלף שזה אחד הקריטריונים של הגשת רצון טוב.

האפשרות היחידה שהם הציעו הייתה לשלם על התיקון 9,000₪ וזהו.

אני בחור קצת עקשן אז פניתי לשירות הלקוחות של פורד שוב והנציגה שענתה לי הסבירה לי שיש אפשרות להגיש רצון טוב למרות שאין לי את כל החשבוניות לטיפולים שנדרשו עד כה.

הנציגה פנתה למוסך(שהטעה אותי)והנחתה אותם להגיש.

בסופו של דבר הרצון טוב התקבל במלואו ע"י פורד והרכב חזר אליי לאחר התיקון.

תודה לכל מי שהמליץ ועזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...