Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב התחמם האם קרה נזק למנוע

apyrexia
שימו לב! השרשור הזה בן 2589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה אתם מציעים לעשות - הרכב היה בלי מים והתחמם ונתפס הטרמוסטט.

החלפתי טרמוסטט מילאתי מים ועכשיו הרכב לא מתחמם יותר מניע כרגיל בלי בעיה סוחב והכל כרגיל.

במוסך אחד אמרו שכנראה הלך ראש מנוע (לא סומך על זה שהם בדקו) ומוסך אחר שמע את הסיפור ואמר תסע הכל טוב חבל על הבדיקה (גם הוא לא בדק).

אני רוצה להמשיך להחזיק את האוטו לעוד הרבה שנים הוא עשה רק 85אלף.

איך אני יכול לדעת אם יש נזק? מה לבדוק אם בכלל..(אמרו לי קומפרסיה ולחץ הפוך)

בבקשה תעשו סדר בבלאגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה 2 בדיקות:

1- עם מנוע קר, תפתח מכסה רדיאטור (תוודא שהוא מלא נוזל קירור) ותניע. תן למנוע לעבוד ולהתחמם. תסתקל על המים בתוח הרדיאטור: אם יש בועות יש בעיה.

(אם עין מכסה רדיאטור תפתח ותסתקל במיכל עודפים)

2- תכבה את המנוע ותוצאי את המדיד שמן: אם השמן בצבע לבן יש בעיה.

אם אחד הבדיקות לא בסדר יש בעיה בראש מנוע.

אם 2 בדיקות בסדר: סע בשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה עשיתי את הבדיקות שאמרת ובבדיקה הראשונה היה ממש קצת בועות השאלה אם זה באמת סימן לבעיה, בבדיקה השניה השמן מנוע יצא טוב ולא היה לבן על המדיד.

אחרי הבדיקות הלכתי למוסך ועשינו לחץ הפוך לרדיאטור - מצאנו נזילה.

כרגע קיבלתי הצעות בין 1400 ל1800 שח לרדיאטור חדש כולל עבודה והכל.

הנזילה לא רצינית בכלל ואני חושב שכל עוד אני יבדוק מים כל הזמן לא תהיה בעיה והסיבה שהיתה לי בעיה מקודם זה כי לא בדקנו המון זמן.

בכל זאת אני לא הייתי רוצה להשאיר את זה ככה אבל כשהלכתי למקום שמתקן רדיאטורים אמרו לי שבגלל שהחלק ברדיאטור זה מפלסטיק הם לא מתקנים את זה.

השאלה שלי עכשיו זה אם אני חייב להחליף את הרדיאטור או שיש מקום אחר שכן יכול לתקן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה סרטון של הבועות שאתה רואה, ונאמר לך אם אלו בועות שמעידות על בריחת קומפרסיה למע' קירור.

לגבי הרדיאטור, לא רשמת באיזה רכב מדובר, אך נשמע שההצעה יקרה.

דבר עם אביפרטס וקבל ממנו הצעת מחיר לרדיאטור חליפי חדש מאיכות טובה.

כדאי לברר היטב קודם כל את הבעיה במנוע, באם קיימת. יתכן שהרדיאטור הוא כרגע הצרה הכי קטנה שלך...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם ברגע שהניעו את הרכב ראית תנודה במים זה רגיל. אם אתה משאיר את הפקק של הרדיאטור פתוח והרכב מונע (כמובן אחרי התקררות מלאה של המנוע) ויוצאות בועות כאילו מישהו צולל בבריכה ותוקע נאדים ברצף, יש בעיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הוא יונדאי טוסון 2008 בנזין 2700,

בקשר לבועות זה לא מבעבע בלי הפסקה.. מדי פעם פה ושם בועה אחת - לא ברצף.

בקשר למנוע כל המקומות שאני מדבר איתם אומרים לי שקודם מתקנים את הבעיה שיודעים עליה - הרדיאטור- ורק אחר כך הם מוכנים להמשיך את הבדיקות למנוע וגם בלי הבדיקות הם אומרים שלא נראה להם שיש בעיה.

בקשר לרדיאטור 1400 המחיר לחליפי ו1800 למקורי בחברה כולל עבודה מע"מ ונוזל קירור חדש.

אני בכלל הייתי מעדיף לתקן אם זה אפשרי ואני חושב שבכלל הנזילה שיש ברדיאטור היא לא משמעותית כי היא נראית לעין רק מתי שמכניסים לחץ לרדיאטור בנוסף לדעתי היא היתה קיימת גם קודם לפני שהתחמם המנוע ואם הייתי פחות אדיוט ובודק מים לפחות פעם ב3 חודשים (שנה לא בדקתי מים) אז לא היתה בעיה בכלל. זאת אומרת שיכול להיות שכל עוד אני אקפיד לבדוק מים לא בטוח שבכלל צריך להשקיע ברדיאטור.

אז לסיכום האפשרויות שלי זה להמשיך עם הרדיאטור ככה(הרכב לא מתחמם יותר) או להחליף אותו ב1800 שח או לתקן אם אפשר.

- אשמח שתתיחסו גם לאפשרות של התיקון אם זה אפשרי ואם כדאי בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואכן יש חור בראדיאטור, אזי הגיוני שיהיו בועות מדי פעם.

נוזל יוצא החוצה / אוויר נכנס פנימה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את השיקולים שלך, מנוע זה סיפור לא זול, הרבה יותר מ 1500 שח, אל תזניח, יש לך חור אולי כרגע קטן ברדיאטור שכבר גרם לך להתחממות, יכול לגדול ,היה לך מזל ולא נתפס המנוע ויצאת יחסית בזול , עוד מעט קיץ, מציע לך להחליף את הרדיאטור בהקדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את השיקולים שלך, מנוע זה סיפור לא זול, הרבה יותר מ 1500 שח, אל תזניח, יש לך חור אולי כרגע קטן ברדיאטור שכבר גרם לך להתחממות, יכול לגדול ,היה לך מזל ולא נתפס המנוע ויצאת יחסית בזול , עוד מעט קיץ, מציע לך להחליף את הרדיאטור בהקדם

לא קשה לשכנע אותי אני האחרון שמחפש פתרונות קומבינה ואני מאמין שאני באמת אחליף לרדיאטור מקורי חדש פשוט אם אפשר גם לתקן וגם לחסוך זה יהיה מעולה כי אני בסך הכל סטודנט צעיר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...