Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת זיהום אויר: האם שינו משהו בשיטת הבדיקה?

uripri
שימו לב! השרשור הזה בן 2582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

עד כמה שאני זוכר, בדיקת זיהום האויר נעשית כאשר שמים חיישן בצינור האגזוז, ומבקשים מהנהג להאיץ את הטורים ל 2,500-3,500 סל"ד.

הפעם עשיתי טסט במקום חדש (סוזוקי סוויפט 2010):

לא ביקשו ממני כלל להאיץ את הטורים.

לא ראיתי שמחברים שום דבר לצינור האגזוז (יכול להיות שחיברו, אבל אני לא ראיתי...).

לא ראיתי את המסך של זיהום האויר על המחשב (עם הגמא, והשעון שסופר לאחור - עוד כמה זמן הבדיקה מסתיימת)

לא חיברו שום דבר דרך המכסה מנוע (בד"כ, היו מחברים איזשהו רכיב המודד סל"ד ישירות למחשב שלהם)

יתרה מזו, לא חתמו לי טופס זיהום האויר.

בסוף הטסט, הבחור ראה שלא חתמו לי על הטופס במיקום של זיהום האויר - ושלח אותי לבוחן הראשון שיחתום על זיהום האויר. הבחור חתם (למרות שהתמהמה שניה ואמר לי ש'לא הוא עשה לי בדיקת זיהום אויר').

כאשר הגעתי לקופה, לשלם את הטסט, הוציאה הפקידה את תדפיס זיהום האויר של הרכב שלי והצמידה אותו לשובר הטסט.

האם יכול להיות ששיטת בדיקת זיהום האויר השתנתה בשנה האחרונה? (או אולי במכון הזה בודקים בשיטה שונה?)

זה היה נראה כאילו לא עשיתי שום דבר מיוחד, ופשוט עברתי בדיקת זיהום אויר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי כמה פעמים שהגעתי עם רכב חדיש יותר לטסט ולא ביקשו ממני להאיץ כלל. במודל ישן כן ביקשו להעלות סל"ד.

בלי שום קשר לסוג הרכב, בשנה האחרונה הטופס בדיקה יוצא אצל הפקידת סיום טסטים ולא בעמדת זיהום האויר.

בקרוב יעברו לשיטה האמריקאית - שם התחברו לOBD2 בלבד ובכלל לא הכניסו חיישן לאגזוז, של כל הרכבים מודל 1996 ומעלה.

ברגע שVW קלטו את זה, הם יצרו מצב טסטים מיוחד בשקע OBD2 שמזייף את הנתונים. ולהלן פרשת דיזלגייט..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כמה שנים שאני מעביר טסטים גם למשפחה, וחוץ מהשנה בטסט לרכב שלי רק פעם אחת באמת ביצעו את הבדיקה.

הבדיקה לא השתנתה, היא פשוט לא התקיימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי טסט למאזדה 2005 ,חיברו למצבר ושמו חיישן באגזוז,ועל הצג היה טווח בדיקה 2000 סל"ד.

כנראה שכבר אין צורך בהרמת סל"ד.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שהסבירו, שלפו נתונים כלליים והעבירו אותך את הבדיקה. (בעצמי עברתי ככה, זרקו לי את החיישן לקצה האגזוז שיחק עם המחשב ושחרר אותי, בטופס היה רשום כאילו שנעשתה בדיקה מלאה מקיפה עם כל הנתונים וסל"ד שונה וכו').

לא שינו כי כמו שאמרו, היא לא התקיימה למעשה והנתונים שראית הם נתונים מומצאים של רכבים דומים לשלך מהמאגר או הנתונים.

בעבר אכן התחברו למצברים וכו' וביקשו להעלות סל"ד, סביר להניח שבעתיד כלשהו, זה ישתנה כמו שכבר הסבירו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה העברתי טסט לפיאט 2010 ולאנטיס 2001, בלאנטיס ביקשו לעלות ל4k סל"ד(היה יום קר ועמדתי בפקק לפני זה) ובפיאט 2.5k, לפחות במכון הדרום ברחובות, כבר 8 שנים שאני עושה שם טסטים והבוחנים שם בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים בטסט בודקים את הרכב שלי, ואז עושים שוב על הרכב שלי בדיקה רק עם מספר רישוי של הגרוטאה מאחורה. לא חסר קומבינות בטסטים.

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...