Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית דירה בצפון (קצרין)

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני אגש ישר ולעניין ברשותכם, הנתונים הם כאלה:

• הון עצמי של 270K ואנחנו מתכוונים להגיע ל-300K בחודשים הקרובים.
  • גרים במעלה אדומים (אצל אימי)
  • שנינו עובדים בירושלים, אני באגף מערכות מידע במשרד ממשלתי כלשהו ואשתי בעבודת פקידות כלשהי באחד הבנקים (לא חושב שיש טעם לציין את המשכורות בשלב זה)
  • אנחנו שניים + תינוקת בת חצי שנה שנמצאת כרגע במעון
  • יש לי את המיאטה ורכב מהעבודה שאשתי נוהגת בו בעיקר

המטרה שלנו היא לקנות דירה/בית עד 1,100,000 ולצערי בירושלים/מעלה אדומים כבר לא רואים מחירים כאלה. החלטנו לחפש במעגלים הרחוקים יותר (מעלה אפרים,רימונים, אזור ים המלח) אך לצערי לא הכי התחברנו לאזורים האלה (טמפ' חמה יחסית, ישובים לא הכי מטופחים, בתים מאוד ישנים).

מה שמביא אותנו לצפון ובעיקר לקצרין. אני מאוהב ברמת הגולן. מת לעבור לשם ואני יכול מחר כבר לקנות דירה/בית שם. הבעיה היא העבודה שלי. אני לא מאמין שאני אמצא שם עבודה בתנאים ובשכר שלי, ובכלל, בהרגשה האישית שלי אני דיי מתבאס לחשוב על עזיבת המקום עבודה שלי. עלה לי רעיון מטורף אך הוא לא ראלי. במהלך השבוע אני אשן בירושלים ורק בסופי שבוע או לילה אחד בשבוע אני אשן בביתי. רעיון מטורף שאולי יחזיק חודש ולא יותר מזה.

ועם כל זה, אנחנו מאוד מבולבלים. לא יודעים מה לעשות. כל הסיפור עם מחיר למשתכן מאוד לא סגור, יש חדשות שמספרות שיש האטה במשק במכירת דירות חדשות או שאנשים נפטרים מהנכסים שלהם, בקיצור, מצב לא ידוע. מה שכן ידוע זה שכשאני אגיע ל-300K, אנחנו עוזבים את בית אימי או לשכירות או לבית משלנו.

אני אשמח לענות לשאלות כדי שיעזרו לנו להחליט מה לעשות. אולי תפתחו לנו את העניים ותציעו לנו דברים שאנחנו אולי לא מכירים..

תודה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לנסוע כל יום לעבודה מקצרין לירושלים, לא יודע לגבי מיאטה, אבל אפילו ברכב מנהלים גדול ונוח, עם גיר אוטומטי וקרוז קונטרול, זה מטורף.

להגיע הביתה רק בסופי שבוע זה אומר שתראה את האישה והבת רק בסופי שבוע.

זה בהנחה ואישתך תמצא עבודה באיזור. אחרת זה אתה, אישתך והבת שלך או שיסעו כל יום מקצרין לירושלים, או שתהיו רק בסופי שבוע בדירה שאתם משלמים עליה משכנתא.

למצוא עבודה באיזור - ככל שמתרחקים מערים גדולות, ככה יורדת כמות משרות, ואיתה גם השכר המוצע. לא נדיר בצפון לראות אנשים עם תואר ראשון/שני עובדים במה שיש, ומרוויחים מינימום או קרוב לזה, אז קח את זה בחשבון.

מה להגיד לך - לא יודע.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה מזוכיסט, יש דרכים יותר כיפיות לסבול

או שתחשבו איך שניכם עובדים באזור קצרין, גם אם בשכר נמוך יותר או שתחשבו על פיתרון אחר

מכיר בחור שעושה מרחק דומה וישן פעם-פעמיים בשבוע אצל ההורים, קרוב למקום העבודה. כיף זה לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחתי לך הודעה פרטית, ואני חושב שאפשר להוסיף גם את קרית גת כאופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמה זמן יקח לכם לצבור הון עצמי לדירה באזור העבודה שלכם?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם לקנות דירה בצפון או היכן שקוסם לך, להשכיר אותה ולשכור דירה בירושלים?

ככה גם לא תבזבז כסף על שכירות לריק (כי אתה משלם משכנתא על דירה שלך תוך כדי), וגם אם בעתיד תפתח בפניך הזדמנות תעסוקתית בצפון, תוכלו להעתיק את מגוריכם לשם לדירה שכבר בבעלותכם.

זה מה שאני הייתי עושה במקומך.

לחלופין אתה יכול פשוט לעבור לשכירות מבלי לרכוש דירה ולהמשיך לחסוך (הרבה פחות ממה שאתה חוסך היום, כי נוספו ההוצאות על השכירות), הבעיה היא שערך ההון שלך נשחק ואין לדעת אם מחירי הדירות ימשיכו לעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה מזוכיסט, יש דרכים יותר כיפיות לסבול

או שתחשבו איך שניכם עובדים באזור קצרין, גם אם בשכר נמוך יותר או שתחשבו על פיתרון אחר

מכיר בחור שעושה מרחק דומה וישן פעם-פעמיים בשבוע אצל ההורים, קרוב למקום העבודה. כיף זה לא

גם אני הכרתי אחד כזה, אולי זה אותו אחד? (היה גר ברמת מגשימים ועובד בירושלים)

שלחתי לך הודעה פרטית, ואני חושב שאפשר להוסיף גם את קרית גת כאופציה.

אני אבדוק ואעדכן, תודה.

לנסוע כל יום לעבודה מקצרין לירושלים, לא יודע לגבי מיאטה, אבל אפילו ברכב מנהלים גדול ונוח, עם גיר אוטומטי וקרוז קונטרול, זה מטורף.

להגיע הביתה רק בסופי שבוע זה אומר שתראה את האישה והבת רק בסופי שבוע.

זה בהנחה ואישתך תמצא עבודה באיזור. אחרת זה אתה, אישתך והבת שלך או שיסעו כל יום מקצרין לירושלים, או שתהיו רק בסופי שבוע בדירה שאתם משלמים עליה משכנתא.

למצוא עבודה באיזור - ככל שמתרחקים מערים גדולות, ככה יורדת כמות משרות, ואיתה גם השכר המוצע. לא נדיר בצפון לראות אנשים עם תואר ראשון/שני עובדים במה שיש, ומרוויחים מינימום או קרוב לזה, אז קח את זה בחשבון.

מה להגיד לך - לא יודע.

אשתי תסתפק בכל עבודה גם בשכר מינימום. אני כאן הבעיה הגדולה. שכר הברוטו שלי קצת מעל לממוצע ויש לנו גם רכב חדש מהחברה (חבל לי לאבד אותו).

כמה זמן יקח לכם לצבור הון עצמי לדירה באזור העבודה שלכם?

ל-300K, עוד 4-5 חודשים.

מה עם לקנות דירה בצפון או היכן שקוסם לך, להשכיר אותה ולשכור דירה בירושלים?

ככה גם לא תבזבז כסף על שכירות לריק (כי אתה משלם משכנתא על דירה שלך תוך כדי), וגם אם בעתיד תפתח בפניך הזדמנות תעסוקתית בצפון, תוכלו להעתיק את מגוריכם לשם לדירה שכבר בבעלותכם.

זה מה שאני הייתי עושה במקומך.

לחלופין אתה יכול פשוט לעבור לשכירות מבלי לרכוש דירה ולהמשיך לחסוך (הרבה פחות ממה שאתה חוסך היום, כי נוספו ההוצאות על השכירות), הבעיה היא שערך ההון שלך נשחק ואין לדעת אם מחירי הדירות ימשיכו לעלות.

חשבנו על זה אתמול אבל מכיוון שכבר נמאס לנו לשכור דירות (שכרנו לפני שעברנו לאימי) זו כבר לא אופציה. אני לקראת גיל 40 ואני מאוד רוצה את הפינה שלי.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, צר לי, הרעיון שלך נשמע לי מאוד לא בריא.

וזה בלשון המעטה.

תוודא שאתה מבין למה אתה נכנס לפני שאתה מבצע מהלך גדול שכזה, מעבר מהדרום לצפון רק בשביל רכישת דירה, ועוד על פניו במינוף גבוה (לא ציינת את התקציב, אבל בהינתן 300K אני מניח שמדובר על מימון לא קטן) - זה מהלך לא פשוט שחשוב לבצע באופן סופר-מושכל.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אוהב מאוד את רמת הגולן ולשמחתי מסתובב בה די הרבה בענייני עבודה. אם זה היה תלוי רק בי הייתי עובר לשם מחר.

לאחר שאמרתי זאת:

קצרין - ירושלים הלוך חזור יום יום זו נסיעה מטורפת, מעל 200 ק"מ לכיוון בדרך הקצרה ביותר, וזה לא כביש 6 על בקרת שיוט אלא דרך תובענית שדורשת ריכוז. אישית אחרי נסיעה כזו אני לא רוצה לראות את הרכב מבפנים למשך השבוע הקרוב. לא משנה כמה אתה אוהב לנהוג ואוהב את המיאטה, אין לך סיכוי לשרוד כך מעבר לכמה ימים.

להשאיר את האשה עם התינוקת ולישון כל השבוע מחוץ לבית יביא אותך מהר מאוד לרבנות.

עצם העובדה שאתם גרים עם אמך פירושה שאתם מקבלים הרבה סיוע מ"כוח סבתא" - ברמת הגולן תהיו לבד. וצריך לקחת בחשבון שכל דבר קטן דורש כניסה לרכב ונסיעה לציביליזציה.

דירה להשקעה ברמה"ג או במקום אחר זה כבר רעיון יותר טוב, במידה וברמה"ג יש לבחון הרעיון בזהירות ובשבע עייניים, ובכל מקרה ההרחבות בקיבוצים נראות לי יעד אטרקטיבי יותר מאשר קצרין.

שורה תחתונה - לחשב מסלול מחדש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, צר לי, הרעיון שלך נשמע לי מאוד לא בריא.

וזה בלשון המעטה.

תוודא שאתה מבין למה אתה נכנס לפני שאתה מבצע מהלך גדול שכזה, מעבר מהדרום לצפון רק בשביל רכישת דירה, ועוד על פניו במינוף גבוה (לא ציינת את התקציב, אבל בהינתן 300K אני מניח שמדובר על מימון לא קטן) - זה מהלך לא פשוט שחשוב לבצע באופן סופר-מושכל.

מדובר על מימון של 700,000 בערך. יש לי קרן השתלמות (כמעט 80,000 שמשתחררת עוד שנתיים בערך). אם אצליח לשכנע את אשתי שנגור עוד שנתיים אצל אימי בזמן שהבית החדש יבנה, אז אני מאמין שנתחיל להחזיר או שנקטין את המימון ב-100,000 בערך.

גם אני אוהב מאוד את רמת הגולן ולשמחתי מסתובב בה די הרבה בענייני עבודה. אם זה היה תלוי רק בי הייתי עובר לשם מחר.

לאחר שאמרתי זאת:

קצרין - ירושלים הלוך חזור יום יום זו נסיעה מטורפת, מעל 200 ק"מ לכיוון בדרך הקצרה ביותר, וזה לא כביש 6 על בקרת שיוט אלא דרך תובענית שדורשת ריכוז. אישית אחרי נסיעה כזו אני לא רוצה לראות את הרכב מבפנים למשך השבוע הקרוב. לא משנה כמה אתה אוהב לנהוג ואוהב את המיאטה, אין לך סיכוי לשרוד כך מעבר לכמה ימים.

לא כל יום, ואני בטח לא אנהג במיאטה שלי את המרחקים העצומים האלו.

להשאיר את האשה עם התינוקת ולישון כל השבוע מחוץ לבית יביא אותך מהר מאוד לרבנות.

עצם העובדה שאתם גרים עם אמך פירושה שאתם מקבלים הרבה סיוע מ"כוח סבתא" - ברמת הגולן תהיו לבד. וצריך לקחת בחשבון שכל דבר קטן דורש כניסה לרכב ונסיעה לציביליזציה.

אין לנו כמעט סיוע למען האמת כי גם אימי עובדת בעבודה קצת תובענית.

דירה להשקעה ברמה"ג או במקום אחר זה כבר רעיון יותר טוב, במידה וברמה"ג יש לבחון הרעיון בזהירות ובשבע עייניים, ובכל מקרה ההרחבות בקיבוצים נראות לי יעד אטרקטיבי יותר מאשר קצרין.

שורה תחתונה - לחשב מסלול מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהשאלה העיקרית פה היא מחירי הדיור, אלא איפה אתה רוצה לגור.

אם אתה רוצה לגור בצפון, אשתך שלמה עם זה ואתם יכולים להתפרנס שם - אז תחשבו על זה. לא הייתי עובר רק כדי לקנות דירה. זה נראה לי קצת להתבלבל בין סיבה לתוצאה. ובכל אופן, אם הייתי עובר, הייתי שוכר לשנה הראשונה כדי שהתהליך יהיה הפיך, אם תחליטו שזה לא כזה נוצץ כמו שחשבתם (גם זה קורה בלא מעט מקרים).

אף אחד לא יכול להחליט בשבילך אם לשכור או לא. אני כבר מעל 40, ועדיין שוכר (ודוקא לא מחוסר יכולת לקנות). נכון שזה לא פיתרון אידיאלי, אבל לדעתי האישית מאוד זה עדיף על לגור עם ההורים, לפחות לי. זה גם לא כזה נורא בסה"כ, אם הצלחת למצוא דירה סבירה ובעל בית סביר. שילוב קצת נדיר, אבל אפשרי. (שים לב שלא כתבתי טוב, אלא סביר. טוב זה כבר ממש חד-קרן).

בשום מקרה, אל תנסה לעבוד בירושליים ולגור בקצרין. זה רעיון ממש, ממש גרוע. עדיף לשכור דירה מאשר נסיעות אינסופיות ולא להיות בבית כל השבוע. זו לא דרך סבירה לחיות ולגדל ילדים.

ובאופן כללי, לדעתי האישית מאוד לקנות דירה זה אחלה. אבל כדאי להפסיק להסתכל על זה כעל איזו חובה מוחלטת וסמל מעמד, ובמקום זה להנות ממה שיש כאן ועכשיו. אם אפשר קונים, ואם לא אז לא. זה לא אמור לעשות הבדל כזה גדול ברמת החיים שלך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מכרמי גת, גם בתוך קרית גת יש פרויקטים יפים. החיסרון הגדול של כרמי גת הוא שאין שם תשתיות בכלל וצריך הרבה סבלנות לכן אני לא הייתי שולל לגור בפרויקט בתוך קרית גת (שכרתי שם שנה אחת וניראה מקום נחמד לגור בו במיוחד שיש לך רכב ואתה לא תלוי באוטובוסים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצפון אכן המשכורונות נמוכות בהשוואה למרכז, אבל מצד שני,

גם המשכורות בירושלים/מעלה אדומים נמוכות יותר מבתל אביב, עבור אותן משרות ב-ד-י-ו-ק.

יש לי משפחה בצפון, תשכח מהנסיעות האלה. נסיעה יומיומית לאיזה ישוב בצפון בקעת הירדן זה עוד סבבה,

אפילו סביר (זמן הנסיעה מתקזז עם אי-קיומם של הפקקים) אבל בין צמח לקצרין יש עוד חתיכת נסיעה לא מבוטלת

שאיננה סבירה להתנהלות יומיומית.

הדבר הראשון שאתה צריך לבדוק, כמו בכל דבר אחר בחיים, הוא המשרות הזמינות.

זה בא לפני כל רעיון אחר, בטח לפני מגורים.

כן, כולנו מכירים את החוכמולוגים שמשנים מקום לפני שבודקים בכלל אם יש שם עבודה, אל תהיה חוכמולוג.

עד שתענה על השאלה הזאת (איפה אני יכול לעבוד באזור הצפון)

תיהנה מההזדמנות היוצאת-מן-הכלל לחסוך כמו משוגע 50% מהמשכורות,

הודות למגורים הנוכחיים ולמספר הילדים המועט (בגיל הזה העלות שלהם מגוחכת).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...