Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה חניות נכים יש בתמונה המצורפת?

שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסימון בחניה הקרובה חסר משמעות. הוא לא קרוב מספיק לשום תמרור רשמי ואפשר להתעלם ממנו, כלומר בהעדר תמרור אחר בתחילת הקטע או סתירה לתקנות, מותר לחנות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשר למוקד החירום של העיריה אשר בתחומה החניה, ודווח על כך.

הם ישלחו פקחים למקום, ויחזירו לך תשובה. (לפעמים גם בהודעה לפלא')

או כתוב מכתב מסודר עם תמונות לפניות הציבור של העיריה / הנדסה / אגף החניה.

ושאל האם החניה רשומה במסמכי העיריה .

הם מחויבים להשיב לך תשובה תוך כחודש.

(לפי התמונה, החנייה הקדמית היא הוספה לא תקינה)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חובה לציין מספר חניות, אם לא צויין הכוונה לחניה בודדת.

וההתקטננות על שימוש בעמוד תאורה, וההפרש הקטן בין מיקומו לסימון טובים להתפלפלות בבית משפט, לא לאדם הגון שלא מעוניין לקפח זכויות של נכה. והעובדה שאין ספק בין העונים לגבי כך שהמקום הרחוק יותר אכן שמור לנכה.

אין שום התקטננות, יש חוקים ותקנות שהעירייה צריכה לעמוד בהם, אם העיריות לא עומדות בחוקים והתקנות אסור להן לרשום דוחות, זה שאף אחד לא עושה עם זה כלום זאת כבר בעיה אחרת, כמו שכתבתי בהתחלה, מתחת לשלט הנכים יש שלט אחר שמורה את מספר החניות (למי ששם לב), "הימור" שלי הוא שהחנייה הראשונה גם תסומן כחניית נכים בעתיד, עם העמוד הלא תקני והשלט שלא יהיה תקני ויהיה רשום שם 2 חניות נכים.

לפי הניסיון שלי בשיטת מצליח, לא הייתי ממליץ לחנות לא בחנייה הראשונה ולא בחנייה השנייה.

בהצלחה.

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחת לשלט הנכים יש שלט אחר שמורה את מספר החניות (למי ששם לב), "הימור" שלי הוא שהחנייה הראשונה גם תסומן כחניית נכים בעתיד, עם העמוד הלא תקני והשלט שלא יהיה תקני ויהיה רשום שם 2 חניות נכים.

בדיוק מה שחשבתי, לדעתי - פועלי העירייה פשוט לא סיימו את המלאכה בסימון החניות..

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקום של העמוד לא נכון (צריך להיות לפני החניה), בחניות כאלו ("עוקבות") צריך להיות לכל חניית נכה עמוד ותמרור משלו, גם אם זה היה תקני לא רשום כמה "חניות" הם לנכים, בכל מקרה לא הייתי ממליץ לך לחנות שם במיוחד אם זה בראשון לציון.ה

החוק קובע שאין צורך בתמרור וסימון על הכביש דינו כתמרור.

לכן החניה הרחוקה יותר חוקית ומיועדת לנכה!

וההפרש הקטן בין מיקומו לסימון טובים להתפלפלות בבית משפט, לא לאדם הגון שלא מעוניין לקפח זכויות של נכה. והעובדה שאין ספק בין העונים לגבי כך שהמקום הרחוק יותר אכן שמור לנכה.

אם החניה הזו לא הייתה מסומנת עפ''י חוק כחניית נכה, מי שחונה שם לא מקפח זכויות של אף אחד. כפי שאתה מבין שנכה לא יכול לצייר היכן שבא לו ריבוע השמור לו, ואין מקום להיכנס בהקשר זה להגדרות של 'הגון' ו'לא הגון', כך גם על העירייה לצייר ולתמרר לפי כללי התחבורה היכן ולמי החניה מיועדת.

במידה והתימרור נעשה ברשלנות, מלבד החשד שמדובר בזיוף (שדרך אגב בהחלט קיים! אצלי בשכונה יש נכה ש'סידר עם ספריי ושבלונות' 3 מקומות חניה בחניות שונות לעצמו!! ), גם במידה והעיריה מתמררת שלא כראוי, היא זו שפוגעת ומקפחת נכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום התקטננות, יש חוקים ותקנות שהעירייה צריכה לעמוד בהם, אם העיריות לא עומדות בחוקים והתקנות אסור להן לרשום דוחות, זה שאף אחד לא עושה עם זה כלום זאת כבר בעיה אחרת, כמו שכתבתי בהתחלה, מתחת לשלט הנכים יש שלט אחר שמורה את מספר החניות (למי ששם לב), "הימור" שלי הוא שהחנייה הראשונה גם תסומן כחניית נכים בעתיד, עם העמוד הלא תקני והשלט שלא יהיה תקני ויהיה רשום שם 2 חניות נכים.

מה יהיה בעתיד לא מענייננו, שלט ריק הוא חסר משמעות.

כרגע יש שם חנית נכים אחת, ומי שמרשה לעצמו לחנות בחניה שאין ספק שיועדה לנכים, רק בגלל שהוא בקיא בהנחיות הצבת תמרורים וחושב שיצא מזה, הוא אדם חסר מצפון.

בנוסף, יש לשון חוק יבש ויש בית משפט שמכניס בה תוכן לצורך התאמתה למציאות, וקורה שבית משפט מרשיע נהג גם כאשר הרשויות סטו מעט מהנוהל (נתקלתי בפסק דין לרעת נהג שהוכיח שתמרור עצור בחניון הוצב שלא כדין, אבל כמובן בזמן התאונה לא הוא ולא הנהג הנפגע ידע זאת).

לא רק זאת, בתקנות עצמן תקנה 33 (ב) מתייחסת למתקנים שניזוקו וחובה לציית ולהשתמש בהם:

"עובר דרך ישתמש בדרך או בקטע ממנה בהתאם לשימוש הרגיל והמתוכנן של הדרך לרבות השימוש והציות למיתקני הדרך שהוצבו או סומנו גם אם מיתקנים אלה ניזוקו או נפרצו ואינם מונעים אותה שעה את המעבר והשימוש בדרך; בתקנת משנה זו, מיתקני דרך - לרבות גדר, מעקה, גינה וכיוצא באלה."

אז נכון שמדובר בנזק שבדיעבד ולא התקנה שמראש אינה נכונה, אבל גם המחוקק ראה צורך להבהיר שנהג לא יכול להתמם ולטעון שהוא לא חייב לציית לתמרור עצור ברור ששולי הפינה שלו התקפלו מעט בגלל פגיעה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו כללים צריכים להיות כדי שהחניה תהיה חניה נכים חוקית?

פשוט יוצא לי לראות חניות נכים שלפי העין שלי זה מרגיש לי כאילו מישהו פשוט תלה שלט עם המספר שלו וזהו ושזה לא באמת חניה חוקית ותקינה.

אשמח לדעת שאוכל לזהות איזה חנייה חוקית ואיזה לא מתוך התעניינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה בו מישהו שם שלט וסימן על הכביש באופן פיראטי נדירים.

מקרים בו הסימון הוא לא 100% על פי כל כללי הטכס קיימים יותר

לא הייתי חונה גם אם אני חושב שזה לא 100%

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הזה נשמע מיותר לחלוטין, רשמתי מקודם שהכי טוב למען הסר ספק, לפנות לאותה עירייה - מוקד עירוני/פיקוח ושהם יתנו תשובה אמיתית ומדוייקת, ועדיף שתהיה בכתב לצורך גיבוי והוכחה, ובנוסף שיציבו תמרור נוסף/ שירשמו את מספר מקומות הנכים בתמרור הקיים/שימחקו את המעטפת ואת אבני השפה ישנו לכחול לבן.

הרבה יותר פשוט מאשר לזרוק סתם השערות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...