Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור שני אינטרקומים למנעול חשמלי אחד

johny
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני נדרש לחבר שתי מערכות אינטרקום למנעול חשמלי אחד.

החשש שלי הוא להזין את המנעול משני מקורות מתח (שניהם 12V DC)

האם יש צורך להתקין דיודה על כל אחד משני הקווים המזינים?

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מכיר יציאות הבקרה של האינטרקום הן ממילא מגע יבש (ממסר) כך שאין שום בעיה לחבר כמה לאותו מנעול. אם אתה לא בטוח שהיציאה עוברת דרך ממסר דיודות תמיד יפתרו את הקונפליקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אפשר לקרוא ל-DPDT (או DPST) ממסר בעל שתי יציאות, למרות שזה קצת Abuse למונחים כניסה ויציאה.

בכל מקרה "ממסר עם שתי כניסות" הוא לא יותר מקשקוש גמור ואם הכוונה היתה לשימוש בממסר DPDT, הרי שהוא לא יפתור את הבעיה של פותח השרשור. אם כבר צריך שניים כאלה וכפי שציינתי סביר להניח שהם כבר קיימים באינטרקום/יחידת בקרה עצמה.

כמובן שישנן חיות מוזרות שניתן לסווג כ"ממסר בעל שתי כניסות", כמו

two coill latching relay

או כפי שפעם היו קוראים לו "ממסר עצל".

אין לו שום קשר לבעיה שתוארה.

יש כאלו שפשוט אוהבים לגבב על גבי הפורום...

עריכה אחרונה על ידי אביב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממסר שיש לו 2 כניסות פיקוד או לחילופין אם זה לא בנמצא אז 2 ממסרים

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות (ועל הדיון הפורה).

הרעיון של דיודות נראה לי יותר ישים ופשוט.

מישהו יודע לומר לי איזה דיודות דרושות והיכן ניתן לרכוש אותן?

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סביר שמעגל אינטרקום מוזן 12V DC ייצר AC לפיקוד על הסליל של המנעול.

אני יודע שיש מנעולי אינטרקום AC ויש גם DC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...