Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתתפות עצמית במקרה של אובדן להלכה אחרי גניבה

שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

הרכב שלי נגנב, נמצא על ידי איתוראן והשמטרה, הוערך על ידי שמאי מטעם הביטוח בנזק של 54% משווי הרכב והוחלט כי חברת הביטוח תרכוש את הרכב ואני מקבל מחירון (מבחינתי - אובדן להלכה). הייתי מבוטח מקיף מן הסתם.

עכשיו, אחרי שקיבלתי את הכסף, אני רואה כי קיבלתי פחות ממה שהייתי אמור לקבל וההסבר שניתן לי הוא כי "הורידו לך השתתפות עצמית".

אך האם הגיוני שאחרי שהרכב נגנב יורידו לי השתתפות עצמית? זה לא שנכנסתי בעמוד והפעלתי ביטוח, לא דפקתי מישהו ברמזור והפעלתי ביטוח, אלה הרכב נגנב! למה עלי לשלם השתתפות עצמית במקרה הזה?

להלן ציטוט מהפוליסה לגבי השתתפות עצמית:

המבוטח ישא בסך של 2100 ש"ח מכל נזק בגין כיסוי לרכב מבוטח, אולם אם הנזק יתוקן במוסך הסדר, המבוטח ישא בסכום מופחת של 1100 ש"ח בלבד, במקרים הבאים:

נזק עצמי לרכב המבוטח;

נזק עצמי ונזק לרכוש צד שלישי, שקרו באותו אירוע (ואז ישא המבוטח בסכום השתתפות עצמית אחד, הגדול מבין השניים).

המבוטח ישא בסך של 1790 ש"ח מכל נזק בגין כיסוי לאחריות כלפי צד שלישי.

בגין כל תביעה של המבוטח נגד המבטח, שעילתה ירידת ערך הרכב שניזוק עקב מקרה ביטוח, תחול על המבוטח השתתפות עצמית בסכום שהוא 1.5% משווי הרכב, כפי שהיה בסמוך לפני קרות הנזק.

ציטוט לגבי "השבת היקף הביטוח לקדמותו, בשל מקרה ביטוח (מקיף) שבגינו שולמו תגמולי ביטוח":

לאחר תשלום תגמולי ביטוח במסגרת תביעת ביטוח של המבוטח, יוחזר היקף הכיסוי לקדמותו בתמורה לדמי כינון בהתאם לנוסחה להלן:

D * (C/365) * (A/B)

A סכום תגמולי הביטוח ששולמו בתביעה (לאחר ניכוי השתתפות עצמית ובהפחתת תגמולי ביטוח בגין ירידת ערך).

B שווי רכב משוקלל (בהתאם למחירון לוי יצחק ביום תחילת תקופת הביטוח ללא ניכוי\הוספה של משתנים מפחיתים\מוסיפים בהתאם למחירון).

C פרמיה משונתת לפי תוספת אחרונה (בניכוי פרמיה לספקי שירות)

D יתרת התקופה שנותרה (בימים)

אם הרכב תוקן במוסך הסדר, במדגרת מסלול הסדר, המבוטח ניהיה פטור מתשלום דמי כינון, בגין השבת היקף הביטח לקדמותו.

האם ההשתתפות העצמית מוצדקת או שעלי להמשיך לאיים על חברת הביטוח בתביעה שיחזירו לי את מה שמגיעה לי?

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונות

באובדן להלכה אין השתתפות עצמית

(א) בקרות מקרה ביטוח המכוסה לפי פרק א' לפוליסה זו, פרט למקרה ביטוח שגרם לרכב לאבדן גמור או לאבדן גמור להלכה ינוכה מתגמולי הביטוח סכום של השתתפות עצמית הקבוע במפרט לגבי כל תביעה ובהתאם לסוג הנזק שנגרם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...