Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם שאין תחרות אמיתית בענף הרכב? שדופקים את הצרכן? צדקתם!

rolling_stony
שימו לב! השרשור הזה בן 2584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שהולכים ליותר מיבואן אחד לחברת רכב אחת , תאסור את זה שיבואן יביא יותר ממותג אחד - ברגע שיהיה לו רק מותג אחד שיהיה הבסיס שלו לרווח והפסד תראו איזה מלחמה יוצא על המותג כדי ליצר הכנסות- רובם בשרות המדינה דואגים למשרה בשוק הפרטי דקה אחרי שעוזבים את הרגולטור ולכן אף אחד לא שוחט את הפרה שהולכים בעצמם לחלוב דקה אחרי שעוזבים את המשרה הציבורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שהולכים ליותר מיבואן אחד לחברת רכב אחת , תאסור את זה שיבואן יביא יותר ממותג אחד - ברגע שיהיה לו רק מותג אחד שיהיה הבסיס שלו לרווח והפסד תראו איזה מלחמה יוצא על המותג כדי ליצר הכנסות- רובם בשרות המדינה דואגים למשרה בשוק הפרטי דקה אחרי שעוזבים את הרגולטור ולכן אף אחד לא שוחט את הפרה שהולכים בעצמם לחלוב דקה אחרי שעוזבים את המשרה הציבורית.

לא כזה בטוח כי העלויות של היבואנים יעלו.

תחשוב שכיום כל מוסך מורשה מטפל בכמה יצרנים, במצב שאתה מתאר יהיה צורך בפי כמה מוסכים.

כנל לגבי חשבים, עורכי דין, מנכלים, נדלן וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שהולכים ליותר מיבואן אחד לחברת רכב אחת , תאסור את זה שיבואן יביא יותר ממותג אחד

מה ההגיון לחלק את השוק לפי מותגים, אם, למשל, יונדאי מוכרים פי 10 מסובארו?

איך תפצל את קבוצת VAG?

את מיני מ-BMW?

מי יוכל לייבא רק מכוניות של אינפינטי? דודג'? Jeep?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההגיון לחלק את השוק לפי מותגים, אם, למשל, יונדאי מוכרים פי 10 מסובארו?

איך תפצל את קבוצת VAG?

את מיני מ-BMW?

מי יוכל לייבא רק מכוניות של אינפינטי? דודג'? Jeep?

הפיצול יהיה בדיוק כמו שיש פיצול בין יונדאי לקיה - שעושה טוב לשני היבואנים ויוצר תחרות בסגמנט ,איזה הצדקה יש שסמל"ת מחזיקים גם את פיאט אלפא וגם את סובארו,איזה טריגר יש להם לשחוט מחיר בסובארו ולהראות הצלחה בכמויות ליבואן,זה בשוליים ולא נלחמים על המחירים ,יש לנו סל גדול של מוצרים למה להוריד מחיר, למה מזדה ובמוו זה אותו יבואן - איזה טריגר לחתוך מחיר למיאטה להביא דגמים מיוחדים של מזדה ידניות.

ברגע שיש 6 יבואנים גדולים,הסיכוי לתאום הרבה יותר קל ,שימו לב מי עשה את המהפכת מחירים במכוניות המיני שמשך את כל השוק למטה,רק יבואן קטן שצריך ליצר הכנסה .יבואן גדול היה עושה את זה - בחיים לא,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רווח גולמי משקף כמה היבואן מרוויח עליך, מכירות - עלות המוצר. אותי לא מעניין כמה רווח נקי יש לו אחרי הוצאות שיווק הנהלה וכלליות. אותי מעניין שקונה רכב ב 30-40 אש"ח ומוכר לי אותו בכפול.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה רלוונטי? אם הוא קונה רכב ב-50K ש"ח ומוכר אותו ב-100K ש"ח, וההוצאות הנלוות שלו למכירת הרכב הן 48K ש"ח*, אז שיעור הרווח הנקי שלו מהעסקה הוא 2%.

* ברור לי שיעור ההוצאות הנלוות לא כזה גבוה, זו רק דוגמה להמחשה. כדי לדעת עד כמה היבואן "מנפח" את המחיר כביכול, מה שצריכים לדעת זה הרווח הנקי. לרווח הגולמי מהבחינה הזאת אין משמעות.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רווח גולמי משקף כמה היבואן מרוויח עליך, מכירות - עלות המוצר. אותי לא מעניין כמה רווח נקי יש לו אחרי הוצאות שיווק הנהלה וכלליות. אותי מעניין שקונה רכב ב 30-40 אש"ח ומוכר לי אותו בכפול.

באמת?!

ואם הוצאות השיווק והתפעול הן גבוהות יותר ומשמעותיות יותר?

שאתה במסעדה, מה שחשוב זו עלות החומרים מהם הרכיבו את המנה שלך או כמה השולחן נקי, המלצר שירותי והשף יודע לבשל?

איזה כלל קבוע שאומר איזה נתון משמעותי. בשביל להבין דוחות כספיים צריך להבין ממה הם מורכבים ולפי אילו עקרונות חשבונאיים. זה עניין לאנשים שמבינים, לא להדיוטות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה אתה עושה בחיים, אבל עם חשיבה כזאת לא תגיע רחוק.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי הנתון הכי מעניין ומעצבן

זה באמת גילה לכם את אמריקה?

הרי לכו לאתרי ה-0 קילומטר. כול הרכבים שם נמכרים ב-10-15 אלף פחות מהמחירון לצרכן.

האם חברת הליסינג מוכרת את הרכבים האלה בלי רווח?

האם היבואן מוכר לאותה חברת ליסינג בלי רווח?

חישוב פשוט יראה שהרווח ליבואן ממכירה ללקוח הפרטי הוא מינימום 20-25 אלף. מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה הרבה או מעט?

בחנות בגדים הרווח הגולמי הוא בערך 100%, במקרה הרע (למוכר).

למשל.

הרבה או מעט? לא מתפקידי לקבוע.

העניין הוא אם הייתה תחרות של יותר מיבואן אחד עבור כול מותג, המחיר הזה היה יורד? לדעתי בוודאות- כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...