Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - אאודי A5

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אאודי A5 עושה הכל, אבל ממש הכל, נכון. עזבו נכון, היא עושה הכל טוב, מצוין אפילו. אבל היא לא מצליחה להיות וואו. איפה היא נופלת? כל התשובות במבחן המלא.

אאודי A5 2017-01.jpgאאודי A5 2017-13.jpgאאודי A5 2017-21.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דאם, כמה שהיא יפה!

תמיד הייתה לי חולשה ל-A5 ול-A7, היחידות שאני מסובב אחריהן את הראש בכל פעם מחדש.

עיצוב הפנים מדהים, בפרט מערכת הניווט על לוח השעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי בגלל הכותרת, נשארתי (וקראתי את המבחן) בזכות התמונות. סחטיין עלייך!

גם המבחן עצמו כתוב היטב ונהנתי לקרוא, דבר אחד שחסר לי- היכן היא ממוצבת מול המתחרות שלא מבית מבחינת תמחור ותמורה?

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד בוהה בתמונות, זה באמת מוסיף המון, במיוחד ברכב כזה יפה.

לדעתי דווקא הדור הזה הרבה יותר נאה מהראשון, משהו במכסה המנוע עם הבליטה באמצע מאוד עושה לי את זה וגם קו המותניים יפייפה. שניהם מבדלים אותה קצת משאר המבחר של אאודי.

ההתרשמות שלי מהרכב מאוד דומה. קרוזרית מעולה, במיוחד בלילה, אין רכב שלא מפנה את הנתיב השמאלי כשהוא מזהה את ההבהוב של הפנסים הלבנבנים במראה.

אפשר לשייט בקלות ב-180 קמ"ש בלי להרים את הקול בתא הנוסעים ובלי להרגיש בכלל, לא שניסיתי כמובן 8).

הסאונד מאוד אנמי בסל"ד נמוך ומשתפר ככל שעולים, במצב ספורט הוא הרבה יותר מדליק ונשמע גרוני ורציני יותר.

על הנייר 252 כ"ס לא נשמעים מרשימים על רכב כזה אבל הביצועים בפועל מעולים, לא הרגשתי בשום מצב שחסר כוח. הגיר הוא אחד הרובוטיים כפולי מצמדים הכי טובים שחוויתי, גם כשניסיתי לבלבל אותו בפקקים ועצירות הוא שמר על קור רוח ועל החלפות סופר חלקות.

בכבישים יותר טכניים הכל קורה מהר והיא תעשה כמעט כל מה שיבקשו ממנה, גם במהירויות מופרכות, אבל אין שום ריגוש ובטח לא תחושת אתגר, הנהג לא יזיע לשניה ולא ירגיש שהוא קרוב למגבלות. ברגעים הראשונים שלי איתה התקשיתי לתפוס את המימדים החיצוניים והייתי בטוח שזה יורגש בכבישים מפותלים אבל ככל שעבר הזמן זה הרגיש יותר נכון ובטוח.

מערכת השמע מטורפת, אחת הטובות שחוויתי וגם המושבים מעולים, למרות שתמוהה החוסר בחימום למושב.

ברכב שאני נהגתי התקינו וויז על המולטימדיה המקורית, עובד זוועה, כל ההקלדה והתפעול נעשים ממשטח מגע מעל הגלגלת של הMMI, לא נוח בעליל וממש מסוכן להקליד בנהיגה. השמע בוקע מרמקול קטן באיזור משענת היד ובקושי שומעים אותו בנסיעה. יש אפשרות להקרין אותו בלוח המחוונים אבל בניגוד לניווט המקורי הוא לא נפרס על כל המסך אלא רק באמצע בין השעונים.

עם כמה שתא הנוסעים נראה מורכב אחרי כמה שעות אפשר לתפעל הכל בקלות ואינטואיטיביות, מערכות הבטיחות עובדות מעולה, בקרת השיוט האדפטיבית נוטה לבלום קצת מאוחר לטעמי והנהיגה האוטונומית בפקקים הרגישה לי קצת לא טבעית.

מערכת ה-S&S מעצבנת ומכבה את האוטו עוד בגלישה לעצירה, מיותר. זה קרה כמובן רק כששכחתי לכבות אותה.

לסיכום, נהגתי על המון רכבים בתקופה האחרונה אבל היחידה שהיה קשה לי להפרד ממנה היא ה-A5. הלכתי למלא לוטו.

עריכה אחרונה על ידי Mike808
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריספקט על התמונות חביבי, משדרגות אוטו שנראה נהדר בלי קשר.

תא הנוסעים שם בהחלט מרשים, אני מאוד אוהב את הגישה של Less is more שאאודי הולכים איתה בזמן האחרון.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהתמונות ליגה, חושב שהעיצוב פחות וואוו מהקודם.

אבל אני בהחלט לא קליאנט לרכב כזה ויש לי תחושה שתוספות הניקל והפאר וההדר כן פונות לטעם של הקליאנטים שלו.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם בחלקי נפל הכבוד לנהוג ב-A5. כמו כל דבר בצבא, אחלק גם את זה ל-3 חלקים:

1. מבחוץ:

ה-A5 החדשה, בניגוד לקודמת שהיתה חגיגה עיצובית לעיניים, פחות יפה ומיוחדת. למרות שהיא מושכת מבטים ותשומת לב, היא בעצם A4 פחות 2 דלתות. חבל שאאודי זנחו ב-A5 את הבידול העיצובי שאיפיין אותה בעבר.

פבל הצליח עם התמונות המעולות שלו להוציא אותה הרבה יותר מרשימה ויפה מאשר היא במציאות. אל תאמינו לו ;-)

2. מבפנים:

אין ספק שישר רואים ומרגישים שזו אאודי - הכל מוקפד, איכותי ויעיל. העיצוב הוא עיצוב פנים ואגי טיפוסי – בתור בוגר איביזה ולאון, הרגשתי בבית. בית מפואר ואיכותי יותר, אבל עדיין בית.

עם זאת, יש המון כפתורים – יותר מידי כפתורים.

המושבים נוחים מאוד עם המון אפשרויות כיוון, ההגה קטן, שמן ונעים למגע והלוח מחוונים דיגיטלי ווירטואלי לחלוטין - אני פחות אהבתי, הרגיש לי יותר מידי פלייסטיישן ובהחלט היה חסר לי איזה שעון או שניים "אמיתיים".

עם זאת, אין ספק שזה מרשים ועתידני לאללה.

מודה שלא התעמקתי בתפריטים יותר מידי, העדפתי להתמקד בנהיגה.

3. אז איך היא נוסעת?

פלייסטיישן כבר אמרתי?

אתחיל מהסוף: זאת אאודי טיפוסית. קל (אולי מידי) לנהוג בה מהר ובבטחון רב.

וביתר פירוט: עבודת המתלים ממש טובה, ה-A5 נוחה בכל מהירות ועל כל סוגי הכבישים והבורות (ולא ריחמתי עליה, נסעתי באיזור עם הרבה שיבושי כביש).

ההאצה מהירה מאוד אך לא ברוטלית, ותיבת ה-S-TRONIC מעבירה הילוכים בצורה חלקה ומהירה. תענוג.

אני דווקא החלטתי להתנסות עם האאודי במקומות שהיא אולי פחות אוהבת, כי זה שהיא קרוזרית מעולה (והיא אכן כזו, אין ספק בכך) זה מובן מאליו.

החלקות? לא בבית ספרנו. לא קשה לגרום לה לצאת מאיזון ולהוציא זנב, גם עם בקרות, אבל מהר מאוד כל הדרמה נקטעת עוד לפני שמתחיל להיות מעניין והאאודי חוזרת לסורה ועם טונות של אחיזה במהירות הבזק, ודי בצדק: זה ממש לא הייעוד שלה.

בשורה התחתונה - ה-A5 היא קרוזרית אמיתית. שייטת אוטובאנים וכבישים מהירים מהוגנת, מהוקצעת ומכובדת. רק אל תנסו בטעות לערער או לאתגר אותה. היא תבהיר לכם מהר מאוד שזה לא לכבודה.

בסרגל המפורסם של מבחני הדרכים, בשבילי היא - לשכור (בחו"ל).

ובשורה אחת? ".No alarms and no surprises. Please"

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תמיד אהבתי את ה-A5 (ותמיד אהבתי אאודי, אבל אל תספרו לאלפות שלי). יש לי חבר שמחזיק S5 וכל פעם מחדש כשאני רואה אותה

אני נעמד לידה לכמה שניות. בהמה שמצליחה להיראות חיננית וסקסית.

אז לדעתי החדשה משפרת אותה. כבר לא מופתעים ואפקט ההתרשמות הראשוני כבר "בוזבז" על הדור הראשון,

אבל החדשה נראית אתלטית יותר, עדכנית ומעניינת (מכסה המנוע והכנפיים המקומרות הם יציאה מוצלחת) ואיכשהו לא מנקרת עיניים ולא ראוותנית.

יחידות תאורה קטנות יחסית מוסיפות ל"הקללה" שלה וכמובן מופע הלדים קדימה אחורה הכרגיל מרשים באאודי ובכלל ב-VAG, זה לגמרי לזכותם.

נכנס פנימה, אותו מוט שפבל ציין ואמור להגיש לך את החגורה, בוחר דווקא לחזור אחורה - "פיצ'ר" אלפיסטי לחלוטין, אני מרגיש בבית.

כיוונים מושלמים וחשמליים גם למשענת הראש, הכל במקום, הרבה מסכים מסתכלים עליי. המסך הראשי הוא הברקה אבל אני לא בטוח

שאני אוהב את תצוגת היתר הזו כל הזמן מול העיניים.

מפנה מבט לפסי תאורה שסובבים את תא הנוסעים, החומרים השונים לכל פאנל, העור הנעים, הצבעים - הם יודעים מה הם עושים שם. מרשים ומחניף מאוד מאוד.

נסיעה מנהלתית בתחילה מגלה נוחות טובה מאוד, דממה מכל כיוון.

מתפנים מהר לכבישי הצפון המפותלים. לילה אז אני לא לוחץ חזק מדי וגם ככה מתגלה מכונית שמרגישה קלה וקטנה יותר ממה שהיא באמת.

הגיר והמנוע נהדרים, גם אם למנוע חסר פאנץ' אמיתי, הוא בפירוש חזק ונושם היטב גם מעבר ל-5000 סל"ד ומספק גם סאונד חביב בהחלט.

בפיתולים הצפופים יותר בורח לה ה"אאודי". חושב שבדור הזה היצרן לקח את הניתוק כמה שלבים קדימה.

האחיזה מוחלטת, ההגה הקל מדי לא מושפע כלל מהמאמץ, גוף הרכב בקושי רוכן והגוף שלכם מרגיש תחושה עמומה של נטייה הצידה,

כמעט ברמה שאם יכסו לכם את העיניים בספק אם תרגישו אם אתם בישורת או בסיבוב.

זה עדיין לא הופך את העסק למשעמם, אלא פשוט לשונה. היא בפירוש מהנה כי היא חזקה וזורמת והמהירות בקטעים טכניים גבוהה בהרבה מרכבים אחרים.

בסיכום, אני התרשמתי ממנה מאוד. קשה למצוא פגמים מהותיים וגם אם אין תחושת וואו או ספורט אמיתי, יש המון בתחומים אחרים. המון המון.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! פבל, הבאת אותה בתמונות! (ביליתי יותר זמן בבהייה בתמונות של ה-A5 של פבל מאשר בתמונות של אמה ווטסון...)

מכונית כוסית!

בכל הקשור למכונית, ההתרשמות שלי מה-A4 (סטיישן דיזלית) דומות מאד - מכונית משובחת, אך נטולת ריגוש.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=608295

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונית הזו היא בהחלט קרוזרית ארוכת רגליים, כמו שכתבתי במבחן, אפשר לכסות איתה מרחקים בקלילות. אפשר לנהוג ולנהוג כאשר אלו רק השלפוחית שלך ומיכל הדלק שצריכים הפסקות תדלוק/ריקון.

בנוסף כרגיל אצל אודי - תא הנוסעים מעולה בכמעט כל היבט אפשרי.

העניין הוא שבהיעדר הפן של אתגר בנהיגה או מעורבות גדולה מדי של הנהג, בהיעדר תנאי הדרך שמצדיקים את זה, אני לא מבין למה ללכת על גרסת הקוואטרו היקרה יותר?

Sent from my iPhone using Tapatalk

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה ללכת על גרסת הקוואטרו היקרה יותר?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ענית לעצמך: "היעדר הפן של אתגר בנהיגה". מכיר מספיק אנשים שהעדיפו את הקוואטרו של אודי על ההנעה האחורית של ב.מ.וו בדיוק מהסיבה הזו (וזה לא שלא דחפתי אותם לנסות משהו אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מצוינת, נהניתי מאוד לקרוא.

בסוף הקיץ האחרון, במהלך החיפושים של חבר אחרי רכב החלומות שלו קיבלנו ובחנו במשך יום שלם את ה - A4 בגרסת הקואטרו עם המנוע הבכיר דאז (245 או 252 כ"ס אינני זוכר בדיוק).

נראה לי שההבדלים הדינמיים שבין הרכב שבחנתי לבין ה- A5 שבכתבה הם מינוריים למדי וזו ההתרשמות שלי:

תא נוסעים, עיצוב חוץ - אם יש משהו שאודי מצטיינת בו בשנים האחרונות אלה בדיוק הסעיפים הללו. רכב מעוצב לעילא עם תא נוסעים מהמובילים בתעשייה - ממש יופי.

היגוי - לפעמים "קל" זה קל מידי, היכולת של הרכב בסיבובים היא נפלאה, אבל זה קורה בקלות וללא מאמץ. תוסיפו על זה הגה חסר משקל ותקבלו מתכון שיקסום לחלק מהנהגים ולחלק ממש לא.

מנוע - 252 כ"ס זה אחלה ואף אחד לא צריך יותר, אבל במחיר הזה (מחירון לפני מו"מ) קונים אצל המתחרים מכונית קופה עם מנוע משושה צילינדרים שחמוש ביותר מ- 300 כ"ס - וזה רבותי הבדל נוכח ומורגש מאוד, במיוחד כשמבינים שאין דבר כזה "מספיק כוח" וה"טיל" של היום הופך מהר מאוד ל"בסדר" או ל"חלש" של מחר.

תיבת הילוכים - זה עקב אכילס של הרכב במלוא מובן המילה ושימו לרגע בצד את העובדה שהשם "DSG" מעביר בי תחושת חלחלה (וכן אני יודע שמדובר במשפחת גירים שונה ומשונה - חלקם למנועים צנומי מומנט וחלקם עם מצמד טבול בשמן). הגיר שתפקד היטב במשך כל היום נכנע לחום של סוף הקיץ ובפקקים של כביש גהה בדרכינו אל האלופים מבני ברק להחזיר את הרכב החלה דפיקה חזקה ונוכחת מאוד בזמן העברת הילוכים.

אגב - הדפיקה של הגיר הגדרה בידי נציגת המכירות כ"מחלה ידועה של הגיר שטופלה ולא קיימת בדגמים החדשים...".

אז בטוח שיבואו אלה שיגידו שזה כלום ושאנחנו לא יודעים לנהוג על גיר כזה (לא מומחים אבל לגמרי מבינים איך צריך לשמור עליו), אבל במחיר הזה זו תופעה שלא ניתן לקבל ולהשלים איתה.

בוודאי תשאלו מה נסגר עם החבר? אז הבחור השאיר צ'ק נחמד ברחוב המסגר.

עריכה אחרונה על ידי dorki
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...