Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצערת לפסאט TDI 2008

davidab7
שימו לב! השרשור הזה בן 2482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב....עדכון (ביניים לצערי)

הזמנתי מצערת מאיביי (176 ש''ח לעומת 1200 אצל טי ג'י :shock: )

אבל בנתיים התחילה להידלק לי הנורה של המסנן חלקיקים (DPF בלע''ז)

{שמאז העדכון המחורבן בצ'מפיון היא התחילה להידלק לי בהדלקת סוויץ' ומיד היתה נכבית ואני לתומי חשבתי שזה מראה על חיבור מחשב של VAG לרכב :| ולכן לא ייחסתי לזה חשיבות בכלל}

ביחד עם ה MIL שמהבהב, וה CHECK ENGINE. ובקיצור נהייתה לי מקהלה של צפצופים ואורות.

ו......ביום בהיר אחד המנוע נכנס למצב חירום, עקב מלאות של מעל 75% ב DPF ואין לי סחיבה (כלומר טורבו)

....אתמול קיבלתי את המצערת והחלפתי את הגלג''ש ו......................................נאדה ........המנוע נשאר בשלו גם אחרי הוצאת מינוס במצבר לחצי שעה.

בטורק הוא נותן לי תקלה P2463, שזה אומר על המצב חירום.

בצ'מפיון לא משתינים בכלל לכיוון שלי.

ואני אובד עצות.

אשמח לכל עזרה בעניין.

נ.ב. הזמנתי כבל VAGCOM 17.1 מאלי אבל עד שיגיע ....אשמח אם יש מישהו באיזור פ''ת ראש העין שיכול לעזור לי עם כבל ותוכנת VCDS

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי davidab7

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

קבוצת ווצאפ לבעלי קודיאק/קארוק

https://chat.whatsapp.com/GLKUrTxFXXhI6WW3n6zpji

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבר'ה....

מי שמחפש הוכחה למה לא לגשת -אפי' בטעות- למוסכי צ'מפיון לדברים רציניים .....אני ההוכחה....

אז הנה העדכון

הלכתי אתמול למוסך כדי שיבדקו לי מה קורה ברכב, אז כבר בטלפון אמרו לי שאין מה לדבר כי יש להם עומס ושאבוא בעוד ...שבועיים...אה...וכמובן שיהיה לי ברור שבדיקת מחשב עולה 330 ש''ח, ו א ם ימצאו שזה קשור אליהם אז.....כמובן הם יחזירו לי ת'כסף (מה שכמובן אבסורדי ומגוחך, שהרי עד עכשיו הם עשו הכל כדי להתנער מאחריות ופתאום עכשיו יהיה בא להם לקחת אותה עליהם.....)

הלכתי בכל זאת, אמרתי אולי יראו אותי יתרככו, יתגמשו, יעזרו, אבל נאדה..... גם אחרי שיחה עם שירות לקוחות של צ'מפיון לא זז כלום

ברוב יאושי הרמתי טלפון למישהו ''באמת מומחה'' (שלא שאלתי אותו לפני כן אם ירצה שאפרסם בשמו, לכן אמנע בשלב זה מאיזכור שמו) וסיפרתי לו בקצרה את עניין הוא אמר לי, תשמע, אני לא מטפל ברכבים מזדמנים בד''כ, אבל תבוא נראה מה אפשר לעזור לך בבדיקת מחשב,

הגעתי אליו, ואחרי כמה דקות הוא התפנה לרכב שלי העלה אותו על מחשב ו...כמובן ניסה להפעיל את הרג'נריישן שזה אומר תהליך התחדשות כפוי של הDPF

המחשב פשוט לא נתן...הוא נתן נתון של הDPF שהוא מלא 138% שזה הזוי לחלוטין

אז מה שהוא הסביר לי שכנראה החוכמולוגים של זקני צ'מפיון עדכנו את המחשב אבל לא סינכרנו את כל החיישנים מול העדכון ולכן נוצר אי התאמה בין החיישן של הDPF למחשב ומהר מאוד אחרי העדכון הצטבר (כביכול) הרבה פיח, ולכן הוא הכניס את הרכב למצב חירום.

אז מה שהוא עשה,הוא איפס את ההגדרות דרך הVCDS ואמר לי לעשות רג'נריישן בנסיעה לפי הכללים הרגילים (ב 60-70 קמ''ש על הילוך 3-4 טורים גבוהים וכו') ואז זה אולי יתאפס

אני בא לצאת.....טוב איש...קח כסף....כמה מגיע לך??!!

מה הוא אומר לי.....לא רוצה ממך כסף, אני אפי' לא מטפל בך בזה פשוט עשיתי לך את הבדיקה וזהו...אתה משוחרר,

ככה...פשוט ככה...

בקיצור....עשיתי את התהליך בכביש שש וממש כשיצאתי מהכביש, אחרי הרמזור הראשון....................פתאום הרכב

'נפתח לתנועה' פשוט חזר לעצמו והתחיל לנסוע כמו שהוא יודע....

זה טרי מאתמול מקווה שלא יהיו עוד בעיות בנושא

ו...כל אחד מוזמן להסיק את המסקנות לעצמו מהסיפור

אשמח לשיתוף דעתכם

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אופי השיחה שלך עם ה"מומחה" אני מניח שזה רון (בעבר עזר לי עם סריקת מחשב וגם לא רצה לחייב אותי).

ידוע שהשרות של צמפיון מתחת לכל ביקורת! אני מכיר לפחות 5 אנשים קרובים שהפסיקו לטפל שם בגלל השירות הגרוע.

אני ומשפחתי לא מטפלים שם מזמן (לכולם יש VAG).

אני מקווה שתצלח את פרשת דיזלגייט ללא נזקים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שזה אמור להיות הניחוש הראשוני....אבל זה לא הוא

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יש פרט חשוב מאוד,שהייתי בטוח שציינתי אותו בתחילת הסיפור, ומחדד יותר את הפדיחה של צ'מפיון, ועכשיו אני רואה ששכחתי

אז הנה:

באחד מפגישות הלך ושוב שלי איתם, הם הביאו ''מנהל טכני בכיר'' מצ'מפיון (שמו שמור במערכת :lol:), כדי שיבדוק את הרכב, ויחזיר את התוכנה הישנה, כדי לראות אם התקלה במצערת חוזרת. לקחו לי את הרכב לאאודי ב'התנופה 5' כדי שיבדוק שם והוא עשה מה שעשה ובאמת הנורת MIL כבתה והוא דאג לציין שיכוליות שזה יחזור, ובאמת אחרי 4 ימים חזרה הנורה להתריע בתוספת 'ליטל גיפט' ....זה היה השלב שנורת הDPF התחילה לדלוק באופן קבוע,

חזרתי למוסך אחרי כמה ימים, ושם איכשהו יצאתי לכמה דקות מהאיזור, וכשחזרתי לא השתנה כלום עם הנורות והצפצופים ולא טרחו שוב להתייחס לטענותיי, אז התקשרתי לצ'מפיון ואמרתי שאפנה למשרד התחבורה כיוון שהם עדכנו אותם שהרכב עודכן ובעצם המנהל הטכני הוריד את העדכון....

(ויש לי הקלטה ששאלתי את נציגת השירות נו... אם הוא הוריד את העדכון אז איך אני אמור לעבור טסט? ובתשובה היא ענתה לי, אל תדאג במחשב שלהם מעודכן שביצעת את העדכון וזה מספיק.......) ואז פתאום אחרי שיצאתי ....מבול של ממתינות מהמוסך....מה קרה???היה חשוב להם לעדכן אותי שהם החזירו את העדכון..... מעניין.....

אבל הפואנטה היא ...שאחרי ולפני ותוך כדי כל הבדיקות האלה אפחד לא חשב ולא טרח לעדכן ולכייל את כלל החיישנים לעדכון שעודכן (או שלא).... ואחרי כמה ימים קרה הקטע האחרון (בנתיים) שהרכב נכנס למצב חירום וכו'

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך אלכס ליסנקו בראשון לציון שמוטקין 35

חבר'ה הבנאדם נושם וחי וואגיות מקצוען בתחום,

ומה שהכי חשוב....ישר, אמין, ולא יקר במיוחד,

בוא נאמר שכשנכנסתי לעולם הוואגיות למדתי להכיר את רון ואותו באותה נשימה....

זו גם ההזדמנות שלי להודות לו בגדול (למרות שאני בספק אם הוא קורא או עוקב כאן בכלל)

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי חבר'ה

אני צריך עזרה בהמשך בעיית המצערת

כפי שעדכנתי עד עכשיו סידרתי את הגלג''ש של המצערת, סידרתי גם את ה DPF

אבל לאחרונה, די הרבה זמן, מופיעה לי תמיד תקלה P2103

008451 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit

P2103 - 000 - Signal High - Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 23

Reset counter: 255

Mileage: 164582 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 08:14:18

Freeze Frame:

RPM: 1725 /min

Speed: 19.0 km/h

Load: 47.8 %

Load: 100.0 %

Lambda: 100.2 %

Mass Air / Rev.: 625.0 mg/str

Temperature: 81.9°C

וזה קורה המון באמצע, בתחילת, ובסוף נסיעה, אחרי איפוסים ואדפטציות למצערת

ואין לי מושג מה יכוליות מקור התקלה (הגלג''ש תקין ...בדוק)

מה גם שנראה לי שזה גורם לצריכת דלק הזויה ומטורפת (ממוצע של 1:6.5)

אם יש למישהו מידע בעניין אשמח לעזרה

תודה רבה

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר לא רלוונטי השגתי גלג''ש

קבלתי שירות טוב מ-dfus3d. אם יש לך תוכנה לשרטוטים, אתה מוזמן לעשות.

פסאט 2008 TDI 140HP

סקודיאק TDI 2.0 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...