Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון 2011 1.8tsi

mazda 6
שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני לפני רכישת סיאט לאון 2011 1.8tsi רציתי את עצת המנוסים/בעלי ידע על הרכב הנ"ל.

מה צריך וכדאי לתת דגש בבדיקה שלי בניפרד מהבדיקה של מכון הבדיקה.

הרכב יד 2 . 75.000 קמ dsg7

תודה מראש!

עריכה אחרונה על ידי mazda 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועים שאוכלים שמן עד שיפוץ כללי, וגיר שאוכל קלאצים כמו גרביים, איכות בתא נוסעים ברמה ספרטנית, מה שכן, שתקין, נוסעת מהר, זה יתקזז עם האיטיות של המונית שתיקח אותך מהמוסך

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בעיקר בגיר DSG ובמנוע מקוד CDA, מניח שכבר קראת זאת בפוסטים קודמים. לכן, אם תלך על ידנית כבר פתרת חצי מהבעיה.

הכי חשוב שתהיה לרכב היסטורית טיפולים מלאה, תראה שאכן הוחלפו קלאצים ובוכנות במנוע. בנוסף, חשוב מאד לראות שהרכב עבר טיפולים בזמן.

לדעתי מכוני בדיקה לא שווים כלום למעט בחינת פגיעות שלדה ומרכב, בטח ובטח במקרה של הלאון המדוברת.

קח את הרכב למוסך מתמחה שיתן חוות דעת על הרכב, אישית אני ממליץ על רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחליפים בוכנות במנוע.

לרכב 3 בעיות מוכרות:

1. אכילת שמן. היו בעיות עם האיטום. תוודא שאין או טופל. אם תוקן או אין אכילה של שמן - אז תקין.

2. מגנון פגום של מותחן רצועת האביזרים. יש לוודא שהוחלף. אם לא, יש להחליף.

3. נטייה להחלפה של הקלאצ'ים בגיר. הדיווחים נעים בין 30-70 אלף ק"מ. תבדוק מה העלות. בעבר היו גם דיווחים נפוצים על כשל במוח של הגיר (מכטרוניק). בטוח שהגיר כבר עבר לפחות החלפה של קלאצ'ים פעם אחת (בשנת 2011 הגירים החזיקו פחות ממה שכתבתי, אבל האחריות לגיר הורחבה ל-5 שנים). בדוק מתי והאם הוחלף גם המוח.

הרכב מהיר וחזק, ומבחינה זו קשה למצוא לו מתחרים, אבל צריך לשקלל בעלות את הבעיה בגיר. זה די מתקזז עם המחיר הנמוך שתשלם על הרכב, אבל מאוד קשה למצוא אחד שלא עבר כל מיני שיפורים ושדרוגים. מאלו להמנע, בהתחשב בגיר ובעומס עליו.

גירסת 2013 עברה מס' שידרוגים במנוע ובתא הנוסעים (רשמיים ולא רשמיים) והיא עדיפה.

היתה לי אחת משנת 2012. הגיר הוחלף בשלב מוקדם. מאז עשתה עוד 50 אלף ק"מ בלי בעיות. לא היתה אכילת שמן. את מנגנון רצועת האביזרים החלפתי באופן יזום. מעבר לזה החלפתי אטמים במערכת המיזוג, כשברח גז.

שוב, למחיר שלה, הביצועים ללא תחרות.

שים לב, הרכב מבוקש ומאוד גניב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחליפים בוכנות במנוע.

לרכב 3 בעיות מוכרות:

1. אכילת שמן. היו בעיות עם האיטום. תוודא שאין או טופל. אם תוקן או אין אכילה של שמן - אז תקין.

2. מגנון פגום של מותחן רצועת האביזרים. יש לוודא שהוחלף. אם לא, יש להחליף.

3. נטייה להחלפה של הקלאצ'ים בגיר. הדיווחים נעים בין 30-70 אלף ק"מ. תבדוק מה העלות. בעבר היו גם דיווחים נפוצים על כשל במוח של הגיר (מכטרוניק). בטוח שהגיר כבר עבר לפחות החלפה של קלאצ'ים פעם אחת (בשנת 2011 הגירים החזיקו פחות ממה שכתבתי, אבל האחריות לגיר הורחבה ל-5 שנים). בדוק מתי והאם הוחלף גם המוח.

הרכב מהיר וחזק, ומבחינה זו קשה למצוא לו מתחרים, אבל צריך לשקלל בעלות את הבעיה בגיר. זה די מתקזז עם המחיר הנמוך שתשלם על הרכב, אבל מאוד קשה למצוא אחד שלא עבר כל מיני שיפורים ושדרוגים. מאלו להמנע, בהתחשב בגיר ובעומס עליו.

גירסת 2013 עברה מס' שידרוגים במנוע ובתא הנוסעים (רשמיים ולא רשמיים) והיא עדיפה.

היתה לי אחת משנת 2012. הגיר הוחלף בשלב מוקדם. מאז עשתה עוד 50 אלף ק"מ בלי בעיות. לא היתה אכילת שמן. את מנגנון רצועת האביזרים החלפתי באופן יזום. מעבר לזה החלפתי אטמים במערכת המיזוג, כשברח גז.

שוב, למחיר שלה, הביצועים ללא תחרות.

שים לב, הרכב מבוקש ומאוד גניב.

מה זה בעיות איטום? יש כשל ברינגים במנועים האלה, ממה שראיתי ברכבים של חברים- בצ'מפיון החליפו את כל הבוכנות ולא רק את הרינגים.

אכן יש גם בעיה עם מותחן הטיימינג, צריך לראות שהוחלף.

גרסת 2013 זה MK3 לא?. אולי אתה מתכוון לגרסת "קופה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, יש מודל 2013 מאותו דגם של 2012.

אני מכיר רכב שהחליפו את הרינגים, בלי הבוכנות.

בכל מקרה, זו לא בעיה שקיימת בכל הרכבים, ואם כן קיימת, קשה לי להאמין שרכב מ-2011 סובל 6 שנים מאכילת שמן...

זה בניגוד ל-DSG, שעדיין סובל משחיקה של קלאצ'ים (כמה, קשה לדעת).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חידשת לי, הייתי בטוח שלאון MK2 נמכרה עד סוף 2012 בלבד.

יש לי מכר ש"נפטר" מלאון 1.8 משנת 2011 רק לפני מס' ימים, הרכב "אכל" שמן בכמויות הזויות. מצחיק שהבחור הוא מוסכניק בפליקס והוא לא עלה על זה שהוא קנה לימון, אבל מה שהכי יפה שצ'מפיון דרשו ממנו מעל 10K על החלפת הבוכנות(לא הציעו פתרון של רינגים בלבד).

לגבי הקלאץ'- גם בידני הוא רגיש, ברכבים משופרים הוא מחזיר נשמתו לבורא מהר מאד. היתרון בגיר הידני שזה סיפור הרבה פחות יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זאת ההסטוריה.

- 30.000 קמ - הוחלף שמן מנוע + מסנן שמן + מסנן אוויר+מסנן אבק

- 46.000 קמ - החלפת נוזל בלמים+מסנן שמן+שמן מנוע+נוזל בלמים

- 60.000 קמ - מסנן שמן מקורי+מסנן אוויר חליפי+נוזל בלם+שמן מנוע+4 מצתיםNGK+מסנן מזגן חליפי+פקק שמן.

- 66.000 קמ - משאבת מים+נוזל קירור+צינור+מנורה+שמן+מתאם+ אטם

- 75.000 קמ - שרשרת תזמון מקוריתCDA CCZ+מותח תיזמון מקורי+CDA CCZ+אטם+רצועת מנוע.

זה לפני שבדקתי ביצוע ריקול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 15K לא בוצע?

אני רואה שהחליפו משאבת מים, מחלה ידועה ברכב. הוחלפה גם שרשרת ומותחן, שזה טוב.

סה"כ נראה טוב, בהנחה שבוצע טיפול קטן ב15K והוא פשוט לא קיים בתיעוד. אבל כפי שנכתב הדברים העיקריים שצריך לבדוק הם נושא הגיר והרינגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

ב30125 קמ - בוצע: הו"ה תיבת הילוכים+הו"ה מצמדים (פעמיים בקוד שונה)+סט מצמד+שמן מנוע+מסנן שמן+מסנן אוויר.

ב46520- בוצע: החלפת נוזל הבלמים +הו"ה מכטרוניק+ מוח גירtfk+ שמן גיר+ קמפיין 35c4 תיה"ל+מכטרוניק+רעידה במעבר הילוכים.

זה מחשבונית הטיפול במוסך מורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...