Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפה של נוזל בלמים יכולה לגרום לנזק ל-ABS ? (סקודה פאביה TDI 13)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אבא שלי הגיע עם רכבו (סקודה פאביה TDI 2013) היום למוסך כדי לבצע טיפול קטן, המלצתי לו גם להחליף נוזל בלמים שכן לא ניראה לי שאי פעם הוא הוחלף. כשביקש מהם לבצע ניקוז מלא של נוזל הבלמים מכל הגלגלים, נענה בשלילה בטענה שהחלפה מלאה של נוזל בלמים עשויה לגרום נזק ל-ABS, הם הסתפקו בהחלפה של נוזל הבלמים במיכל בתא המנוע. סה"כ הם החליפו חצי ליטר מתוך 1.2 ליטר שקיימים במערכת.

נשמע לי הזוי ולא אמין, אני מניח שהם פשוט לא רצו להתעסק עם החלפה מלאה של נוזל בלמים שהיא כניראה לא רווחית עבורם.

לפני שאני חורץ את דינו של המוסך ומפסיק ללכת אליו, אשמח לשמוע את דעתכם!

תודה

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר מתחיל להיות מגוחך... שומעים יותר ויותר סיפורים על מוסכים שמחליפים רק במיכל.

פשוט לא יאומן.

גש למוסך אחר שיבצע ניקוז מהגלגלים כמו שצריך עם משאבת ואקום או כל פטנט אחר שיש למוסך.

מוסך רון למשל בוודאות מנקז מהגלגלים.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקר, כמכונאי רכב החלפתי במאות אם לא באלפי רכבים נוזל בלמים.. ריקון מיכל+ ניקוז מ4 האופנים עד יציאת נוזל נקי, בקיצור החלפה מלאה, ולעולם לא קרה נזק, להיפך ברכבים שהנוזל בלמים הוזנח שנים היה שיפור בבלימה.

חבר אם המוסך באיגוד המוסכים אני ממליץ לך להתלונן עליו.

volkswagen golf mk2 1.3

volkswagen golf mk2 1.6

Volkswagen golf mk2 1.3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבין. אם תסתכל במדריך היצרן להחלפת נוזל תראה שיש ערכה ייעודית של היצרן להחלפה כזו, החלפה מלאה כמובן. אבל אתה אזרח של מדינת החאפרים. 200 שקל ויותר לשעת עבודה. פוסטרים יפים של מכונאים שעובדים בבית מרקחת. וסיפורים שהמכונאים במוסך עובדים הכשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עדיף שהיו אומרים משהו בסגנון של אנחנו לא רוצים להחליף את הנוזל, מפני שאנחנו מתעצלים/ אין לנו ערכה מתאימה/ אנחנו לא יודעים איך לבצע את הפעולה הזו.

בעידן של היום לסיפורים כמו ׳נזק למע הabs' אין שום סיכוי להחזיק מעמד.

טפל אצל רון, חבל שהוא לא כותב כאן.

אני מטפל רק בקלאסיות, חלק מלקוחותיי רוצים שאטפל במכוניות המודרניות שלהם, כי הדילר שוחט אותם. אני מסרב בנימוס, אין לי שום תכניות להתחיל לנסות לגשת לטיימינג של a5, או החלפת נוזל בלמים על 730d בת 5 - המכוניות האלו רחוקות ממני מבחינה מקצועית. אני מפנה למוסך מקצוען עם מחירים שפויים (המקבילה המקומית למוסך רון) ועד היום רק תשואות אני קוצר.

מתי בעלי מוסכים בישראל ילמדו שאין בושה להגיד אני לא יודע?

ושיש בושה בלנסות לספר סיפורי מעשיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי בעלי מוסכים בישראל ילמדו שאין בושה להגיד אני לא יודע?

ושיש בושה בלנסות לספר סיפורי מעשיות?

זה נשמע כמו מיתוס שמישהו המציא ורוב הבעלי מקצוע מפחדים ממנו במקום לפצח אותו.

בכל אופן, יש פה בעלי מקצוע, אם אפשר הסבר טכני על מבנה המערכת ולמה יש בעלי מקצוע שנוטים לחשוב שאכן ניקוז מלא עלול לגרום לנזק או בלאי מוגבר?

תודה.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ הם החליפו חצי ליטר מתוך 1.2 ליטר שקיימים במערכת.

אם זה היה כך, זה עוד היה איכשהוא "חצי בסדר", נגיד. כמו שמחליפים כמות חלקית בגיר אוטומטי, החלפת 3 ליטר מתוך 6, יש סירקולציה של השמן, השמן החדש מתערבב עם הישן ויש ריענון של כל הכמות.

אבל במערכת בלמים אין סירקולציה, אין קו חוזר מגלגלים ולכן הנוזל החדש שמלאו בכוסית אף פעם לא יגיע לקווים. הוא ישאר בכוסית. נוזל שעובד בקווים ישאר הנוזל הישן.

לכן אי אפשר לכתוב פה "החליפו חצי כמות". אין משמעות להחלפת חצי כמות, צריך להחליף הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, יש פה בעלי מקצוע, אם אפשר הסבר טכני על מבנה המערכת ולמה יש בעלי מקצוע שנוטים לחשוב שאכן ניקוז מלא עלול לגרום לנזק או בלאי מוגבר?

תודה.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

אני לא בעל מקצוע מהתחום אלא חובב פשוט.

לפי הידוע לי אין שום בעיה עם ניקוז המערכת בתנאי שמקפידים שלא יחדור אוויר אל משאבת ה- ABS.

כלומר, כל עוד אתה מקפיד למלא את כוסית הנוזל הרזרבי כנגד הנוזל הישן שנוקז - הכל בסדר.

בעיה יכולה להתעורר אם במהלך הניקוז המכל התרוקן ואוויר חדר אל המשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יחדור... באמצעות כל סורק תקלות מקצועי ניתן לנקז בקלות .

הבעיה היא שהם מחייבים על כמות מלאה, ולפי שעתון מלא ומספקים בעצם כלום.

מלבד מיכל נוזל בלם שנראה רענן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

זה בהחלט לא נכון ולא מקצועי להתחמק מביצוע העבודה כמו שצריך בכל

מיני טענות משונות .

כמו שאמר בוקי החלפה של הנוזל במיכל המילוי בלבד אין לה שום השפעה על תיפקוד

המערכת והיא מיותרת לחלוטין .

החלפת נוזל הבלמים היא חשובה מאד לתיפדוק המערכת ולשמירה על הרכיבים

שבה מאחר והמים שבשמן יוצרים בין היתר חלודה שהורסת את יחידת ה ABS .

החלפה אמיתית לוקחת כ 40 דקות עד שעה ובהרבה מקרים ללקוח זה נראה

מוגזם לשלם שכר עבודה של 200 שח לפני מעמ עבור פעולה כזאת .

הסיבה לכך לדעתי היא שברוב המקומות ובעיקר במורשים מחליפים אך ורק

את הנוזל במיכל ומחייבים בהתאם 100-150 ולכן יצרו מצב שהחלפה אמיתית

במחיר הזה היא עבודה לא משתלמת והמוסך מתחמק ממנה .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, הרכב המדובר של אבי הינו מונית. האם אתם מקבלים מוניות? במידה וכן, נגיע אליכם לצורך הטיפולים והתיקונים הבאים.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...