Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2348 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק לאחרונה סיימתי סמסטר ראשון במכללת אורט בראודה בכרמיאל (חשמל), אך מאז ומתמיד רציתי ללמוד בטכניון בכלל היוקרה / הרבה מבני המשפחה למדו שם וכו'.

בבירור קצר עם האחראית קבלה על סמך רקע אקדמי בטכניון הם דורשים אסיים שנה שלמה בבראודה בממוצע של 90 פלוס ושיהיה לי פסיכומטרי של מעל 670, נכון להיום (לאחר סמסטר אחד) אני עומד בשני התנאים ואני סבור שגם לאחר הסמסטר הבא אעמוד בממוצע של 90 פלוס.

במידה ואחליט לעבור אליהם לאחר שנה, הם לא מכבדים שום קורס/ציון מבראודה ועליי בעצם להתחיל את התואר מחדש.

השיקול הוא האם כדאי לאחר שנה לעבור לטכניון ולהתחיל את התואר מחדש כסטודנט מן המניין או להישאר בבראודה כמצטיין (עם צ'ופרים כאלה ואחרים של מצטיינים כגון מלגות/עבודות וכו').

החשש שלי הוא שאני לא אמצא עבודה אפילו עם ממוצע גבוה מבראודה, עד כמה החשש שלי מוצדק?

כי רוב הקולות שאני שומע אומרים לי שאני סתם מגזים.

אשמח לשמוע את דעתכם, ידוע לי שיש פה הרבה מראיינים מהתחום ואנשים עם ידע בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני הייתי מנסה, אין לך מה להפסיד חוץ משנה מהחיים.

אל תסגור את התואר בבראודה אלא תבקש להקפיא אותו לשנה. כדי שתוכל לחזור אם לא תתאקלם בטכניון.

במידה וסיימת בהצלחה בטכניון ייצא שלא הפסדת כלום כי גם אם לא היית לומד בבראודה היית צריך לעשות שנה מכינה בטכניון כדי להתקבל.

בנוסף, הקורסים שעשית יעזרו לך מאוד לצלוח את השנה הראשונה שהיא הכי קשה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שסיים בבראודה ואפילו לא היה מצטיין, והוא מצא עבודה בחברה צנועה בשם אלביט.

אבל אם יש לך אפשרות ללכת לטכניון, ואתה חושב שתצליח להיות עם ממוצע מעל 80 אז לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורט בראודה זו מכללה מעולה ולי אישית זה נראה כמו בזבוז של שנה מהחיים.

אני גם מאוד לא אוהב את ההתנשאות הזו של הטכניון: אין שום צורך לחייב סטודנט שסיים 90+ בבראודה לעשות את כל שנה א' מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, הקורסים שעשית יעזרו לך מאוד לצלוח את השנה הראשונה שהיא הכי קשה.

זה שקר גס, למרות שמאוד, מאוד נפוץ.

בנוגע לנושא הדיון- ממוצע 90+ בבראודה? כנראה שכדאי לשמור על המצב הזה. למרות שזו מכללה, זו לא אחת מאלו שצריך רק דופק כדי להתקבל אליהן, הרבה מהבוגרים שם מוצאים מקומות בתעשיה, עם ממוצע כזה כנראה שתוכל להתחיל גם בתור סטודנט כבר.

לא יודע אם חכם להיכנס להרפתקה הזו, במיוחד לנוכח העובדה שלא מכבדים לך את הקורסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוכן להגביל את עצמך מראש למקומות מסוימים בעבודה הראשונה/שניה - אולי לא כדאי לך לעבור (אצלנו, ואנחנו לא היחידים - לא תזומן לראיון עם תואר ממכללה בלי שיש אדם מהחברה שערב לך אישית [hate the game dont hate the player]).

אני סבור שתואר עושים פעם אחת, ולכן צריך למקסם את הפוטנציאל שלך. אם יש לך את היכולת לסיים תואר בטכניון עם הישגים טובים, יסלחו החברים לעיל אבל הלכה למעשה זה יעזור לך בהמשך הדרך (וזה ממש לא "בזבוז של שנה").

אין דין 90 במכללה כ80 באונ' (ובמקצועות ההנדסה, הטכניון מקבל אקסטרה משנה תוקף) - יש מקומות שבאמת לא אכפת להם מזה, אבל באחרים כן והאחרים האלו הם בד"כ המקומות שיכולים להרשות לעצמם סינון חזק יותר.

יש שרשור שפתחתי על הנושא הזה ודומים, ואני ממליץ לך לסקור אותו.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבור שתואר עושים פעם אחת, ולכן צריך למקסם את הפוטנציאל שלך. אם יש לך את היכולת לסיים תואר בטכניון עם הישגים טובים, יסלחו החברים לעיל אבל הלכה למעשה זה יעזור לך בהמשך הדרך (וזה ממש לא "בזבוז של שנה").

אני מסכים, אבל יש כאן נושא שלא הוזכר עד עכשיו: "הפוטנציאל שלך". אם אתה יכול לסיים תואר בטכניון בממוצע טוב, בלי להרוג את עצמך לגמרי (כלומר, בלי להשקיע פי 4 ממה שתשקיע במכללה), ולא מטרידה אותך החזרה על שנה א', זה יכול להיות רעיון לא רע.

ההבדל יהיה פחות אקוטי בקבלה לעבודה (אבל קיים) ויותר אקוטי אם תרצה להמשיך ללמוד, אפילו רק ל-MBA.

אולי כדאי לשאול, למה לא הלכת לטכניון מלכתחילה? אם סתם לא התחשק לך לשפר בגרויות, אבל אתה רואה שהלימודים באים לך בקלות, ומהיכרותך עם אנשים שלמדו בטכניון אתה מבין שהרמה שם לא הרבה יותר גבוהה אז כנראה שיש לך את הפוטנציאל, ויכול להיות שכדאי לנצל אותו. אם לא, אז יכול להיות שעדיף להיות ראש לשועלים מאשר זנב לאריות, ועוד לשלם על זה בשנה נוספת ובארבע שנים של קריעת תחת.

בסוף, לדעתי, אם אין לך את היכולת זה לא משנה מי ינפיק את תעודת הסיום שלך ומה יהיה רשום עליה. חבל להקיא על זה דם ארבע שנים. ואם יש, אז כדאי להתאמץ בשביל זה. תמיד חשוב לזכור שלא כולנו לינוס טורבלדס ויש עבודה גם למי שלא ,גם אם מעט פחות מאתגרת ומתגמלת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הניסוח היה לא משהו. 'צטערת.

מה שרציתי להגיד זה שההחלטה צריכה להיות אך ורק לפי היכולת (בעיקר) והרצון של פות"ש. הטכניון הוא מקום טוב יותר, בלי ספק. ההתלבטות היא לא לגבי זה, אלא לגבי האם מאן דהו שהוציא ממוצע מעל 90 בסמסטר ראשון באורט בראודה יצליח בטכניון, ואת זה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לנבא, בטח כשלא מכירים את אותו מאן דהו.

ואם כבר נגררתי לפה, לא בטוח שלטכניון יש יתרון כלכלי במצבו של פות"ש, כלומר לא בטוח שהפרש המשכורת בשנים הראשונות בין בוגר טכניון לבוגר מכללה טובה יכסה את העלות של עוד שנת לימודים (=שנה בלי הכנסות ועם הוצאות על לימודים).

לדעתי האישית, אחרי כמה שנות ניסיון אתה לרוב מתכנס לתפקיד ושכר לפי היכולות שלך, והתואר כבר פחות משחק תפקיד. אם אתה מוצלח במה שאתה עושה אתה תקבל תפקידים טובים, ואם לא אז לא.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך אפשרות לא לעשות תואר במכללה, אל תעשה תואר במכללה.

כן, לא כולם סוגדים לטכניון, ובכל זאת, אפילו בתור סטודנט זה יגדיל את הסיכוי שלך למצוא משרה מתאימה בחברה מוכרת וכו'.

אין מה לעשות, גם אם יש כאלו שיתווכחו איתך עד מחר, ויספרו לך על החבר שלהם שלמד בכלל משאבי אנוש במכללת משה ובניו על האש, והיום הוא עובד בחברה סופר מצליחה, יחד עם חבר אחר, שלמד בטכניון, זה שלב אחד מהסיפורים על בייל גייטס שלא עשה תואר ועדיין יסד את מייקרוסופט.

במקרה הממוצע, לבוגר אוניברסיטה נחשבת בכל תחום יש יותר אפשרויות תעסוקה והוא יקבל יותר הזדמנויות, ממישהו שלמד במוסד פחות מוכר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני למדתי הנדסה במכללה, ולקח לי בערך 5 שנים להגיע לתפקיד של מהנדס ולא "משרת סטודנט, בערך מהנדס, סוג של מהנדס, מהנדס במשרת קבלן" וכ"ו וכ"ו.

אז קח בחשבון שאולי אתה מבזבז שנה עכשיו אבל אחר כך זה ישתלם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי אבל התשובה פשוטה: בתור בוגר מכללה אתה אפילו לא מתחרה עם בוגרי אוניברסיטה. מבחינת המעסיקים זו קטגוריה אחרת לגמרי.

אם אתה מסוגל להתקבל לטכניון ולסיים תואר - זה הדבר הנכון לעשות.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם לא טכניון, תבדוק אפשרות לעבור לאחת האוניברסיטאות הנחשבות, אולי שם יסכימו להכיר בחלק מהקורסים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בשביל להכניס דברים קצת לפרופורציה, שנדמה לי שקצת אבדה: שנה בנק' הזמן הזו זה כאין ואפס לעומת השנים שיבואו וההשלכה של הבחירה הזו עליהן. אנשים טסים לשנה בהודו בלי למצמץ אבל 'לוותר' על שנה שעברת במכללה זה בגדר יהרג ובל יעבור..?

לדעתי חלק לא מבוטל מהדיון כאן מונע משיקולי רגש, תחושה של קומיטמנט מונעת אנרציה שכזו.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...