Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחק מכור שיכנס להסטוריה.

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 2507 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצחיק אותי שלא מספיק לך שלקחתי מדגם של 10 שנים השוואה בין הליגה האנגלית והספרדית, בהנחה שהוא לא מייצג כי יש עדיפות לקבוצות בספרד(מילים שלך), אבל מצד שני כול מה שאתה עושה זה להשוות רק מעונה 16/17 שאפילו עוד לא נגמרה. זה רציני זה?

נותן דוגמא של לסטר(מקום 15, בזלזול), כאשר מתעלם לגמרי שאותה לסטר ,עם בדיוק אותם שחקנים(חוץ מאחד) לקחוה אליפות בפער של 10 נקודות שנה שעברה באנגליה. מה זה מעיד על רמת הקבוצות שם?

ריאל וברצלונה מבקיעות הרבה כי הם פשוט קבוצות חזקות בהרבה. ואם הם היו משחקות באנגליה, הם היו מסיימות במקומות ה-1 וה-2 ללא שום ספק. ואם יש לך ספק כלשהו אז מציע לך להסתכל על אתלטיקו מדריד שהיא בשנים האחרונות צמודה מאוד לריאל וברצלונה(ואפילו גם לקחה אליפות)- היא בקביעות מגיעה לשלבים מאוחרים ולמעשה הפעמים היחידות שהיא עוצרת זה רק כשהיא נפגשת עם ריאל מדריד וברצלונה. אילולא זה, הימור גדול שהיא הייתה לוקחת את ליגת האלופות באופן קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 258
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1.

ובפעם המי יודע כמה, הטענה היא שמסי לא מופיע למשחקים גדולים כשהקבוצה צריכה אותו, והיא צריכה אותו כשהיא מתקשה וצריכה מנהיג שיקח אחריות, ואת זה נכון לעכשיו הוא לא הוכיח שיש לו.

אז רק בשביל להפריח את הטענה המגוחכת הזו, מסי הגיע עם ברצלונה ל 24 גמרים. הוא ניצח

ב-19 מתוך 24 שהוא שיחק בהם.

הוא כבש 25 שערים ב-24 משחקי הגמר האלה. הוא בישל 16 פעמים במשחקי הגמר האלה.

אכן, לא מגיע כשצריכים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מתחיל להיראות כמו דיון חסר שחר, אבל בכל זאת.

מצחיק אותי שלא מספיק לך שלקחתי מדגם של 10 שנים השוואה בין הליגה האנגלית והספרדית, בהנחה שהוא לא מייצג כי יש עדיפות לקבוצות בספרד(מילים שלך), אבל מצד שני כול מה שאתה עושה זה להשוות רק מעונה 16/17 שאפילו עוד לא נגמרה. זה רציני זה?

אתה שוב מדבר על זה שהקבוצות הספרדיות דומיננטיות יותר באירופה בשנים האחרונות. ואני מסכים לחלוטין, אבל מזכיר לך שוב שהטענה שלי היא שסגנון המשחק בליגה הספרדית מאפשר למסי ורונאלדו להציג מספרים גבוהים משמעותית מאשר אם היו משחקים בגרמניה, איטליה או אנגליה.

ההשוואה שעשיתי הייתה לצורך הדוגמא, לאור היכולת של ריאל ובארסה העונה בליגה, יש לי תחושה שבשנים עברו המספרים היו קיצוניים יותר.

ככה או ככה זה רק ממחיש את העניין, תבדוק למשל כמה שערים באיירן כבשה העונה בבונדסליגה, ותראה שזה די תואם את מה שקורה בליגה האנגלית בשלב הזה של העונה (וגם יובנטוס אגב, למרות שהיא לא קבוצה שדורסת כל כך), והיא לא בדיוק נופלת מריאל או בארסה ביכולת.

נותן דוגמא של לסטר(מקום 15, בזלזול), כאשר מתעלם לגמרי שאותה לסטר ,עם בדיוק אותם שחקנים(חוץ מאחד) לקחוה אליפות בפער של 10 נקודות שנה שעברה באנגליה. מה זה מעיד על רמת הקבוצות שם?

קודם כל היא בלי השחקן הכי חשוב שלה מסתבר (קאנטה), כשהרכש (סלימאני, מוסא) לא בדיוק השתלב.

חוץ מזה זה מעיד שהליגה אכן תחרותית, שבעונה גרועה של הגדולות כמו העונה הקודמת, אשכרה אחת הקטנות יכולה להתעלות ולקחת אליפות, הזוי ככל שזה ישמע. מאידך גם בעונות הפחות טובות של ריאל וברצלונה, לא זכור לי שאיזה חיחון או אוסאסונה איימה על התואר שלהן.

למען האמת החל מ1985, היו בדיוק 3 קבוצות שהציקו לשתיים הללו, לה קורוניה ב2000, וולנסיה שהייתה קבוצה אדירה בתחילת שנות ה-2000, לקחה שתי אליפויות ב2002 ו-2004. אה ואתלטיקו ב96' וב2014 שאלו למעשה שתי קבוצות שונות לחלוטין.

בכל שאר הזמן אף אחד לא סיכן את הדומיננטיות של שתי אלו, כלומר ב32 שנה, הן איבדו בסה"כ 5 אליפויות.

בפרמיירליג לעומת זאת, אם נקביל את האליפויות של בלקבורן לוולנסיה (קבוצה חד פעמית שהצליחה שנתיים), ואת לסטר ללה קורוניה (קבוצה שהבריקה בעונה חד פעמית) עדיין יש לך 4 קבוצות שונות שזכו באליפות ב25 שנה האחרונות, ו3 מתוך ה-4 גם עשו את זה בטווחי זמן של יותר משנתיים, מה שמעיד על קבוצות חזקות לאורך זמן, ולא קבוצה שהגיעה לשיא חד פעמי, דהיינו הליגה עצמה יותר תחרותית.

וחוץ מזה, אמנם לסטר עם סגל דומה לזה של שנה שעברה, אבל נכון להיום היא בתחתית הפרמיירליג, ועדיין סביליה ואתלטיקו התקשו מולה.

לקחתי דווקא את לסטר כדוגמא, כי הסגנון שלה די אופייני לקבוצת תחתית אנגלית, בניגוד לגדולות. ומול סגנון כזה על בסיס שבועי, גם ריאל וברצלונה יתקשו להבקיע כל כך הרבה שערים, זו בדיוק הטענה שלי.

ריאל וברצלונה מבקיעות הרבה כי הם פשוט קבוצות חזקות בהרבה. ואם הם היו משחקות באנגליה, הם היו מסיימות במקומות ה-1 וה-2 ללא שום ספק. ואם יש לך ספק כלשהו אז מציע לך להסתכל על אתלטיקו מדריד שהיא בשנים האחרונות צמודה מאוד לריאל וברצלונה(ואפילו גם לקחה אליפות)- היא בקביעות מגיעה לשלבים מאוחרים ולמעשה הפעמים היחידות שהיא עוצרת זה רק כשהיא נפגשת עם ריאל מדריד וברצלונה. אילולא זה, הימור גדול שהיא הייתה לוקחת את ליגת האלופות באופן קבוע.

אתה שוב חוזר על אותה טענה שאף אחד לא חולק עליה, אתלטיקו קבוצה סופר חזקה בשנים האחרונות, והודחה רק כאשר פגשה את ריאל ובארסה.

מה הוכחת כאן? שעוד קבוצה ספרדית חזקה בשנים האחרונות? מי חולק עליך? זה לא אומר כלום ושום דבר לגבי הטענה שהליגה האנגלית תחרותית יותר לאורך השנים, ולגבי הטענה שסגנון המשחק בליגה הספרדית מאפשר לריאל ובארסה לכבוש המון ועל הדרך לנפח את המספרים של מסי ורונאלדו.

הקבוצה היחידה שמתקרבת למספרים שלהן בשנים האחרונות זו באיירן של ה3-4 שנים האחרונות, שפיתחה עליונות אדירה על שאר הליגה בעידן היינקס וגווארדיולה, והיא למעשה הגרסא הגרמנית לבארסה וריאל היום.

ואגב עם כל זה, עדיין הליגה הגרמנית לאורך השנים תחרותית יותר מהספרדית, על אף שאין עוד קבוצה חזקה ודומיננטית בקליבר של באיירן שתתן לה פייט באופן קבוע לאורך השנים, עדיין לא מעט קבוצות זכו שם באליפות בשני העשורים האחרונים (דורטמונד בשתי קבוצות שונות, שטוטגרט, ברמן, וולפסבורג, וכוו').

אז רק בשביל להפריח את הטענה המגוחכת הזו, מסי הגיע עם ברצלונה ל 24 גמרים. הוא ניצח

ב-19 מתוך 24 שהוא שיחק בהם.

הוא כבש 25 שערים ב-24 משחקי הגמר האלה. הוא בישל 16 פעמים במשחקי הגמר האלה.

אכן, לא מגיע כשצריכים אותו.

24 גמרים? ניצח ב-19? מה אתה סופר לי את גביע הטוטו וגביעי השוקו למיניהם ועוד קורא לזה גמרים ומשחקים גדולים?

בעידן מסי ברצלונה זכתה ב3 גמרים בליגת האלופות, ו-4 גביעי המלך הספרדי. 7 משחקי גמר. גם אם נניח היו עוד 3-4 משחקי הכרעה (לא זוכר ואין לי כח לחפש) בליגה שהכריעו אליפות (אגב זוכר איך אתלטיקו זכתה באליפות? תיקו בקאמפ נואו במשחק ראש בראש מול בארסה מזכיר לך משהו?) בליגה שהיו כמו גמר (דהיינו אין שום אפשרות לתקן אחריהם, גם לא תיאורטית), עדיין לא הגענו ל-24.

לעומת זאת, כמות המשחקים שבארסה הייתה עם הגב לקיר ומסי נעלם בהם, היא באותו סדר גודל בערך.

ואף מילה על נבחרת ארגנטינה.

אבל כאמור אל תתן לעובדות לבלבל אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אגב זוכר איך אתלטיקו זכתה באליפות? תיקו בקאמפ נואו במשחק ראש בראש מול בארסה מזכיר לך משהו?)

זוכר, בטח זוכר. פסלו שער חוקי לחלוטין של.... מסי שהיה מביא את האליפות לברצלונה.

אז בגלל שהשופט עשה טעות, מסי לא טוב מספיק. אחלה הגיון.

מה ששלחתי לך זה נתונים בדוקים.

זה כולל את הגביע הספרדי, גמר ליגת אלופות, הסופר קאפ הספרדי והסופר קאפ האירופאי.

אבל אין לי ספק שתמצא איזה דוגמה שלא קשורה לכולם ועליה תבסס תיאוריה שלמה כשהדוגמאות לצד השני הרבה יותר מובהקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששלחתי לך זה נתונים בדוקים.

זה כולל את הגביע הספרדי, גמר ליגת אלופות, הסופר קאפ הספרדי והסופר קאפ האירופאי.

אבל אין לי ספק שתמצא איזה דוגמה שלא קשורה לכולם ועליה תבסס תיאוריה שלמה כשהדוגמאות לצד השני הרבה יותר מובהקות.

נתתי לך מקודם מספיק משחקי הכרעה שבארסה הפסידה בהם בשנים האחרונות, רובם בליגם האלופות, אבל עזוב לא מצפה שתשנה את דעתך.

מה שכן אשמח למקור לנתונים ביחס לליגת האלופות והגביע הספרדי, כי סופרקאפ עם כל הכבוד זה בדיוק כמו גביע השוקו, תואר נחמד שלא באמת מזיז למישהו (למעט לאוהדי בארסה מסתבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכר, בטח זוכר. פסלו שער חוקי לחלוטין של.... מסי שהיה מביא את האליפות לברצלונה.

אז בגלל שהשופט עשה טעות, מסי לא טוב מספיק. אחלה הגיון.

מבלי להיכנס לויכוח "מסי-רונאלדו" שלכם, דווקא השער הזה של מסי לא היה חוקי ונפסל כפי שהיה ראוי להיפסל. נבדל ברור.

m.JPG

ולגבי השאר, אני אישית נהנה יותר מפעולותיו של מסי על המגרש מאשר של רונאלדו.

לשינהם אי אפשר לקחת את הגדולה והערך המוסף מול שאר השחקנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פבראגס לא נגע אישית, אבל היה מעורב פיזית בערבוביה ובכך פאברגס היה "פעיל"בשינוי תנועת הכדור.

אולי בחוקה היבשה זה נכון, אבל במקרים כאלה של ספק ראוי לפסול שער כזה (שלא כמו במקרים אחרים שהספק הולך עם ההתקפה).

אגב, אני לא זוכר שהתרעמו על פסילת השער הזה בזמנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Netco, אפשר להכתש ככה עוד הרבה זמן, אבל די מיצינו.

מה שאני אגיד רק שקבוצות הצמרת מתקשות יותר מול קבוצות התחתית זה בגלל שהם גרועות יותר. אם בארסה וריטל היו משחקות בפריימרליכ, הם היו מבקיעות את אותה כמות שערים.

לחילופין קח את קבוצות הצמרת באנגליה, שים אותם בספרד, ולא ניראה לי שהם יבקיעו יותר.

היופי שלא אני ולא אתה יכולים להוכיח את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספרים מדברים היום. נתחיל משנת 2000 ואילך 17 גמרים בליגת האלופות . משאיר לכם לפרשן אבל ההגמוניה הספרדית היא כל כך בולטת שלא חבל לשחת לכם את המקלדת בשטויות

8 פעמים קבוצות מספרד

3 פעמים קבוצות מאנגליה

3 פעמים קבוצות מאיטליה

2 פעמים קבוצה מגרמניה

1 פעמים קבוצה מפורטוגל

ריאל 2000 , 2002, 2014, 2016 ( 2017? ) בשניים רונאלדו משחק

ברצלונה 2006 , 2009, 2011, 2015 בכולם מסי משחק .

באיירן 2001 , 2013

מילאן 2003 , 2007

אינטר 2010

ליברפול 2005

מנצטסר יונייטייד 2008

צ'לסי 2012

פורטו 2004

מלך השערים רונאלדו 100 גולים ב 137 משחקים ממוצע 0.705 גולים למשחק.

מסי 94 גולים ב 114 משחקים ממוצע 0.84 גולים למשחק.

ואן נסטלרוי נכנס לכאן כי כבש 56 גולים ב 76 משחקים ממוצע 0.77 גולים למשחק.

ראול נכנס לכאן ככובש השלישי במספר עם 71 גולים ב 142 משחקים ממוצע 0.5 גולים למשחק. ראול בעל ההופעות הגבוה ביותר לחלוץ עם 142 משחקים.

בתקופה הזו מלך השערים 5 פעמים רונאלדו 5 פעמים מסי , 3 פעמים ניסטלרוי.

יאללה בלאגן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל הרבה יותר נהניתי לראות את רונאלדיניו מאשר את מסי או רונאלדו, ולדעתי אם השיא שלו לא היה כ"כ קצר (לגמרי באשמתו), הוא היה הופך לאחד הגדולים בהסטוריה אם לא הגדול שבהם. אבל זה רק אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בארסה של רונלדיניו הייתה יותר מהנה לצפיה. רונלדיניו עצמו היה פחות שבלוני, יותר מופרע. שחקן מדהים.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוער ברמות

שחקן ענק אבל חלק מהגדולה זה לתת הצגה במשך 10 עונות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים