Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש בהתנעה למרות החלפת שרשרת טיימינג, סיאט איביזה TSI

Hihiz
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים.

יש ברשותי סיאט איביזה 1.2TSI.

לפני שנה לערך החלפתי שרשרת טיימינג בעקבות רעש בהתנעה, רעש של טרקטור.

הטיפול בוצע באחד המוסכים המוכרים והטובים בארץ אשר מומלץ כאן מאוד בפורום.

הכל היה טוב ויפה עד שלפני בערך חודש הרעש בהתנעה חזר.

זה לא קורה בכל התנעה אלא יכול לא לקרות בכלל 10 התנעות ובהתנעה ה11 יקרה, או יכול לקרות פעמיים ברצף ככה שאין לזה חוקיות.

מה יכולה להיות הבעיה? הרי הוחלפה שרשרת הטיימינג ואיתה בטח גם המותחנים.

יש לי סיבה לדאגה או שברגע שהשרשרת הוחלפה אני יכול להיות רגוע?

אשמח לעזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רעשים הם מסוג התקלות שלא ניתן להעלות פה מכיוון שצריך לעמוד ליד הרכב ולשמוע איזה סוג רעש מדובר.קשה לחוות דיעה בעניין.יתכן כי הרעש נובע ממקור אחר ולאו דווקא ממערכת תזמון.גש למוסך המטפל לבדיקה חוזרת.אל תנסה לאבחן בעצמך.יתכן ויהיה צורך לפרק רצועת מנוע על מנת לנטרל אפשרות של רעש מאחד המכללים.בהצלחה

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעשים הם מסוג התקלות שלא ניתן להעלות פה מכיוון שצריך לעמוד ליד הרכב ולשמוע איזה סוג רעש מדובר.קשה לחוות דיעה בעניין.יתכן כי הרעש נובע ממקור אחר ולאו דווקא ממערכת תזמון.גש למוסך המטפל לבדיקה חוזרת.אל תנסה לאבחן בעצמך.יתכן ויהיה צורך לפרק רצועת מנוע על מנת לנטרל אפשרות של רעש מאחד המכללים.בהצלחה

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

אם זה היה מצב רגיל הייתי מסכים איתך, אבל מדובר על הרעש הידוע של שרשרת הטיימינג של ה VAGיות.

והקטע הוא שהרעש נפתר לשנה שלמה אחרי ההחלפה ועכשיו חזר לכן זה בטוח משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק השאלה שלי אבל, הרי הבעיה הייתה בשרשרת הישנה, היא הוחלפה לשרשרת חדשה, הכל עבד מצויין שנה ואז הרעש חזר.

הרי בשרשראות מהסדרה החדשה לא אמורה להיות בעיה, אז אני שואל מה יכול להיות העניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תפנה קודם למוסך בו בוצע הטיפול לפני שנה? גם אם זה רק בטלפון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזהר בלמשוך את הבעיה. אצלנו הוחלף מנוע מפני שחשבנו שהשרשרת והמותחן משופרים.

החלף את הסט שוב, וסגל לעצמך הרגל קבוע:

אל תעמיד את הרכב בחנייה כאשר ההילוך בלבד משולב, אלא קודם בלם יד ואחר כך לשלב להילוך.

בכך אתה מונע שמשקל הרכב "נשען" על השרשרת והמותחן ומקצר את חייהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וסגל לעצמך הרגל קבוע:

אל תעמיד את הרכב בחנייה כאשר ההילוך בלבד משולב, אלא קודם בלם יד ואחר כך לשלב להילוך.

בכך אתה מונע שמשקל הרכב "נשען" על השרשרת והמותחן ומקצר את חייהם.

אין שום קשר, שרשרת תזמון לא מושפעת מהפעולה הזו כלל.

בהנתן הילוך משולב ללא בלם יד, משקל הרכב נבלם על ידי הגיר במקרה של גיר אוטומטי, או אחד הצלינדרים במקרה של גיר ידני. מערכת התזמון לא קשורה בשום מצב

לפותח השירשור,

חבר טוב עם אוקטביה 1.2tsi דיווח על תופעה דומה. ההחלפה בוצעה באותו מוסך והרעש חזר אחרי מספר חודשים. מאז הרכב נוסע רגיל כבר יותר משנתיים. בכל מקרה כדאי לחזור למוסך לבדיקה חוזרת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

השרשראות החדשות לא חפות מתקלות ולעיתים רעש השרשת ממשיך גם עם הדגם המשופר, יתכן שיש תקלת לחץ שמן שמונת מהמותחן מתיחה מלאה וכו...

בכל מקרה, המקום לבדוק את פשר הרעש הוא במוסך, ואם הוא מוסך הוא מאוד מומלץ, אז כדאי שם.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים.

יש ברשותי סיאט איביזה 1.2TSI.

לפני שנה לערך החלפתי שרשרת טיימינג בעקבות רעש בהתנעה, רעש של טרקטור.

הטיפול בוצע באחד המוסכים המוכרים והטובים בארץ אשר מומלץ כאן מאוד בפורום.

הכל היה טוב ויפה עד שלפני בערך חודש הרעש בהתנעה חזר.

זה לא קורה בכל התנעה אלא יכול לא לקרות בכלל 10 התנעות ובהתנעה ה11 יקרה, או יכול לקרות פעמיים ברצף ככה שאין לזה חוקיות.

מה יכולה להיות הבעיה? הרי הוחלפה שרשרת הטיימינג ואיתה בטח גם המותחנים.

יש לי סיבה לדאגה או שברגע שהשרשרת הוחלפה אני יכול להיות רגוע?

אשמח לעזרה.

ייתכן מאוד שהרעש לא נובע כתוצאה מכשל בשרשרת או המותחנים אלא מהויברטור.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנתן הילוך משולב ללא בלם יד, משקל הרכב נבלם על ידי הגיר במקרה של גיר אוטומטי, או אחד הצלינדרים במקרה של גיר ידני. מערכת התזמון לא קשורה בשום מצב

אל יזדרז כבודו ויפרסם תגובה פזיזה וחסרת אחריות כזאת.

ובמיוחד עם לוגו הכנופייה.

כשהרכב עומד במדרון (כשהמדרון לכיוון אחור) והגיר משולב בהילוך קדמי (בהילוך אחורי אין בעייה שהמדרון לאחור), הגיר יסובב את המנוע לאחור.

פולי המנוע ימשוך את השרשרת מהצד הלא נכון(מהמותחן), ובכך יעמיס על המותחן את עומס המתיחה שאמור היה להיות בצד השני(פולי מושך את השרשרת באופן ישיר את גלגל הזיזים).

הקביעה הזאת נעשתה ע"י פולקסווגן בעצמם, והועברה לידי ע"י המוסכניק השוויצרי שהחליף לי את המנוע.

את הטיפ הזה אני מעביר הלאה לכולכם, כאמצעי מניעה נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחסוך ממני את ״כבודו״ ושאר פילפולים.

התופעה שאתה מתאר תתרחש אם הבלם יד שלך לא מחזיק בכל מקרה, ללא קשר לסדר פעולות שציינת קודם.

כבר היו פה לא מעט דיונים לגבי איזה הילוך לשלב באיזה מידרון ולמה. אישית לדעתי, על אפם וחמתם של חוברות התיאוריה שנכתבו במאה הקודמת, בירידה שלב הילןך קידמי ובעליה אחורי. בהנחה ובלם היד תקין והנהג אכל ארוחת בוקר, זה לא משנה למערכת התיזמון אם קודם מושכים בלם יד ואחרכך מכניסים הילוך או להפך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור,

חבר טוב עם אוקטביה 1.2tsi דיווח על תופעה דומה. ההחלפה בוצעה באותו מוסך והרעש חזר אחרי מספר חודשים. מאז הרכב נוסע רגיל כבר יותר משנתיים. בכל מקרה כדאי לחזור למוסך לבדיקה חוזרת.

הוא לא הלך לבדוק מדוע חזר הרעש? וזה בסדר לנסוע ככה למרות שיש את הרעש אחת למספר הנעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא הלך לבדוק מדוע חזר הרעש? וזה בסדר לנסוע ככה למרות שיש את הרעש אחת למספר הנעות?

לצערי הוא לא הלך לבדוק למרות שניסיתי לשכנע אותו. הוא גר בדרום הרחוק ולא מגיע למרכז יותר מידי..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...