Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לעזרה ממי שמבין - רכב לנכים עם מעלון, ניידות, הלוואה עומדת והמון בלבול

or1177
שימו לב! השרשור הזה בן 2599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

-

בעבר כתבתי כאן מספר הודעות וקיבלתי תשובות מפורטות שעזרו לי מאוד, לכן אני חוזרת שוב.

אשמח מאוד להתייחסות כנה ומפורטת מאנשים שהתעסקו/מתעסקים בנושא ומכירים אותו מקרוב. חשוב לציין שאינני מבינה כל כך ויכול מאוד להיות שאני טועה ומטעה. מתנצלת מראש על ריבוי המלל.

אבא שלי חלה לפני כשלוש שנים בסרטן אלים מאוד. עברנו את כל עניין הטיפסיאדה למול ביטוח לאומי ומשרד הבריאות. כיום לאבא שלי יש נכות רפואית משוכללת של 100% לצמיתות + קח"נ, הוא מקבל ניידות (80%) ושירותים מיוחדים (188%). משרד הבריאות קבע לו אחוז ליקוי של 80% לצמיתות. הוא איננו עובד, יש לו תו נכה והוא פטור ממס עד לסכום מסויים (אגב, חלק מהאחוזים שניתנו לאבא שלי נקבעו מבלי שהתייצב בוועדה, היות והתאשפז בזמנו הרבה בביה"ח. כך שיכול מאוד להיות שאם אגיש בקשה לבדיקה חוזרת חלק מהאחוזים שנקבעו יעלו במידה ולא הגיע למקסימום).

הסרטן פגע בו מאוד, גרם לפרכוסים חוזרים, קושי בהליכה ובעמידה ורישיון הנהיגה שלו הותלה. כשעוד יכול היה ללכת פנינו לביטוח לאומי לצורך רכישת רכב עם הלוואה עומדת מתוך רצון לרכוש רכב חדש אליו יוכל להיכנס בנוחות. הבקשה אושרה (מימון של 75% מהמיסים ודגם מייצג של 1300 סמ"ק) עם זאת מצבו הורע, לא יכולתי להתעסק בנושא או בבקשה להגדלת נפח המנוע ולאחר שהתייעצתי עם מספר אנשים החלטנו לוותר על הרעיון (תוקף האישור להלוואה עומדת פג באפריל 2016).

הבעיה העיקרית היא שאבא שלי חולה בסרטן סופני. אמנם שבר את הסטטיסטיקות של המחלה, אך העובדה שהוא עדיין חי איננה מבטיחה שהמצב יישאר כך בשלוש שנים הקרובות או בחודש הקרוב, היות והסרטן עדיין קיים.

זה רלוונטי בגלל עניין ההלוואה העומדת והמינימום של 3.5-4 שנים בהם עדיף לא למכור את הרכב שמבלבל אותי מאוד.

כמו שכתבתי, מאז מצבו הורע. היום חצי גוף שלו משותק ואם בעבר יכול היה ללכת, היום הוא מתנייד בכיסא גלגלים בלבד. אנחנו זקוקים לרכב מותאם לכיסא גלגלים ללא ספק. יש לנו קושי רב בהעברה שלו לרכב וכיום אנחנו ממעטים להוציא אותו אם אין עזרה נוספת.

למרות שאנחנו מאוד עייפים ואין לנו ממש כוח לטרטורים נוספים וריצות, אין לנו ברירה ולכן אני מעוניינת לפנות אל ביטוח לאומי שוב, בידיעה שנצטרך לגשת לוועדה כלשהי במשרד התחבורה/משרד הבריאות לרכב מיוחד. אך כל עניין ההלוואה העומדת, ומכירה של הרכב מוקדם יותר מ3- 4 שנים מערערת אותי, מה גם שאיננה ברורה לי לחלוטין. למרות התקווה הרבה, אין לי שום עירבון לכך שאבי ימשיך איתנו את מספר השנים המדובר ואני פוחדת שניכנס לחובות שלא נוכל לעמוד בהם.

מישהו מכיר את ההתנהלות במידה ויש למכור את הרכב הרבה לפני אותן 3 שנים ויכול לפרט לי על הפרוצדורה? האם עליי להחזיר את המחיר המלא של ההלוואה כולל ריבית מסויימת? איך מושפעת קצבת הניידות/נכות/שר"מ מלקיחת הלוואה עומדת מביטוח לאומי? מה קורה במידה ולאדם יש קצבת אבדן כושר עבודה מביטוח פרטי (שנחשבת כהכנסה לכל דבר) ואיך אחוז ההשתתפות מושפע מהכנסה זו? אשמח להבהרה בנושא.

בנוסף, אשמח לדעת מבעלי רכב עם מעלון ותוספים דומים, מהו טווח המחירים לרכב חדש מסוג כזה ומהי צריכת הדלק המוערכת/ממוצעת לרכב כזה (בזבזני בדלק כמו ג'יפ וכו)? מהו טווח המחירים לטיפולים שונים וביטוחים עבור רכב כזה (יקר יחסית?)? ומה קורה במידה והרכב ניזוק?

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אני מאחל לאביך רק בריאות.

אני אמנם לא מבין ברוב הדברים, אך דודה שלי נכה ויש לה רכב מותאם עם מעלית, בעבר היו ג'אמפי וטרנספורטר, היום יש לה i800.

לגביי מחירים - הכול תלוי בדגם שתרכשו, רמת הגימור וכו'. ממה שאני יודע ביטוח לאומי מאשר לרוב את הסיטרואן ג'אמפי שעולה כ-160 אלף ש"ח, לחלק מאשרים פולקסווגן קאדי. בעבר אישרו טרנספורטים תקופה מסוימת. צריך לקחת בחשבון שיש הבדלים בין דגם שמגיע עם כל האבזור מותקן מהמפעל לבין דגם שמתקינים בו את שאר האבזור בארץ. מה שביטוח לאומי מאשר - ממש מקבלים רכב מסחרי ערום ובארץ הוא עובר את כל ההתקנות בארץ (פתיחת חלונות, התקנת מזגן מאחור, התקנת מעלון וכו').

יש אפשרות לקבל אישור לרכב X ולהוסיף כסף בעצמכם ולקנות רכב Y.

צריכת הדלק כמובן תלויה באופי הנסיעות וברכב, אני יכול לומר שה-i800 רחוקה מלהיות חסכונית בצריכת הדלק. לא משנה כמה רגוע נוהגים הרכב לא חסכוני. מחוץ לעיר סביב 1:11-1:12, ואי אפשר לעבור את זה. בעיר כמובן יותר גרוע.

לגביי ביטוח - צריך לבטח את הרכב עם האבזור ויש חברות ספציפיות שמתעסקות עם זה, אפילו עם רכב חלופי מתאים חס וחלילה למקרה של תאונה או גניבה. הביטוח כמובן יותר יקר מביטוח של רכב פרטי, אפילו לנהגים ותיקים.

גם הטיפולים יותר יקרים מרכב פרטי, כך היה בטרנספורטר וגם ביונדאי, טיפול בסיסי ביונדאי עלה משהו כמו 800-900₪ (לא זוכר מחיר מדויק), בטרנספורטר סביב ה1000-1200₪, תלוי מה החליפו בטיפול.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפואה שלמה לאביך!

יש פורום מצויין שאני אתן קישור איליו,

ישנו שם אדם מקסים בשל יואל שיתן לך תשובות אמינות

אגב קיבלתי את הקישור מאחד מחברי הפורום היקרים כאן

והוא (יואל) סייע לי מעט בעיניין ניידות הבן.

http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/286/%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%94/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%AA_(%D7%A0%D7%9B%D7%99%D7%9D)

אני רוצה לציין בפנייך שבמקרה של הפסקת השימוש ברכב ניידות,

מכל סיבה שהיא גוררת הפרשי שכר למוסד לב''ל.

ראיתי כתבה בערוץ 2 על משפחה שהיתה צריכה להחזיר סכום גדול,

מקווה שתקבלי את העצה הנכונה,

המון בריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי שיחיה גם נכה ללא רשיון נהיגה וטיפלתי לו בזה לפני כשנתיים.

נעשה לך את זה פשוט: אם את רוצה להשתמש עם הרכב הזה לעצמך במקום רכבך הנוכחי (ובתנאי שיש לרכב נכה שתרכשי יתרונות משמעותיים על הרכב שיש לך כיום), שוה להוציא הלוואה עומדת. קחי בחשבון שכתובתך, בתור הנהגת, צריכה להיות זהה או קרובה ממש (כמה מאות מטרים כמדומני) לכתובת אביך, והם חוקרים לא מעט מקרים כאלו של רכב נכה לנכה ללא רישיון משום שהם נפלו פעמים רבות בקומבינות של משפחות נכים.

אם זה לא יחסוך רכב במשפחה וזה נטו לאבא - לא שווה. בקשי מביטוח לאומי (גם רטרואקטיבי - לא יודע כמה ניתן) קצבת ניידות לחסרי רכב. הקצבה היא גדולה בהרבה (לפחות 1000 ש"ח יותר) מהקצבה החודשית לאחזקת רכב נכה. קחו מוניות בלי חשבון וזהו. זה הרעיון.

אני מקווה שהייתי מספיק ברור

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי שיחיה גם נכה ללא רשיון נהיגה וטיפלתי לו בזה לפני כשנתיים.

נעשה לך את זה פשוט: אם את רוצה להשתמש עם הרכב הזה לעצמך במקום רכבך הנוכחי (ובתנאי שיש לרכב נכה שתרכשי יתרונות משמעותיים על הרכב שיש לך כיום), שוה להוציא הלוואה עומדת. קחי בחשבון שכתובתך, בתור הנהגת, צריכה להיות זהה או קרובה ממש (כמה מאות מטרים כמדומני) לכתובת אביך, והם חוקרים לא מעט מקרים כאלו של רכב נכה לנכה ללא רישיון משום שהם נפלו פעמים רבות בקומבינות של משפחות נכים.

אם זה לא יחסוך רכב במשפחה וזה נטו לאבא - לא שווה. בקשי מביטוח לאומי (גם רטרואקטיבי - לא יודע כמה ניתן) קצבת ניידות לחסרי רכב. הקצבה היא גדולה בהרבה (לפחות 1000 ש"ח יותר) מהקצבה החודשית לאחזקת רכב נכה. קחו מוניות בלי חשבון וזהו. זה הרעיון.

אני מקווה שהייתי מספיק ברור

מסכים איתך.

קחי גם בחשבון את הבירוקרטיה הרבה בהלואה כזו,

תמצאי את עצמך עומדת בתורים אין סופיים,במקרה שלי

פקידים שהטעו אותי יותר מאשר סייעו.

מכל מקום מומלץ מאד להעזר בעו''ד או מישהו מקצועי שמבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם!

ידעתי שהפורום הזה פשוט יעזור.

מודה לכם מאוד!

מישהו מכם נעזר בעו"ד לענייני התהליך הזה מול ביטוח לאומי ויש לו המלצה אמיתית ?

תודה רבה רבה ! מאחלת לכם כל טוב והמון בריאות

עזרתם לי מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו''ד דין טוב או איש מקצוע עולה כסף טוב,

אם את מהצפון אני יכול להמליץ לך על משרד שעוזר

מול ביטוח לאומי,יש שם גם עורכי דין, בתשלום כמובן.

את יכולה לבדוק מוקדי סיוע לאזרח זה חינם נדמה לי

שקוראים לזה ש.י.ל. זו עזרה שניתנת חינם אבל כרוכה בהמתנה

ובירוקרטיה, לא נעזרתי בהם אבל הייתי שם פעם, בד''כ הסיוע ניתן

ע''י מתמחים אני חושב.

שוב אני אומר שעדיף לקבל קיצבה מאשר להתעסק עם הלואה עומדת לרכב,

כל עוד אפשר וניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yossy - תודה רבה! עד היום הייתי בטוחה שבמידה ויש צורך להחזיר את הרכב לפני תקופה של שלוש שנים, יש לשלם את המחיר המלא כולל ריבית מסויימת. אך הדבר איננו כך, ופשוט יש לשלם את יתרת הסכום לתשלום כפי שנקבע בהתחלה. אז מדוע אנשים טוענים ששילמו הרבה כסף כשבעצם מדובר בסכום הכסף שהוגדר מראש. כסף שכל אזרח אחר שאיננו נכה היה משלם ומשלם כיום ברכישת רכב חדש?!

האם הבעיה נובעת מהצורך להסדיר את התשלום בהקדם, כאשר לחלק אין את הכסף ואז הם נאלצים לקחת הלוואה עם ריבית מהבנק כדי להחזיר את ההלוואה העומדת לבנק ?

עוד דבר שאיננו ברור, פניתי ליואל בהמלצתך. שאלתי אותו מה קורה עם קצבת הניידות כאשר לוקחים את ההלוואה העומדת (האם הקצבה קטנה /מתבטלת). יואל ענה שקצבת ניידות לחסר רכב גבוהה יותר, אך אם באמת צריך וואן ומעלון כמו שכתבתי וביטוח לאומי יאשר את הדבר... מצטטת אותו "הקיצבה היא יותר מפי 2, תלוי באיבזור". אם כך מדוע בכל זאת עדיף להימנע מהלוואה עומדת לרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-

בעבר כתבתי כאן מספר הודעות וקיבלתי תשובות מפורטות שעזרו לי מאוד, לכן אני חוזרת שוב.

אשמח מאוד להתייחסות כנה ומפורטת מאנשים שהתעסקו/מתעסקים בנושא ומכירים אותו מקרוב. חשוב לציין שאינני מבינה כל כך ויכול מאוד להיות שאני טועה ומטעה. מתנצלת מראש על ריבוי המלל.

אבא שלי חלה לפני כשלוש שנים בסרטן אלים מאוד. עברנו את כל עניין הטיפסיאדה למול ביטוח לאומי ומשרד הבריאות. כיום לאבא שלי יש נכות רפואית משוכללת של 100% לצמיתות + קח"נ, הוא מקבל ניידות (80%) ושירותים מיוחדים (188%). משרד הבריאות קבע לו אחוז ליקוי של 80% לצמיתות. הוא איננו עובד, יש לו תו נכה והוא פטור ממס עד לסכום מסויים (אגב, חלק מהאחוזים שניתנו לאבא שלי נקבעו מבלי שהתייצב בוועדה, היות והתאשפז בזמנו הרבה בביה"ח. כך שיכול מאוד להיות שאם אגיש בקשה לבדיקה חוזרת חלק מהאחוזים שנקבעו יעלו במידה ולא הגיע למקסימום).

הסרטן פגע בו מאוד, גרם לפרכוסים חוזרים, קושי בהליכה ובעמידה ורישיון הנהיגה שלו הותלה. כשעוד יכול היה ללכת פנינו לביטוח לאומי לצורך רכישת רכב עם הלוואה עומדת מתוך רצון לרכוש רכב חדש אליו יוכל להיכנס בנוחות. הבקשה אושרה (מימון של 75% מהמיסים ודגם מייצג של 1300 סמ"ק) עם זאת מצבו הורע, לא יכולתי להתעסק בנושא או בבקשה להגדלת נפח המנוע ולאחר שהתייעצתי עם מספר אנשים החלטנו לוותר על הרעיון (תוקף האישור להלוואה עומדת פג באפריל 2016).

הבעיה העיקרית היא שאבא שלי חולה בסרטן סופני. אמנם שבר את הסטטיסטיקות של המחלה, אך העובדה שהוא עדיין חי איננה מבטיחה שהמצב יישאר כך בשלוש שנים הקרובות או בחודש הקרוב, היות והסרטן עדיין קיים.

זה רלוונטי בגלל עניין ההלוואה העומדת והמינימום של 3.5-4 שנים בהם עדיף לא למכור את הרכב שמבלבל אותי מאוד.

כמו שכתבתי, מאז מצבו הורע. היום חצי גוף שלו משותק ואם בעבר יכול היה ללכת, היום הוא מתנייד בכיסא גלגלים בלבד. אנחנו זקוקים לרכב מותאם לכיסא גלגלים ללא ספק. יש לנו קושי רב בהעברה שלו לרכב וכיום אנחנו ממעטים להוציא אותו אם אין עזרה נוספת.

למרות שאנחנו מאוד עייפים ואין לנו ממש כוח לטרטורים נוספים וריצות, אין לנו ברירה ולכן אני מעוניינת לפנות אל ביטוח לאומי שוב, בידיעה שנצטרך לגשת לוועדה כלשהי במשרד התחבורה/משרד הבריאות לרכב מיוחד. אך כל עניין ההלוואה העומדת, ומכירה של הרכב מוקדם יותר מ3- 4 שנים מערערת אותי, מה גם שאיננה ברורה לי לחלוטין. למרות התקווה הרבה, אין לי שום עירבון לכך שאבי ימשיך איתנו את מספר השנים המדובר ואני פוחדת שניכנס לחובות שלא נוכל לעמוד בהם.

מישהו מכיר את ההתנהלות במידה ויש למכור את הרכב הרבה לפני אותן 3 שנים ויכול לפרט לי על הפרוצדורה? האם עליי להחזיר את המחיר המלא של ההלוואה כולל ריבית מסויימת? איך מושפעת קצבת הניידות/נכות/שר"מ מלקיחת הלוואה עומדת מביטוח לאומי? מה קורה במידה ולאדם יש קצבת אבדן כושר עבודה מביטוח פרטי (שנחשבת כהכנסה לכל דבר) ואיך אחוז ההשתתפות מושפע מהכנסה זו? אשמח להבהרה בנושא.

בנוסף, אשמח לדעת מבעלי רכב עם מעלון ותוספים דומים, מהו טווח המחירים לרכב חדש מסוג כזה ומהי צריכת הדלק המוערכת/ממוצעת לרכב כזה (בזבזני בדלק כמו ג'יפ וכו)? מהו טווח המחירים לטיפולים שונים וביטוחים עבור רכב כזה (יקר יחסית?)? ומה קורה במידה והרכב ניזוק?

-

אני מבין אותך, הבירוקרטיה מול ביטוח לאומי לא פשוטה בכלל. אני כן ממליץ לך, מנסיוני האישי, לפנות לעורך דין ובכך לקצר את התהליך מולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי את הפרוצדורה המתישה הזאת עם רכבה של אימי. אמנם עשיתי זאת לבדי וללא עזרת עו"ד. אבל צריך עצבים של ברזל וסבלנות של שומר במשמר המלכה עד שזה מסתדר. עשרות שעות שרופות בתורים ארוכים ובטיפול איטי להחריד. אבל בסופו של דבר קיבלנו את מה שמגיע לנו עד השקל האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...