Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אוטומטי בתקציב של 20K

ronlol
שימו לב! השרשור הזה בן 2590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רכב אוטומטי ל3 שנים הקרובות שיעלה לא יותר מ20K.

האופציות שנכנסות בתקציב לרכב משנת 2007/8 הן יונדאי גטס, קיה ריו, דייהאטסו סיריון ופיאט גרנדה פונטו.

מהגטס אני לא מתלהב בכלל, משהו ברכב תמיד הרגיש מיושן ביחס לשנה שלו, והפיאט מאוד קורצת, אבל הגיר הרובוטי הוא דיל ברייקר מבחינתי.

מה שמשאיר אותי עם ריו או סיריון, שני הרכבים בק"מ סבירים(פחות מ150) בד"כ עם עבר של ליסינג/השכרה מתקרבים ל20K.

קשה לי להחליט מבין שניהם מה היא האופציה המועדפת, מבחינת הריו, רק צריך לוודא שאין לה עבר צבאי, אבל אני לא מוצא חסרונות אחרים.

הסיריון נראית לי מתאימה, אבל זה שאין לה יבואן בארץ מאוד מרתיע אותי מהעניין.

אני מניח שהצריכת דלק זהה בין שניהם, אני 1.90 ומעדיף מושב נהג כמה שיותר מרווח.

תודה רבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לריו יתרון של תא מטען גדול יותר ואם אני זוכר נכון מאחור היא גם מרווחת יותר,שניהם רכבים אמינים וזה שלדייהטסו אין יבואן לא צריכה להטריד אותך,רכב מאוד פופולרי ואין בעיות של חלפים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 3 שבועות חיפוש רכב לאחי באותו התקציב מצאתי פונטו גרנדה 2009 עם 80Kkm יד ראשונה שעברה החלפת רובוט לפני שנה.במידה ואתה הולך על הדגם הזה אני ממליץ לך לחפש אחת שעברה את ההחלפה כי המחיר של הרובוט הזה לא נמוך בכלל(8k). מעבר לזה אני לא הגבלתי את החיפוש מבחינת דגמים כמעט.פשוט חיפשתי את הרכב במצב הטוב ביותר עם מספר הידיים הקטן ביותר.אני חושב שבסכומים האלו הדברים החשובים ביותר זה מציאת אקזמפלר כמה שיותר שמור + מערכות בטיחות סטנדרטיות( מה שאין בחלק מדגמי הגטס ומציב אותה מבחינתי כחלופה לקלנועית ) . יש פוקוסים, אימפרזות ולאנסרים גם כן אבל צריך המון סבלנות לדוג משהו ראוי.מה שכן,ברגע שמשהו נראה לך טוב לך על זה בכל הכח.זבל יש המון ורכבים טובים נחטפים מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי תודה.

הנוסעה המתכוננת היא בערך 10K KM בשנה, אולי באמת אפשר לשקול לקחת משפחתית במקום סופר מיני.

כמה צריכת הדלק משנה בכמות הקילומטרים הזאת בין הרכבים?

יצא לי להיתקל בB3 עם קמ יחסית נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו צורכת בערך כמו משפחתית בגודל מלא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין 10KKM על רכב שצורך 1\10 מול רכב שצורך 1\13 +\-( רוב המכוניות הבנזין הרלוונטיות לך שחסכוניות יותר ) מסתכם בכ1500 ש"ח בשנה. לדעתי אין שום סיבה להתחשב בנתון כזה בתקציב הנ"ל במידה ואתה מוצא רכב טוב ושמור אך פחות חסכוני. מעבר לזה, הגטס והריו כמו שיוליאן אמר שותות כמו משפחתית כך שאתה "נהנה" מרכב קטן, כנראה פחות נוח ,במיוחד ל1.90 וכל זה עם צריכת דלק של 1\10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו רחוקה מלהיות חסכונית והיא לא מי יודע מה כרכב, אמינה וזולה לתחזוקה, אבל פה זה נגמר.

אני הייתי בודק פוקוס, נראית לא רע, בטיחותית, נוחה יחסית, אמנם לא חזקה (די חלשה אפילו ביחס למתחרות שלה) ולא חסכונית במיוחד, אבל זה לא שהסופר מיניז שאתה שוקל יעשו לך 1:20.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף בחום להמלצה על הפוקוס. בתור בעלים של 2 דגמים, דור1 ודור2, אני מרוצה עד הגג משתיהן.

דבר ראשון - אמינות. קרוב ל0 תקלות ב8 שנים במצטבר. פשוט מדהים.

דבר שני - נוחות. גם יציבות, גם התנהגות הגה, גם שיכוך מהמורות. ובדגם דור2 גם שקט להפליא, ואם תשיג את הדגם המפואר גם תהנה מהגה עור, חישוקי מגנזיום ומערכת של סוני באיכות מעולה.

דבר שלישי - מחיר. דור1 ניתן להשיג ב 10-15(שנתון 03-05), ודור2 ניתן להשיג ב 20-25 (שנתון 06-07).

חסרונות דור2- לא זריזה (בלשון המעטה). לקחו את המנוע והגיר של דור1 והלבישו אותו על רכב שמן בהרבה. התוצאה, הרכב די עייף. אם אתה לא מאלה שמחפשים לדהור בכביש, אז אין לך בעיה.

דבר נוסף - צריכת דלק של כ 1:10 משולב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע האופציה הכי מתתאימה היא הסיריון, יש אחת מ2007 עם ק"מ נמוך שצריך לבדוק, הבעיה שהן נחטפות מהר.

אני בודק אופציות נוספות, הבעיה שרוב המשפחתיות בשנים האלה(07- 08 ) בעלות ק"מ גבוה יחסית ורכבי ליסינג/השכרה שעבר(הבעיה זה השילוב של שניהם).

מה ההבדלים בין פוקוס לB3? חוץ מזה ששניהם כבדים ועייפים. יש יותר סובארו בטווח המחירים הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסטודנט כבר 4 שנים ( כולל המכינה) עברו בידיי לא מעט מכוניות בתקציב של עד 35k.

מחסכוניות ועד לא חסכוניות כלל... בתור אחד שעושה כ20 אלף קילומטר בשנה...

מעבר חד מסיאט איביזה ידנית 2003 למאזדה 6 אוטומטית ההפרש בדלק בחודש הוא זניח (150-250) שקל תלוי בכמות הקילומטרים.

קח בחשבון שנסיעות למכללה הם בין סטודנטים בהשתתפות יוצא הפרש זעיר.

והיום אני נוסע עם רכב ( במחיר שנמכרה האיביזה) חדש יותר עם חצי קילומטרים ונוסע כמו מלך, אוטו גדול מרווח אמין .

מה שאני מנסה להגיד במחיר כזה לא הייתי רץ לקנות פיאט, או צרפתיה יחסית חדישה הייתי מחפש יפנית שתתן לי שקט במחיר של עוד כמה שקלים בחודש.

לגבי הסיריון הרבה אצלי בתואר מחזיקים את הרכב הנ"ל , עושה רושם שכולם מרוצים רכב של רק טיפולים.

הכל שיקול שלך

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מבטיח לך שקט נפשי ב-20 אלף ש"ח, אם כבר צרפתיה או איטלקיה בתקציב הזה עדיפה, תקבל שנתון מתקדם יותר, יותר חסכונית לעיתים, לעיתים בטיחותית יותר ואם מוצאים רכב שמור הן אמינות.

יפניות ב-20 אלף ש"ח לרוב הן לא משנתון מתקדם במיוחד, מה שאומר שיהיה בלאי. היפניות לא חפות מבעיות ומבלאי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחכה לאקזמפלר שמור שיופיע, עדיין אין משהו מתאים(שהוא לא 190KM במקרה הטוב והשכרה/ליסינג לשעבר(אגב, מה עדיף מבינהם מבלי לפתוח ספר טיפולים).

יש הרבה 207 ו307, וקליאו 3 שמסתובבות שם במחירים טובים, לא בטוח שרוצה להכנס לזה.

במיוחד אחרי סניק 2006 שאכלנו איתה המון חרא במשך כמה שנים טובות.(האמאמא של הלימונים), קצת השאיר טעם רע, במיוחד שהמכלולים היפניים לא רלוונטיים בשנים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ ומעדכן,

עדיין מחפש רכב, לא חשבתי שזה אפשרי לחפש רכב 3 שבועות, ואחרי מלא שיחות, מלא מכוניות לא לקנות כלום.

עד עכשיו חיפשתי בעיקר סיריון, אך בתקציב הזה, או שהמכונית בעלת 180-21- אק"מ, או שעברה תאונה, או בעלת קילופי צבע בכל המכונית(נתקלי ב2 כאלה, בצבע הירוק והתכלת המטאליים) כאילו שמדובר על מכונית מתחילת שנות ה2000. זה בלתי אפשרי למצוא אחת נורמלית וכבר התחלתי לפזול לאופציות שניסיתי להימנע מהם, הצרפתיות- 207/308/קליאו 3, די סלדתי מהמראה המיושן ביפניות והקוראניות, כאן מרגיש "הרבה אוטו" בפחות כסף, במיוחד שהם נכנסות בתקציב, ולובינסקי טרייד מלאות בהם אז המכונית באה עם שנה אחריות, פחות מפריע לי עניין הסירוס של המנוע, אלא האמינות שלו, איך הגיר היה בשנים האלה, עדיין בעל מחלות ילדות שדורשות שיפוץ?

אני מתכוון לעבור על היסטוריית הטיפולים ולבדוק אחד אחד עד שיגיע הדגם השמור המיוחל אבל עדיין מחפש חיזוקים להחלטה שלי, לא מרגיש שלם ב100%, אבל יודע שמעדיף לא לרכוש מכונית מיושנת ולא נוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...