Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פיקנטו 0 ק״מ מחברת ליסינג עם מימון. למה לא ?

haipbm
שימו לב! השרשור הזה בן 2609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

ראיתי פה הרבה אנשים שרושים שלא כדאי לקחת עיסקאות מימון מחברות הליסינג עקב ירידת ערך וכו׳.. ואת האמת אני לא ממש מצליח להבין למה.

אני עומד לפני רכישה של רכב ראשון וחשוב לי לשמוע פה את דעת המומחים (:

ראיתי למשל את הדיל הבא:

https://www.carcost.co.il/deals/deal/1405

ללא מקדמה, עמלת הקמה של כ 700 שקלים.

תשלום חודשי של 1,062 ש״ח למשך 36 חודשים כשבסופם 33,484 זה מה שנשאר ויש באפשרותי למכור את הרכב.

הסתכלתי על מחירים של פיקנטו בנות 3 או 4 ואפילו 5 שנים.

המחיר של פיקנטו בעוד 3 שנים ינוע בסביבות 45,000-57,000 שקל.

ואם נשאר לי להשלים רק עוד 33,484 יוצא שאני יכול למכור את הרכב, לכסות את הבלון שנשאר מההלוואה + נשאר לי כסף למקדמה של רכב אחר.

מדוע לא ללכת על עיסקה כזו ?

אודה לעזרתכם (:

תודה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שאלה של האם יש בידיך את מלוא הסכום לקנות רכב חדש ללא שום הלוואה. אם תחשב את ההוצאות שלך כאשר אתה מכסה את כל הסכום לרוב תגלה שבחישוב חודשי אתה משלם פחות מכל אופציה מימונית אחרת. אם אין בידיך את הסכום לרכוש רכב חדש, הייתי ממליץ מבחינה כלכלית לא לרכוש רכב חדש כלל אלא לקנות רכב בן 3 או עד 7 שנים ובהשקעה קטנה יחסית ליישר קו למכלולים רבים ובעצם לקבל רכב שכמעט חדש ברוב התחומים. ההבדל בכסף הוא עצום. לשיקולך.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהעסקה משתלמת.

אני די בדעה שלקחת מימון של 100% לרכב,( גם אם זה לא בדיוק, אלא במבצעי ליסינג כלשהם) זה לא צעד נבון לעשות.

קודם כל למה לשלם עמלה של 700₪?! כל חברות הליסינג וחברות הטרייד אין למיניהם גובים את העמלה הזאת ויש פתרונות אחרים לקניית רכב בחוץ (ולא פחות טובים) שבהם לא תצטרך לשלם כל עמלה כלשהי.

ולשלם יותר מאלף שקל בחודש על פיקנטו??

נראה לי שהרכב כלשעצמו לא מצדיק הוצאה חודשית כזאת.

הצעתי לך היא אולי קצת לרדת בשנתון ולקחת רכב בתקציב שלך ולהימנע מכל תשלומי העסקה הזאת ומה שיבוא אחר כך...

או אם אתה מתעקש על רכב חדש.. הייתי מחפש אחד כזה בשוק הפרטי ולוקח מימון מהבנק שבו לא אצטרך לשעבד את הרכב והריביות יהיו יותר נמוכות.

דרך אגב גם מגרשי הטרייד אין הפחות מוכרים אפשר למצוא רכבים טובים ללא ״עמלת הקמה״..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד 3 שנים אתה תמכור את הרכב במעות חנוכה. וחבל לי שאנשים לא מבינים את זה עדיין.

42-57 אלף בעוד 3 שנים? הנחה מאוד לא אובייקטיבית. כי כמו שאתה חושב ככה, ככה גם כול העולם ואחותו חושב בדיוק באותה צורה.

תזין במחשבון שלך מקדמה של 40 אלף שקל, מה תקבל ?

החזר חודשי של 70(!) שקל(2 מנות שווארמה וקולה) ואתה נוסע על רכב חדש! , ולא רק זה, אלא גם בסוף התקופה תישאר עם יותר כסף מהבלון!

אתה מבין חביבי? מי שיש לו 40 אלף מזומן פשוט יקנה רכב חדש, ומי שאין לו כסף בכלל, קרוב לודאי שיעשה את החשבון כמוך.

מלבד זה, כול מה שאמרת הוא נכון, רק קח בחשבון שבסיום התקופה, לא ישאר לך שום אקסטרה כסף אחרי החזרת הבלון, או שאולי אפילו תצטרך להשלים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד 3 שנים אתה תמכור את הרכב במעות חנוכה. וחבל לי שאנשים לא מבינים את זה עדיין.

42-57 אלף בעוד 3 שנים? הנחה מאוד לא אובייקטיבית. כי כמו שאתה חושב ככה, ככה גם כול העולם ואחותו חושב בדיוק באותה צורה.

תזין במחשבון שלך מקדמה של 40 אלף שקל, מה תקבל ?

החזר חודשי של 70(!) שקל(2 מנות שווארמה וקולה) ואתה נוסע על רכב חדש! , ולא רק זה, אלא גם בסוף התקופה תישאר עם יותר כסף מהבלון!

אתה מבין חביבי? מי שיש לו 40 אלף מזומן פשוט יקנה רכב חדש, ומי שאין לו כסף בכלל, קרוב לודאי שיעשה את החשבון כמוך.

מלבד זה, כול מה שאמרת הוא נכון, רק קח בחשבון שבסיום התקופה, לא ישאר לך שום אקסטרה כסף אחרי החזרת הבלון, או שאולי אפילו תצטרך להשלים אותו.

על סמך מה אתה אומר שלא אמכור ב 42,000 ומעלה?

אני מסתכל על פיקנטו מ 2012 והיא עדיין על אותו מחיר גבוהה.

זה רכב ששומר על ערכו ואתה יכול לראות את זה על פי אתרי מכירות יד 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אשאל אותך הכי פשוט :

יש לך 40 אלף במזומן, ויש לך שתי אפשרויות :

1. לקנות קיה פיקנטו בת 3 ב-40 אלף

2. לקנות קיה פיקנטו חדשה ב-40 אלף + תוספת של 70 שקל כול חודש למשך 36 חודשים

מה היית מעדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אשאל אותך הכי פשוט :

יש לך 40 אלף במזומן, ויש לך שתי אפשרויות :

1. לקנות קיה פיקנטו בת 3 ב-40 אלף

2. לקנות קיה פיקנטו חדשה ב-40 אלף + תוספת של 70 שקל כול חודש למשך 36 חודשים

מה היית מעדיף?

אתה בעצם אומר שאנשים לא קונים יד 2 מאדם פרטי?

אז איך אנשים מצליחים למכור? או שלא מצליחים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להיכנס לפרטי העסקה הספציפית, יש שתי בעיות מהותיות ברכישת רכב חדש בצורה כזו:

1. לרכב חדש, באופן גורף, יש ירידת ערך גבוהה משמעותית מלרכב משומש. רק אתה יודע כמה שווה לך לשלם על העובדה שהרכב חדש. כשאתה קונה בתשלומים אתה לכאורה מעריך שהתשלום החודשי הוא ירידת הערך, וזה לא תמיד נכון (ירידת הערך יכולה להיות גבוהה או נמוכה מהתשלום החודשי). וזה מביא אותנו לבעיה השנייה:

2. בהלוואת בלון כזו, אתה צריך לשלם את הבלון בסוף התקופה. אף אחד לא יודע כמה יהיה שווה הרכב שלך בסוף התקופה, וזה כמובן תלוי בכמה תיסע איתו, איך תטפל בו ותשמור עליו ואם ח"ח תהיה מעורב בתאונות במהלך התקופה. כל עוד יש לך את הסכום שתצטרך לשלם, אתה לא מסתכן. אבל קח בחשבון שהמחיר עלול להיות שונה ממה שאתה חושב שהוא יהיה (גם, לדוגמא בגלל כמות המכוניות החדשות שעולות לכביש בשנים האחרונות), וגם לא בטוח שתמכור במהירות. ואז אתה בעצם חייב לשלם את הבלון, בלי שיהיה לך את הסכום ביד.

יש עוד הרבה פרטים שאפשר וצריך לבדוק בהצעה הספציפית הזו, לדעתי אלו שתי הנקודות המהותיות שצריך להיות מודע אליהן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שאנשים לא קונים יד 2 מאדם פרטי?

אז איך אנשים מצליחים למכור? או שלא מצליחים?

אנשים מצליחים למכור כי בכול זאת הפיקנטו הוא רכב מבוקש, וכניראה יש אנשים עם תקציב נמוך שלא רוצים להקלע להלוואות גדולות /סתם אנשים שלא רוצים הלוואות.

אבל אני לא חושב שיש הרבה כאלה, במיוחד לא ל-497 פיקנטו שיש ביד 2, כול שכן לרכבים שימשיכו להתווסף בעתיד. אנשים יאלצו להוריד מחירים, ולא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מצליחים למכור כי בכול זאת הפיקנטו הוא רכב מבוקש, וכניראה יש אנשים עם תקציב נמוך שלא רוצים להקלע להלוואות גדולות /סתם אנשים שלא רוצים הלוואות.

אבל אני לא חושב שיש הרבה כאלה, במיוחד לא ל-497 פיקנטו שיש ביד 2, כול שכן לרכבים שימשיכו להתווסף בעתיד. אנשים יאלצו להוריד מחירים, ולא מעט.

באופן כללי כל נושא רכישת הרכבים מחברות הליסינג מגיע עם הרבה סימני שאלה ולא בהכרח יוצא משתלם כמו שחושבים. אתה שוקל לקנות פיקנטו, בעלות שאתה תשלם בסך הכל לחברת הליסינג, מקיה תוכל לקבל דגם טוב יותר וגם 7 שנות אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודש הייתי בקיה, היה מבצע על הדגם המפואר ex עם מגנזיום, סאנרוף, דיבורית ו 7 כריות אוויר, 7 שנות אחריות במחיר של 74,400₪ במקום 80,000 ויש מימון מלא בפריים+0.5 בערך.

שים לב שבעוד כחודש יש צורה חדשה לפיקנטו...

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי כל נושא רכישת הרכבים מחברות הליסינג מגיע עם הרבה סימני שאלה ולא בהכרח יוצא משתלם כמו שחושבים. אתה שוקל לקנות פיקנטו, בעלות שאתה תשלם בסך הכל לחברת הליסינג, מקיה תוכל לקבל דגם טוב יותר וגם 7 שנות אחריות.

בלי קשר, באופן אישי, לא הייתי מתרשם יותר מדי מהאחריות 7שנים. זה תקף רק לגיר ומנוע שהסיכוי שיהיה בהם בעיה הוא נמוך ביותר, כול שכן כשזה מחייב אותך לטפל רק במוסך מורשה יבואן למשך כול התקופה(עד כמה שאני זוכר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר, באופן אישי, לא הייתי מתרשם יותר מדי מהאחריות 7שנים. זה תקף רק לגיר ומנוע שהסיכוי שיהיה בהם בעיה הוא נמוך ביותר, כול שכן כשזה מחייב אותך לטפל רק במוסך מורשה יבואן למשך כול התקופה(עד כמה שאני זוכר)

בנוסף, מדובר במנוע וגיר מוכרים ואמינים של קיה/יונדאי, ככה שלא באמת צריך את האחריות הזאת.

אם מדובר היה בגיר dsg, ברור שאחריות היתה שיקול.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...