Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עליית מחירי הצמיגים ב 20%

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 2606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי את הכתבה ופשוט מוטרד מאד מהמחשבה שכעת כמות האנשים ששמים ברכבים שלהם צמיגים זולים ומסוכנים במיוחד בגשם תעלה מאד גבוה, וכך גם לצערנו כמות התאונות עקב מרחקי העצירה הגדולים יותר שלהם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4927593,00.html

אם יש איזה יועץ אמיתי לשר התחבורה, שידאגו שהמיסוי יירד על הצמיגים כדי להשאיר את המחירים.

מסחטת הכספים של המצלמות כל כך גבוהה (על חשבוננו כמובן) שהם יכולים לפחות לתרום באמת לבטיחות בהורדת מחירי הצמיגים.

ולגבי המצלמות, אני מקווה שכעת עם פסיקת בית המשפט של הדחייה באמינות המצלמות אולי יקום "צדיק בממשלה" ויחליט להעביר אותן למקום ראוי כגון צמתים כדי לצלם מי באמת גורם לתאונה בנסיעה באדום למשל.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הכתבה. קודם כל לא מדובר בעליית מחירים גורפת אלא רק אצל חלק קטן מהמותגים. שנית, אני חושב שהמדינה סלאש משרד התחבורה חייב לסבסד את הצמיגים כי אין אביזר בטיחות חשוב ממנו. גימל, האם מישהו יודע אם עליית המחירים בעולם נובעת בגלל משבר כלשהו בענף הגומי? האם זאת בורסה כמו שיש במחירי החיטה או הזהב למשל?

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הסובסידיה שאתה מציע תגיע מהעלאת מיסים במקום אחר.

גומי נסחר בבורסאות ברחבי העולם, וכך גם כמעט כל הסחורות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה תתחיל כשיתחילו לשים עוד יותר צמיגים סיניים זולים במבצעים באוטודיפו, צמיגים טובים ומועילים המחיר יקפוץ בעוד כמה מאות שקל, לרבעייה והצרכן הישראלי יוותר עליהם.

BESTRONG BEbeautiful BEYOU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חמי בדיוק התקשר לשאול את דעתי כי הוא מחליף צמיגים.

על פי הפאנצ'ער מאכער אין בעיה לשים סיניים כי "הכל מתייבש בחום הישראלי" אז אחרי שנה אין הבדל בין מישלן ובין לונג האו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצרן מוצרי גומי, אני יכול להעיד שהנתונים נכונים.

מחירי הגומי הטבעי והסינתטי אכן זינקו בחדות, וזה המרכיב העיקרי בצמיגים.

ואגב, התערובות של היצרנים הסיניים מצויינות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, וזה משהו שאנשים לא מבינים כמו שצריך: אין לצמיגים "סיניים" פחות "אחיזה" (במובן של מקדם חיכוך) באופן משמעותי. רוב הצמיגים לא נבדלים אחד מהשני בפרמטר הזה בצורה מוחשית, אולי 10% לפה או לשם.

ההבדל הוא ב"יעילות" שבה הצמיג מסוגל לנצל את מקדם החיכוך כדי לייצר כוחות האטה והאצה (פרמטר הקרוי מקדם Slip Ratio) וכוחות פניה - פרמטר הקרוי מקדם קשיחות הפניה (Cornering Stiffness).

בשל גמישות מבנה הצמיג, הוא

בזמן האצה והאטה, ו"
" מעט החוצה מהקו המבוקש בפניה. ככל שהצמיג מתוכנן יותר טוב מבחינה מבנית, הוא יתקמט פחות וחלק קטן יותר מן הפוטנציאל שלו יתבזבז על חיכוך (בהאצה והאטה) או על גרר מושרה, בפניה.*

כמו כן, לצמיגים של יצרנים מעוטי אמצעים תהיה לרוב יכולת ניקוז מים ירודה עקב הקושי לתכנן פרמטר זה כדבעי ללא מחשבים וסימולציות נוזלים יקרות.

* בגלל הזווית שהתעקמות דופן הצמיג יוצרת, כוח הפניה (שמופק בניצב לזווית ה"החלקה") אינו פונה אל מרכז הסיבוב אלא מעט מאחוריו, ולכן יוצר מרכיב של האטה (גרר מושרה) על חשבון כוח הפניה הפוטנציאלי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיצרן מוצרי גומי, אני יכול להעיד שהנתונים נכונים.

מחירי הגומי הטבעי והסינתטי אכן זינקו בחדות, וזה המרכיב העיקרי בצמיגים.

לא יודע מה מצוין בתערובת של יצרנים סיניים, אני רק יודע שברכב שלי שנתיים אחרי ייצור היו ממש גמורים. מישלין כרגע כמעט שנתיים אחרי ייצור נראים פשוט מעולה.

היום חמי בדיוק התקשר לשאול את דעתי כי הוא מחליף צמיגים.

על פי הפאנצ'ער מאכער אין בעיה לשים סיניים כי "הכל מתייבש בחום הישראלי" אז אחרי שנה אין הבדל בין מישלן ובין לונג האו.

ומה דעתך בעניין? :)

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הכתבה ופשוט מוטרד מאד מהמחשבה שכעת כמות האנשים ששמים ברכבים שלהם צמיגים זולים ומסוכנים במיוחד בגשם תעלה מאד גבוה, וכך גם לצערנו כמות התאונות עקב מרחקי העצירה הגדולים יותר שלהם

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4927593,00.html

אם יש איזה יועץ אמיתי לשר התחבורה, שידאגו שהמיסוי יירד על הצמיגים כדי להשאיר את המחירים.

מסחטת הכספים של המצלמות כל כך גבוהה (על חשבוננו כמובן) שהם יכולים לפחות לתרום באמת לבטיחות בהורדת מחירי הצמיגים.

ולגבי המצלמות, אני מקווה שכעת עם פסיקת בית המשפט של הדחייה באמינות המצלמות אולי יקום "צדיק בממשלה" ויחליט להעביר אותן למקום ראוי כגון צמתים כדי לצלם מי באמת גורם לתאונה בנסיעה באדום למשל.

המחירים היו צריכים לרדת עם התחזקות השקל מול היורו והדולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים היו צריכים לרדת עם התחזקות השקל מול היורו והדולר

אנחנו בישראל אם שכחת :-(

נראה לי אני הולך לבדוק איך לרכוש רביעיית צמיגים טרייה ולשמור אותה שנה עד ההחלפה הבאה שלי

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום בכתבה. חלק בתחילת החודש (מחר) וחלק ב-15.

ולמה לא שומעים מהספונסרים של הצמיגים בפורום? איפה itire, TIRE CLUB? אין מבצע של הרגע האחרון לפני עליית המחירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...