Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה אחרי שמאות

שימו לב! השרשור הזה בן 2466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

יש לי רכב מסוג טיוטה קורולה 2011, יד שניה. שקניתי מסוכנות טיוטה סלקט בשנים האלה טיוטה היה ריקול { שלא הייתי מודע אליו}. בכך שהצבע מתקלף.

ובאמת הצבע אצלי בגג התחיל להתקלף.

איך שהוא הבנתי שלטיוטה יש אחריות של 6 שנים על צבע. ובדיוק היה לי כמה חודשיים לפני שמגיע ה6 שנים.

ניכנסתי למוסך מורשה, הגיע בוחן מטעם טיוטה ואישר שזה "תקלה" שלהם ואישר לצבוע את כל הרכב על חשבונם.

אני הזמנתי {על חשובני} שמאי מצויין שחברי הפורום המליצו עליו אלי עמרן שעשה עבודה מצויינת.

הרכב באמת עבר צבע. אבל אני הפסדתי המוןןן כסף.

לפי ירידת הערך שאלי נתן בדו"ח זה מעל 11 אלף שקל.

פניתי לטיוטה בדרישה לקבל הפרשי הפסד. הם טוענים שלא מגיע לי כלום. וביקשו לקבל את הדו"ח שמאי. {שלחתי להם את הדו"ח} כל ההסברים שניסיתי להסביר להם שאם לא היה להם בעיה של ריקול בצבע. לא הייתי צריך לעבור צבע ולא הייתי מבקש ירידת.

הם לא מוכנים לשמוע אבל כמחווה של רצון טוב הם מוכנים לשלם לי 3000 שקל בלבד.

כמובן שאני לא מסכים. ניסיתי להסביר להם שאני לא מצליח למכור את האוטו כי כל מי ששומע שהרכב עבר צבע{ למרות שהרכב במצב מצויין. ומאז ומתמיד הוא מטופל רק במוסך מורשה, מצב מכני מצויין ומצב פיזי כאילו הוא רכב חדש הכל שלם ולא חסר כלום} מנתק לי ישר ולא מוכן לשמוע אפילו למה הרכב עבר צבע.

הצעתי להם חלופה אחרת, שכן אני מוכר את הרכב בשביל להתקדם לרכב טיוטה בשנה גבוהה יותר. ואני מוכן לקבל זיכוי של 11 אלף שקל, גם את זה הם לא מוכנים.

כרגע אני במצב שאני ממתין מעל לחודש "שהמנהלת" תגיע ותבדוק את העניין.

כמובן שלא יצא מזה כלום כי הם כבר הודיעו שההצעה שלהם זה 3000 שקל.

אני בנתיים לא מצליח למכור את האוטו ומעוניין להגיש תביעה.

מישהו עשה צעד כזה? מה מצפה לי?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לתבוע כולם יכולים

לזכות קצת יותר קשה

אתה צריך להוכיח שאתה לא מסוגל למכור את הרכב עקב צביעתו מחדש והנזק הוא X

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניתן דוגמה

הרכב במחירון 80,000 ש"ח

תפרסם ב 40,000 ש"ח לא יבואו?

יבואו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יוכלו לטעון שיש ריקול ידוע, ומחיר המחירון שבו רכשת את הרכב משקף את שווי השוק של הרכב כולל התקלה הידועה.

הם מאפשרים למעוניין לצבוע את הרכב על חשבונם אבל למה הם אחראיים לירידת הערך בגלל הצביעה? לא רוצה אל תתצבע.

אני מניח שאם היית יד ראשונה ורכשת לפני פרסום הריקול יש לך קייס יותר חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניתן דוגמה

הרכב במחירון 80,000 ש"ח

תפרסם ב 40,000 ש"ח לא יבואו?

יבואו

כן אבל למה רכב שהמחירון שלו 65 אחרי שיכלול אני צריך למכור ב40, בגלל שהוא עבר צבע שלא באשמתי. למה אני צריך להפסיד כל כך הרבה כסף, לפי דעתי גםפ הייתה לא הייתה מוכן להפסיד כל כך הרבה כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יוכלו לטעון שיש ריקול ידוע, ומחיר המחירון שבו רכשת את הרכב משקף את שווי השוק של הרכב כולל התקלה הידועה.

הם מאפשרים למעוניין לצבוע את הרכב על חשבונם אבל למה הם אחראיים לירידת הערך בגלל הצביעה? לא רוצה אל תתצבע.

אני מניח שאם היית יד ראשונה ורכשת לפני פרסום הריקול יש לך קייס יותר חזק.

אתה רכב קניתי מטיוטה סלקט במחיר של 75אלף,זה היה אז המחירון שלו, לא הורידו לי שקל.לפידעתי הם אחראים כי זה מוצר שלהם שקניתי במיטב כספי במחיר שהם דורשים אבל ביגלל טעות שלהם הפסדתי פה כסף. חוץ מזה בזמן ירידת ערך אחרי תאונה. ממי מקבלים אתה ההפרש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל למה רכב שהמחירון שלו 65 אחרי שיכלול אני צריך למכור ב40, בגלל שהוא עבר צבע שלא באשמתי. למה אני צריך להפסיד כל כך הרבה כסף, לפי דעתי גםפ הייתה לא הייתה מוכן להפסיד כל כך הרבה כסף

אם המחירון 65 ויש לך קונה ב 40

הנזק שלך הוא 25

אותו תתבע

אני לא אמרתי לך להפסיד בהודעה הקודמת אלא ניסיתי להדגים לך מה הוא הנזק שלך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים - היום אף רכב לא נמכר במחירון, אלא אחוז ניכר מתחת (לפעמים גם 30-40 אחוז). כמו כן, על מה בדיוק קבע שמאי את ירידת הערך של הרכב? בנוסף, לפי המתואר - אתה זה שיזמת את צביעת הרכב, אף אחד לא הכריח אותך - לכן לא מובן מדוע אתה חושב שהחברה אחראית לכך. דבר אחרון - זה שקנית רכב יד שניה במחיר מחירון - לא מחייב שגם ממך יקנו במחיר מחירון (מצב הרכב הורע, מצב השוק/ביקוש/היצע השתנה וכד')

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לא רלבנטי

בבית משפט בישראל מחירון יצחק לוי הוא אורים ותומים ואין דבר כזה נמכר שלא במחיר המחירון.

קח דוגמה מטוטל לוס

ההפחתות הם לפי עברו של הרכב ולא מכניסים את הנושא שנמכרים מתחת למחיר מחירון

חוץ מזה אם נמשיך בדוגמה המספרית הוא לא תובע את כל ה 25 אלף אלא מבקש רק את ירידת הערך שקבע השמאי 11 אלף.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה אף אחד לא אמר מחיר מחירון, בכמה מוכרים רכב -2-3-4 מתחת למחירון רכב שמור {ובאמת הרכב שלי שמור, גם מבחינה מכנית, וגם חיצונית}. הנקודה היא, קניתי רכב, יש לי נזק שבאשמת היצרן. לא באשמתי. הרי זה צבע של היצרן, היה להם ריקול. הם מודים שזה בעיה שלהם. לקחו אחריות. הכל טוב ויפה, אבל ברגע שצובעים את הרכב , האותו לא בערך שלו. הרי בואו שניה ניהיה כנים, אף אחד מפה לא היה קונה רכב שעבר צביעה כללית בגלל קילוף בגג. ואף אחד מפה לא היה מוותר על יריד ערך שהרכב שלו "קיבל" בגלל טעות שלא שלו.

נכון אני זה שיזמתי את הצביעה. כי אמרו לי בחברה שיש לי 6 שנים מאז ייצור הרכב לבצע בציעה. אם לא הרכב ימשיך להתקלף, ואז אין אחריות. מה גם שהייתי ממש על הקסקס של ה6 שנים ועוד רגע הוא היה חולף.

ושוב לא ביקשתי למכור אותו במחיר מחירון .

אבל לא 11 {ויותר} אלף שקל מתחת למחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמנצ'יק

בוא נלך בכיוון שונה תבין למה אתה שוגה

רכב נפגע בתאונה

הרכב הפוגע אומר לבעל הרכב התיקון על חברת הביטוח שלי

מתקנים את הנזק נניח 15487 ש"ח.

עכשיו אתה בא לאותו אחד ואומר לו

היי מה על ירידת ערך?

מה תיקנתי לך הכל.

האם לא מגיע לך ירידת ערך? מגיע והשמאי מציין מה ירידת הערך וגם את זה משלמת חברת הביטוח של הפוגע.

כאן בדיוק אותו דבר

טויוטה גרמו לו נזק תיקנו אותו, יופי.

בא שמאי וקבע ירידת ערך של 11 אלך הם מסכימים כבר לתת 3 אלף.

למה הוא קבע 11 אלף

אין לי מושג אבל הוא שמאי שאמור לדעת את עבודתו.

לפות"ש

כתוב מכתב רשום לטויוטה

תן להם זמן של 14 יום לשלם

שילמו יופי, לא שילמו

בית משפט לתביעות קטנות

ואז יביאו הם שמאי מטעמם והשופט יחליט.

ואם פות"ש חכם יביא גם את הנזק שהוא מנסה למכור "ומצליח" רק במחיר נמוך מאוד שמגדיל את נזקו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכתב אחד מנוסח טוב עם התראה לפני פנייה לערכאה משפטית יעשה את העבודה. יש לך דו״ח שמאי וע״פ החוק הם יצטרכו לשלם את ירידת הערך שנקבעה. בנוסף, תוכל לנסות ולתבוע את ירידת הערך במחירון בגלל הליקוי והקושי למכור אותו (סיכוי נמוך שתצליח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכתב אחד מנוסח טוב עם התראה לפני פנייה לערכאה משפטית יעשה את העבודה. יש לך דו״ח שמאי וע״פ החוק הם יצטרכו לשלם את ירידת הערך שנקבעה. בנוסף, תוכל לנסות ולתבוע את ירידת הערך במחירון בגלל הליקוי והקושי למכור אותו (סיכוי נמוך שתצליח).

זה היה מטרת הפוסט, לתבוע את ירידת הערך שמגיע לי, אבל עירערו לי את הביטחון פה עד עכשיו, לא ביקשתי פיצויים, רק ירידת ערך ותשלום על שמאי. את החלק השני לא הבנתי ממש שלנסות לתבוע את ירידת הערך בגלל הקושי למכור, בנוסף לתביעה או באותה תביעה פשוט להגדיל את סכום התביעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...