Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שני ספיירים לשטח - שיגעון או שימושי

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנים רבות טיילתי בשטח בתצורה רגילה - כלומר ציוד שטח בתא מטען, וגלגל ספייר על הדלת האחורית (או מתחת למרכב).

לפעמים הייתי שומע על זה ועל ההוא שבחטף פוצץ שני צמיגים בשטח בגלל סלע אכזרי כזה או אחר, אבל זה היה ברקע. כשהייתי יורד לשלושה ארבעה ימים במדבר לפעמים הייתי מתארגן על עוד ספייר, אבל לא תמיד. בכל זאת, תמיד 'מסתדרים'.

לפני כשנה, קניתי מחבר ג'אנט נוסף עם צמיג ללנדקרוזר, ותקעתי אותו בתא המטען. הוא כמובן יצר בלגאן גדול, וכל הסדר שהיה חלף. הסתכלתי על זה כעל שיגעון מיותר שאני מרשה לעצמי רק בגלל שיש מלא מקום בתא המטען.

אור ליום האתמול, טיילנו שלושה קרוזרים ועוד חבר עם רכב אחר. הקרוזר המוביל קרע שני צמיגים בשבריר שניה בגלל סלע אכזרי. אני חייב להודות שרמת הנוחות והנינוחות לשלוף את הספייר הנוסף מתא המטען, ולהישאר עם עוד ספייר ברכב שלי, וספייר נוסף בקרוזר השלישי, יצרה הרבה שקט.

המסקנה שלי מהאירוע אתמול היא שספייר נוסף הוא לא שיגעון ולא טירוף. הוא לפעמים הכרח.

למי שיש את המקום ויכול להתארגן על עוד גלגל ספייר - אני ממליץ בחום.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים מאוד שזה יוצר שקט נפשי.

את הספייר השני שלי אני שם במחסן, וכשיש טיול מעבר ליום אני מעמיס אותו על הגגון. לא הדבר הכי נחמד אבל בשביל השקט שווה כל פעם להעמיס

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

רכב חדש נשאר חדש רק בעולם מקביל, בו רק לך יש רכב, אין כבישים, ואין ישראלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברשימת הto do, פשוט לא מצאתי אחד מתאים עדיין

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר יש אחד ואין עוד מלבדו!

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת'כלס, בג'ימני, רק על הגג. גגון נמוך. הגלגל של הג'ימני לא שוקל הרבה. נועל את הגלגל עם נעילת הברגה לאמצע הגגון, מכסה אותו וזהו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, דווקא בישראל גלגל ספייר נוסף פחות קריטי.

כמה עמוק בשטח תוכל כבר להתקע? מה יהיה מרחק בק"מ מהישוב בקרוב ביותר?

נכון, לא נעים בכלל. אבל לא מדובר כאן בהשרדות או משהו כזה.

לרסק 2 צמיגים/ג'אנטים באמצע מדבר סהרה, או באיזה טיול בסיביר הקרירה זה כבר מעבר ל"לא נעים", ושם כבר באמת כדאי להיות מוכנים כמו שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיש את המקום

עכשיו אתה מבין למה צריך לטייל עם מישהו שיש לו טנדר בעל ארגז ריק ומרווח גחון אימתני?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, דווקא בישראל גלגל ספייר נוסף פחות קריטי.

אתה צודק ברמת הסכנת חיים. אבל תאמין לי שאם אתה תקוע באמצע נחל ערוד עם שני פנצ'רים, אתה כנראה לא תמות אם לא תעשה שטויות, אבל יהיה לך מאוד לא נעים ולא נוח.

להגיש שזה הכרחי - לא. זה לא.

זה בהחלט ברמת nice to have.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלגל רזרבי נוסף לרכב יפני מיותר לחלוטין לטעמי.

בהנחה שאתה לא לבד, גם הלנדקרוזר, הפאג'רו וכו' - עם גלגל ספר שמתאים גם לך.

מי שצריך וחייב לדאוג לעצמו זה רכב שונה .

לדוגמה, היה לי דיסקברי 4 . שם הגלגל הוא עם ג'אנט 19" ואין אפשרות לשנות בגלל גודל הקאליפר. יתרה מזאת, הוא 5 ברגים לעומת 6 ביפנים. אז שם היה לי גלגל רזרבי נוסף עם מתקן מיוחד שרסטה עושים על הפגוש האחורי. לא היה טיול ארוך שעשיתי ללא תקר אז זה בהחלט שיפר את הרגשת הביטחון.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאת מהשטח איכשהו עם צמיג במידה שלא כמו כל הארבעה האחרים. עכשיו אתה נוסע הביתה עם צמיג במידה לא מתאימה? ברכב שהוא 4X4 קבוע? או שעם הגעתך לכביש אתה מתחיל להתארגן על חילוץ או גלגל נוסף עד המרכז?

במקרה הזה, פשוט נוסעים הביתה רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר פשוט למי שחושש ומטייל הרבה בשטח בעייתי להשקיע בצמיגים חזקים בעלי 3 שכבות בדופן , ורצוי שטח מלא.

הסיכוי לתקר בטיול שואף כמעט לאפס ובהחלט מספיק גלגל ספייר בודד, ולפחדנים אולי סט תולעי גומי בתא הכפפות.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זה תמיד נכון, רק שהחבר שפוצץ שני צמיגים היה על סט של מיקי תומפסון חדש...אני עם BF בדיוק מהסיבה הזו, אבל לא לעולם חוסן. הפתרון הוא רגל יותר עדינה על הגז בהתאם לתנאי הדרך, וגם זה לא מבטיח דבר. דברים כאלה יכולים להתרחש לכל אחד.

למען הסר ספק, ספייר שני הוא לא הדבר הראשון שחייבים לשים ברכב שטח. יש רשימה ארוכה של דברים יותר חשובים, וקודמים בסדרי העדיפויות. ספייר שני הוא בערך במקום 142 בסדרי העדיפויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...