Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת מצמד - ניסאן מיקרה 2015

tomyboy50
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב ניסן מיקרה 1.2 ידנית, במהלך נסיעה שגרתית נתקלתי פתאום בתופעה של טורים גבוהים על סרק בכל הילוך עד שעצרתי וגררתי את הרכב למוסך מורשה. במוסך אמרו שהלך הקלאצ' ורצו שאשלם כמעט 7000 שקל על תיקון (הרכב עדיין בתקופת אחריות). הרכב אצלי כשנה וחצי ועבר כ60 אלף ק"מ. אני נהג ותיק ומנוסה, נוהג בעיקר בכבישים בין עירוניים, אין מצב ש"שרפתי" את הקלאצ'. נציגת היבואן טענה שזה שימוש יתר במצמד בגלל הפקקים. האם נתקלתם בתופעה כזאת? אם כן מה עשיתם עם זה מול היבואן?

עריכה אחרונה על ידי tomyboy50
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו בהתחשב בעובדה שאתה נוסע בעיקר מחוץ לעיר זה קצת מוזר שהקלאץ' סיים את חייו בק"מ כזה, מצד שני ליבואן אין דרך לדעת איפה נהגת במשך 60 אלף ק"מ (וזה לא שאני מצדיק את היבואן) וקלאץ' נחשב רכיב עם בלאי ולא רכב באחריות.

7000₪ נשמע לי המון כסף, בהנחה שאתה אכן נוהג כמו שצריך ורוב הנסועה שלך בין עירונית, אני חושב שהקלאץ' שלך היה צריך לסיים את חייו בק"מ כפול מזה שיש לך כרגע, ואולי אף יותר מזה.

תבדוק כמה תעלה החלפה במוסך מורשה לא של יבואן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך בנוי הקלאץ' של המיקרה המדוברת, אבל אני כן יכול לספר לך שאני נוהג ברכב בעל גיר רגיל מעל 13 שנים.

למשוואה הזו תוסיף גם אופנועים, כך שיוצא שמעל 15 שנים אני מכיר את עולם המצמד (כן כן, היו מוטוקרוסים גם כשהייתי צעיר פוחז..).

לפני מספר שנים עבדתי בחברה קטנה שהתחילה לרכוש רכבים לטובת העבודה. צמד הרכבים הראשון היו אלטו.

רכב ראשון - קלאץ' הלך ב-30 אלף ק"מ

רכב שני - קלאץ' הלך ב-60 אלף ק"מ (היה הרכב שלי)

נעשתה עסקת טרייד אין בעבור הרכבים הללו ובמקומם נרכשו צמד אלטו. בשלב זה כבר עזבתי את החברה, אבל קבל נתון מעניין.

רכב שלישי - קלאץ' הלך ב-60 אלף ק"מ

רכב רביעי - קלאץ' הלך ב-50 אלף ק"מ

נכון, אלו היו רכבי עבודה שעבדו יותר קשה מרכבים אחרים - מצד שני, אז מה? רכב זה לא ילד או תינוק, זה רכב. כשנוהגים בו בצורה נכונה, לא צריכה להיות תופעה מיוחדת.

למה אני מספר את זה? אני הייתי בודק אילו זו תופעה מוכרת ברכב זה (אני מניח שתמצא מידע באתרים בחו"ל) ומשתמש בזה כקלף מאוד חזק כנגד היבואן.

עם זאת, ברוב המקרים, תיאלץ לשאת עלות מסויימת וקלאץ' הוא בסופו של יום רפידה שחיקה.

אני מייעץ לך כאילו אני הייתי במקומך - לא הייתי משלם 7000 ש"ח בשום צורה שהיא. אני חושב שאם תמצא סוגיה שמחזקת את טענתי (בעולם של האלטואיים, שהקלאצ'ים שם פח אשפה), הייתי משלם רק עבור עבודה ולא החלפים.

אם לא הייתי מוצא משהו כזה, הייתי חותר לכיוון של קבלת הצעה ממספר מוסכים עם חלפים זהים ומבקש מהיבואן להשוות. אני מניח שתמצא את זה בפחות מ2500 ש"ח.

בהצלחה, תעדכן איך נגמר הסיפור.

שבת שלום,

מור

רוכב אופניים בהתהוות, רוכב אופנועים בדימוס ונהג פחנוע בהווה,
BIKEDEALZ.net - מגזין אופניים בגובה העיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7000 לקלאץ? עשוי מזהב?

מחיפוש זריז בגוגל נראה שקלאץ זו בעיה מוכרץ במיקרה. תבדוק עוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת זוג מצמדים בdsg לא עולה 7000 ש"ח, זו ממש גניבה, חפש מקום נורמלי שיבצע את ההחלפה

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן גם אני מצאתי דיווחים מבריטניה על קלאצ'ים תקולים ברכבי מיקרה. היבואן טיפס על עץ גבוה ולא מוכנים להקשיב לזה. יתרה מזאת, בלי למצמץ הציעו לי אחריות של שנתיים ללא הגבלת ק"מ על כל רכיב מכאני שאני מחליף! כלומר אם אחליף מצמד אז יהיה לי עליו אחריות של שנתיים ועל אותו חלק בדיוק ברכב חדש אין אחריות של יום, זה הגיוני? אגב בתעודת אחריות רשום רק שדסקת מצמד לא כלולה באחריות. טענת היבואן שכל חלק אחר שקשור ישירות לדסקה, כמו מיסב לא כלולים. בלוגיקה הזאת גם גיר לא כלול...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תישבר. תמשיך ללחוץ בנוגע לעלויות האסטרונומיות. לא הגיוני לשלם עבור קלאץ' 7000 ש"ח כל מקרה שלא יהיה!

עם כל מה שיוצא לי לשמוע על קרסו, אני בספק אם אי פעם ארכוש דרכם משהו.

בהצלחה חבר!

רוכב אופניים בהתהוות, רוכב אופנועים בדימוס ונהג פחנוע בהווה,
BIKEDEALZ.net - מגזין אופניים בגובה העיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ברכבים הם נפח מנוע קטן ומומנט נמוך, המצמד נשחק מהר יותר בגלל שחיבור המצמד מבוצע בסל"ד גבוה יותר, יחד עם דיסקת מצמד בקוטר קטן, מניסיוני הממוצע הוא כ 60K ק"מ ברכבים הקטנים אלטו-פיקאנטו-מיקרה וכדומה.

7000 ש"ח זה בהחלט מחיר גבוה מאוד.

אם תרצה לקבל הצעת מחיר שפויה, אתה מוזמן ליצור איתי קשר

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן וכל השאר, תודה רבה על התמיכה והעצות! החלטתי להסכים בלית ברירה עם הצעת פשרה של היבואן, במחיר מופקע (אך נמוך יותר) של 3700שח ולתקן אצלהם, על מנת לא לגרום לפקיעת אחריות באופן גורף ומבלי להיכנס לתהליך משפטי ארוך.

את הלקח שלי אני למדתי ולא אקנה יותר רכב מקרסו. לדעתי גם אם החלק כביכול לא באחריות (וגם על זה יש ויכוח), לדעתי יש דבר כזה "ספק סביר" והחברה צריכה ללכת לקראת הלקוח, ולא להתכסח איתו (אני כבר לא מדבר על פגיעה במוניטין). אם זו בעיה מוכרת וידועה (ליצרן), אז אדרבא.

מצרף תמונה של דסקת מצמד לאחר הפירוק.20170301_105558.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים הם נפח מנוע קטן ומומנט נמוך, המצמד נשחק מהר יותר בגלל שחיבור המצמד מבוצע

זה פונקציה של נהג נטו, או תכן לקוי. לא מומנט ולא נפח.

מכרתי סויפט מנוע ליטר, עם 238 אלף ק״מ וקלאצ׳ מקורי, שאמנם התחיל להפריד טיפה גבוה אבל עדיין עבד מעולה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן וכל השאר, תודה רבה על התמיכה והעצות! החלטתי להסכים בלית ברירה עם הצעת פשרה של היבואן, במחיר מופקע (אך נמוך יותר) של 3700שח ולתקן אצלהם, על מנת לא לגרום לפקיעת אחריות באופן גורף ומבלי להיכנס לתהליך משפטי ארוך.

את הלקח שלי אני למדתי ולא אקנה יותר רכב מקרסו. לדעתי גם אם החלק כביכול לא באחריות (וגם על זה יש ויכוח), לדעתי יש דבר כזה "ספק סביר" והחברה צריכה ללכת לקראת הלקוח, ולא להתכסח איתו (אני כבר לא מדבר על פגיעה במוניטין). אם זו בעיה מוכרת וידועה (ליצרן), אז אדרבא.

מצרף תמונה של דסקת מצמד לאחר הפירוק.[ATTACH]482726[/ATTACH]

עצם זה שהסכימו לרדת כ"כ במחיר התיקון מראה את אחוז הרווח המטורף של המוסך!.

אגב,

אני נוהג עכשיו על מיקרה שכורה בת פחות משנה עם 9,000 קילומטר ואני יכול להישבע שהמצמד כבר עכשיו במצב לא להיט, המצמד של המיקרה בכללי כבד מאוד ולא מדוייק, בשילוב עם מנוע בלי הרבה מומנט זה מתכון לכאלו דברים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק אצל קרסו - אין אחריות על מצמד בשום רכב אצל כל היבואנים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...