Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השגת מסמך להוכחת אשמה לנזק עקב התקנת מולטימדיה של חשמלאי

gennady9
שימו לב! השרשור הזה בן 2587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, בהמשך לדיון הקודם, יש לנו מיצובישי לנסר ספורטבק 2011,

נסעתי לחשמלאי להתקין מערכת מולטימדיה(לא מקורית), לאחר איסוף הרכב מההתקנה(ישר באיסוף) דלקו אורות כמו ABS וESP,

החשמלאי לקח את הרכב למוסך מורשה ושם אמרו כי יחידות בקרה של הABS והESP לא עובדות,

מסתבר שהחלקים מאוד יקרים, דיברנו עם החשמלאי והוא אמר שהוא עשה הכל לפי ההוראות ושהוא עובד בזה 30 שנה, והוא לא יודע איך זה קרה כי הוא עשה הכל כמו שצריך

הוא אמר שיש לו ביטוח ואם יש מסמך/הוכחה שהחלקים נפגמו עקב ההתקנה שלו אז אפשר לתבוע אותו

דיברתי עם המוסך מורשה והמנהל מוסך מכיר את החשמלאי אישית, בעל פה הוא אמר לי שזה בגלל התקנה לא תקינה של מערכת מולטימדיה אבל הוא אמר שהוא לא יכול לתת לי שום דף, למעט הצעת מחיר לתיקון.

אני חושד שהוא מנסה להגן על החשמלאי בגלל שהוא מכיר אותו אישית ובגלל זה אני מתכוון לפנות למוסך מורשה אחר. לאיזה גורם עלי לפנות על מנת להוכיח כי הנזק נגרם עקב טעות בהתקנה? האם מוסך מורשה חייב לתת לי חוות דעת במקרה כזה? ניסיתי לפנות לעו"ד אבל הוא אמר שהוא לא מתעסק עם תביעות קטנות כאלה(15 אלף...)

חשבתי על שמאי אבל שמאי רק מעריך נזקים ולא את הסיבה לנזק, יש לנו ביטוח מקיף- האם הגנה משפטית תופס במקרה הזה?

בנוסף, יש לי הקלטה מהפלאפון שבה מנהל המוסך אומר כי הרכב היה תקין לחלוטין, ועקב התעסקות במולטימדיה נפגעו היחידות בקרה.. האם זה קביל משפטית?

הצעת תיקון מוסך מורשה:

attachment.php?attachmentid=482295&d=1487783067

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה היחידת בקרת זמן ואזעקה?

הייתי מציע לךללכת למוסך מורשה נוסף ושיבדקו שוב ויתנו לך חוו"ד.

לך תידע , אולי גם ימצאו שיחידת ABS כן תקינה ויש בעייה אחרת.

אגב, קשה לי להאמין שמוסך ירשום לך כי זה בוצע בעקבות התקנה ואולי תצטרך לקחת שמאי שילווה את התיקון ויכין לך מסמך , שמאות וחוו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש פירטו לי עליו אבל מצאתי אותו באינטרנט, מדובר על הקופסת פיוזים של הרכב,

אז השאלה היא- למי אני צריך לפנות במצב כזה? אז אתה אומר שאני צריך לפנות לשמאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אני דיי בטוח שהמתקין כן גרם לנזקים.

יש עובדה מאוד ברורה, נכנסת לעסק ללא תקלה ביחידות בקרה האלו ואחרי התערבות המערכת החשמלית ברכב, יצאת עם תקלה ביחידות באלו.

יש מצב שרק עם עובדה מוגמרת זו תוכל לתבוע בתביעות קטנות את הנזק.

אבל קודם צריך להיות סגור שאכן היחידות האלו לא תקינות, ז"א לתקן את הרכב ואז לתבוע את הכסף מהמתקין.

מציע בכל זאת לפנות לשמאי רכב, רצוי כאלו המתמחים בכשלים של מערכות חשמל או למהנדסים שפועלים בתחום הרכב ותחום הגנה יועוץ משפטי, ולפעול לפי המלצותיהם.

עוד הצעה, בדוק עלות תיקון של הרכב עם חלקים מפירוק. עם העלות הזאת, שאני מעריך שתהיה הרבה פחות יקרה, תחזור למתקין ותציע לו שייקח אחריות אחרת תפגשו בבית משפט. עם עלות התיקון תהיה שפוייה יתכן שיהיה מצב לשיתוף פעולה חיובי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח ב99% שזה אשמתו, התירוץ שלו שהוא עשה הכל לפי ההוראות וזה יכול להיות גם צירוף מקרים קלוש מהמציאות, תודה על העזרה :) אתה יודע אולי איזה מסמכים דרוש בתביעות קטנות להוכחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם בדוק את האופציה של חלקים מפירוק.

הרכב לא חדש ולכן סביר יותר שיתוקן עם חלקים משומשים ותקינים.

יש לי חשד שרק ביחידה של בקרת הזמן לא תקינה והיא גורמת לתקלה של יחידת ה ABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם בדוק את האופציה של חלקים מפירוק.

הרכב לא חדש ולכן סביר יותר שיתוקן עם חלקים משומשים ותקינים.

יש לי חשד שרק ביחידה של בקרת הזמן לא תקינה והיא גורמת לתקלה של יחידת ה ABS.

המוסך המורשה חיפש לי חלק משומש, היום הוא אמר לי שאין וגם לא יהיה(נשמע שהוא לא רוצה לחפש)

האם אופסו המנורות?

האם נבדקו פיוזים? ממסרים?

האוטו נבדק אצל החשמלאי וגם במוסך המורשה, מאמין שהם בדקו את זה אבל אני לא יודע להגיד בוודאות

בנתיים השארנו את הרכב במוסך אז לא יצא לי לנהוג בו, אבל אבא שלי אמר שגם ההגה כוח לא עובד- יכול להיות בגלל היחידת בקרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חשד שאחד המינוסים לא במקום או שיש קצר.

לקחנו את הרכב מהמוסך, מאמין שאם עדיין היה קצר אז אי אפשר היה לנסוע

כרגע ניתן לנסוע באוטו אבל דולקות השגיאות הבאות:

Brake system service required

Power Steering service required

ABS service required

ASC service required

הדבר שמורגש באוטו בנהיגה זה ההגה כוח..

מה הצעדים שעלי לעשות? לנסוע למוסך מורשה נוסף ולבקש בדיקה + לנסוע לשמאי רכב ולבקש חוות דעת(?)

ואז להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאני גם הצעתי לו, שיבדוק הצעה אצל חשמלאי אחר או אצל מוסך מורשה אחר (לא חייב מורשה יבואן).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה שהמורשה חושב שאתה דג שמן.

בדוק אצל בעל מקצוע מומלץ- ותעבור על כל הממסרים ונתיכים .

אולי יגמר בנזק של מאות שקלים...

אני לא חושב שהמורשה עובד עלי, החשמלאי לקח את האוטו בעצמו למוסך מורשה - כי הבין שכנראה פישל והוא לא יכול לתקן את זה בלי להחליף חלק..

בכל מקרה אני נוסע מחר למוסך מורשה של מיצובישי בעיר אחרת ונראה אם גם שם יגידו אותו דבר

ואחרי זה אם צריך אני אסע לשמאי..

הייתי בודק את הרכב אצל חשמלאי רכב.

החשמלאי רכב הוא זה שגרם לבעיה, נכנסתי אליו עם רכב תקין ויצאתי עם 4 אזהרות במחשב

אני לא חושב שללכת לחשמלאי אחר יעזור במקרה הזה.. החשמלאי שעשה את זה עושה את זה (לטענתו) 30 שנה אז אם הוא היה יודע איך לפתור את זה הוא היה עושה הכל כדי לפתור את זה ולא לקבל תביעה..

ותודה לכם על העזרה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2587 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...