Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך בוחרים והיכן ניתן לקנות (במחיר סביר) כבל התנעה איכותי לרכב?

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 2404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מדובר על שימוש לרכב רגיל. בתקווה שבשעת אמת יעשה את העבודה כמו שצריך.

בחיפש בגוגל ניתן לראות שיש סוגים רבים, ועם רמות שונות של אמפר.

מה קובע את איכות הכבל?

איך ניתן לדעת?

אין לי כוונה ורצון ליצור בעצמי כבל כזה, אף שהבנתי שזו האופציה הכי טובה והתוצאה הכי איכותית, אני בכ"ז מחפש לקנות מוכן.

כמה אופציות שמצאתי:

http://www.justmotor.co.il/Product/%D7%A1%D7%98-%D7%9B%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99-800a

https://www.alexsander.co.il/product/5558/950a

http://zoozbike.co.il/product/%D7%A1%D7%98-%D7%9B%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%A0%D7%A2%D7%94-top-1000a/

וכאן יש מבחר רחב:

http://www.al-galgalim.co.il/catalog.php?op=cat&id=266

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבדיל מדברים אחרים בחיים פה העובי כן קובע.

ככל שיש יותר סיבי נחושת בכבל איכותו גבוהה יותר. תוודא שלא מרפדים כל כבל בהמון פלסיק במקום נחושת.

זה בעיקר קריטי לזץ שניתן בשנייה הראשונה להתנעה. כבל דק לא יוכל להעביר 700A בשליש השנייה.גם בבית יש כבל חשמל שקוטרו 1.5 ממ למכשירים קטנים ויש לשקע כח כבל 2.5mm

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חפשתי משו איכותי ובהתייעצות בשרשור קניות באוף-טופיק הומלץ לי על ערכת סטרטר / ג'אמפר :

http://www.ebay.com/itm/291788827537?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שגם בjump starter נותנים זוג צבתות עם כבל מסכן שבחיים לא יצליח להעביר את הזרם שכתוב על האריזה...שגם היא מלאה בחצאי אמיתות. המזל הוא שבדר"כ משתמשים עם זה למכוניות קטנות/מצבר חצי מלא ואז זה בסדר גמור.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבדיל מדברים אחרים בחיים פה העובי כן קובע.

ככל שיש יותר סיבי נחושת בכבל איכותו גבוהה יותר. תוודא שלא מרפדים כל כבל בהמון פלסיק במקום נחושת.

זה בעיקר קריטי לזץ שניתן בשנייה הראשונה להתנעה. כבל דק לא יוכל להעביר 700A בשליש השנייה.גם בבית יש כבל חשמל שקוטרו 1.5 ממ למכשירים קטנים ויש לשקע כח כבל 2.5mm

היי

העניין הוא שכמעט לא ניתן למצוא נתונים על עובי הנחושת, יש נתונים על האמפר.

יש דרך לדעת לגבי העובי חוץ מלהסתמך על מראה עיניים (שלא בטוח שאני מבין בזה ואדע אם זה עבה ביחס למשהו אחר)?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איתמר

אני לא יודע מה לומר לגבי המכשירים הללו

בעבר קניתי בוסטר התנעה באיביי (תוצרת סינית כמו כל מה שמוכרים בארץ), זה עבד בהתחלה

אבל לאחר זמן זה פשוט איבד את הכוח, נטען מהר, ומתרוקן מהר (אפילו בשימוש להטענת סלולרי).

כך שלא בטוח כמה אפשר לסמוך על זה במקרי חירום בקשר להתנעת רכב.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שגם בjump starter נותנים זוג צבתות עם כבל מסכן שבחיים לא יצליח להעביר את הזרם שכתוב על האריזה...שגם היא מלאה בחצאי אמיתות. המזל הוא שבדר"כ משתמשים עם זה למכוניות קטנות/מצבר חצי מלא ואז זה בסדר גמור.

היי

אבל אנשים מטעינים עם זה גם מצברים ריקים לגמרי

באמת לא הבנתי איך זה שכבלים דקים כ"כ כפי שיש בבוסטרים הקומפקטיים עושים את העבודה בזמן שידוע שחשוב להשתמש בכבלים עבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני קניתי בלכ רמלה כבל לרתכות שזור עובי 13 בערך מ"מ באורך 6 מטר.חתכתי לשניים.. וזוג צבתות איכותי ועשיתי לעצמי כבלים להתנעה.יצא בערך 120 ש"ח. מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תסתכל בעין ותקנה את העבה ביותר שתמצא. היה לי חבר שבא אליו מישהו עם כבלים של ace דקים. לא הניע את הרכב. באתי אליו עם כבלים עבים שלי :הניע בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה פשוטה: לפי משקל. הכבלים הנחותים עטופים בשכבה עבה של פלסטיק כדי ליצור רושם. הנחושת כבדה בהרבה מהפלסטיק. קנה כבלים כבדים (עדיף - כבדים ביחס לאורך). גם אני ממליץ לייצר כבלים לבד מכבל רתכת.

לפני שבוע פגשתי ליד תחנת רכבת מישהו ששכח אורות דולקים במשך יום שלם, וכשחזר בערב המצבר היה פרוק לחלוטין. בחור שניסה לעזור לו עם כבלים זולים, לא הצליח אפילו להזיז את הסטרטר. עם הכבלים שלי - הניע בשנייה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהרבה מאוד התנעות בחיי, כבל עבה כלשהו שנרכש בארץ מספק את הסחורה לחלוטין. קרה לי שגם התנעתי מכוניות שכבלים דקים לא התניעו.

בנוסף לערכה ג'אמפר שתשב בבג'אז למקרה הצורך, ארכוש גם כבלים עבים.

אם מישהו מכיר לינק לחסוך לחפש בחנויות תודה :D

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא הבנתי איך זה שכבלים דקים כ"כ כפי שיש בבוסטרים הקומפקטיים עושים את העבודה בזמן שידוע שחשוב להשתמש בכבלים עבים.

התנגדות מוליך היא ביחס ישר לאורך וביחס הפוך לשטח החתך.

הכבלים שמגיעים עם הבוסטרים קצרים מאוד, לכן יכולים להיות דקים משמעותית מכבל הנעה רגיל ועדיין להעביר את אותו הזרם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להכין מכבל של רתכת זה הכי טוב שיכול להיות.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...