Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי מדעי המחשב או ניסיון צבאי בתחום?

Step
שימו לב! השרשור הזה בן 2593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב, זקוק לעזרה והכוונה ולצערי אין לי עם מי להתייעץ בנושא.

מצטער מראש על האורך - אני מנסה לתת את כל הפרטים שיאפשרו להבין את הסיטואציה במלואה.

הגעתי לפרשת דרכים בה אני צריך להחליט באיזו דרך אגיע לשוק התעסוקה.

קצת רקע עליי -

בן 24.5, חיפאי, קצין באמ"ן (תפקידים מודיעיניים ביחידות השטח, ללא נגיעה טכנולוגית), אנגלית טובה. עתיד להשתחרר מהצבא לאחר מעל שנתיים בקבע. "כשאהיה גדול" רוצה לעבוד בתחום ההייטק, בכיוון הפיתוח אך עם גמישות מסוימת (לצורך הדוגמא פרודקט גם בא בחשבון, אולי גם סוגים של שיווק, אבל לא משא"ן ולוגיסטיקה, זה ע"פ מה שהצלחתי להבין מקריאה ברשת).

ציוני בגרות ופסיכומטרי (עשיתי פסיכו' תוך כדי השירות ללא קורס, אך הציון לא רע, וכרגע לא מעוניין לשפר) שמאפשרים לי להתקבל למדמ"ח באוניברסיטת חיפה, או לפקולטה כלשהי בטכניון, מכונות לצורך העניין, וביצוע אפיק מעבר למדמ"ח בתנאי שאקבל את הציון הנדרש. לא מעוניין לעזוב את חיפה בשלב הזה. במהלך הקבע חסכתי סכום שמאפשר לי להתקיים בצורה מכובדת בלי לעבוד לאורך כל התואר, כולל שכירות במידה וארצה.

אסקור את האופציות העומדות לפניי בשלב זה-

1. שחרור בעוד מספר חודשים בודדים ותחילת לימודי מדמ"ח באוניברסיטת חיפה. השקעה בלימודים ושאיפה להתקבל לעבודה בתחום בסוף שנה שניה/תחילת שנה שלישית.

יתרונות - מראש הפקולטה הרצויה, קבלה וודאית. יציאה לשוק עם תואר בתחילת גיל 28.

חסרונות - להבנתי לא יוקרתי כמו טכניון-ת.א-ב.ג.

2. שחרור במועד ותחילת לימודים בטכניון בכל פקולטה והסתגרות מלאה בבית במטרה לעבור למדמ"ח. המשך לימודים ושאיפה להתחיל לעבוד במקצוע תוך כדי.

יתרונות - תואר ממוסד נחשב, יציאה לשוק עם תואר בגיל 28.

חסרונות - קבלה לא וודאית לפקולטה הרצויה, סיכון.

3. המשך הקבע, תחילת תפקיד ביחידה טכנולוגית (בית תוכנה כלשהו של אמ"ן) בעוד כמה חודשים במרכז הארץ. התפקיד כפי שהוסבר לי, מקביל לניהול מוצר באזרחות. אפיון צרכים של משתמשי הקצה ועבודה צמודה עם צוותי פיתוח, ניהול לוחות הזמנים של הפיתוח וכל היוצא בזאת. להבנתי מקצינים ביחידה, בשחרור מיחידה זו עם הרקע הנ"ל ניתן להשתלב בקלות בתחום באזרחות. תנאים - שכר כ-5 אש"ח, נסיעות מחיפה למרכז (יום עבודה של כ-9 שעות וכ-3 שעות בדרכים).

יתרונות - שחרור בגיל 27 עם ניסיון תעסוקתי רלוונטי של שנתיים. המשך קבלת משכורת לאורך כל התקופה. נטוורקינג.

חסרונות - שכר נמוך, הרבה זמן בדרכים, שחרור בגיל 27 ללא תואר.

4. בדיוק כמו האופציה הקודמת אך עם שילוב של לימודי מדמ"ח תוך כדי שירות בפתוחה, בשאיפה לסיים קורסים שמקבילים לשנת לימוד מלאה, בציון שיאפשר לי לעשות אפיק מעבר ללימודים מלאים בשחרור - לא יודע כמה הדבר ריאלי.

זקוק לדעותיכם על לימודים באוניברסיטת חיפה, על אפיק מעבר בתוך הטכניון, על הניסיון שארכוש בשירות, על לימודים בפתוחה תוך כדי, ובכלל כל דבר שיש לכם לתרום בנושא.

וכמובן, מה אתם הייתם עושים?

haim.hect_c.jpg

תודה!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אופציה 2 תיתן לך את ההכנסה הטובה ביותר, כנראה, לאורך זמן. כמו כן היא תאפשר לך להתקבל לתפקידים עתידיים בהם קיימת "תיקרת זכוכית" בלתי נראית למי שאינו בוגר ליגת הקיסוס הישארלית אותה ציינת.

אופציה 3 יכולה לאפשר לך להכיר אנשים שבעתיד יעזרו לקריירה שלך, אבל זה הימור גדול למדי.

אופציה 4 לדעתי אינה ריאלית. לימודים בפתוחה במקביל לעבודה במשרה מלאה דורשים משמעת עצמית גבוהה מאוד.

לטעמי האישי אופציה 2 היא הטובה ביותר עבורך מבין אלה שציינת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך תשוקה לטכנולוגיה ודי הרבה מתמטיקה, למה דווקא מדמ"ח?

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

איפה ציינתי שאין?

זה התחום שמעניין אותי. ואם לא הייתי לומד מדמ"ח הייתי לומד מכונות. כך או אחרת הכיוון שלי טכנולוגי למדי.

Sent from my M3s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה 2 תיתן לך את ההכנסה הטובה ביותר, כנראה, לאורך זמן. כמו כן היא תאפשר לך להתקבל לתפקידים עתידיים בהם קיימת "תיקרת זכוכית" בלתי נראית למי שאינו בוגר ליגת הקיסוס הישארלית אותה ציינת.

אופציה 3 יכולה לאפשר לך להכיר אנשים שבעתיד יעזרו לקריירה שלך, אבל זה הימור גדול למדי.

אופציה 4 לדעתי אינה ריאלית. לימודים בפתוחה במקביל לעבודה במשרה מלאה דורשים משמעת עצמית גבוהה מאוד.

לטעמי האישי אופציה 2 היא הטובה ביותר עבורך מבין אלה שציינת.

כל זאת גם בהתחשב בסיכון שכרוך באפיק מעבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

תעזור אולי להכיר את דדה הקצין חימוש ובוחבוט מהאפסנאות, ובעיקר להתקבע עם חשיבה צבאית מרובעת, כל זה במשכורת רעב ותפקיד עם המון לחץ ועצבים.

אני מציע אופציה 5 - אם אין לך עניין בטכנולוגיה וכתיבת קוד (כי זה מה שתעשה כל היום בעבודה), אל תיכנס לזה בכח, חפש תחום לימוד אחר, משהו שאתה רואה את עצמך מצליח בו ועם פוטנציאל להתפרנס בכבוד (עד כמה שזה בעייתי בארץ).

או אופציה 2.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל לא קטן בין פיתוח (תוכנה או חומרה) לניהול מוצר.

פיתוח הוא תפקיד טכני בעיקרו, ההתמודדות היא עם תכנון /כתיבת קוד / דיבאגינג / לקוחות.

ניהול מוצר הוא תפקיד ניהולי /לוגיסטי בעיקרו, ההתמודדות היא עם אנשים, דרישות מלקוחות, גאנטים וכאלה.

דבר ראשון תחליט מה אתה רוצה לעשות. לדעתי אין טעם ללמוד מדמ"ח אם אתה לא מעוניין לעבוד לפחות כמה שנים בפיתוח - הלימודים קשים, ומאוד משעממים אם זה לא מעניין אותך.

אם אתה כן בעניין של תפקיד טכני אמיתי, אני הייתי מנסה לשפר ציוני בגרות / פסיכומטרי, אולי לעבוד תוך כדי, ומנסה להתקבל לטכניון שנה אחרי (אם זה אפשרי). אני לא מכיר את אוניברסיטת חיפה, אבל היא באמת פחות נחשבת.

לא הייתי מנסה להתחיל תואר אחד במטרה לעבור לאחר. לא תמיד יכירו לך בכל הקורסים וזו נראית לי דרך הרבה יותר קשה להתקבל למדמ"ח מאשר לשפר ציוני בגרות / פסיכומטרי.

גם לא הייתי מנסה ללמוד בפתוחה תוך כדי עבודה, גם כי הלימודים שם מאוד קשים (כי אין לך זמן להתרכז בהם ואין לך מסגרת תומכת), וגם כי אוניברסיטה אחרת לא בוודאות תכיר בכל הקורסים, ויכול להיות שתצטרך לעשות אותם מחדש.

בקיצור - תחליט על תחום, ותשקיע בלימודים. מעברים בין אוניברסיטאות או בין תארים הם קשים, ובהרבה מקרים תצטרך לחזור על קורסים. תשתדל להמנע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו הדוב צודק.

אתה צריך להחליט מה מעניין אותך. לא להחליט ש"בהיי טק יש כסף" וללמוד תחום שאינו מתאים לך, ושלא תרצה להתמיד בעבודה בו.

אם אתה כל כך רוצה לעסוק בתכנות, ויש לך היכולת ללימודים מתמטיים ברמה גבוהה, יש לך שתי אופציות:

1. להשקיע שנה (ואולי יותר) במכינה ושיפור הפסיכומטרי. זה מה שעשה הבן השני שלי, עלה לו בשנה וחצי של מאמץ, אבל הביא אותו ללימודים בפקולטה המבוקשת בטכניון.

2. ללמוד תחום הנדסי אחר שמעניין אותך (נניח מכונות, או תו"נ), ולהתקדם במסלול שיביא אותך לכיוון שקשור במיחשוב.

עוד הערה - תביא בחשבון שאפיק מעבר לא בהכרח יחסוך לך זמן, יתכן שאפילו יעלה לך זמן. יהיה עליך להשלים מקצועות של שנה א', כולל כאלה שתלמד בפקולטה ה"חלופית", אבל בהיקף יותר מצומצם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לדחות את התואר או להירשם למכונות בשביל לצאת עם תואר של הטכניון במקום של חיפה.

במשרות הסטודנט זה לא קריטי מאוד - ואם יש לך ניסיון כסטודנט לא באמת אכפת למעסיקים איפה למדת (הכוונה לכאשר סיימת את התואר).

המוסד לימודים רק דוחף אותך טיפ-טיפה לראיון - לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לדחות את התואר או להירשם למכונות בשביל לצאת עם תואר של הטכניון במקום של חיפה.

במשרות הסטודנט זה לא קריטי מאוד - ואם יש לך ניסיון כסטודנט לא באמת אכפת למעסיקים איפה למדת (הכוונה לכאשר סיימת את התואר).

המוסד לימודים רק דוחף אותך טיפ-טיפה לראיון - לא יותר.

הסיכוי שלו לעבור ראיון עבודה טכני אצל מעסיקים מסוימים יורד מאוד, כמעט לאפס, אם לא ילמד באוניברסיטאות המובילות. זאת כמובן בהנחה שהוא בעל כישורים ממוצעים לתחום.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתרום את שני הסנטים שלי:

התחלתי השנה תואר במדמ"ח בבן גוריון. יש לא מעט כאלו ששירתו כתוכניתנים במודיעין או בתקשוב, קציני מודיעין שהתעסקו בתחום המחשוב וכו', ברור שהניסיון הצבאי עוזר אבל כנראה שזה לא מספיק כדי להתקדם בתעשייה. (לי באופן אישי אין רקע בנושא למעט בגרות של 5 יחידות במדמ"ח ופרויקט 5 יחידות וכמה דברים שלמדתי בעצמי בתכנות)

קח בחשבון: רוב הקורסים בסמסטר א' משעממים בטירוף (בעיניי לפחות), הרבה מתמטיקה, כך גם בסמסטר הבא. אני לא יודע איך אוניברסיטת חיפה נחשבת בתעשייה ומה רמת המרצים. אני יכול להגיד לך שברוב הקורסים בנתיים בבן גוריון המצב לא מי יודע מה. משיחה עם שנה ב', מדובר במצב קטסטרופלי, יש להם קורסים עם ממוצעים של 25/28 נקודות. תגיד סטודנט או שניים לא בסדר, אבל לא מחזור שלם של מדמ"ח והנדסת תוכנה. תבדוק טוב גם מה רמת ההוראה לפני שאתה בא ללמוד במקום מסוים. אני לומד כאן רק כי זה נוח לי מבחינת המגורים וכי האוניברסיטה נחשבת בתעשייה.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי שלו לעבור ראיון עבודה טכני אצל מעסיקים מסוימים יורד מאוד, כמעט לאפס, אם לא ילמד באוניברסיטאות המובילות. זאת כמובן בהנחה שהוא בעל כישורים ממוצעים לתחום.

שו?

מעסיק שיפסול מועמד על סמך מוסד לימודים (אחרי שהמועמד כבר הגיע לראיון!) למרות שהמועמד (לצורך הדיון) הפציץ בראיון - זה מעסיק שבמילא לא הייתי רוצה לעבוד אצלו.

אישית הייתי בעשרות ראיונות ועניין המוסד לימודים מקבל לכל היותר כמה שניות בשיחה, בדרך כלל אפילו את זה לא.

כמו שאמרתי - אני בטוח שהיו מקומות שבכלל לא הייתי מגיע לראיון אם הייתי לומד במכללת שקר כלשהו - אבל ברגע שאתה כבר בראיון לאף אחד לא אכפת איפה למדת, אם בכלל.

עברת את הראיון הראשון? פתרת את האתגר בהצלחה? עברת ראיון שני? מה זה אכפת למעסיק איפה למדת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שיש לזה משמעות בעבודה ראשונה, כשהניסיון כבר מדבר זה כנראה לא יעניין יותר מדי מישהו.

יש לך תואר? סבבה, הניסיון יותר מעניין.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התואר, כולל המקום עצמו והממוצע ממלאים תפקיד גדול יותר ככל שהניסיון קטן יותר עד לא קיים. ברגע שכבר עבדת במקום או שניים, זה באמת נהיה הרבה פחות מעניין. סטודנט ללא ניסיון בכלל שלמד באוניברסיטה פחות מוצלחת או במכללה, עם ציון ממוצע ומטה, לפעמים בכלל לא יוזמן לראיונות.

רמת ההוראה בבן גוריון היתה קטסטרופלית גם לפני 20 שנה, ובכלל זה מרצה שנכנס לכיתה עם מילון רוסי-עברי (ומשתמש בו מדי פעם!), מרצה שמקרין לעצמו שקפים על הכרס (אז עוד היו שקפים...) ןמרצה שלא מצליח להוכיח במשך סמסטר שלם שום משפט, ובסוף מחלק הוכחה למשפט העיקרי בקורס, שגם היא שגויה. מצד שני, יש (או לפחות היו) גם מרצים טובים מדי פעם. גם אז היו אגדות על ממוצעים מאוד נמוכים, ואכן מדי פעם היה פקטור על מבחן כזה או אחר, אבל למיטב זכרוני אף קורס לא נגמר בממוצע של 20 ומשהו. אפילו לא קרוב.

אני לא יודע אם רמת ההוראה במקומות אחרים טובה יותר. גם עליהם יש סיפורי זוועה מדי פעם.

ודבר אחרון: אישית, אני לא רואה שום צורך מעשי לרוץ קדימה. לא הייתי קורא לשנה במכינה "בזבוז זמן", יהיו לפות"ש המון (המון) שנים שוחקות של שגרה אחרי התואר. דוקא שנה כזו עכשיו, יחסית חסרת לחץ, יכולה להיות תקופה מאוד נעימה וחיובית. הוא עוד יתגעגע אח"כ.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי המילון - עדיין תקף, והיה נחמד אם המרצה שלי בחדו"א היה משתמש בזה. כל משפט שני שהוא מוציא מהפה זה "נו בסדר" או "נו מה" או דברים בסגנון האלה וכמובן שהוא הרבה פעמים חסר אונים מול כיתה. (ריקה, שכן מתוך 90 סטודנטים שרשומים מגיעים 15-20)

הממוצע כמובן היה "מדהים". 51 נקודה משהו. מעל 50% נכשלים.

יש מרצים טובים דווקא, לפחות הסמסטר. במבוא למדמ"ח ניסיתי שני מרצים ושניהם היו סבבה לגמרי, המתרגל שלי גם היה אחלה וגם סיימתי את הקורס הזה עם ציון מעולה. במבוא ללוגיקה ולתורת הקבוצות יש מרצים מצוינים. לא הכול גרוע.

ותקשיב, אני 'קצת' יודע מה הולך, כי יש לי קשר ישיר עם הוועד של שנה ב', וקורסים אצלהם נגמרו בממוצעים גרועים, SPL בסמסטר הנוכחי (סמסטר ג' שלהם) הסתיים עם ציונים כמו שכתבתי למעלה, ממוצע סביב 25-28.

אף אחד לא עושה מחאות סתם, אם יצא לך לשמוע על המחאות. לא סתם המחאות הן תמיד של מדמ"ח והנדסות למיניהן באוניברסיטה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...