Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן כולם ממהרים?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 2571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמות הנהגים חסרי סובלנות משעשעת אותי בכל פעם מחדש. הם מבצעים בכביש מהלכים מסוכנים ונואשים רק כדי להרוויח עוד כמה מטרים קדימה. זה תמיד מהלכים חסרי היגיון, עצבים, צפירות, הבהובים עם אורות. זה כולל עקיפות דרך נתיבי פניה, נתיבי השתלבות, חיתוך משאיות ואוטובוסים, עקיפות על מעברי חצייה (גם כאשר אנשים חוצים).

אני רואה הרבה מקרים כאלה מידי יום.

בשביל מה הם עושים את זה? לרוב הם ימתינו יותר זמן ברמזור אדום הבא ובסוף עוד יסעו לאט.

אני לא מצדיק, אבל מבין אם מישהו באמת ממהר ועושה מהלכים רציונליים כדי להגיע מהר יותר ליעד. אבל מה עם כל אלה שנוסעים לאט ילא מרוויחים אפילו שניה מהמהלכים המסוכנים וחסרי כל רציונל?

מה אתם חושבים?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היגיון של ממש אין כאן, זה כבר ברור.

מזמן כבר הגעתי למסקנה שאפילו סתם נסיעה מהירה (נניח 120 קמ"ש במקום 100 או 90) בכביש בין עירוני לא באמת חוסכת יותר מכמה דקות, אלא אם נוסעים למרחק משמעותי (מעל שעה וחצי נסיעה נניח). קל וחומר התפרעויות מהסוג המתואר.

התובנה שלי היא שהתופעות המתוארות מספקות בעצם אשליה של שליטה בסיטואציה (כלומר - אם אסע כך וכך אגיע יותר מהר), ושחרור מועקה נפשית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחכה בסבלנות עד להשתלטות של רכבים אוטנומיים על השוק, וכך גם ניפתר מהפקקים, שהרבה פעמים נגרמים ע"י נהיגה לא רציונלית.

בינתיים אין מה לעשות, בירושליים המצב בכלל על הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם חושבים?

אנחנו חושבים (ויודעים) שאתה גר בלב אוכלוסיה ערבית שבה ההתנהגות הזו נפוצה עשרות מונים יותר מאשר בקרב הלא ערבית.

לא גזענות אלא עובדות וסטטיסטיקה מוכחת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני שואל את עצמי בכל פעם שאני רואה נהגים מזגזגים בין נתיבים ולא מתאימים את המהירות שלהם לדרך.

מה זה יתן לו אם הוא יגיע הביתה / לעבודה שתי דקות מוקדם יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא לדבר על אלו שלא שומרים רווח. הרי הקרון האחרון ברכבת לא באמת מגיע מאוחר יותר מהקרון שלפניו.

אני אפילו לא חושב שזה עניין של חוסר תרבותיות. לדעתי פעולת הנהיגה כל כך אגבית להרבה האנשים (בלי קשר להסחות דעת) שהם פשוט עושים אותה ללא מחשבה.

הם רואים שיש רמזור אדום, אבל הם עדיין ממהרים להגיע אליו, פשוט מתוך חוסר מחשבה והרגל, לא מתוך חפזון.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולרוב מי שעוקף ומזגזג פוגש אותי באותה הצומת ברמזור אדום,או תקוע אחרי אוטובוס איטי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני אומר - יכול להיות נהג שרואה את הרמזור האדום ועדיין ימהר להגיע אליו. לא כי הוא ממהר, אלא פשוט מתוך הרגל שבנהיגה צריך כל הזמן להתקדם.

זה לא חוסר תרבותיות, זה חוסר השקעת מחשבה בפעולת הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מדי מה לחשוב.

יש מה לחשוב.

זו הבעיה. האמונה הזו של הציבור הרחב שנהיגה היא פעולה פשוטה שלא דורשת מחשבה היא הבסיס לרוב ככל הבעיות בדרכים.

לא, נהיגה אינה פעולה פשוטה, וכן, היא כן דורשת תשומת לב מודעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן,

מנסיוני, רוב אנשים שממהרים להגיע לרמזור אדום שמולם הם נהגים שנמצאים על קרוז קונטרול.

זה המיעוט שממהר כי אם לא ימהר מישהוא עוד עלול חו"ח להכנס לפניו בתור.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אתמול הייתי עם אחד כזה בפקק בכביש החוף בגלל תאונה קלה. הוא חתך רכבים בפקק,

אחר כך שהפקק נגמר הוא לא נתן לרכב לחזור לנתיב ימינה וישר עוקף שהוא קצת על השוליים.

עשה ככה כמה פעמים. אני נשארתי בנתיב שמאלי ונוסע. ובסוף הגענו למנהרות הכרמל באותו זמן בדיוק! :lol:

אפשר לנסוע מהר אבל צריך לדעת לנהוג נכון. לא כל עקיפה שווה את התוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר ממהרים.

110 בכביש החוף בתנועה זורמת זה ממהרים?

120 בכביש 6 זה ממהרים?

יש אנשים [רוב התנועה] שמתניידת במהירות הזו סתם כי זה מרגיש נוח. מחד, זה מספיק מהיר כדי לא להירדם/להשתעמם ומאידך זה מספיק אטי כדי שאנשים ירגישו שהם בשליטה על הרכב.

החלק השני הוא פקקים. בפקקים, באמת שאין הרבה תועלת בלמהר, כי זה פשוט לא יעיל. אבל אני מניח שכוח ההרגל פועל ואתה מקבל את מה שאתה רואה בכבישים.

בפקק אני לוקח את הימני וכמעט לא עובר נתיבים עד הגעה ליעד/פניה.

לעתים כשתנועה מעט עמוסה, אם מבצעים מעט זגזוגים, מגלים שהעומס שהולך כמה קילומטרים אחורה הוא בגלל 2-3 נהגים שפשוט משווים מהירות ומתפרסים לכל רוחב הכביש. במקרה כזה אם תצליח לעקוף אחד מהם אתה בכביש פנוי והנסיעה שלך הרבה יותר רגועה ונעימה. במקרה כזה בהחלט יש הצדקה לעקיפה. הבעיה היא שכדי להגיע לשם, צריך לעקוף את כל מי שלא ממהר בדרך. ואז אנחנו מקבלים תנועה עמוסה שמסוכן וקשה לעקוף בה, אנשים מזגזגים כדי להגיע לראש הטור ולעקוף את מי שגורם או גורמת לפקק.

שמרתי סרטון מכביש החוף שממחיש משהו דומה. איך נוצר עומס מכלום ושום דבר. לאורך קילומטרים רבים אני נוסע בימני ובאמצע ובשמאל הרבה נהגים פשוט ישנים. אני לא יודע למה אנשים מפחדים מהנתיב הימני. לכולם מאוד נוח באמצע או בשמאל. נשגב מבחינתי. אולי אנשים לא אוהבים לראות רכבים אחרים לפניהם.

נסיעה בנתיבי עקיפה שלא למטרת עקיפה וחוסר שמירה על הימין הן לא הסיבות היחידה לעומסים, אבל הן בהחלט סיבה מהותית, ממה שאני רואה בהתניידותי, שהיא בעיקרה בקו החוף. מכך, אנחנו נתקלים גם במזגזגים. יחד עם זאת, לדעתי אין כמעט הצדקה לחיתוך של רכב אחרי ויש שיאמרו שאין בכלל הצדקה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטריף אותי אנשים שנוהגים בשמאלי כן, גם אם זה על 120 , אני רוצה לנסוע שם 200. תעופו כבר

סיכם את זה יפה הבחור.

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...