Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויטה פריוס לנסיעות באזור רמת הגולן

moshe128
שימו לב! השרשור הזה בן 2614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ככה - אנחנו גרים ברמת הגולן.

חשבתי להחליף את הקורולה רובוטית שלי (ז"ל, טוטאלוס) בטויוטה פריוס.

הבנתי שיש כל מיני עניינים סביב זה שהיא טובה יותר בפקקים, עירוני, ירידות וכו'.

אז ככה - מצד אחד יש לי הרבה עליות וירידות מהגולן ולגולן. בתוך הגולן הנסיעות לעיתים מישוריות ולעיתים בעלות עליות/ירידות מתונות.

בנוסף כהורים לילדים קטנים יש הרבה נסיעות קצרות במושב של להביא לגן/מעון להחזיר מגן/מעון וכו'.

אשמח לדעת איך הצריכת דלק בפריוס בפרופיל נסיעה כזה?

מן הסתם צריכה טובה רק השאלה האם באופן משמעותי?

אני מכוון מבחינה תקציבית לפריוס 2006-2008 (יש לי לכך כ30,000 ש"ח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כדאי, בגיל כזה של פרויס לא ניתן לבטח את הסוללה , והיא בטוח תמות, השאלה מתי בדיוק , החלפה שלה עלה לא מעט כ20-30% מעלות הרכב בתקציב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם מסתכלים על החזקה של נניח 4 שנים ברכב.

אעשה ב4 שנים סביר להניח כ-100,000 ק"מ (בכל זאת, גר בחור...).

אז אני מתייחס לעלות של בטריה בתור עוד כמה אגורות לקילומטר. לא זניח אבל כחלק מעלויות הדלק (הנסועה) ולא עלויות הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף - יש רכבים שנמכרים עם סוללה חדשה יחסית שניתן עוד לבטח אותה במשך כמה שנים ככה שבמקרים אלו כנראה יהיה יותר כדאי לרכוש פריוס.

השאלה היא האם בהנחה שרוב הגדול של הנסיעות שלי הן בינעירוניות אך מצד שני יש עליות וירידות ויש גם נסיעות קצרות במושב עם הילדים - האם במקרה זה יהיה כדאי לרכשו את הפריוס?

לא כדאי, בגיל כזה של פרויס לא ניתן לבטח את הסוללה , והיא בטוח תמות, השאלה מתי בדיוק , החלפה שלה עלה לא מעט כ20-30% מעלות הרכב בתקציב הזה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכרות קרובה עם האזור הגיאוגרפי שלך ותמהיל הנסיעות המתואר - פריוס יכולה להיות אופציה נחמדה בהחלט; אני במקומך הייתי שוקל לקחת הלוואה קטנה שתאפשר יחד עם התקציב הנתון לרכוש פריוס דור 3 בת 5-6.

אחרת, יש לך אפשרויות בגזרת הדיזלים. יש פה חבר פורום שמוכר C4 דיזל רובוטית 2011 בתקציב שלך. C3 פיקאסו גם אפשרות טובה ונפוצה יחסית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזור שלך עדיף מנוע דיזל, יהיה חסכוני ברוב תוואי הנסיעה.

הפריוס תהיה כנראה יותר יעילה בלהביא את הילדים מהגן וחזרה (נסיעות קצרות), בשאר כנראה שדיזל יהיה יותר חסכוני.

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, חשבתי על העניין... הבעייה שגם כך אני צריך הלוואה כדי לרכוש רכב גדול לצד רכב זה (יש לנו 4 ילדים).

התמהיל שחשבתי עליו זה רכב גדול פשוט יחסית כמו לוגן mcv 2009 בכ25-30k רק לנסיעות המשפחתיות ויחד איתה רכב חסכוני בדלק כמו למשל פריוס.

למה חשוב דווקא דור 3 ולא דור 2? דור 2 לא מומלץ?

ולגבי דיזל - אני אישית חושש מאירופאיות. מעדיף טויוטה שבשבילי זה ראש שקט (מלבד עניין הסוללה). ורובוטית - אשתי מטילה וטו אחרי 4.5 שנים עם קורולה רובוטית...

מהכרות קרובה עם האזור הגיאוגרפי שלך ותמהיל הנסיעות המתואר - פריוס יכולה להיות אופציה נחמדה בהחלט; אני במקומך הייתי שוקל לקחת הלוואה קטנה שתאפשר יחד עם התקציב הנתון לרכוש פריוס דור 3 בת 5-6.

אחרת, יש לך אפשרויות בגזרת הדיזלים. יש פה חבר פורום שמוכר C4 דיזל רובוטית 2011 בתקציב שלך. C3 פיקאסו גם אפשרות טובה ונפוצה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פריוס 3,טיילתי סופש קודם ברמה"ג ועשיתי במצטבר באיזור כ200 ק"מ(עליות ירידות ושיוטים בתוך הרמה)

במידה ועיקר נסיעותך יהיו באיזור הזה,הפריוס לא יהיה חסכוני מספיק אל מול החלופות האחרות שלו.

בעליות בחזרה מנוע בנזין עובד לא מעט ומביא את הצריכה לאיזור ה1-16.8.

הייתי ממליץ לך או על דיזל אירופאי(רצוי ידני) או בנזין ידני.

עיקר החסכון של הפריוס מגיע לידי ביטוי בעיר ובתנועה צפופה,לא חושב שכדאי להכניס עלויות ומגבלות הסוללה(תוכל לטפל רק במוסך טויוטה מרכזי בק"ש/טבריה) אל מול החסכון היחסי שתקבל בטווח הקצר בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ... הבעיה שידני לא עומד על הפרק, לאשתי יש רישיון רק על אוטומט.

כמו כן - הרבה מהנסיעות יהיו בגולן אבל ממש לא כולם. יש בנוסף גם הרבה נסיעות בתוך המושב/בין המושבים.

מעריך שאם רק בגולן בצורה רגילה זה 1-16.8 כנראה שבפרופיל הנסיעה שלי מדובר על כ1-17.5 או משהו בסגנון.

על פניו, בהנחה וידני לא עומד על הפרק, מדובר בצריכת דלק טובה באופן משמעותי, לא?

כמו כן, בהנחה של החזקה ברכב ל4 שנים מדובר על 100,000 ק"מ. גם אם תתקלקל סוללה במהלך זמן זה נראה לי שהחיסכון על פני כמות גדולה של קילומטרים יצטבר לחיסכון משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעלם רק מהעובדה שב30.000 אש"ח אתה תמצא פריוס דור שני עם לפחות 200.000 קמ וכבר ללא אחריות או יכולת הרחבת אחריות על המצבר. כך שהשולי רווח שלך מהחשמל עלולים להישחק בדמות אחזקה יקרה יותר.

בסהכ הרכב אמין מאוד וגם בחו"ל יש לא מעט דגמים שעשו 300.000 קמ בלי בעיות חריגות.

אני לא חושב שהייתי לוקח סיכון כזה,לדעתי תרחיב עוד טיפה את התקציבותנסה לגייס הונדה גאז או יאריס ורסו(יש מציאות לפעמים ויוצאות ליסינג ששווה בדיקה) ככה אתה תרוויח צריכת דלק טובה מוניטין אמינות ופוטנציאל תקלות נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם ההגדרה. מצד אחד - גם אם מניחים החלפת סוללה ודאית עדיין כלל העלויות יהיו טובות. מצד שני - אין ספק שזה ישחוק ברווח.

השאלה שאני כל הזמן שואל את עצמי זה האם יש אופציה יותר טובה בתקציב הזה או קרוב לו.

לקנות פיקנטו למיניהן - הפער בציכת הדלק גדול מדי מהפריוס, גם אם משקללים את הנזק בהחלפת סוללה.

דיזל/ידני - פחות רלוונטי.

השאלה האם הג'אז/יאריס יעילים בצריכת דלק כמו הפריוס?

שיקול נוסף (גם אם לא שיקול מכריע לבדו) - בפריוס אפשר ליסוע עם 3 ילדים מאחורה כולל 2 כיסאות. ביאריס ובג'אז אפשר?

אתה מתעלם רק מהעובדה שב30.000 אש"ח אתה תמצא פריוס דור שני עם לפחות 200.000 קמ וכבר ללא אחריות או יכולת הרחבת אחריות על המצבר. כך שהשולי רווח שלך מהחשמל עלולים להישחק בדמות אחזקה יקרה יותר.

בסהכ הרכב אמין מאוד וגם בחו"ל יש לא מעט דגמים שעשו 300.000 קמ בלי בעיות חריגות.

אני לא חושב שהייתי לוקח סיכון כזה,לדעתי תרחיב עוד טיפה את התקציבותנסה לגייס הונדה גאז או יאריס ורסו(יש מציאות לפעמים ויוצאות ליסינג ששווה בדיקה) ככה אתה תרוויח צריכת דלק טובה מוניטין אמינות ופוטנציאל תקלות נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, חשבתי על העניין... הבעייה שגם כך אני צריך הלוואה כדי לרכוש רכב גדול לצד רכב זה (יש לנו 4 ילדים).

התמהיל שחשבתי עליו זה רכב גדול פשוט יחסית כמו לוגן mcv 2009 בכ25-30k רק לנסיעות המשפחתיות ויחד איתה רכב חסכוני בדלק כמו למשל פריוס.

למה חשוב דווקא דור 3 ולא דור 2? דור 2 לא מומלץ?

ולגבי דיזל - אני אישית חושש מאירופאיות. מעדיף טויוטה שבשבילי זה ראש שקט (מלבד עניין הסוללה). ורובוטית - אשתי מטילה וטו אחרי 4.5 שנים עם קורולה רובוטית...

אני רק שאלה- למה לא "לאחד" את שתי הרכבים לרכב אחד (אם אתם יכולים להסתדר עם רכב אחד) ולתקציב גדול יותר של (סדר גודל של) 65K, ולקנות משהו שהוא גם מרווח וגם חסכוני? נניח משהו כמו גרנד סניק דיזל (רובוטי דו מצמדי) או אורלנדו דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא היה לי צורך ב2 כסאות ילדים,וזה מאוד אינדיבידואלי,אבל תקבע פגישה,לך תראה את הרכב עם 2 כסאות ילדים אתה ואישתך,2 עגלות אם יש צורך בכך ותראה אם הרכב עומד במשימה.

לפני שקניתי את הפריוס שקלתי לקחת את הורסו,אומנם לא בחנתי את סוגיית הכסאות אך מאוד הופתעתי בהמרווח בתא הנוסעים אל מול הגודל הקטן של הרכב.

לא הייתי זולג לכיוון הפיקנטו,מנוע חלש תיבה אוטומטית ותוואי נסיעה לא פשוט הם לא מתכון לחסכון בדלק ברכב הזה,לדעתי הוא אפילו יתקרב למשפחתית ממוצעת(חבר עשה עם פיקנטו כזאת במסלול רחובות-י-ם 1:11 בממוצע).

קשה לי לחשוב על משהו שיתן חסכון מורגש בדלק מרווח גדול מבפנים ומוניטין אמינות טוב בתקציב הנ"ל.

במידה ואתה קונה את הרכב לטווח רחוק,כדאי לך להתמקד בוורסו/ג'אז,גם הג'אז יפתיע אותך מאוד מבחינת המרווח הפנימי.

ועוד אופציה ששווה בדיקה,זה סוזוקי ספלאש,קניתי כזה לידידה ומאוד מאוד הופתעתי מהמרווח הפנימי שלו(אך שוב אין לי מושך איך עם הכסאות ילדים) אם כי נסענו 4 מבוגרים ואני(1.94) והיה לי מרווח מאוד יחסית לקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה- למה לא "לאחד" את שתי הרכבים לרכב אחד (אם אתם יכולים להסתדר עם רכב אחד) ולתקציב גדול יותר של (סדר גודל של) 65K, ולקנות משהו שהוא גם מרווח וגם חסכוני? נניח משהו כמו גרנד סניק דיזל (רובוטי דו מצמדי) או אורלנדו דיזל.

האורלנדו הוא אמנם עם מנוע דיזל ואמין מאד, אבל ממש לא חסכוני יחסית לדיזל, ובגראנד סניק דיזל ב-65K לא הייתי נוגע במקל באורך חמישה מטר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...