Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג - קורולה או אוריס סטיישן

shaharper
שימו לב! השרשור הזה בן 2607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הגיע הזמן להחליף את האימפרזה ליסינג שלי בעסקה חדשה.

בחברה שאני עובד בה, "התעלו" הפעם על עצמם ונתנו בחירה מצומצמת ומשעממת במיוחד:

טיוטה קורולה סאן או אוריס היברידית TS.

התשלום מבחינתי הוא זהה וקבוע ללא תלות בשימוש, ההבדל היחיד רק בשווי מס (לא משמעותי).

אנחנו 2 מבוגרים עם 2 ילדים בכיסאות בטיחות, מאוד יכול להיות במהלך חייו של הדגם אצלי יתווסף תינוק נוסף למשפחה.

אני נוסע 130 ק"מ ביום נסיעות עבודה, בין עירוני מחיפה לגליל, ללא פקקים.

מה הם ההבדלים בין הדגמים מלבד יחידת ההנעה?

מצד אחד, הסטיישן שימושי אך הקורולה מרגישה לי מרווחת יותר.

אני חייב לציין שנסעתי לא מזמן בנסיעה קצרה בתור נוסע באוריס, לא הרגיש לי רכב נוח או מרווח במיוחד.

את הדגם הנוכחי של הקורולה אני לא מכיר, העדפתי את האימפרזה על פני הדגם הקודם לאחר מספר נסיעות ובחינת תא הנוסעים.

מה חכמת ההמונים של הפורום ממליצה?

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההרגשה שלך נכונה - אוריס יותר צפופה מאחור, במיוחד לרגליים.

אבל אולי לילדים זה פחות קריטי.

מבחינת השימוש, תחליטו מה יותר חשוב לכם (גם בעתיד הקרוב) - מקום לרגליים או בגאז'.

כדאי מאוד לערוך נסיעת מבחן על שני הרכבים כי הם שונים בנסיעה (בעליות, תאוצה). גם המושבים שונים, וצריך לראות איפה יותר נוח לך אישית - זה מאוד סובייקטיבי אבל חשוב כי יש הרבה נסיעות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש חברה מדכאת.

הקורולה כנראה מרווחת יותר מאחור ( במיוחד לרגליים, מה שבא על חשבון הבסיס של המושב , קיצרו את כולם במעבר בין הדור הקודם לנוכחי), לקורולה זוויות גלגול מורגשות , הנוחות טובה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב הנטו בשכר מראה שההבדל בין הבחירות הוא קצת פחות מ-200 ש"ח בנטו (לטובת האוריס כמובן).

מבחינתי האלמנט הקריטי ביותר הוא המרווח מאחור, במיוחד בראיה עתידית של 2 כיסאות בטיחות וסלקל...

בהמשך היום אלך לראות את שני הרכבים, כנראה שנסיעת מבחן לא יתנו לי לעשות, אצטרך למצוא בעלי רכב שמוכנים לכך כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוריס ההיברידית תיהיה עדיפה לטעמי, מבנה הסטיישן נוח ופרקטי יותר מאשר הסדאן ובנוסף יחידת ההנעה ההיברידית מספקת כוח זמין יותר (עקיפות, תאוצות בניים וכו') עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמבחן "באולם התצוגה " יספיק לך כדי להחליט מה יותר מתאים ( או יותר נכון, על מה להתפשר ) במצב שמצריך שני מושבי בטיחות + סלקל ומקום לעגלות בבגאז' .

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עם תובנות (במצב סטטי), בסך הכל הרכבים די דומים, להלן מספר הבדלים שמצאתי:

1. מרווח רגליים במושב האחורי משמעותית גדול יותר בקורולה, מהותי למבוגרים (באוריס היה לי קשה לשבת מאחורי "עצמי") אך לילדים זה כנראה פחות חשוב.

2. בקרת אקלים באוריס לעומת מזגן מכני בקורולה, נחמד.

3. הנעה ללא מפתח באוריס, גם כן נחמד אך לא מהותי.

4. לא מפתיע, בגאז' מצויין באוריס. לטובת הקורולה אציין שגם לה יש בגאז' סביר.

5. שקע 12V בבגאז' של האוריס, לא יודע מה לעשות איתו אבל נחמד שיש.

6. חישוקים קלים באוריס לעומת פלדה בקורולה. לא מעניין במיוחד.

7. הצמיגים בקורולה הם 195/65R15 לעומת 205/55R16 באוריס.

8. מרווח ראש במושב האחורי קטן יותר באוריס בסנטימטרים בודדים, פחות חשוב לילדים.

נשארו שני אספקטים חשובים לבדוק:

1. בידוד רעשים ובכלל רעשי רוח ומנוע, בעיקר בהשוואה לסובארו אימפרזה (2014) שלי שהיא די גרועה בתחום.

2. השילוב של המנוע החשמלי בנהיגה, האם מוסיף או גורע. הייתה לי בעבר הונדה אינסייט, סבירה מבחינת זמינות כוח, גרועה בכל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהכי חשוב בדקת?

רוחב המושב האחורי, צורתו ומיקום חגורות בטיחות ועגינה למושבי בטיחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בדקתי, התייחסתי רק להבדלים אך אשמח להתייחס לכל השאר.

המושב האחורי בשני הרכבים זהה, בדקתי עם הכיסא (אבנפלו טריומף) והסלקל שלי ולקחתי בוסטר ממישהו, נכנסים ונחגרים (תהליך החגירה במאמץ מסויים). הדלתות נסגרות בלי הטיות ולחץ.

חיברתי רק את הכיסא להתקן האיזופיקס, השניים אחרים בחגורה. יש לי הרגשה שברוחב הפנימי הקורולה גדולה יותר בסנטימטר או שניים, חבל שלא באתי עם מטר...

אני חייב להגיד שהדשבורד מסיבי בצורה חריגה (זהה בשניהם), צריך להתרגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול למה האוריס עדיפה בנהיגה?

במבט על ערכי ההספק והמומנט, אין יתרון לאוריס, בקשר לזמינות כוח - אשמח לשמוע.

בנוסף, האם למישהו יש תובנות בנושא בידוד רעשים?

מבחינת מקום בספסל האחורי, הרכבתי את אותם כיסאות בשניהם, אותה תוצאה. החגירה בקורולה הייתה לי נוחה יותר, כנראה בזכות היתרון במרווח האורכי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת לשעת צהריים:

שכחתי לציין שהגלגל הרזרבי בקורולה הוא גלגל מלא לעומת קטן באוריס (עוד פרט לא מהותי אבל כבר טרחתי וציינתי הבדלים).

עשיתי סקר קצר בקרב בעלי אוריס סטיישן אצלי בעבודה, הדעות נעות בין אדישות לבין אכזבה.

רוב המאוכזבים החליפו פוקוס באוריס לאחר הצטברות תקלות הגיר ברכבי החברה, כולם אומרים: "תן לי את הפוקוס חזרה גם במחיר של שבוע בשנה בלי הרכב"...

הסיבות הן מגוונות, עיקרן נובעות מנחיתות בנהיגה (לעומת הפוקוס), חוסר הרגשת מרווח בתא הנוסעים ("צר") ובגאז' פחות טוב מסטיישנים אחרים.

הקורולה חדשה יחסית אצלנו ובינתיים הדעות חיוביות בצורה גורפת.

דרך אגב, לא יודע אם זה אפשרי באמת אבל גיליתי שמציעים אצלנו לעובדים אחרים קיה סיד סטיישן במקום האוריס. האם יש סיבה טובה להתעקש להיכנס גם לקבוצה הזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך ה"בלוג", והפעם דעתי הסובייקטיבית על טויוטה אוריס היברידית:

עשיתי היום נסיעת מבחן על אחת בת חודש שלקחתי מעובד אחר ועשיתי סיבוב של חצי שעה באזור הגליל המערבי.

הרכב בסך הכל נוח, אין בעיה להגיע מהר למהירות נסיעה בינעירונית או לתאוצות (חוקיות) בתוך העיר לאחר עצירה.

מושב הנהג הרגיש טוב בהתחלה אך לקראת סוף הנסיעה כשהגעתי לכביש מפותל הרגשתי שחסרה לי תמיכת צד.

דוושת הגז פשוט רעה, התגובות שלה ללחיצות חזקות הן כמו "חוסר הסכמה" למהלך, יש רעידות בדוושה (כנראה משילוב המנוע החשמלי).

הרעש מהמנוע במצב הזה פשוט נוראי, מזכיר מכונת תפירה ולא מנוע בעירה. אני לוקח בחזרה את כל התלונות שלי על האימפרזה מהשלוש שנים האחרונות. נמצא גרוע יותר. הרכב לא מרגיש חזק אך אין בעיה להגיע בקצב סביר למהירות הרצויה.

דוושת הברקס מרגישה "לא הדרגתית", דורש התרגלות.

המבנה המסיבי של הדשבורד גורם לכך שחסרה הרגשת מרווח במושבים הקדמיים.

לחיוב אגיד שהרכב סביר מבחינת בידוד רעשי חוץ (מלבד הצליל הנוראי של המנוע), אחיזת כביש טובה, גיהוץ פסי האטה מרשים יחסית לרכב יפני (בטח בהשוואה לאימפרזה).

הנסיעה העירונית במהירות איטית היא תענוג בזכות המנוע החשמלי.

נשאר למצוא קורולה לנסיעה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...