Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 6 ל 5 נפשות -- או -- האם יש באמת מדד שאפשר להשוות גודל תא נוסעים אחורי?

johnnydoe
שימו לב! השרשור הזה בן 2594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פותח השרשור לא מחפש דנמיות. כותב במפורש שמחפש רכב מרווח ל-5 נוסעים.

מבחינת רכב גדול - גם הסופרב תיתן מענה.

אני לא העליתי את הנושא, הגבתי לתגובה מעלייי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, כמו הרבה דברים בחיים, הכל יחסי.

הכל תלוי בשימוש, בדרישות ובתקציב.

מנסיון, בסופרב אפשר להסיע מאחור 3 ילדים, ללא בעיה (ללא דרישה לדאיטה כיווצים וכו')

עריכה אחרונה על ידי shai_ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורסו הינה מיקרו ואן בארץ משום מה מסווגים אותה כמיניוואן אבל בכל סוכנות השכרת רכב היא מיקרו. ורסו ספייס זו סתם מיני צפופה.

מזדה 6 לא נותנת באמת מרווח יותר גדול מהוורסו. רק לאורך. כלומר יותר מקום לברכיים וכו.

זו אשליה שיש ל 6 יותר מרחב כמו שאתה קורא לזה.

תודה לכל המגיבים. אז אני מבין שזו טעות לקחת מאזדה 6, וכן הילדים שלי לא מהרזים :) והם עוד יגדלו.

משום מה חשבתי שזה יותר רחב.

וכן חשוב לי שיהיה נח לנסוע ולא להתפשר כדי לחסוך כסף (לא שאני מזלזל) אבל יש לנו תקציב ואפשר להרשות לעצמנו לגרד את ה 90 (בלי קשר לטרייד אין), האקוטביה נראית פשוט קטנה מדי ומרגיש לנו ממש מיותר להחליף את הפורד.

היינו כן רוצים קצת להשתדרג, קצת, לא בהגזמה מבחינת פינוקים, אבל קצת. בכל זאת.. התבגרנו משהו :)

אז אני מבין שהורסו (לא הספייס) יכול להתאים לנו גם בתקציב וגם מבחינת גודל מאחור? עד כמה שאפשר לדעת כי אין תכלס שום מדד שמאפשר לבדוק.

אגב, אנחנו כן בקטע של לעשות טרייד אין ולא פרטי - למרות החסרונות, אנחנו מודעים.

אני חייב להודות שורסו זה לא משהו שראיתי באתרים של הסוכניות הגדולות.

האם אופל זאפירה היא פחותה משמעותית מהורסו?

והאם הורסו באמת עדיפה אפילו על ה cx5 ?

עריכה אחרונה על ידי johnnydoe
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך ללכת ולראות רכבים. בנוסף, רנו סניק, סיטרואן פיקאסו, פורד S. Max, קיה קארנס מציעים מרחב פנים מעולה למשפחה של 5 נפשות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה העניין,

שכל אלו מיני וואנים שכבר בדקתי בעבר. או שהם לא באמת מרווחים או שהם לא מספיק אמינים ממה שקראתי,

הם נראים סתם מגושים, וגדולים ולא באמת מרווחים. ראיתי למשל בזמנו את הרנו וראיתי cx5 - הרגשתי כמו בפורד מאחורה בחיי.

אני חוזר ממש לנקודה אפס. אין לי שום אפשרות לדעת מה באמת מרווח מאחורה בשורה ה-2

בלי קשר לשורה שלישית כרגע.

הורסו איכשהו באמת עוד נראית יותר מיקרו ואן ממיני ואן. ואולי זה סתם פסיכולוגי.

המיני ואנים מרגיש לי פשוט יותר מדי משפחתי-אמריקאי-כזה-גדול-מוגזם.. גם אם זו טעות, זה פשוט מרגיש כך.

אין שום ערך לרכב מנהלים מבחינת גודל או מרחב או מרווח לשורה השניה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקוטביה נראית פשוט קטנה מדי ומרגיש לנו ממש מיותר להחליף את הפורד.

cx5 ?

האוקטביה נראית לכם קטנה על סמך מראה או שישבתם בה? אם אתם רוצים להשתדרג למיניוואן זה דבר אחד, אבל שוב כמו שכבר הזכרנו פה, האוקטביה חתיכת שדרוג לעומת הפוקוס מבחינת מרווח ומקום בבגאז׳ - עולם אחר, כך שממש לא מיותר להחליף את הפוקוס בה.

היא גם פרקטית מאוד בכלל הדלת החמישית השימושית.

יש לי שכן עם אוקטביה (1.8) ושלושה ילדים.

רוצה להחליף לאלפא רומיאו ג׳וליה (יש לו תקציב לזה) וההתלבטות הכי גדולה שלו עד כמה שזה נשמע מוזר זה שהילדים מפונקים עכשיו והאלפא תהיה פחות נוחה למשפחה מהסקודה.

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה נראית לכם קטנה על סמך מראה או שישבתם בה? אם אתם רוצים להשתדרג למיניוואן זה דבר אחד, אבל שוב כמו שכבר הזכרנו פה, האוקטביה חתיכת שדרוג לעומת הפוקוס מבחינת מרווח ומקום בבגאז׳ - עולם אחר, כך שממש לא מיותר להחליף את הפוקוס בה.

היא גם פרקטית מאוד בכלל הדלת החמישית השימושית.

יש לי שכן עם אוקטביה (1.8) ושלושה ילדים.

רוצה להחליף לאלפא רומיאו ג׳וליה (יש לו תקציב לזה) וההתלבטות הכי גדולה שלו עד כמה שזה נשמע מוזר זה שהילדים מפונקים עכשיו והאלפא תהיה פחות נוחה למשפחה מהסקודה.

תודה,

ואיך לדעתך האוקטביה ביחס לורסו למשל?

כן הייתי רוצה משהו קצת אחר ממשפחתית, מתקשה להסביר למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות של אוקטביה - גודל הבגאז' וכוח זמין ( במנועים 1.4 והאלה ), מנועים 1.2 ו 1.4 חסכוניים יותר.

חסרונות של אוקטביה - גיר רובוטי ( אמינות בסימן שאלה ), מנועי 1.8 צמאים ובעלי צריכת שמן גבוהה, שמירת ערך, המושב האחורי לא מחולק ל 3 כסאות, ללא אפשרות כיוון משענת גב לכל נוסע בניפרד, ללא אפשרות הזזה קדימה/אחורה של המושב האחורי, אין מקומות נוספים (6+7 ). באוקטביה פחות מקומות אכסון, אין מגשים לנוסעים מאחורה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור- עשית באלגן בין קטגוריות הרכב.

נעשה לך סדר, לשלושה ילדים/ אנשים מאחורה, חד משמעית מיניוואן קומפקטי ומעלה עם שלושה מושבים נפרדים מאחורה יהיה המרווח ביותר, יותר מכל רכב משפחתי, מנהלים' ג'יפון ואפילו רכב פאר.

ולמה? מאחר ולשלושה ילדים מאחורה הפרמטר החשוב ביותר הוא הרוחב הפנימי של הספסל האחורי והניצול של רוחב הרכב.

במיניוואן בעל שלושה מושבים נפרדים שורת המושבים השניה, תמיד נמצאת לפני הציר האחורי, כלומר לפני בתי הגלגלים האחוריים ולכן אין חדירה של בתי הגלגלים לשורת המושבים השניה.

דבר שני דפנות הצד של מיניואנים זקופות וישרות ואין בזבוז של רוחב הרכב לצורך "ניפוחים" עיצוביים חיצוניים.

כך ניתן למקם שני מושבים מלאים ממש בצידי הרכב ועוד מושב מלא באמצע.

בכל הרכבים מהקטגוריות האחרות יהיה צפוף יותר בשורת המושבים השניה מבחינה זו.

מבחינת המרווח לאורך הרכב יש כבר תחרות של רכבים מקטגוריות אחרות ואולם פרמטר זה פחות חשוב וממילא גם במיניוואנים המרווח בפרמטר זה תמיד טוב מאד עד מצויין.

כמובן שיש את היתרונות של מרווח ראש טוב בשורה השניה ותאי מטען שימושיים במיניוואנים.

טויוטה וורסו אופציה טובה, רק שב ותראה אם תנוחת הישיבה של הנהג נוחה לך, מושב הנהג ממוקם לדעתי במרכז הרכב מדי, רחוק מדי מדלת שמאל וקרוב מדי לקונסולה המרכזית ויש הפרעה לברך ימין.

אפשרות מעולה היא פורד אסמקס ופורד גלקסי, מיניוואנים בגודל מלא, מאד מרווחים ואיכותיים. החסרון היחיד הוא צריכת דלק גבוהה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בדיקה בפועל.

גם למבוגר + שני ילדים במושב האחורי, מתאימות הן האוקטביה והן המאזדה 6.

צריך לבדוק בפועל ולהתרשם, מצורת המושב הגישה והעיצוב.

יש לנו שתי מאזדות 6 2007-2008 , ושלושה ילדים יושבים בכייף.

לחברים יש אוקטביה 2012 וכנ"ל.

ההחלטה היא שלכם, בהתאם לשאר הדרישות, והיכן להתפשר.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

המון תודה לכל המגיבים.

סוף סוף הצלחתי ללכת לראות בעצמי טויטה ורסו.. ניכר שזה אוטו פופלרי והרכבים נמכרו עד שהגיע יום שישי כל פעם.

קודם כל ישבתי בתא הנהג ולא הפריע לי בכלל שהלוח המחוונים נמצא בצד, לא יכול להגיד שהרגשתי איזשהי נוחות מיוחדת טובה או לא טובה בתא הנהג.. הרגשתי קצת נמוך אבל בטח אפשר להוריד את ההגה או משהו אני לא זוכר אם עשיתי את זה ברכב הנוכחי שלי..

כן הרגשתי שבאמת מאחור יש קצת יותר מקום ממה שיש לי כעת אמנם ישבתי מאחור בעצמי בלי הילדים כדי להשוות אבל הרגיש שזה באמת אולי מרווח יותר.

אין ספק שהשורה השלישית ממש ממש ממש קטנה וצריך שהשורה השניה תתקדם קצת קדימה כדי שיהיה באמת מקום.

אני לא בטוח אם זה באמת פרקטי השורה השלישית אבל אני כן מרגיש שהשורה השניה באמת מרווחת יותר. וגם באמצע אין קטע כזה גבוה ברגליים אז זה טוב

אבל!

וזה אבל גדול!

משום מה הרגשתי שהבגאז' ממש קטן (אני מדבר על המצב כאשר השורה האחרונה מקופלת לגמרי )

אולי זה סתם היה פסיכולוגי כי הבגאז' ריק

אבל הרגשתי שהוא אפילו קטן מהפוקוס הישנה שלי.. האם זה יתכן?

הבעיה שבאתרי השוואות משום מה כתוב 155 ליטר בבגאז' אני רק יכול לנחש שזה חישוב שנעשה כאשר השורה השלישית פתוחה.

האם יש אפשרות לדעת מה הגודל שלו כשזה סגור?

האם זה הגיוני שזה פחות מהפוקוס שיש לי כרגע?

אני מסתפק לחלוטין בבגאז' שיש לי עכשיו בפוקוס 2007.

ברור שעדיף יותר, אבל אנחנו מסתדרים לגמרי. לא הייתי רוצה לרדת מגודל בגז' זה לטובת מרווח בשורה השניה, לא בשלב הזה לפחות..

אני חייב להודות שלא אהבתי במיוחד את העיצוב של הרכב, היה נראה לי סתם מגושם וישן (ראיתי שנת 2014, שזה מה שאני מתכנן לרכוש בגלל התקציב),

אבל בשלב הזה של החיים במשפחה, זה באמת פחות חשוב לי... ואני מתפשר על זה למשל כדי להרוויח דברים אחרים.

(האם יש עוד רכבים בתקציב הזה שכדאי לבדוק בכל זאת?)

לפותח השרשור- עשית באלגן בין קטגוריות הרכב.

נעשה לך סדר, לשלושה ילדים/ אנשים מאחורה, חד משמעית מיניוואן קומפקטי ומעלה עם שלושה מושבים נפרדים מאחורה יהיה המרווח ביותר, יותר מכל רכב משפחתי, מנהלים' ג'יפון ואפילו רכב פאר.

ולמה? מאחר ולשלושה ילדים מאחורה הפרמטר החשוב ביותר הוא הרוחב הפנימי של הספסל האחורי והניצול של רוחב הרכב.

במיניוואן בעל שלושה מושבים נפרדים שורת המושבים השניה, תמיד נמצאת לפני הציר האחורי, כלומר לפני בתי הגלגלים האחוריים ולכן אין חדירה של בתי הגלגלים לשורת המושבים השניה.

דבר שני דפנות הצד של מיניואנים זקופות וישרות ואין בזבוז של רוחב הרכב לצורך "ניפוחים" עיצוביים חיצוניים.

כך ניתן למקם שני מושבים מלאים ממש בצידי הרכב ועוד מושב מלא באמצע.

בכל הרכבים מהקטגוריות האחרות יהיה צפוף יותר בשורת המושבים השניה מבחינה זו.

מבחינת המרווח לאורך הרכב יש כבר תחרות של רכבים מקטגוריות אחרות ואולם פרמטר זה פחות חשוב וממילא גם במיניוואנים המרווח בפרמטר זה תמיד טוב מאד עד מצויין.

כמובן שיש את היתרונות של מרווח ראש טוב בשורה השניה ותאי מטען שימושיים במיניוואנים.

טויוטה וורסו אופציה טובה, רק שב ותראה אם תנוחת הישיבה של הנהג נוחה לך, מושב הנהג ממוקם לדעתי במרכז הרכב מדי, רחוק מדי מדלת שמאל וקרוב מדי לקונסולה המרכזית ויש הפרעה לברך ימין.

אפשרות מעולה היא פורד אסמקס ופורד גלקסי, מיניוואנים בגודל מלא, מאד מרווחים ואיכותיים. החסרון היחיד הוא צריכת דלק גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Pooh.

למה זה עדיפויי יותר מאשר הטויוטה?

מה שכן ראיתי שלדגם הזה יש עוד פחות מבחר ביד-2, מאשר ה-ורסו. והרבה מוניות...

האם זה מעיד משהו על היכולת למכור אותה בשעתו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם היא עדיפה על הוורסו (מעולם אפילו לא ישבתי בוורסו), שאלת אם יש עוד אפשרויות, לא?

הc4 פיקאסו לטעמי רכב ממש לא רע. יש לה גם 3 מושבים נפרדים בשורה האמצעית, עוד 2 מושבים (מאוד צפופים, רק למקרה הצורך) ובגאז' ממש גדול, כשהם מקופלים. בנוסף יש לה גרסת דיזל, שכנראה תהיה חסכונית בהרבה מהוורסו.

מעבר לכל זה, יש לה שלל תאי איחסון, מגשים לשורה האמצעית, פתחי אוורור נשלטים מאחורה, ואפילו מראה נוספת כדי שהנהג יוכל לראות את יושבי המושב האחורי בלי להסתובב אחורה.

בסה"כ רכב מאוד מוצלח למטרה שלשמה הוא נועד.

לגבי סחירות עתידית - זו סיטרואן. היא תהיה בוודאות פחות סחירה מטויוטה. יכול להיות שמס' האקזמפלרים המצומצם + חיסכון בדלק + 7 מושבים יעזור לה, ויכול להיות שלא. כל דבר מעבר לזה יהיה ספקולציה מוחלטת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...