Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד קפרי 74 לפרוייקט

roeiyo
שימו לב! השרשור הזה בן 2578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו ארבעה אחים מעוניינים לקנות את הרכב להשקעה במשך כמה שנים. המחיר שלו 20k.

הבעלים בחור מבוגר החזיק אותו 20 שנה. אומר שיש חלודה מנוע 1.6 ידני חמש הילוכים.

מעוניין לדעת אם השווי שלו אכן בטווח הזה. האם אפשר לשפר את המנוע עם טורבו ומה השיפורים שכן ניתן לעשות כזה. תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שוויו קשה להעריך, הכל תלוי במצבו ובעיקר במי שרוצה לקנותו..

לא ברור לי מה הכוונה ל"קנות להשקעה"? אם הכוונה שאתם קונים להשקיע בו הרי זה נכון, אתם תשקיעו והרבה, גם כסף, גם זמן.

אם הכוונה שהרכב יהיה "השקעה" במובן שיניב רווח בבוא היום, תחפשו משהו אחר...

רכב אספנות קונים בשביל הנשמה, בשביל התחביב, אם לא, לא קונים.

אשר לשיפורים, יש (בחו"ל) אפשרויות רבות למנועי פורד הקלאסיים אך:

זה לא חוקי

הרכב לא יכול לעמוד רק בשיפור מנוע

העלות של ביצוע שיפורי מנוע+גיר+מתלים+בלמים בנוסף לפחחות וחידוש מערכות העזר היא גבוהה מאד, עשרות אלפי שקלים, חלק מהחלקים צריך לייבא מחו"ל על כל מה שמשתמע מכך ומשתמע מכך המון (זו הסיבה שצמצמתי מאד את עיסוקי ברכבי אספנות..).

בקיצור, השקעה זה לא, שיפורים ושינוי מקוריות לא חוקי ולא כדאי, לרכוש לנשמה, לסדר ולשמר-נפלא כתחביב.

בהצלחה.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעה הכוונה השקעה בעבודה ולקבל רכב להנות ממנו. האם שיפורי מנוע לרכבי אספנות הוא לא חוקי לחלוטין? (לפי מה שהבנתי ברכב אספנות החוקים שונים). המטרה היא בסופו של דבר לקבל רכב שנראה טוב אם זה אומר ללמוד םחחות ולשלוח לצבע) והשקעה במערכות המכאניות לשיפור ביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שמנוע 1.6 מאוד אנמי. רוב האנשים מעדיפים לבצע הסבה ל 2.0 שנותן ביצועים עדיפים וגם את תיבת ההילוכים. זול - זה לא יהיה. אין הרבה חלפים בארץ. לדעתי 20 אלף לרכב כזה - נשמע קצת יקר. אם היה מדובר במנוע 2.0 הייתי עוד זורם בכיוון, אבל עם המנוע הנוכחי, והמצב הקוסמטי ( חלודה ), לא הייתי משלם יותר מ 13-15 אלף ( וגם זה רק אם הרכב במצב שמור מבפנים, חלקי הכרום במצב טוב והמצב המכני תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי קצת בירורים מתחיל לברר עלויות.

אם יש מישהו שיכול לעזור ולכוון זה מאוד יעזור. לא בטוח באיזה פורום להשים את זה (פה או שיפורים) אז מוזמנים להגיד לי ואשנה.

ביררתי קצת לגבי פחחות ואני מבין את העלויות והעבודה הנדרשת. לפני פחחות אני רוצה להביא את הרכב למצב מכאני טוב ואלו הן הדרישות המינימליות מבחינתי:

1. מערכת מתלים ובולמים (ואני לא כל כך יודע מה עוד קשור לזה).

2. בלמים מוגדלים.

3. הגה כוח.

4. שיפור המנוע כולל טורבו והתלבטות לגבי קדח ל2 ליטר.

5. שדרוג גיר או החלפה.

מחפש מישהו שיכול לייעץ לכל תחום ועזרה בהכוונה וטיפים. המטרה היא שכמה שיותר מתוך העבודה נעשה בעצמנו (אחי עובד במוסך מזה כשנה). תודה מראש חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך להצטרף לפורום הבא ולשאול גם שם:

http://www.capripower.co.uk/forum/

גם החברה הזו יכולה לעניין:

http://www.burtonpower.com/tuning-guides/tuning-guide-pages/ford-sohc-pinto-tuning-guide.html

עריכה אחרונה על ידי Tatra

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...