Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"חנייה ללקוחות בלבד" - האמנם ?

Katom
שימו לב! השרשור הזה בן 2612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עניין אותי מה פשר השלטים שמקיפים חניונים שצמודים לחניות (בד"כ רמי לוי וחבריו)שאומרים שהחנייה מותרת ללקוחות בלבד

האם יש תוקף משפטי לשלט כזה?

איך קובעים מי לקוח? קבלה? ואם בסוף לא קניתי?

אני אישית חונה גם כשאני לא מתכנן להכלל כלקוח אבל מכיר אנשים שנמנעים מלהיכנס לחנויות כאלה בעיקר בגלל המילה "גרירה"

האם השלטים האלה הם רק להרתעה? כדי לגרום לאנשים להיכנס ולקנות כדי שיהיה להם קבלה "מפחד" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון זה שטח פרטי של העסק, אז יש לו את הזכות החוקית לגרור אותך משם.

לגבי אכיפה - יש כאלה שלא אוכפים, יש כאלה שבהם השומר בודק קבלות או עומד ביציאה ובודק מי נכנס ברכב ויוצא ברגל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית אם זה בשטח עירוני צריך להיות ידוע ברשומות על ההסדר הנל

במידה ואין הסדר חוקי מבחינת שטח או מבחינת רישום, הוא יכול לשים שלטים עד מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין אותי מה פשר השלטים שמקיפים חניונים שצמודים לחניות (בד"כ רמי לוי וחבריו)שאומרים שהחנייה מותרת ללקוחות בלבד

האם יש תוקף משפטי לשלט כזה?

איך קובעים מי לקוח? קבלה? ואם בסוף לא קניתי?

אני אישית חונה גם כשאני לא מתכנן להכלל כלקוח אבל מכיר אנשים שנמנעים מלהיכנס לחנויות כאלה בעיקר בגלל המילה "גרירה"

האם השלטים האלה הם רק להרתעה? כדי לגרום לאנשים להיכנס ולקנות כדי שיהיה להם קבלה "מפחד" ?

מה אתה גאה בעצמך? אם יש לעסק חניות שלו זכותו לשמור אותם ללקוחות שלו.

אתה צריך להתבייש זה כמו שאני יבוא לחניה הפרטית שלך וישתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה כלשהי קונה/שוכרת שטח, מקצה ללקוחות שלה חניות לצורך הנוחות שלהם ואתה כועס?

אולי קשה לאכוף אבל לגיטימי להזמין לך משטרה במידה ואתה חונה בשטח פרטי לא שלך

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שונה הדבר בין חניה של רמי לוי שיכולה להכיל כמה עשרות/מאות מקומות ששם סביר להניח שאם לא תחנה זמן ארוך מדי - לאף אחד לא אכפת וגם הנזק לחברה בעלת המקום - זניח.

לעומת זה במקום סואן בו יש מס' קטן של מקומות חניה (למשל סניפים מסויימים של אייבורי מחשבים) אם תחנה ליותר מחצי שעה-שעה ישימו לב, ואולי ינקטו בצעדים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון זה שטח פרטי של העסק, אז יש לו את הזכות החוקית לגרור אותך משם.

לגבי אכיפה - יש כאלה שלא אוכפים, יש כאלה שבהם השומר בודק קבלות או עומד ביציאה ובודק מי נכנס ברכב ויוצא ברגל.

אדם/חברה פרטית אינם רשאים חוקית לגרור רכב של אדם אחר. מבחינה חוקית זה יחשב כגניבת רכב על כך המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעבדתי באיזור תעשיה ברעננה לפני כמה שנים, מישהי שהתחילה לעבוד אצלנו נהגה לחנות באופן קבוע במגרש חניה שצמוד לרשת סופר מרקטים מסויימת, בחודש הראשון היה בסדר, בחודש השני כבר ניקבו לה צמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם/חברה פרטית אינם רשאים חוקית לגרור רכב של אדם אחר. מבחינה חוקית זה יחשב כגניבת רכב על כך המשתמע מכך.

אם החניה היא פרטית החברה מזמינה את המשטרה/העיריה לגרור, והרכב נגרר לחניון מתאים של המשטרה/עיריה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שידוע לי, אסור לגרור לך את הרכב אם החנת בחניה פרטית.

לאן הגורר יגרור? מה ישלם את הגרירה? מי ישלם נזק במידה ויהיה נזק?

אם החנייה היא שלי בטאבו אני מרים טלפוח למשטרה, מדווח על השגת גבול, מציג לשוטר את הוכחת ה על6ת והופ יש לך תיק פלילי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, מדובר בשטח שמישהו משלם עליו מיסים, ארנונה וכו' ולכן יש לכבד את הקניין שלו. עסקים רבים דואגים לחניה עבור הלקוחות שלהם וכמובן שיש את הישראלי המצוי שמרשה לעצמו לחנות במקומות כאלה, לא לקנות במקום ואז גם להתפאר בזה איך הוא דפק את המערכת והעסק. שנית, כן, יש לזה תוקף משפטי כי זה נחשב לשטח פרטי ומי שנמצא שם עושה זאת בהסכמת הבעלים שיכולים בהחלט לגרור את הרכב על חשבון מפר הריבונות שלהם בדיוק כמו שמישהו יחנה בחניה הפרטית בבית שלך או של הבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ZVIT לגבי עיניין כמות החניות וסוג העסק.

לא דין חנייה של הום סנטר עם 150-200 מקומות חנייה כדין עסק פרטי שיש לו 2-3 מקומות חניה שמורים.

לגבי הסוג הראשון של החניה, ספק אם יש להם אפשרות לאכוף (מבחינת כ"א ואפשרות בדיקה).

לגבי אפשרות חוקית - אני גם בספק, אחרי הכל כשחנו לי בחניה הפרטית שלי שרשומה עלי בטאבו, לא המשטרה ולא העירייה נקטו שום צעדים (פרט מלנסות להשיג את בעל הרכב טלפונית) אז אני לא רואה שוני פה.

למען הסר ספק, אני לא מעודד חניה במקום שלא לך.

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החניה היא פרטית החברה מזמינה את המשטרה/העיריה לגרור, והרכב נגרר לחניון מתאים של המשטרה/עיריה.

משטרה גוררת רכב רק במקרה בו הוא מהווה סכנה ברורה לתנועה.

עירייה - למיטב זכרוני, רשאית לגרור רכב רק מאזור ציבורי (לא שטח פרטי).

כפי שענה נהג לילה - זה עשוי (או עלול) להיות נושא פלילי (הסגת גבול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש חניות כאלה. 3 במספר שאני שוכר במיטב כספי ומיעד אותן ללקוחות ובאי המקום. אם חונה שם רכב שאין לי מושג של מי הוא, כל מה שאני יכול לעשות זה להתקשר למשטרע והם כבר יאתרו את בעל הרכב. דרך אגב זה יעיל מאוד ואנשים די נבהלים כשמתקשרים אליהם ממשטרה ומבקשים להעיף את האוטו. אם הם לא מאתרים מגיע ניידת פיקוח עירוני עם שוטר ושמים לו קנס.

היה איזה חכמולוג בשם בוריס ממפעל סמוך שהחליט לבדוק גבולות ושם עלי פס. כלומר לרח את הרכב ושם למחרת שוב. אחרי טלפון ממשטרה שוב לקח ושוב שם למחרת. הבאתי ממכר סנדל של הנגרר שלו ונעלתי לו את הרכב עם פתק שדמי שחרור הם 150 ש"ח.

כמובן שהוא לא שילם, אבל הבין את הרמז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...