Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מספר הקילומטרים הנותרים המקסימלי שבו מומלץ לתדלק?

pilgonico
שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשהנורית נדלקת נותרים עדיין כמה ליטרים,זה יכול להיות 5 או מספר אחר תלוי ברכב.

כול עוד יש דלק אין בעיה למשאבה,לכן אם הנורית נדלקת כדי לתדלק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב הדרך מבצע הערכה שמובססת על כמות הדלק שנותרה ועל קצב שריפת הדלק הנוכחי. יתכן מצב בו קצב שריפת הדלק עולה משמעותית (למשל, אם בדיוק מתחילה עליה) ואת מחשב הדרך לא לוקח בחשבון עד שהעליה מתחילה. כך בהחלט יכול להיות שהערכה של 70 ק"מ תשתנה ל-20 ק"מ לאחר דקה או שתיים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על מה שכתבת ותבין שזה לא הגיוני.

שאיבת הדלק תמיד מתבצעת מאיזור שקרוב לתחתית המיכל, גם כשהמיכל מלא וגם כשהוא כמעט ריק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פעם אמר לי שהכי טוב זה להישאר מחצי טנק ומטה. למה? כי לדלק יש משקל. זה כמו שעוד בנאדם נוסע איתך ברכב. ככל שיש משקל על הרכב תצרוכת הדלק עולה. לדוגמא 1 מיליליטר דלק שוקל 0.001 gk. אז אם לדוגמא יש לך טנק של 70 ליטר. זה 70 קילו. לא משמעותי? אולי יש שיגידו שכן. תקנו אותי אם הוא טועה אשמח לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברוב הרכבים שאני מכיר נפח מיכל הדלק הוא 45-55 ליטר, לא 70. חצי מיכל שוקל בערך 25 ק"ג, הרבה פחות מאדם ממוצע.

2. מעט דלק מביא לריבוי תידלוקים, כלומר בזבוז זמן גדול יותר בתחנות דלק.

3. זמן = כסף.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תאוריה שרצה הרבה בפורומים אבל במציאות היא לא נכונה. משאבת דלק מתקררת על ידי דלק שזורם דרכה ולא על ידי דלק מסביבה. כבר מ 1/3 מיכל גוף המשאבה לא טבול בדלק. כך שעניין הקירור לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על מה שכתבת ותבין שזה לא הגיוני.

שאיבת הדלק תמיד מתבצעת מאיזור שקרוב לתחתית המיכל, גם כשהמיכל מלא וגם כשהוא כמעט ריק.

יש על זה וויכוח עם תאוריות לכל כיוון, אני דבק במה שלימדו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום ויכוח. אין כ"כ לכלוך במיכל דלק אלא אם זה אוטו עתיק עם מיכל חלוד.

אבל בוא נגיד שיש לכלוך ואתה טוען שהוא שוקע לתחתית המיכל. משאבה תמיד שואבת מתחתית המיכל. איפה שיש לכלוך אמרנו. אז מה זה משנה אם המיכל מלא או ריק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש שיטה אחרת לתדלוק כיוון שאני נוסע במסלול קבוע במהלך השבוע.

מאפס את מונה הק"מ בלוח השעונים בכל תדלוק. מתדלק כל פעם מחדש כ35 ליטר כשאני מגיע ל500 ק"מ על השעון.

הרבה יותר מדויק מהשיטה הרגילה כיוון שמד הדלק באיביזה לא לינארי ויורד בקצב מאוד מהיר בחצי התחתון.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...