Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון טא'צ אפ עם עט צבע

שימו לב! השרשור הזה בן 2616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשתי עט צבע לפי הצבע המקורי של הרכב, אבל אני לא כל כך מבין את ההוראות, ואיפה אני יכול להשיג "מדלל לכה" ואם מדלל הלכה לא פוגע בצבע של הרכב עצמו.

כאן יש את ההוראות (וגם סירטון הדרכה) ואשמח אם מישהו יכול לתמצת בקצרה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדלל לכה בדרך כלל זה טינר(אם אתה רוצה את החומר שפחחים משתמשים פשוט תיגש אליהם עם בקבוקון של 100מ"ל וסגור עיניין, לא יקחו על זה הרבה כסף)

לגבי פגיע בצבע(לכה) מקורית, יתכן וגם זה מכמויות שתשפוך על הצבע(נגיד כמו שטיפות גשם שיעמדו עד שיתעדו,ניגוב מהיר או דילול צבע או ניגוב שאריות צבע לא יזיק או הנזק יהיה זניח. כפי שאני זוכר אתה עם ציפוי על הרכב אז כנראה מרבית הנזק תבא על חשבון הציפוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב לתרגם את ההוראות, איך בדיוק לעבוד עם העט? יש תרגום גוגל אבל הוא לא עוזר כל כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר אם זה משהו קטן אתה מוזמן להגיע לשפלה /דרום ,אוכל אוכל לסייע לך וללא כל עלות ,יש לי חומר מיוחד שאני מעלים איתו שריטות אולי זה יעבוד גם על השריטה ברכב שלך בלי שום צביע ממש ככה מורך משהו נוזלי וזה נעלם .

הצלחתי להעלים לחבר טוב להעלים שפשופים ושריטות על לנסר 2011 וזה עבד :)

אני אישית עדיין לא מאמין שהעטים האלה מסוגלים לעשות משהו .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עט שאתה מזמין עם הצבע המקורי של הרכב, אותו דבר כמו כל תיקון טאצ'-אפ אחר אבל יותר נוח לעבוד איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לתרגם לך את ההוראות שרשומות שם:

1. לשטוף את האזור שמיועד לטיפול (סבון עם מים).

2. ליישם שכבות דקות של צבע יסוד.

3. הצבע צריך להיות יבש למגע לפני שמיישמים את הלכה.

אתה מיישם את הלכה על הצבע. תיישם בזהירות את הלכה.

ליישם את הלכה בשכבות דקות על גבי הצבע ייסוד ללא הפעלת לחץ.

הפעלת לחץ על על הצבע בזמן יישום הלכה, יכולה לגרום להסרת הצבע הייסוד.

4. השתמש בפוליש בשביל להחליק ולהחזיר את הברק לאזור.

5. אם זאת הפעם הראשונה שלך, תנסה קודם את הצעדים האלה על אזור שיש בו פגיעת אבנים קטנות.

6. אם יש לך שריטה קטנה, תשתמש בפוליש גס בשביל להחליק את הפריימר, צבע והלכה.

ליטוש אזורים קטנים יכולים לגרום לתוצאה סופית דהויה.

7. בסיום העבודה עם העט, תשתמש בטינר (מדלל לכה) לניקוי פיית העט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

יש לי כמה שאלות:

1) מתרגום גוגל הבנתי שאחרי יישום הצבע צריך לשפשף בעדינות עם סמרטוט רך, כמו גופיה ישנה. זה נכון? אתה לא הזכרת את זה

2) זה הוראות ליישום הצבע, שמגיע בעט צבע. מאיפה הבאת לכה?

3) ראיתי שבין השלבים הם מצריכים שימוש במדלל לכה כדי להסיר עודפי צבע ולהחליק את האיזור, זה נכון? אתה לא הזכרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עד כמה שידוע לי, לא משפשפים בשום שלב של הצביעה ועד סיום הצביעה עם גופיה (אין אזכור לזה בהוראות הכתובות).

2. העט צבע מעורבב עם לכה? אם לא והרכב שלך מטאלי, אתה חייב גם ליישם לכה בשביל לקבל ברק ולטשטש את התיקון כך שיראה אחיד עם שאר הלכה. אחרי שסיימת את כול הטיפול ונתת לאזור להתייבש סופית כמה ימים, תעבור עם פוליש עדין על האזור.

3. בשביל למנוע נזילות, קח כוסית קטנה מפלסטיק, תלחץ עם העט שיצא קצת צבע לתוך הכוסית, תיקח קיסם ותטבול אותו בקצת צבע ותעבור בשכבות דקות על השריטה (לפי ההוראות הכתובות אין אזכור להסרת עודפי צבע).

אני לפני שנה+ עשיתי טשטוש שריטה עמוקה עם לכה בלבד (רכב בצבע אדום מטאלי).

התוצאה והטשטוש של השריטה יצאה מצויינת.

ואפילו מחזיקה עד היום.

הייתי שוקל גם את האופציה הזאת "טשטוש עם לכה בלבד".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי מסובך מדי ליישום, כנראה שאין פיתרון פלא לכיסוי שריטות בצורה שפויה בלי להתחרפן עם חומרים שונים ומשונים. כבר קניתי בקבוקון צבע, בנוסף לעט צבע הזה, יישמתי את שניהם ושניהם בולטים ולא מתמזגים בכלל עם הצבע. מבאס שכל דבר צריך לרוץ לבעל מקצוע. שלא לדבר על מכונת פוליש שקניתי, וחומרי פוליש, שרק דפקו אותי יותר (אין לי על מי להתלמד באיזור שלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבע בלבד ללא לכה נראה כמו כתם שחור.

בשביל להחיות ולתת לצבע ברק כמו שאר הרכב צריך ליישם לכה.

בגלל זה אמרתי לך שתנסה למלאות את השריטה עם לכה בלבד + פוליש עדין בסוף.

הלכה תמלא ותטשטש את השריטה, וגם תתמזג עם הלכה מסביב.

זה התיקון שעשיתי עם לכה בלבד:

לפני:

IMG_0097_zps09d90a68.jpg

אחרי:

IMG_0126_zps3a17e311.jpg

IMG_0124_zpsa7b21f86.jpg

זה השרשור המקורי של תהליך העבודה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?521752-%D7%A6%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%94-%D7%91%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91&p=4296786&viewfull=1#post4296786

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה לך שאתה יכול להתמודד עם כל התהליך, אני לא. ניסיתי להיות גבר גדול, עשיתי פוליש גס והעפתי את תיקון הצבע לעזאזל + חור מכוער בלכה של הרכב ששרפתי בתהליך של הנייר שיוף או בפוליש, כבר לא זוכר. זה לא בשבילי הדברים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...