Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות בנוגע למצמד, הונדה סיוויק 1993

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 2620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברי הפורום.

בבעלותי כבר קרוב ל4 שנים הונדה סיוויק 1993 מוסבת לידני, עד היום הקלאץ' היה בסדר גמור, רק שלאחרונה הוא ממש נמוך (יש הרבה שטח "מת" שאין לו התנגדות) ובשביל להכניס אותו פנימה אני נוגע ברצפה של הרכב - משהו שלא היה לי בחיים, אלא תמיד הרגשתי שיש עוד לאן להוריד אותו. הוא מרגיש לי ממש "קליל", וחשבתי והגעתי למסקנה שהגיע הזמן להחליף אותו.

השאלות שלי הן כאלה:

בגלל שהרכב שלי עבר הסבה, יש סיכוי שמוסכניקים לא ידעו להתעסק עם זה? המוסכים בסביבה הם דיי חאפרים, ככה שאני פוחד להכניס את האוטו שלי למוסך ולצאת לא מרוצה.

חשבתי גם על האופציה של לקנות בעצמי את הקלאץ', אבל בגלל שאני לא מבין בזה, רציתי לדעת אם תוכלו לקשר אותי לכל מיני חנויות שיכולות למכור לי קלאץ' לרכב הספציפי שלי, פשוט חיפשתי באינטרנט ולא ראיתי מקום אחד שבכלל מוכר קלאצ'ים.

ועוד שאלה ככה בקטנה לסיום, ממה שתיארתי, יש סיכוי שבאמת הלך הקלאץ'? כי ביצעתי את ""הבדיקה"" (בלם יד, הילוך 4, 4 אלף טורים וזריקת קלאץ' והאוטו התכבה ברגע - משמע תקין.)

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך למוסך הם יבינו בזה הם לא צריכים לדעת שעשית הסבה אם הקלאץ ירד מאותו רכב הם יצליחו להזמין אחד אחר דרך החנות חלפים

כן, זה כנראה מה שאעשה מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה הלכה לעולמה משאבת קלאץ עליונה / תחתונה.

לא סיפור גדול להחליף.

יש לבצע ניקוז אוויר בסיום ההחלפה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה הלכה לעולמה משאבת קלאץ עליונה / תחתונה.

לא סיפור גדול להחליף.

יש לבצע ניקוז אוויר בסיום ההחלפה.

אמת בדברייך, היום רציתי לנסוע למוסך, מה אני אגיד לך? סיוט של החיים. שום הילוך לא נכנס, חצי מהזמן פשוט נסעתי על ניוטרל כי אי אפשר היה לשלב הילוך. למזלי המוסך נמצא 5 דק' נסיעה ממני, והצלחתי להגיע.

מבדיקה זריזה התגלה שאין בכלל נוזל במיכל של המצמד. באותו רגע המוסכניק מילא את הנוזל והאוטו חזר להעביר הילוכים כרגיל, אז מדובר במשאבה שהלכה לעולמה.

אני מחליף משאבה וכנראה גם קלאץ', לא כי צריך, אלא פשוט לא החלפתי מאז שהרכב אצלי (קרוב ל4 שנים) וגם הקלאץ' הזה ירד מרכב אחר, משמע הוא כנראה יותר מבוגר מ4 שנים.

לחבר'ה שבקיאים פה בתחום העלויות, מה צפי המחיר לדעתכם אם מדובר בהחלפת קלאץ' ומשאבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ עובד טוב? - אל תחליף. זה לא משנה שלא החלפת 4 שנים או 10 שנים. זה לא משהו שמחליפים כל כמה זמן אלא רק כשיש תקלה - החלקת קלאץ', רעידות, דוושה קשה, קושי בשילוב הילוכים.

אם הכל תקין אחרי החלפת משאבה, אין סיבה להחליף קלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...